quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır?

Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır?

Yağlı ya da sivilceli bir cilde sahip olsanız dahi, kendinize özel bir nemlendiriciniz olması gerekmektedir. Bunun sebebi ise yağlı ve yağsız ciltlere uygulanan nemlendiricilerin birbirinden farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Yanlış kullanılan nemlendiriciler cildinizin yapısının ciddi bir şekilde bozulmasına neden olmaktadır.

Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Nemlendiriciler cildin yumuşamasına, nem sağlamasını, kırışıkların ve ince çizgilerin oluşmasını ve cildin dış etkenlere karşı korunmasını sağlamaktadır. Cilt yapınız nasıl bir türde ise ona göre nemlendirici seçimi yapmanız gerekmektedir. Cilt tipi ya karma ya kuru ya da yağlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Karma bir cilt tipine sahipseniz, iki farklı nemlendirici türünü de kullanabilirsiniz. Çünkü bu tür ciltleri bazı yerleri yağlı, bazı yerleri ise kurudur. İnsanların genel olarak t bölgesi olarak da bilinen, alın, çene ve burun bölgesi yağlıdır. Yağlı bölgeler için su bazlı nemlendiriciler önerilir. Kuru bölgeler için ise, yoğun kıvamlı ve kuruluğun derecesine göre yağ bazlı nemlendirici kullanımı önerilmektedir. Bu tür ciltlere, diğer ciltlerde olduğu gibi düzenli nemlendirme yapmak gerekmektedir. Yağ ve suyun birleşiminden oluşan nemlendiriciler, cildin ihtiyacına göre tercih edilmelidir. Maruderm Nemlendirici Krem Setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Hangi Nemlendiriciler Kullanılmalıdır?

Neme en çok ihtiyacı olan cilt tipi, kuru cilt tipidir. Cilt kuruluğu arttığı sürece esnekliğini de kaybetmeye başlamaktadır. Bu da estetik bir görüntü olmaktan çıkmaktadır. Bu kuruluk ilerlemeye başladıysa çatlamaya ve pul pul dökülmeye başlamaktadır. Bu tip bir ciltte kırışıklık ve yaşlanma belirtileri daha hızlı görülmeye başlanmaktadır. Nemden yoksun düşmüş ciltler için, yoğun içerikli nemlendiricileri kullanmak gerekmektedir. Kuru ciltlere nemlendirme yaparken, aynı zamanda yağlanmasını da engellemek için gliserin içerikli nemlendiriciler önerilmektedir. Özellikle kış aylarında 4-5 saat aralıklarla nemlendirici kullanmak gerekmektedir.

Cildi Nemlendirmenin Ne Gibi Faydaları Vardır?

· Nemlendirici stresten korunmanızı sağlar.

· Cildi daha parlak görünmesine yardımcı olur.

· Uv ışınlarından korunmanızı yardımcı olur.

· Cildin daha geç görünmesini sağlar.

· Cilt kanseri olmanızın önüne geçer.

· Makyaj malzemelerinin yüzü vereceği zararların engellenmesini sağlar.

· Cildin susuzluğunu giderir.

Nemlendirici Ne Zaman Sürülmelidir?

Düzenli olarak her gün işe giden ve düzenli olarak makyaj yapan biriyseniz, cildinize uygulayacağınız fondötenden önce cildinizi Nemlendirmenin gerekmektedir. Daha sonra cildinizdeki makyajı temizledikten sonra, tekrar cildinize nemlendirici kullanmanız gerekmektedir. Karma cilt tipine sahip kişiler, sabah bir kez, gece yatmadan önce bir kez olarak, nemlendirici kullanabilir. Gün içerisinde banyo yaptıysanız, banyo sonrasında da nemlendirici kullanmanız gerekmektedir. Kuru bir cilt tipiniz varsa, her an nemlendiriciye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ihtiyacınızı göz ardı etmemeli ve cildinizi günde en az üç kere düzenli olarak nemlendirmeniz gerekmektedir. Bilmeniz gerekir ki kuru ciltlerin diğer ciltlere göre daha sık nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Nemlendirici ürünün yanı sıra, doğal bakım yağlarını da kuru ciltlerde tercih edebilirsiniz. Yoğun olan bakım yağlarını, çok az kullanmakta fayda var. Üzerine nemlendirici sürmeyi de unutmamak şartıyla.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..