quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Hanımların belki de yaz ayları başta olmak üzere vücutlarında en fazla görmek istemediği durumlardan birisi de selülitler olmaktadır. Günlük yaşantımızda tüketmekten keyif aldığımız birçok yiyecek ve içeceğin kadınların korkulu rüyası olan selülite neden olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de kusursuz bir cilt görünümünün oluşmasını engelleyici bir yapıya sahip olan selülitlerden kurtulmak adına belli bir bakım düzeni kurmalı, bazı yiyeceklerin tüketiminden de uzak durmalısınız. Bu yazımızda da selülitin tam olarak vücudumuzun hangi bölgelerinde türediği, nasıl yöntemlerle geçebileceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Aynı zamanda da selülite maruz kalmamak adına hangi yiyecekleri tüketmekten uzak kalmamız gerektiğine de değineceğiz.

Selülitler özellikle de bacaklarda, kollarda, karın bölgelerinde ve kaçlarda çıkmaktadır. Selülit, deri altında rastgele oluşan yağların sebebiyet verdikleri görüntülere denmektedir. Bu yağlar gözle görülür bir konumda oldukları için de kadınların en büyük sorunlarından birisine dönüşüme bir hayli müsaittir. Bu yağların ana sebebi sürekli kilo alıp verme gibi düşünülse de bu bilgi büyük oranla yanlıştır. Özellikle de yaş ilerledikçe artış gösteren selülite ve kilo almaya sebep veren besinler bulunmaktadır. Birçok araştırmanın sonucu da bu tarz besinlerin selülitlerin çıkması ve kalıcı bir konumda kalmasına sebebiyet verdiğini göstermektedir. Bu kapsamda da sizlerin selülit sorunundan kurtulmanız açısından önceliği, selülite neden olacak yiyeceklerden uzak durmaya vermeniz gerekiyor.

Selülite Neden Olan Yiyecekler

Kızartmalar

Belki de patates kızartmasını sevmeyen yoktur. Keza Türk mutfağında kızartmaların yeri apayrıdır. Patates başta olmak üzere birçok besin bol yağda kızartılarak servis edilir. Ancak belli bir dönem sonrasında kızartmaların hem kilo hem de selülit açısından büyük bir sorun çıkaracağını da bilmenizi isteriz. Yağlı birçok yiyecek selülite sebebiyet vermektedir. Bu sebepten de yağlı yiyecek tüketiminden mümkün mertebe uzak durmanız, cildiniz ve bedeninizdeki yağ oranını da dengeli bir yapıda tutmayı başaracaktır. Selülit için kızartmalardan uzak durmak, her zaman iyi bir adım olabilir.

Şekerli Yiyecekler ve Tatlılar

Çikolatalar, şerbetli tatlılar, sütlü tatlılar ve abur cubur tarzındaki tatlı besinler selülitin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Keza işlenmiş olacak bir şeker, kan şekerinin yükselerek vücudun yağ depolamasına yardımcı olacaktır. Bu da kilo ve selülite sebebiyet verecek etkiler arasındadır. Bu tarz ürünlerin mümkün oldukça az tüketilmesi taraftarıyız. Ki hayatından şekeri çıkaran birçok kadın da olduğundan çok daha genç bir görünüme kavuştuğuna dair yorumlar yapabilmektedir.

Aşırı Tuzdan Uzak Durun

Aşırı tuzlu gıdalar tüketiminde bulunmak zaten başlı başına bir sağlık sorunu olmaktadır. Ki bunu bir de selülit sorunu ile birleştirdiğiniz zaman bu durum iki katına ulaşmış olacaktır. Özellikle de tansiyon, kalp damar hastalıkları, bazı kanser çeşitleri ve karaciğer rahatsızlıklarını tetikleyici bir etkidir tuz. Bu Sebepten dolayı da mümkün oldukça az tüketimi gerçekleştirilmelidir.

Katı Yağlarlar Tüketmeyin

Besin olarak tüketeceğiniz yağların katı olmamasına özen göstermelisiniz. Katı yağlar doğrudan vücudunuza yağ eklinde yerleşip selülit ve kilo şeklinde gözükmüş olacaktır. Bu sebepten de tercih edeceğiniz yağ muhakkak ki doğal bir zeytinyağı olmalı ve bu zeytinyağını da fazla tüketmemeye özen gösterin. Sağlıklı ve güzel görünümlü bir vücut için sizlerin besin düzeninizi her zaman kontrol altına almayı başarmanız gerekiyor. Ki bu süreç bu sayede çok daha verimli bir yapıda kendisini de göstermeyi başarmış olsun. Tüm bu bahsi geçen besin çeşitlerinden mümkün oldukça az az tüketmeli, bedeninizdeki dengeyi de ona göre sağlamalısınız.

