quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Nemlendirici Bakım Kreminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Nemlendirici Bakım Kreminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Cilt bakımında nemin önemi asla inkar edilemez. Kuru bir cilt başta akne ve sivilceler olmak üzere birçok cilt probleminin tetikleyici niteliğindedir. Bu sebepten dolayı da cildinizin bakımı için nemlendirici krem seçiminde dikkatli adımlar atmalısınız. Piyasada birçok farklı krem söz konusu. Bunlar fiyat açısından da çeşitli değişkenlikler gösterebilmektedir. Ancak bu hususta dikkat etmeniz gereken detay, sizlerin bilinçli bir şekilde hareket etmeniz ve nemlendirici krem seçiminde de bu bilinç üzerinden karar vermeniz. Böylece çok daha sağlıklı bir cilt ve çok daha bakımlı bir görünüme de sahip olmayı başarmış olursunuz. Bu yazımızda da nemlendirici bakım kremi seçiminde nelere dikkat etmeniz, cildinize bakım aşamalarında nasıl adımlar atmanız gerektiğine dair bilgiler ve önerilerde bulunmak istiyoruz.

maruderm Nemlendirici Cilt Bakım Seti

Cilt bakımında en dikkat etmeniz gereken şey, mevcut sorununuzu bilinçli bir şekilde onarmak. Yani cildinizin ne tarz bir soruna maruz kalıp kalmadığını çok iyi bilmeniz gerekir. Yani cildin ne tarz nemlendirici kremlere ihtiyaç duyup duymayacağını çok iyi araştırmalısınız. Bu konuda MaruDerm nemlendirici kremseçeneği de sizin için ideal bir yardımcı görevi üstlenebilir. Özellikle de bu markanın cilde doğrudan temas edip onarıcı etkiler sunacağı etkileşimleri de çok fazla. Bu sebepten dolayı da yazımızın ilerleyen kısımlarında 50 ml’lik nemlendirici bakım kreminin sağlayacağı sonuçlardan bahsetmek istiyoruz.

Ancak onun öncesinde seçeceğiniz kremlerin fonksiyonel özellikleri de her zaman göz önünde tutulmak zorundadır. Bunun hakkında da biraz konuşalım…

Mesela nemlendirici kremlerin çoğunda sivilce ve aknelere göre özel içerikler de kendisini gösterir. Bu içerikler de sadece yüz bölgesine sürülen kremlerden oluşabilir. Sivilce ve akneler genellikle cildin nem miktarını iyi derecelerde karşılayamaması ile alakalı problemlerden de kaynaklanabilir. İnatçı sivilceler için de bakteri öldürücü ve iltihap kurutucu nemlendirici krem seçimi gerçekleştirmeniz her zaman yararınıza olacaktır. Ayrıca nemlendirici kremin fonksiyonları da çok fazladır. Yani cildin dört bir koldan ferahlaması ve ihtiyaç duyduğu nem oranına ulaşmasını da bu tarz bir krem takviyesi sayesinde rahatlıkla mümkün hale getirebilirsiniz. Bu sebepten dolayı da cilde gerekli olan bakım sürecinde sizler de her zaman belli bir kontrolü elden bırakmamalısınız. Bu süreç de zaten can sıkıcı bir disipline düzeniyle sağlanacak bir süreç değil kesinlikle. Aksine günlük temizlik rutininizi oluşturduğunuz zaman zaten cilde ihtiyaç duyulan sağlığı da kazandırmayı başarmış olacaksınız. Bu sistemi ve rutini her zaman dengeli bir şekilde kurmalısınız. Yüzünüzü detaylı bir şekilde yıkamalı, duş alma düzeninizi de günlük periyotlar halinde sağlamalısınız. Beslenmenizden tutup da günlük kıyafet seçimine dek birçok noktada sizler gerekli olan düzeni sağladığınız müddetçe, çok daha verimli sonuçlar elde edebilir, cildin pürüzsüz ve parlak bir görünüme erişmesini de sağlayabilirsiniz.

Öte yandan MaruDerm nemlendirici bakım kremi 50 ml, içerdiği birçok madde sayesinde cilde ihtiyaç duyan nemi ve sağlığı aktarabilecek bir yapıya sahip. içerisinde hyalüronik asit, yeşil çay özü ve Vitamin B ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilme özelliği olan doğal nemlendirme özelliği sağlamaktadır ve cildin ihtiyaç duyduğu neme ulaşımını da desteklemektedir. Yumuşak ve dolgun bir görünüme erişim açısından da iyi bir tercih olarak değerlendirebileceğiniz bu krem, düzenli kullanımı sayesinde gayet yerinde sonuçlara erişimi de mümkün hale getirmiş olacaktır. Yeniden canlandırıcı ve yapılandırıcı etkisi sayesinde cildin içerisinde tıkanmış olan gözenekleri ölü hücrelerden arındıracak, bu sayede cildin çok daha sağlıklı bir nefes alışverişini de desteklemiş olacaktır. İçerisindeki Vitamin B3 yapısı da oluşturduğu antiosidan özellikleri sayesinde yeşil çay özünün de katkısıyla bu özel kremin çok daha zengin bileşenlere kavuşmasını desteklemektedir. Bu sebepten dolayı da cildinizin canlılık ve ışıltıya kavuşabilmesi için bu tarz bir yardımcıdan destek almanız daima önemlidir. Bunun bilinciyle de kremin düzenli kullanımını sağlamalı ve cildinize ihtiyacı olan nem seviyesini de kısa süre içerisinde kazandırmalısınız. Bu konuda Jevuneile kullanıp da yararlanabileceğiniz en başarılı ürünleri içerisinde bulundurduğu için, cilt ferahlığında amaçladığınız noktalara kısa süre içerisinde erişim sağlamanız da mümkün olacaktır.

Tüm bu detayların her birisi göz önüne alındığında da cilt bakım düzeninde cildi nemlendirmenin ne denli etkili bir unsur olduğunu da bir kez daha fark etmiş olacaksınızdır. Birçok deri ve cilt hastalığının önüne geçmek, sizin uygulayacağınız bakım düzenlerinde bir denge oluşturmanızla mümkün hale gelecektir. Unutmamak gerekir ki sağlıklı bir cilt için her zaman belli başlı püf noktalarından destek almalısınız. MaruDerm nemlendirici krem desteğini de bu püf noktalarla birleştirdiğiniz vakit, cildinizin çok daha nemli ve birçok cilt hastalığının uzağında genç bir görünüme kavuşması da desteklenmiş olacaktır. Bu düzeni her zaman benimseyip cildinizi de önemsediğiniz takdirde çok daha sağlıklı sonuçlara erişimi de başarılı bir şekilde sağlamış olacaksınız. MaruDerm bu aşamalarda size büyük katkılar sağlayacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..