quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır?

Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır?

Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır? En Etkili Nemlendirici Hangisidir?

Nemlendirici seçimi, her bireyin kendi cilt tipine uygun olarak planlaması gereken bir süreçtir. İnsan vücudunun suya ihtiyaç duyması gibi insan cildi de neme ihtiyaç duymaktadır. Nem, cildin koruyucu bariyerini güçlendirerek; zararlı dış etkenlerin aktiflik düzeyini düşürmektedir. Nemsiz ciltler, giderek kurumakta ve pullar halinde dökülebilmektedir.

Ciltteki nem oranının çeşitli nedenlerle düşmesi, cilt kuruluğu temelli cilt hastalıklarına davetiye çıkarmaktadır. Egzama ve sedef gibi hastalıklar, cilt kuruluğuyla birlikte ilerlemektedir. Cilt kuruluğu temelli hastalıklar oldukça sıkıntı vericidir. Bu hastalıkları yaşayan kişilerin, doktor kontrolünde tedavi edilmesi gerekmektedir.

Maruderm, bünyesinde bulunan onlarca farklı çeşit ürün ile en iyi nemlendirici ürünü arayan müşterilerinin imdadına yetişmektedir. Doğal içerikli ve kaliteli ürünleri sayesinde, cilt problemlerinin tedavi sürecine katkı sağlamaktadır. Etkili ve uygun fiyatlı cilt bakım ürünleri, Maruderm güvencesiyle müşterilerine sunulmaktadır.

Nemlendirici Krem Nedir?

Nemlendirici krem, her yaştan kişinin ihtiyaç duyduğu güzellik ürünleri arasında yer almaktadır. Bebekler, çocuklar, yetişkinler ve yaşlılar; cilt yüzeylerinin düzenli olarak nemlendirilmesine ihtiyaç duymaktadır. Nemlendirici kremler, bu amaca hizmet etmek hedefiyle formüle edilmekte ve bu doğrultuda piyasaya sürülmektedir.

Nemlendirici kremler, kişilerin cilt tipine göre çeşitlenerek üretilmektedir. Bu nedenle kişilerin, nemlendirici krem almadan önce kendi cilt tiplerini en iyi şekilde analiz etmeleri gerekmektedir. Yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilecek problemler, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir.

Nemlendirici Krem Neden Önemlidir?

Nemlendirici krem, yaz kış kullanılması gereken bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Nemlendirici kremin düzenli olarak kullanılmaması, cilt sağlığı problemlerine zemin hazırlamaktadır. Bu bağlamda sadece kış aylarında nemlendirici kullanmak, cildiniz hak ettiği ilgiyi görmemesi anlamına gelmektedir.

Hem yaz hem kış aylarında cilt yüzeyinin uygun kremlerle nemlendirilmesi; cilt bariyerinin sıcak ve soğuğa karşı güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Maruderm Bariyer Onarıcı Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Serumu, nemlendirici ve besleyici özelliği sayesinde; cilt bariyerinin dış etkenlere karşı daha dirençli olmasına destek sağlamaktadır.

Nemlendirici Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Nemlendirici krem seçiminde, dikkat edilmesi gereken pek çok farklı faktör bulunmaktadır. Yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önlenmesi için ürün seçimini büyük bir titizlikle yapmam gerekmektedir. Yanlış ürün kullanımı nedeniyle sağlık problemleri yaşayan kişilerin, en kısa zamanda dermatoloji uzmanına görünmesi gerekmektedir.

Nemlendirici krem seçimine etki eden faktörler, kişilerin diğer bakım ürünlerini seçme sürecine de katkı sağlamaktadır. Tüm faktörlerin dikkate alınması, nemlendirici satın almak isteyen kişiler için son derece önem az etmektedir. Nemlendirici krem seçerken dikkat edilmesi gereken faktörler şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Nemlendiricinin Yapısı

Nemlendiricinin nasıl bir yapıda olduğu, seçilen üründen alınacak verimin kalitesi açısından önem arz etmektedir. Kokusu, kıvamı veya içeriğindeki maddeler; nemlendiricinin yapısını oluşturan faktörler arasında yer almaktadır.

Bazı kişiler, meyve kokulu nemlendiricilerden hoşlanmakta ve bu bağlamda seçim yapmaktadır. Bazı kişiler ise kokusuz nemlendirici kremlerden daha fazla verim almaktadır. Bu faktörler dikkate alınarak, en uygun seçim kolaylıkla yapılabilmektedir.

  1. Cilt Tipi

Kişilerin en uygun nemlendiriciye ulaşması için cilt tiplerini iyi bir şekilde analiz etmeleri gerekmektedir. Yağlı ciltler, yağ içerikli nemlendiricilerden yan etki görebilmektedir. Bu nedenle yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin daha mat ürünleri tercih etmesi; oluşabilecek yağ fazlalığının önüne geçebilmektedir.

Kuru ve hassas ciltler, kurutma özelliği olan nemlendiricilerden uzak durmalıdır. Maruderm Nemlendirici Yüz ve Vücut Bakım Kremi, kişilerin cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle tahriş eğilimli cilt yapısına sahip olan kişiler, en besleyici nemlendirici ürünleri kullanmaya eğilim göstermektedir.

  1. Nemlendiricinin Ne Sıklıkla Kullanılacağı

Nemlendiricinin ne sıklıkla kullanılacağı, “nemlendirici seçimi nasıl yapılır?” sorusuna cevap arayan kişilerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Nemlendirici desteği ile piyasaya sürülen bakım ürünleri, günlük veya haftalık kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Bu özelliklerin dikkate alınması, nemlendirici kremden alınan verimin artmasına yardımcı olmaktadır.

Gün içinde sürekli olarak cildini nemlendirmek isteyen kişiler, günlük kullanıma uygun olan ürünleri seçmelidir. Daha az ve daha geniş aralıklarla kullanmak isteyen kişilerin ise haftalık ve aylık kullanıma uygun olan ürünleri seçmesi gerekmektedir.

  1. Cildin İhtiyaç Duyduğu Ek Takviyeler

Bazı cilt tipleri, ekstra verim alabilmek adına ek takviyelere ihtiyaç duymaktadır. Örneğin cilt lekesi problemleri yaşayan kişilerin C vitamini desteği sağlayan ürünleri tercih etmesi önerilmektedir. Bununla birlikte, cilt yüzeyinde yanık gibi durumlar olan kişiler; E vitamini ve kollajen desteği içeren ürünlere yönelmektedir.

Cildin tüm ihtiyaçları daha net bir şekilde belirlenirse, alınan ürünün daha kullanışlı hale gelmesi mümkün olmaktadır. Cildinin ihtiyaç duyduğu takviyeyi belirleyen kişiler, seçecekleri nemlendirici kremden maksimum verim elde etmektedir.

  1. Nemlendiricinin Fiyatı

Nemlendirici ürünlerin, cilt yapısı için ne kadar önemli olduğu; hemen hemen herkesin malumudur. Nemlendirici ürün kullananlar, nemlendirici ürünün fiyat aralıkları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler.

Nemlendirici fiyatları, bakım ürünün içeriğindeki ek maddelere göre değişkenlik göstermektedir. Ürünün markası, gramajı ve etki düzeyi; nemlendirici ürünün fiyat aralıklarını etkileyen diğer faktörler olarak sıralanmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..