quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Selülit Neden Oluşur?

Selülit Neden Oluşur?

Selülit deri altında düzensiz bir yağ birikmesi sonucunda oluşmuş ve genelde de kollarda, bacaklarda ve kalçada oluşan bir dolaşım bozukluğu olarak tanımlanır. Görüntüsü portakal kabuğu gibidir. Ve selülit kadınlar için korkulu rüyadır.

Selülit Neden Olur?

Selülit oluşumunda en önemli etken hormonal faktörler ve yaştır. Özellikle kadınlarda östrojen hormonu ve tiroid hormonu selülit üretimi açısından en önemli parçalardır. Kadınlarda menopoz dönemine yaklaşıldıkça östrojen seviyesi de düştüğünden yağ hücrelerinde büyümeler başlar. Ve yağ birikintileri hızlanır. Yaş ilerledikçe de ciltte sarkmalar artar ve selülit oluşumu hızlanır. Genetik faktörler selülit oluşumunda önemlidir. Yapılan diyetler ve yaşam tarzları selülit oluşumu için etkendir. Çok fazla yağlı yiyecekler tüketilirse selülitle tanışma zamanı hızlanacaktır. Kadınlarda özellikle 25 yaş sonrasında selülit oluşumu başlar.

Selülit ve Stres

Stresli bir yaşam tarzı selülit gelişiminde önemli bir rol oynar. Stres hayatın içindeyse yaşamı etkiler, negatiflik katar ve selülit oluşumunu hızlı bir şekilde arttırır. Stresle birlikte adrenalin düzeyleri de yükseldiğinden yaşantı baştan aşağı etkilenme sürecine girecektir.

Selülit Tedavi Yöntemleri

Selülit tedavileri kapsamında akustik dalga tedavisinin etkisinin yüksek olduğu görülmüştür. Bu teknikte selülitli bölgelere akustik dalgalar gönderilerek uygulama yapılır. Böylelikle o bölgede elastikiyet artar ve ciltte sıkılaşmalar başlar. Subsizyon tekniği ile yağ hücreleri parçalara ayrılarak deri altından alınması şeklidir. Ultrason dalgaları ile de yağ hücreleri parçalanma yoluna gidilir.

Selülit İçin Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

Selülit sorunu lazer tedavisi ile azaltılabilmektedir. Lazer cihazı ile sorunlu bölgede yağ dokusu emilimi yapılıp beraberinde masaj yöntemi ile desteklenerek tedavisi yapılır. Yapılan masajda bölgede toplanma ve sıkılaştırma sağlanır. Bu tedavilerde seans yaklaşık 30-40 dakika kadardır. Ve etkili bir sonuç için 10 ila 12 seans önerilir.

· Selülit oluşumu kadınların korkulu rüyasıdır.

· Selülit oluşumu deri altındaki düzensiz yağ birikimidir

· Stresli bir yaşam tarzı selülit oluşumunda etkendir.

· Vücut yağ oranı her zaman için aynı düzeyde tutulmalı, hareketli bir yaşam tarzı tercih edilmelidir.

Selüliti önlemek için hareketli bir yaşam tarzı her zaman önerilendir. Vücut yağı her zaman aynı düzeyde tutulmaya çalışılmalıdır. Vücutta toksin kalmasını engellemek amaçlı yeme düzeninde gerekli değişiklikler yapılmalıdır. Bol su içmek her zaman için büyük faydadır. Yeterli ve kaliteli bir uyku genel sağlık için olması gerekendir. Profesyonel bir masaj selülitli görünümün azalmasında yardımcıdır. Cilde masaj yapılma sırasında kan dolaşımında hareketlilik başlayacaktır.

Selülit tedavisinde egzersizin payı çok büyüktür. Düzenli bir egzersiz sistemi içerisinde olmak selülit oluşumunda büyük engeldir. Spor yapan bir kişide kan dolaşımı hareketliliği yaşandığından ve kaslar devamlı gergin olduğundan sarkmalar ve beraberinde oluşumlar yaşanmayacaktır. Su her zaman için tüketilmesi gereken içeceklerin başındadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..