quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Niacinamide Nedir? Niacinamide Cilde İyi Gelir Mi?

Niacinamide Nedir? Niacinamide Cilde İyi Gelir Mi?

Niacinamide Nedir? Niacinamide Cilde İyi Gelir Mi?

Cilt bakım ürünlerinin içeriklerinde kullanılan Niacinamide, içerisinde B3 vitamini bulunduran bir moleküldür. Niacinamide; cilt yüzeyinin daha sağlıklı olmasına katkı sağlaması nedeniyle, cilt bakım ürünlerinde gittikçe daha fazla tercih edilmektedir. Cilt bakım ürünleri konusunda seçici davranan kişiler, Niacinamide molekülünü ve Niacinamide içerikli bakım kremlerini fazlasıyla merak etmektedir.

Doğanın mucizelerini güzellik ürünleri ile buluşturan Maruderm, Niacinamide molekülünün faydalarını en kaliteli şekilde ürünlerine eklemektedir. Maruderm Niacinamide leke karşıtı ve gözenek sıkılaştırıcı krem, içeriğindeki zengin mineraller sayesinde cilt kekelerinin en aza indirilmesine ve dolan gözeneklerin açılmasına yardımcı olmaktadır.

Niacinamide molekülünün faydalarını derinlemesine hissetmek isteyen kişiler, bakım kremlerine ek olarak besleyici serumlara da yönelmektedir. Cildin doğal nem dengesini koruyan, Maruderm Niacinamide hyalüronik asit cilt bakım serumu; içeriğindeki hyalüronik asit ve panthenol sayesinde cilt yüzeyinin tahriş olmasını engellemekte ve cilt yüzeyini dış etkenlere karşı korumaktadır.

Niacinamide Nedir?

Niacinamide; vitamin sınıfına giren ve vücudun tüm sistemlerinde çalışan, besleyici bir molekül olarak tanımlanmaktadır. Vücudun tüm doku ve hücrelerini; en besleyici şekilde desteklemekte ve suda çözünebilen yapısı sayesinde cilt tarafından hızla emilmektedir. Cilt yüzeyinin iyileşmesine ve cilt bariyerinin güçlenmesine katkı sağlamaktadır.

Gıdalar yoluyla vücuda alınan Niacinamide, cilt dokularının daha geç yaşlanmasına yardımcı olmaktadır. Bununla beraber, piyasada bulunan güzellik ürünleri sayesinde; cilt bakım kremleri ve cilt bakım serumları olarak da kullanılabilmektedir. Niacinamide, yaşlanma karşıtı etki göstermesi nedeniyle, gittikçe popülerlik kazanmaktadır.

Niacinamide Molekülünün Faydaları Nelerdir?

Niacinamide molekülünün, genel vücut sağlığına ve özellikle cilt sağlığına kattığı birçok fayda bulunmaktadır. Özellikle cilt problemleri ile savaşan kişiler, Niacinamide molekülünün faydalarını merak etmektedir. En kapsamlı haliyle Niacinamide molekülünün faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Yaşlanma Karşıtı Etki Gösterir ve Cilt Dokularını Sıkılaştırır: Cilt dokularının kendini imha etme süreci, ilerleyen yaş ile beraber hyalüronik asit ve kolajen kaybı nedeniyle başlamaktadır. Yaş aldıkça azalan elastikiyet, kişilerin cilt problemlerine daha açık hale gelmesine neden olmaktadır. Oluşan kırışık göründü ve cilt sarkması, kişilerin günlük yaşamını olumsuz anlamda etkilemektedir.

Niacinamide molekülü; cilt dokularda azalan hyalüronik asit ve kolajen miktarını, kademeli olarak arttırmaktadır. Hücre yapısını en mükemmel şekilde besleyerek, oluşan kırışıklık problemlerinin önüne geçmektedir. Niacinamide molekülü sayesinde, cilt yüzeyinin doğal bariyeri güç kazanmakta ve yaşlanma faktörlerine karşı daha dayanıklı olmaktadır.

