quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sigaranın Cilt Üzerindeki Etkileri

Sigaranın Cilt Üzerindeki Etkileri

Sigara, insan cildine doğrudan zararlar yaşatan bir varlıktır. Bu ürünü bir varlık olarak tanımlamamızın ana sebebi ise, sadece bir ürün olarak değil, insan bedenini tamamen etkisi altına alarak bütün fonksiyonlarına uğratmış olduğu zararlardan kaynaklıdır. Özellikle de düzenli olarak sigara içen bir bireyin cildinde gözle görülür kırışıklıklar, sarkmalar ve lekelenmeler meydana gelebilmektedir. Ayrıca nemde kuruluk, çatlaklık ve bedensel olarak da büyük bir bitkinlik hissi günden güne tüm hücrelerinizi ele geçirmiş olacaktır. Farkındayız fazla tehditvari bir yazı başlangıcı oldu ancak, bu makalemizde sizler için sigaranın cilde olan zararlarından bahsetmek istiyoruz. Birçok uzmana göre sigara kullanan insanların cildi, tıpkı güneş ışınlarına aşırı derecede maruz kalan bir insan cildi kadar benzer sıkıntılar yaşamaktadır.

Sigaranın deri üzerindeki birçok zararlı etkisi olduğunu dile getiren uzmanlar, özellikle de cilt bakımına önem veren kadınların bir an önce sigara kullanımını azaltması, hatta belli bir süreç içerisinde de tamamen bırakması gerektiğini savunmaktadır. Evet, bu dediğimiz söz konusu tiryakiler olduğu zaman biraz zor bir süreci beraberinde getirecek olsa da, sigarayı bırakıp artık hayatına nikotin almayan birçok insanın cilt ve derisinde de gözle görülür bir yenilenme, iyileşme ve daha genç bir görünüm gözlenmiştir. Bu sebepten dolayı da sigaranın cilt için en büyük tehditlerden birisi olduğunu ve cilt bakım aşamalarında da büyük engel oluşturacağını bilmenizi isteriz.

Sigarayı Bırakarak Kırışıklıklardan Kurtulun

Sigara içen insanların cildinde normal bir insana oranla çok daha fazla kırışıklık meydana gelmektedir. Bu durum sigara kullanmayan insana oranla iki kattır. Sigara dumanı ve nikotin, ciltteki gözeneklerin belli bir süre sonrasında tıkanmasını destekleyecek bir etki oluşturmaktadır. Tıkanan gözeneklerin altında sebum yağı tam olarak salgılanamadığı için de, hem sivilcelenme hem de cildin kırışıklıklara maruz kalma süreci çok daha hızlı bir moda geçmiş olur. Ayrıca insan bedeni, moleküler değişikliklere göre yaşlanır. Yaşlanmanın hızlanmasına sebebiyet verecek birçok etmen söz konusudur. Ağız veya hava yoluyla alınan çevresel maddelerin hormonlara doğrudan etki oluşturması, deri yapısının da bozulmasına sebebiyet verecektir. Söz konusu sigara tüketimi olduğunda da ağız ve burun yoluyla içinize çekmiş olduğunuz duman, nikotin vs… sizlerin cildinizde yoğun kırışıklıklar ve sarkmaların oluşmasını destekleyici etkiler kurabilir. Bu sebepten dolayı da kırışıklıklarınızdan kurtulabilmeniz adına sigara kullanımından uzak kalmanız gerektiğini düşünmekteyiz.

Sigara Deri Rengini Matlaştırır

Sigara kullanan insanların cildinde garip lekelerin oluşma ihtimali çok fazla. Elbette bu tarz durumlarda leke giderici krem takviyeleriyle cildinize gerekli görülen bakımı uygulamalısınız. Ancak burada bahsi geçen durum, derinin dumanla doğrudan teması yüzünden hem solunum hem de kan akışına karışan toksitlerin dolaylı olarak zarar vermesi. Sigaranın içerisinde var olan nikotin derinin üst tabakasında bulunan suyun azalmasına sebebiyet verecektir. Bu da derinin kuru görünmesine sebebiyet vermektedir. Düzenli olarak sigara tüketimi gerçekleştiren birçok insanın da derilerinde bir takım sararmalar ya da deri rengindeki matlaşmalara denk gelme olasılığı fazla olmaktadır. Sigara tüketimi açısından bakıldığında da sizlerin sigarayı kullanma seneniz ve sürecinize göre cildinizde etkileri de değişimler gösterebilir. Yani önemli olan şey cilt bakımı ve tedavisi olacaksa eğer, sigara kullanımını mümkün mertebe azaltmalı ve hatta ötelemeye çaba göstermelisiniz. Bu sayede cildinize ihtiyaç duyduğu bakım ve özveriyi çok daha sağlıklı bir süreçte verme ihtimali de bulmuş olacaksınız.

