quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir? Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalığın Cilde Faydaları Nelerdir? Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalık, birçok hanımın cilt bakımı için tercih ettiği sebzeler arasındadır. Özellikle de su oranının en yüksek olduğu sebzelerden birisi olduğu için, cilt nemlendirmelerinde salatalık tercihi bir hayli revaçtadır. Ki gıda olarak tüketildiğinde de diyet aşamalarının en büyük yardımcılarından birisine dönüştüğü bilinir. İçerdiği vitaminler sayesinde bir salatalık maskesi göz altı morluklarını düzeltmekle birlikte, cildin çok daha temiz ve parlak bir formda kalmasını da desteklemektedir. Bu kapsamda da bizler sizin için hem salatalığın cilde sağlayacağı faydalar, hem de salatalık maskesinin ne şekilde yapılıp cilde uygulanabileceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz.

Salatalık özelikle de Türk mutfağında en fazla tercih edilen besinlerin başında gelir. Salatalık sebzesinin içerisinde günlük ihtiyacımız olan birçok vitamin yer almaktadır. Öyle ki Vitamin b1, Vitamin B2, Vitamin B5, Vitamin B6, fosik asit, Vitamin C Kalsiyum ve demir, fosfat, potasyum, çinko gibi değerleri barındıran salatalık, ciltle temasında da cildi fazlasıyla iyileştirici ve yenileyici özelliklere sahip olmaktadır. Düzenli bir salatalık maskesiyle yüzüne bakım uygulayan kadınların, cildinde gözle görülür bir iyileşme de açığa çıkmış olacak ve bu süreç sayesinde cildinizdeki ölü hücrelerden arınabilir, çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Pek çok kadın salatalığı göz kapaklarına yerleştirmeyi seçer. Ki bu konuda bir ikon diyebiliriz salatalıkla yapılan bakımlardaki bu yöntemin. Göz kapaklarına ve göz altlarına yerleştirilen salatalık taneleri, o bölgedeki tüm şişlikleri alarak yumuşamasını ve nemlenmesini sağlamaktadır. Bu hususta bakıldığında da salatalık maskeleri de cildin daha fazla nem almasını ve çok daha hoş bir görünüme kavuşmasını destekleyici özelliklere sahip olmaktadır.

Salatalığın büzücü etkisi ciltteki ve vücudunuzun belli başlı bölgelerindeki genişlemiş olan gözeneklerin küçülmesine sebebiyet vermektedir. Pek çok uzman da yapmış olduğu açıklamalarda salatalıkların selülitleri yok edecek bir etkiye sahip olduklarını belirtmektedir. Cilde yoğunlamasına bakım ve kompleks aktaran ve bu sayede de çok daha nefes alınabilir bir cilt yapısı oluşturan salatalık tedavisi sayesinde, çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmak çok basit olacaktır.

Öte yandan cildin maruz kaldığı birçok hastalığa karşı da salatalık maskesinin kullanımını önermekteyiz. Sivilcelenmeler, egzamalar, mantar ve benzeri türden rahatsızlıklara karşı salatalık maskesi ile çare bulabilirsiniz. Ki besleyici özü doğal ve kendiliğinden olan bir sebze. Bu sayede de ciltteki ferahlığa çabuk ulaşıp cildin çok daha rahat bir nefes alınabilir konuma erişmesi mümkün hale geleceği için bu uygulama ile daima başarılı sonuçlara erişimi sağlamak da çabuk olacaktır. Günü gününe yapacağınız salatalık maskeleri sayesinde, cildinize ihtiyacı olan bakımı kısa süre içerisinde uygulamış olacak, bu sayede de çok daha sağlıklı bir görünüme de merhaba demiş olacaksınız.

Salatalık Maskesinin Cilde Faydaları

Bir kez daha toparlayıcı bir şekilde bahsedecek olursak; salatalığın cildi besleyici ve nemlendirici özelliği çok etkilidir. Ciltte oluşan sivilce izleri ve cilt lekeleri, renk değişimlerinin kısa süre içerisinde kuruyup yok olmasını sağlar. Vücudun ödem sorununa da çok iyi geldiği bilinir. Vücudunuzda anlam veremediğiniz o şişlikleri kısa süre içerisinde en aza indirerek çok daha sağlıklı bir yapıda olmanızı sağlar. Aynı zamanda da sabahları göz çevrenizdeki şişliklere, kaz ayağı denilen o yaşlanma belirtisi kırışıklıklara çare bulmak adına salatalık formülünü deneyebilirsiniz. Cildinizin kuruluğunu engellemek ve nem sorununu ortada kaldırabilmek adına da salatalık maskesinden destek alan birçok kadın var. Düzenli kullanılan salatalık sayesinde alacağınız anti-aging etkisi, sizlere adeta yeniden doğmuş hissi yaşatacaktır ve bu his, sizin bir bebek pürüzsüzlüğüne sahip bir cilde ulaşmanızı da desteklemiş olacaktır.

