quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır. Selülit fazla kilolu kişilerde sık görülür hâkimiyeti var olsa da aslında tamamen hormonal ve genetik yapı ile ilgilidir. Zayıf bir kişide bile selülit var olabilir. Selülit durumu cinsiyet olarak kadınlarda ağırlıklıdır. Kadınlarda östrojen seviyesi erkeklere oranla çok daha yüksek seviyede olduğundan yağ birikimi de bu oranda artış göstererek selülit oluşumuna sebep olacaktır.

Selülit Oluşumunda Hormonal Etkiler

Hormonlar selülit oluşumunda önemli etkisi olan bir durumdur. Östrojen, insülin, tiroid hormonları bu oluşumda etkilidir. Özellikle kadınlarda menopoz döneminde östrojen seviyesinin azalması ile birlikte yağ birikintileri de fazlalaşacaktır. Yaşında etkisi ile birlikte cilt eski halinden uzaklaşıp çok daha ince olacaktır. Ve sarkmalarla birlikte selülit oluşumuna zemin halindedir.

Selülit Oluşumunda Genetik Faktörler

Genetik faktörler selülit oluşumunda önemli etkidedir. Genetik faktör demek kişideki metabolizma hızı, yağın deri altındaki durumu, dolaşım düzeyi gibi detayları kapsar. Bütün bunların kapsamında sağlıksız bir yaşam tarzı tercih edildiğinden selülit oluşumuna kapı açmak aynı anlamı taşır. Diyet ve yaşam tarzı bu noktada selülit azaltma da yardımcıdır.

Selülit Oluşumunda Stres Payı

Stresli bir yaşam tarzı selülit oluşumunda etkilidir. Stres hayatın içerisinde yer alıyorsa yaşantı negatif bir etki altındadır demektir. Stresi ortadan kaldırdığın an iyi hissetmeler başlayacaktır. Dolayısıyla hayatın içinden stres alındığında selülit oluşumu da ortadan kalkmış olacaktır.

Selülit Nasıl Tedavi Edilir?

Selülit tedavilerinde günümüzde teknolojiden hızlı olarak yararlanma sayesinde aynı hızlılıkla da sonuçlar alınmaktadır. Bu yöntemler akustik dalga tedavisi, subzisyon, ultrason dalgaları ile tedavi, lazer tedavisi, mezoterapi, ozon tedavisi ve masaj uygulamalarıdır. Bütün bu yöntemlerle amaç var olan selüliti yok etmek ve oluşumuna da engel olmaktır. Tedaviler için genelde 10 seans önerilir.

· Selülit oluşumları cinsiyet olarak en çok kadınları etkileyen bir durumdur.

· Selülit oluşumları portakal kabuğu görüntüsündedir.

· Selülit oluşumları özellikle yanlış beslenme ve hareketsiz yaşam sonrasında oluşur.

· Stresli bir yaşam tarzı selülit oluşumunda etkilidir.

· Selülit oluşumunda hormonların etkisi yüksektir.

Selülit neden olur sorusuna verilecek cevap; fazla kilo, genetik yapı, hareketsiz bir yaşam tarzı, yaşlanma, yanlış beslenme, hızlı kilo alıp verme, kullanılan ilaçların yan etkileri sayılabilir. Özellikle kadınlarda üst bacaklarda kalçaya yakın bölgelerde var olan bu oluşumlar bacak selüliti adı altındadır. Dengeli beslenme ve düzenli egzersizle bu durum aşılabilir. Genelde bu oluşumlar ilerleyen yaşlarda ortaya çıkar. Selülit oluşumuna meydan vermeden gerekli olan beslenme, bakım, egzersiz gibi olmazsa olmazlar üzerinden bir sistemle ilerletilirse bu hastalıkla karşı karşıya kalmak söz konusu olmayacaktır. Yeterli miktarda su içimi ile sebze-meyve tüketimi ile, şekerleme, alkol ve kızartmalardan uzak durarak selülit engellenebilir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..