Sigarayı bırakma aşamalarıyla birlikte cildinize uygulayacağınız bir takım bakım önerilerini de dikkate almalısınız.

Nemlendirici ve Detox Etkili Cilt Bakım Seti

Cildinizi Nemlendirin

Yoğun bir şekilde sigara kullanımı gerçekleştiren insanların cildinde gözle görülür kuruluklar ve çatlaklar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda da cilde çok iyi gelecek nemlendirici krem takviyelerini kullanmanızı öneriyoruz. Maruderm nemlendirici krem çeşitleri de, en etkili içeriklere sahip olan nemlendirici kremleri bünyesinde bulundurarak, sizlerin cildinizdeki nem ihtiyacınızı karşılamaya yönelik özelliklere sahiptir. Bu kapsamda bakıldığında da hem gece hem de gündüz kremi formunda cildinize uygulayacağınız nemlendirici kremler sayesinde, cildinizin ihtiyaç duyduğu nem oranını da daha yukarılara çekme imkanı bulabilirsiniz. Bununla birlikte de çok daha pürüzsüz bir cilt görünümüne de sigarayı bırakıp, nemlendirici takviyelerden yararlanarak erişim imkanı bulabilirsiniz.

Leke Karşıtı Kremler

Maruderm leke giderici krem takviyeleri de, cildinizde oluşan lekelerin günden güne yok olmasına yardım edecektir. Sigara dumanı siyah nokta, kist ve sivilce sonrası oluşabilecek her türlü lekenin de tetikçisi gibidir adeta. Biraz önce de belirttiğimiz gibi sigara kullanan birçok insanın derisinde büyük bir matlaşma meydana gelecektir. Bu matlığı geride bırakmak ve cilde gerekli olan ilgiyi göstermek adına da leke karşıtı krem kullanımını kesinlikle aksatmamalısınız. Bunu başardığınız zaman cildin nefes almasını destekleyici bir etkileşim kurmuş olacaksınız. Ki bu etkileşim sayesinde de daha genç bir görünüme kavuşma olasılığınız da günden güne artı göstermiş olacaktır.

Yüzünüze Serum Bakımı Uygulayın

Sigaraya uzun yıllar boyunca maruz kalan bir cildin özel bakıma muhakkak ihtiyacı olacaktır. Bu da serum takviyeleri ve özel yüz masajları sayesinde mümkün hale gelebilir. Serumlar ilk bakışta maliyeti açısından göz korkutucu bir durum oluştursa da, birçok kadının cildi serum kullanımına ihtiyaç duymaktadır. Yüzünüzü iyice yıkayıp temiz bir konuma getirdikten sonra geceleri pamuk yardımıyla serum kullanarak cildinize ihtiyacı olan vitamin ve minerali sağlayabilirsiniz. Serum bakımı sayesinde cildinizdeki bütün bakterilerin ölmesini sağlar, bu sayede de nefes alan bir cilt gözeneği oluşturduğunuz için de yaşlılık karşıtı bir etkileşim kazanmış olursunuz. Bu sebepten dolayı da sigara sonrasında cilt bakımına dikkat etmek isteyenlerin serum takviyesinden yararlanmalarını da şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Sigarayı Bırakanlar Cildine Bakım Uygulamalı

Bu aslında sadece sigara içenler için geçerli bir durum değildir kesinlikle. Sigarayı içen ya da içmeyen her insanın cildine ve sağlığına gerekli olan özeni göstermesi gerektiğine inanmaktayız. Bu sizin kendinize olan saygınızdan tutup da, cildinize göstermiş olduğunuz özveriye kadar daima önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı da cilt bakım seti ve takviye ürünlerle cildinize günlük ola bakım düzenini uygulamaya özen göstermenizi öneriyoruz. Bu süreci belli bir düzen üzerinden sağladığınız müddetçe, çok daha sağlıklı ve çok daha nefes alıp veren bir cilt hassasiyetine de bir nevi kavuşmuş olursunuz.

Unutmayın ki sigara, cildin sorun yaşaması ve sağlıksız bir formda olmasını destekleyecek baş düşmanlardan. Bu düşmana karşı savaş açmak sizin elinizde!


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..