Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Niacinamide Nedir? Niacinamide Cilde İyi Gelir Mi?

Niacinamide Nedir? Niacinamide Cilde İyi Gelir Mi?

Niacinamide Nedir? Niacinamide Cilde İyi Gelir Mi?

Cilt bakım ürünlerinin içeriklerinde kullanılan Niacinamide, içerisinde B3 vitamini bulunduran bir moleküldür. Niacinamide; cilt yüzeyinin daha sağlıklı olmasına katkı sağlaması nedeniyle, cilt bakım ürünlerinde gittikçe daha fazla tercih edilmektedir. Cilt bakım ürünleri konusunda seçici davranan kişiler, Niacinamide molekülünü ve Niacinamide içerikli bakım kremlerini fazlasıyla merak etmektedir.

Doğanın mucizelerini güzellik ürünleri ile buluşturan Maruderm, Niacinamide molekülünün faydalarını en kaliteli şekilde ürünlerine eklemektedir. Maruderm Niacinamide leke karşıtı ve gözenek sıkılaştırıcı krem, içeriğindeki zengin mineraller sayesinde cilt kekelerinin en aza indirilmesine ve dolan gözeneklerin açılmasına yardımcı olmaktadır.

Niacinamide molekülünün faydalarını derinlemesine hissetmek isteyen kişiler, bakım kremlerine ek olarak besleyici serumlara da yönelmektedir. Cildin doğal nem dengesini koruyan, Maruderm Niacinamide hyalüronik asit cilt bakım serumu; içeriğindeki hyalüronik asit ve panthenol sayesinde cilt yüzeyinin tahriş olmasını engellemekte ve cilt yüzeyini dış etkenlere karşı korumaktadır.

Niacinamide Nedir?

Niacinamide; vitamin sınıfına giren ve vücudun tüm sistemlerinde çalışan, besleyici bir molekül olarak tanımlanmaktadır. Vücudun tüm doku ve hücrelerini; en besleyici şekilde desteklemekte ve suda çözünebilen yapısı sayesinde cilt tarafından hızla emilmektedir. Cilt yüzeyinin iyileşmesine ve cilt bariyerinin güçlenmesine katkı sağlamaktadır.

Gıdalar yoluyla vücuda alınan Niacinamide, cilt dokularının daha geç yaşlanmasına yardımcı olmaktadır. Bununla beraber, piyasada bulunan güzellik ürünleri sayesinde; cilt bakım kremleri ve cilt bakım serumları olarak da kullanılabilmektedir. Niacinamide, yaşlanma karşıtı etki göstermesi nedeniyle, gittikçe popülerlik kazanmaktadır.

Niacinamide Molekülünün Faydaları Nelerdir?

Niacinamide molekülünün, genel vücut sağlığına ve özellikle cilt sağlığına kattığı birçok fayda bulunmaktadır. Özellikle cilt problemleri ile savaşan kişiler, Niacinamide molekülünün faydalarını merak etmektedir. En kapsamlı haliyle Niacinamide molekülünün faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Yaşlanma Karşıtı Etki Gösterir ve Cilt Dokularını Sıkılaştırır: Cilt dokularının kendini imha etme süreci, ilerleyen yaş ile beraber hyalüronik asit ve kolajen kaybı nedeniyle başlamaktadır. Yaş aldıkça azalan elastikiyet, kişilerin cilt problemlerine daha açık hale gelmesine neden olmaktadır. Oluşan kırışık göründü ve cilt sarkması, kişilerin günlük yaşamını olumsuz anlamda etkilemektedir.

Niacinamide molekülü; cilt dokularda azalan hyalüronik asit ve kolajen miktarını, kademeli olarak arttırmaktadır. Hücre yapısını en mükemmel şekilde besleyerek, oluşan kırışıklık problemlerinin önüne geçmektedir. Niacinamide molekülü sayesinde, cilt yüzeyinin doğal bariyeri güç kazanmakta ve yaşlanma faktörlerine karşı daha dayanıklı olmaktadır.