Bunun yanı sıra salatalık maskesi cildin en fazla hasar oluşturduğu hastalıklara karşı da birebir etkiler oluşturmaktadır. Ciltteki güneş kızarıklıkları, sivilceler, mantarlar, egzama ve sedef gibi rahatsızlıkları salatalık maskesi kullanarak rahatlıkla kapı dışı edebilirsiniz. Bu süreçte cildiniz çok daha nefes alıp verebilecek bir konuma geçiş yapacağı için, sağlıklı, bakımlı ve daima güzel bir görünüme sahip bir yapıya kavuşma aşaması da kusa süre içerisinde gerçek olacaktır. İyi bir salatalık maskesi bakımı sayesinde, yüzünüzdeki ve cildinizdeki bütün kırışıklıklardan kısa süre içerisinde kurtulmuş olacaksınız.

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılmalı?

Salatalığın faydalarını yüzünüze aktarmak adına maskesini yapmaya başlamalısınız. Ancak yağlı ve kuru ciltlere göre farklı seçenekler üzerinden bir maske yapımı gerçekleştirdiğiniz takdirde çok daha verim alacağınız sonuçlar da elde edebilirsiniz. Çünkü cilt daima etkili sonuçlara erişimi destekleyici bir yapı oluşturur. Bu yapıya uygun bir alan açıp faaliyetlerinizi de bu doğrultuda ilerletmeyi başardığınız zaman cildin ihtiyaç duyacağı birçok detayı da elinizin altında tutmayı da başarmış olacaksınız. Düzenli olarak uygulanan salatalık maskeleri sayesinde, cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı ve sağlığı kısa süre içerisinde aktarmak da çok başarılı bir yapıda kendisini göstermiş olacaktır.

Bu kapsamda da yağlı bir cilde uygulanacak olan salatalık maskesi şu şekilde hazırlanabilir;

1 çay fincanı yoğurt ve 1 çay kaşığı süt tozunu dilimlenmiş olan salatalık taneleri ile bir robotun içerisinde çekin. Salatalık tanelerinin soyulmuş olmasına da özen göstermelisiniz. Bu maskeyi de yüzünüze en fazla 15 dakika boyunca bekletecek şekilde uygulayın. Akabinde de ılık su ile iyice yıkayın. Bu sayede cildinizin çok daha parlak ve yağlanmış aşamalarından arınmış bir şekilde kalmasını da desteklemiş olacaksınız. Yağlı ciltler için oluşturulan bu salatalık maskesi formülü, cildin daha da nemli ve yağlardan da kısa süre içerisinde arınacağı tarzda bir formüle erişebilmesini bir nevi desteklemeyi başarmış olacaktır.

Bunun dışında kurumuş ciltler için uygulayacağınız salatalık maskesi de şu şekildedir;

Bir adet yarım salatalığı rendeleyip yarım miktardaki bir muzu da ezmelisiniz. Bununla birlikte koyacağınız kasenin içerisine 4 yemek kaşığı limon suyu ile 1 yemek kaşığı bal eklemelisiniz. Bu formülü iç içe geçecek bir macun kıvamına dönüştürene kadar karıştırın ve ardından da cildinize uygulayın. Bu sonuca erişim sağladıktan sonra zaten cildinizin çok daha sağlıklı bir yapıda kalması da mümkün hale gelmiş olacaktır. Bu maskenin yüzünüzde en az 15 dakika beklemesi önerilir. Bu sayede çok daha sağlıklı ve çok daha bakımlı bir cilde erişimi yakalamış olacaksınız bir nevi.

Son olarak da salatalık toniği önerimizden bahsetmek istiyoruz. Bu formülü uygulayabilmek da gayet basittir çünkü. 1 yemek kaşığı salatalık suyu ile 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırıp bir pamuk yardımıyla cildinize tonikleyin. Bu sayede cilt lekelerini en aza indirebilir, mevcut sıkıntılarınıza karşı antibakteriyel bir çözüm üretimine de geçiş gerçekleştirebilirsiniz.

Bütün bu detayların her birisi göz önüne alındığında da salatalığın ne denli etkili ve başarılı bir sebze olduğunu cildiniz açısından görmüş olacaksınız. Oluşturacağınız salatalık maskeleri sayesinde de, cildinizin çok daha bakımlı ve nefes alıp verebilecek bir konumda olmasını destekleyeceksiniz. Unutmayın ki cilt bakımı için birçok formülden yararlanabilirsiniz. Bu formüller arasında salatalık maskesi de daima en iyi yardımcınız olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..