Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır?

Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır?

Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır? En Etkili Nemlendirici Hangisidir?

Nemlendirici seçimi, her bireyin kendi cilt tipine uygun olarak planlaması gereken bir süreçtir. İnsan vücudunun suya ihtiyaç duyması gibi insan cildi de neme ihtiyaç duymaktadır. Nem, cildin koruyucu bariyerini güçlendirerek; zararlı dış etkenlerin aktiflik düzeyini düşürmektedir. Nemsiz ciltler, giderek kurumakta ve pullar halinde dökülebilmektedir.

Ciltteki nem oranının çeşitli nedenlerle düşmesi, cilt kuruluğu temelli cilt hastalıklarına davetiye çıkarmaktadır. Egzama ve sedef gibi hastalıklar, cilt kuruluğuyla birlikte ilerlemektedir. Cilt kuruluğu temelli hastalıklar oldukça sıkıntı vericidir. Bu hastalıkları yaşayan kişilerin, doktor kontrolünde tedavi edilmesi gerekmektedir.

Maruderm, bünyesinde bulunan onlarca farklı çeşit ürün ile en iyi nemlendirici ürünü arayan müşterilerinin imdadına yetişmektedir. Doğal içerikli ve kaliteli ürünleri sayesinde, cilt problemlerinin tedavi sürecine katkı sağlamaktadır. Etkili ve uygun fiyatlı cilt bakım ürünleri, Maruderm güvencesiyle müşterilerine sunulmaktadır.

Nemlendirici Krem Nedir?

Nemlendirici krem, her yaştan kişinin ihtiyaç duyduğu güzellik ürünleri arasında yer almaktadır. Bebekler, çocuklar, yetişkinler ve yaşlılar; cilt yüzeylerinin düzenli olarak nemlendirilmesine ihtiyaç duymaktadır. Nemlendirici kremler, bu amaca hizmet etmek hedefiyle formüle edilmekte ve bu doğrultuda piyasaya sürülmektedir.

Nemlendirici kremler, kişilerin cilt tipine göre çeşitlenerek üretilmektedir. Bu nedenle kişilerin, nemlendirici krem almadan önce kendi cilt tiplerini en iyi şekilde analiz etmeleri gerekmektedir. Yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilecek problemler, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir.

Nemlendirici Krem Neden Önemlidir?

Nemlendirici krem, yaz kış kullanılması gereken bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Nemlendirici kremin düzenli olarak kullanılmaması, cilt sağlığı problemlerine zemin hazırlamaktadır. Bu bağlamda sadece kış aylarında nemlendirici kullanmak, cildiniz hak ettiği ilgiyi görmemesi anlamına gelmektedir.

Hem yaz hem kış aylarında cilt yüzeyinin uygun kremlerle nemlendirilmesi; cilt bariyerinin sıcak ve soğuğa karşı güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Maruderm Bariyer Onarıcı Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Serumu, nemlendirici ve besleyici özelliği sayesinde; cilt bariyerinin dış etkenlere karşı daha dirençli olmasına destek sağlamaktadır.

Nemlendirici Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Nemlendirici krem seçiminde, dikkat edilmesi gereken pek çok farklı faktör bulunmaktadır. Yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önlenmesi için ürün seçimini büyük bir titizlikle yapmam gerekmektedir. Yanlış ürün kullanımı nedeniyle sağlık problemleri yaşayan kişilerin, en kısa zamanda dermatoloji uzmanına görünmesi gerekmektedir.

Nemlendirici krem seçimine etki eden faktörler, kişilerin diğer bakım ürünlerini seçme sürecine de katkı sağlamaktadır. Tüm faktörlerin dikkate alınması, nemlendirici satın almak isteyen kişiler için son derece önem az etmektedir. Nemlendirici krem seçerken dikkat edilmesi gereken faktörler şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Nemlendiricinin Yapısı

Nemlendiricinin nasıl bir yapıda olduğu, seçilen üründen alınacak verimin kalitesi açısından önem arz etmektedir. Kokusu, kıvamı veya içeriğindeki maddeler; nemlendiricinin yapısını oluşturan faktörler arasında yer almaktadır.

Bazı kişiler, meyve kokulu nemlendiricilerden hoşlanmakta ve bu bağlamda seçim yapmaktadır. Bazı kişiler ise kokusuz nemlendirici kremlerden daha fazla verim almaktadır. Bu faktörler dikkate alınarak, en uygun seçim kolaylıkla yapılabilmektedir.

  1. Cilt Tipi

Kişilerin en uygun nemlendiriciye ulaşması için cilt tiplerini iyi bir şekilde analiz etmeleri gerekmektedir. Yağlı ciltler, yağ içerikli nemlendiricilerden yan etki görebilmektedir. Bu nedenle yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin daha mat ürünleri tercih etmesi; oluşabilecek yağ fazlalığının önüne geçebilmektedir.

Kuru ve hassas ciltler, kurutma özelliği olan nemlendiricilerden uzak durmalıdır. Maruderm Nemlendirici Yüz ve Vücut Bakım Kremi, kişilerin cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle tahriş eğilimli cilt yapısına sahip olan kişiler, en besleyici nemlendirici ürünleri kullanmaya eğilim göstermektedir.

  1. Nemlendiricinin Ne Sıklıkla Kullanılacağı

Nemlendiricinin ne sıklıkla kullanılacağı, “nemlendirici seçimi nasıl yapılır?” sorusuna cevap arayan kişilerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Nemlendirici desteği ile piyasaya sürülen bakım ürünleri, günlük veya haftalık kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Bu özelliklerin dikkate alınması, nemlendirici kremden alınan verimin artmasına yardımcı olmaktadır.

Gün içinde sürekli olarak cildini nemlendirmek isteyen kişiler, günlük kullanıma uygun olan ürünleri seçmelidir. Daha az ve daha geniş aralıklarla kullanmak isteyen kişilerin ise haftalık ve aylık kullanıma uygun olan ürünleri seçmesi gerekmektedir.

  1. Cildin İhtiyaç Duyduğu Ek Takviyeler

Bazı cilt tipleri, ekstra verim alabilmek adına ek takviyelere ihtiyaç duymaktadır. Örneğin cilt lekesi problemleri yaşayan kişilerin C vitamini desteği sağlayan ürünleri tercih etmesi önerilmektedir. Bununla birlikte, cilt yüzeyinde yanık gibi durumlar olan kişiler; E vitamini ve kollajen desteği içeren ürünlere yönelmektedir.

Cildin tüm ihtiyaçları daha net bir şekilde belirlenirse, alınan ürünün daha kullanışlı hale gelmesi mümkün olmaktadır. Cildinin ihtiyaç duyduğu takviyeyi belirleyen kişiler, seçecekleri nemlendirici kremden maksimum verim elde etmektedir.

  1. Nemlendiricinin Fiyatı

Nemlendirici ürünlerin, cilt yapısı için ne kadar önemli olduğu; hemen hemen herkesin malumudur. Nemlendirici ürün kullananlar, nemlendirici ürünün fiyat aralıkları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler.

Nemlendirici fiyatları, bakım ürünün içeriğindeki ek maddelere göre değişkenlik göstermektedir. Ürünün markası, gramajı ve etki düzeyi; nemlendirici ürünün fiyat aralıklarını etkileyen diğer faktörler olarak sıralanmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..