  1. Cildi Güneşin Zararlı Işınlarından Korur: Güneşin UV ışınlarına karşı dayanıksız bir yapıda olan cilt yüzeyi, özellikle yaz aylarında oluşan güneş lekelerine maruz kalmaktadır. Güneşin yakıcı ışınları, cilt bariyerinin deforme olmasına neden olarak leke oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle herkesin dört mevsim boyunca etkili bir güneş kremi aracılığıyla cilt bariyerini koruması gerekmektedir.

Niacinamide içeren bakım ürünleri, kişilerin cilt yüzeylerinin güneşe karşı daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Güneş kreminin koruyucu etkisini artırarak, kişilerin yaz aylarında güvenle dolaşmasını sağlamaktadır. İçeriğindeki bariyer güçlendirici vitamin ve mineraller sayesinde, güneş lekesi oluşumunu en aza indirmektedir.

  1. Sivilce Oluşumunu Azaltır ve Yeni Sivilce Oluşumunu Engeller: Sivilce ve akne problemleri, kişilerin ömür boyu yaşayabileceği olumsuz iki durum olarak nitelendirilmektedir. Sivilce problemi dolayısıyla pürüz kazanan ciltler, güzel ve aydınlık görünümden uzak kalmaktadır. Kişiler sivilce oluşumunun azalması ve bir daha ortaya çıkmaması için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır.

Niacinamide molekülü, antioksidan özelliği nedeniyle; oluşan sivilcelerin sönmesine ve ciltteki yağ oranını dengeleyerek yeni sivilce oluşumunun engellenmesine yardımcı olmaktadır. Antibiyotik etkisi sayesinde cilt yüzeyindeki iltihapları hızlı bir şekilde arındırarak, yeni sivilcelere meydan okumaktadır. Leke giderici etkisi sayesinde sivilce izlerinin silinmesine de yardımcı olmaktadır.

  1. Cilt Tonunu Eşitler ve Leke Görünümünü Azaltır: Cilt lekeleri, özellikle orta yaş itibariyle ortaya çıkmakta ve kişilerin yaşam kalitesini olumsuz anlamda etkilemektedir. Cilt lekesine sebebiyet verecek pek çok neden bulunmakla beraber, genellikle güneşin zararlı ışınlarından kaynak almaktadır. Leke oluşumu, cildin renk tonunun dengesiz dağılmasına neden olarak; hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet vermektedir.

Niacinamide molekülü, hücre mitokondrisine kadar ulaşarak; cilt tonu eşitsizliğine ve leke oluşumuna savaş açmaktadır. Düzenli olarak Niacinamide içeren bakım ürünlerini kullanmak, kademeli olarak cilt lekelerinin giderilmesini sağlamaktadır. İçeriğindeki yoğun kolajen miktarı sayesinde, yeni leke oluşumunu da en aza indirmektedir.

Niacinamide Nasıl Kullanılmaktadır?

Niacinamide içeren birçok farklı cilt bakım ürünü, kişilerin cilt problemlerine çare bulmak amacıyla formüle edilmektedir. Niacinamide molekülü; serum, tonik ve maske formunda üretilmektedir. Kişilerin bu ürünleri, kendi bakım rutinlerine uygun olarak kullanabilmektedir. Niacinamide içeren bakım ürünleri içerisinde sıklıkla önerilen ürünler şunlardır:

  1. Maruderm Niacinamide Hyalüronik Asit Panthenol Cilt Bakım Serumu
  2. Maruderm Niacinamide Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Krem

Niacinamide içeren bakım ürünlerinin, günlük veya haftalık olarak düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Tek seferlik kullanımlar beklenen sonuçlara ulaşmak için yeterli gelmemektedir. Doğru beslenme alışkanlıkları ve düzenli uyku ile birlikte kullanılan Niacinamide, cilt yüzeyinin daha parlak ve daha güzel görünmesine yardımcı olmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..