Selülite İyi Gelen Besinler:

Turunçgiller

Greyfurt, portakal ve limon gibi turunçgil ailesinden birçok meyvenin tüketimi, selülit ve kilo alımının önüne geçecek türden etkilere sahiptir. Özellikle de bu meyvelerin sabahları aç karnına suyunun tüketilmesi, dengeli bir metabolizmaya sahip olmanızı da desteklemiş olacağı için hayatınız her anında bu tarz meyveleri tüketmelisiniz. Marketlerde renklendirici ve glikoz takviyeli ürünler yerine taze sıkılmış bir portakal suyu tüketimini gerçekleştirirseniz eğer, cildinize gerekli olan sağlık aşılamasını da rahat bir şekilde yapmış olacaksınız. Çünkü C Vitamini selülite çok ama çok iyi gelmektedir. Vücutta kollajen üretimi gerçekleştirdiği için cildinizin çok daha sıkı kalması sağlanmış olacaktır.

Brokoli

Brokolinin sebze değerinin yanı sıra içerisinde C vitamini bulundurması da kış aylarında tüketeceğiniz en lezzetli ve sağlıklı besinlerden birisine dönüşmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda brokoli ile eş değer bir şekilde tüketip selülit ve kilo almanızı engelleyecek bir diğer besin türü de karnabahar olmaktadır. Her iki besini de düzenli bir şekilde tüketmeyi başardığınız zaman çok daha sağlıklı bir beden yapısına da erişim sağlamış olacaksınız. Zaten sebze tüketimi mümkün oldukça sağlanması gereken bir şey. Bedenin elbette ki farklı gıdalara da ihtiyacı olacak. Ancak bununla birlikte düzenli bir sebze tüketimi sayesinde çok daha sağlıklı bir görünüme erişim mümkün hale gelebilir.

Domates

Belki de yeryüzündeki en mucizevi besinlerin başında gelmektedir domates. Pek çok açıdan faydası da saymakla bitmez. Yaz aylarında vazgeçilmezlerinizden birisi olmak zorundadır. Aynı zamanda da domates suyu tüketerek metabolizmanızı hızlandırıp zayıflama sürecinizi de destekleyebilirsiniz. Ki bütün bu aşamaların tamamı sayesinde de ciltte çok daha fazla bir ferahlama süreci de elde edebilirsiniz. Domates püresini cildinize bir krem edasıyla da uyguladığınız zaman ölü gözenekler ve kırışıklıklardan kurtulabilir, selülitleri de bir nebze de olsa azaltmaya doğru gidebilirsiniz.

Yeşil İçecek Detoksu

O da ne? diye sorabilirsiniz. Ancak yeşil içecek detoksu son zamanlarda sağlıklı yaşamı destekleyen pek çok insanın tercih ettiği bir uygulama. Salatalık, marul, maydonoz, nane gibi birçok yeşil ürünü ve meyvenin karışımını gerçekleştirerek kendinize iyi bir yeşil içecek detoks düzeni kurabilirsiniz. Ki yeşil içecek detoksu sayesinde cildinizin çok daha sıkı ve selülitlerin uzağında bir yapıda kalma olasılığı da mümkün hale geleceği için bu tarz detoks düzenlerini beslenme programlarınıza aktarmalısınız. Haftada en az iki kere gerçekleştireceğiniz bir yeşil içecek detoksu sayesinde sizlerin daha bakımlı bir cilde sahip olma olasılığınız da yüksek olacaktır. Bu sebepten dolayı da cildinizi daima bakımlı bir formda tutmanız önemlidir.

Selülitli bir cilt istemiyor ve genç bir görünüme sahip olmak istiyorsanız eğer cildinizi her daim bakımlı bir süreçte tutmalı, beslenme düzeninize de dikkat etmelisiniz. Bu düzeni ciddiye alarak ilerlemek, sizleri bu tarz sorunlardan daima korumayı da başarmış olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..