  1. Cildi Güneşin Zararlı Işınlarından Korur: Güneşin UV ışınlarına karşı dayanıksız bir yapıda olan cilt yüzeyi, özellikle yaz aylarında oluşan güneş lekelerine maruz kalmaktadır. Güneşin yakıcı ışınları, cilt bariyerinin deforme olmasına neden olarak leke oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle herkesin dört mevsim boyunca etkili bir güneş kremi aracılığıyla cilt bariyerini koruması gerekmektedir.

Niacinamide içeren bakım ürünleri, kişilerin cilt yüzeylerinin güneşe karşı daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Güneş kreminin koruyucu etkisini artırarak, kişilerin yaz aylarında güvenle dolaşmasını sağlamaktadır. İçeriğindeki bariyer güçlendirici vitamin ve mineraller sayesinde, güneş lekesi oluşumunu en aza indirmektedir.

  1. Sivilce Oluşumunu Azaltır ve Yeni Sivilce Oluşumunu Engeller: Sivilce ve akne problemleri, kişilerin ömür boyu yaşayabileceği olumsuz iki durum olarak nitelendirilmektedir. Sivilce problemi dolayısıyla pürüz kazanan ciltler, güzel ve aydınlık görünümden uzak kalmaktadır. Kişiler sivilce oluşumunun azalması ve bir daha ortaya çıkmaması için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır.

Niacinamide molekülü, antioksidan özelliği nedeniyle; oluşan sivilcelerin sönmesine ve ciltteki yağ oranını dengeleyerek yeni sivilce oluşumunun engellenmesine yardımcı olmaktadır. Antibiyotik etkisi sayesinde cilt yüzeyindeki iltihapları hızlı bir şekilde arındırarak, yeni sivilcelere meydan okumaktadır. Leke giderici etkisi sayesinde sivilce izlerinin silinmesine de yardımcı olmaktadır.

  1. Cilt Tonunu Eşitler ve Leke Görünümünü Azaltır: Cilt lekeleri, özellikle orta yaş itibariyle ortaya çıkmakta ve kişilerin yaşam kalitesini olumsuz anlamda etkilemektedir. Cilt lekesine sebebiyet verecek pek çok neden bulunmakla beraber, genellikle güneşin zararlı ışınlarından kaynak almaktadır. Leke oluşumu, cildin renk tonunun dengesiz dağılmasına neden olarak; hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet vermektedir.

Niacinamide molekülü, hücre mitokondrisine kadar ulaşarak; cilt tonu eşitsizliğine ve leke oluşumuna savaş açmaktadır. Düzenli olarak Niacinamide içeren bakım ürünlerini kullanmak, kademeli olarak cilt lekelerinin giderilmesini sağlamaktadır. İçeriğindeki yoğun kolajen miktarı sayesinde, yeni leke oluşumunu da en aza indirmektedir.

Niacinamide Nasıl Kullanılmaktadır?

Niacinamide içeren birçok farklı cilt bakım ürünü, kişilerin cilt problemlerine çare bulmak amacıyla formüle edilmektedir. Niacinamide molekülü; serum, tonik ve maske formunda üretilmektedir. Kişilerin bu ürünleri, kendi bakım rutinlerine uygun olarak kullanabilmektedir. Niacinamide içeren bakım ürünleri içerisinde sıklıkla önerilen ürünler şunlardır:

  1. Maruderm Niacinamide Hyalüronik Asit Panthenol Cilt Bakım Serumu
  2. Maruderm Niacinamide Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Krem

Niacinamide içeren bakım ürünlerinin, günlük veya haftalık olarak düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Tek seferlik kullanımlar beklenen sonuçlara ulaşmak için yeterli gelmemektedir. Doğru beslenme alışkanlıkları ve düzenli uyku ile birlikte kullanılan Niacinamide, cilt yüzeyinin daha parlak ve daha güzel görünmesine yardımcı olmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..