Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Nemlendirici Bakım Kreminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Nemlendirici Bakım Kreminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Nemlendirici Bakım Kreminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Nemlendirici krem kullanmak; cilde ihtiyaç duyulan nem desteğini sağlamakta ve cildi dış etkenlere karşı korumaktadır. Nemlendirici kremler cilt bakımında her geçen gün daha çok rağbet görmektedir. Bu sebeple ürün çeşidi artmakta, kullanıcıların en uygun nemlendirici kremi seçmesi güçleşmektedir. Nemlendirici krem seçerken dikkat edilmesi gereken faktörler şu şekilde sıralanabilir:

 1. Kremin cilt tipine uygun olması gerekmektedir.
 2. Alerjik bir reaksiyon oluşmaması için ürün içeriği kontrol edilmelidir.
 3. Krem içeriğinde ağır kimyasallar bulunmamalıdır.
 4. Yaşa uygun kremler kullanılmalıdır.
 5. Aşırı yoğun olmayan, ciltte hızlı emilen kremler tercih edilmelidir.
 6. Kremin cilt üzerinde ağır bir koku bırakmamasına dikkat edilmelidir.
 7. Kullanım aşamasında cildin temiz, gözeneklerin açık olması sağlanmalıdır.

Akne, egzama ve sedef gibi cilt problemleri bulunan bireylerin; nemlendirici krem seçimlerinde öncelikle dermatoloğa danışmaları gerekmektedir. Cilt problemleri bulunmayan bireyler nemlendirici krem seçimlerinde güvenilir markaları tercih etmelidir.

En iyi nemlendirici krem markaları arasında yer alan Maruderm’in Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Cilt Bakım Kremi yaygın olarak tercih edilmektedir. İçeriğinde bulunan Hyalüronik Asit; cilde ihtiyaç duyulan nem takviyesini sağlamakta ve cildi pürüzsüz ve canlı bir görünüme ulaştırmaktadır.

Bakım Kremi Önerileri

Nemlendirici Bakım Kremi Nedir?

Nemlendirici bakım kremi; cilde gereken nem takviyesini sağlayan ve cilt bariyerini güçlendiren bir bakım ürünüdür. Hava koşulları, stres, sağlıksız beslenme, yeterli sıvı tüketmeme gibi pek çok faktör ciltteki nem oranını düşürmektedir. Bu tür durumlarda cildin nem oranını dengelemek, canlı ve doğal bir görünüm elde etmek için nemlendirici krem kullanılmaktadır.

Cilt ve yüz bakımında doğru nemlendiriciler kullanılması, istenilen görünüme en kısa sürede ulaşmayı sağlamaktadır. Maruderm’in Bariyer Onarıcı & Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi en yaygın nemlendirici krem önerileri arasında yer almaktadır. Ürün içeriğindeki Hyalüronik Asit nem dengesini sağlarken, yumuşak dokusu ciltte hassas ve canlandırıcı bir etki uyandırmaktadır.

Nemlendirici Bakım Kremi Ne İşe Yarar?

Nemlendirici bakım kremleri; cildin gereksinimi olan nemin emilimini arttırmakta ve cilt bariyerini güçlendirerek nem kaybının önüne geçmektedir. Bu kremler nem dengesini sağlayarak canlı, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

Cildin nem dengesine ulaşması pek çok cilt problemini ortadan kaldırmaktadır. Neme doymuş ciltlerde yaşlanmanın yavaşladığı, renk eşitsizliklerinin ortadan kalktığı ve cilt tahrişinin azaldığı görülmektedir. Yüz nemlendirici krem kullanımında göz çevresinde oluşan kırışıklıklar önemli oranda azalmaktadır.

Nemlendirici bakım kremleri; cilt bakım rutinin vazgeçilmez bir parçasını oluşturmaktadır. Cilt tipine uygun nemlendirici bakım kremleri kullanıldığında, istenilen sonuçlar daha hızlı alınmaktadır. Aşırı cilt kuruluğundan şikâyetçi olan bireyler dahi yoğun nemlendirici krem kullanarak istedikleri görünüme ulaşabilmektedirler.

Nemlendirici krem önerileri arasında yer alan Maruderm’in Bariyer Onarıcı & Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi kullanıcılarına daha pürüzsüz, canlı ve doğal bir görünüm sunmaktadır. Hem yüz hem de vücut bakımında kullanılabilen bu ürün; mevcut yaşlanma etkilerini azaltırken, cildin yaşlanma sürecini de azaltmaktadır.

Nemlendirici Bakım Kremi

Nemlendirici Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Nem, cildin parlak, pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlayan en önemli etkenler arasında bulunmaktadır. Dış etkenlere bağlı olarak oluşan nem kaybını telafi etmek için nemlendirici krem kullanmak gerekmektedir. Cilt problemlerine sahip bireylerin herhangi bir nemlendirici ürün kullanmadan önce dermatoloğa danışması önerilmektedir.

Nemlendirici bakım kremlerini kullanırken cilt üzerinde hızlı emilmesi sağlanmalıdır. Emilimi hızlandıran faktörler arasında cildin temiz ve gözeneklerin açık olması bulunmaktadır. Bu nedenle duş sonrasında, ince bir tabaka halinde nemlendirici bakım kremi uygulanması tavsiye edilmektedir.

Nemlendirici kremler günlük bakım rutinin bir parçasını oluşturmakta, cilt sağlığını korumak için her gün uygulanmaktadır. Temiz cilde, dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanması kan dolaşımını arttırarak yaşlanma etkilerini azaltmaktadır. Yaşlanma etkilerini daha hızlı azaltmak için, nemlendirici kremlere ek olarak, cilt bakımında nemlendirici serum ve tonikler kullanılabilmektedir.

Nemlendirici Bakım Kremi Faydaları Nelerdir?

Cilt nem dengesini sağlamak kişisel bakımın vazgeçilmez aşamalarındandır. Cildi sağlıklı, canlı ve parlak görünüme ulaştırmak; vücut ve yüz için nemlendirici krem kullanarak mümkün hale getirilebilmektedir.

Nemlendirici bakım kremleri, doğru ve düzenli olarak kullanıldığında görülecek faydalar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Yaşlanma etkilerini azaltmaktadır.
 2. Cilt bariyerini güçlendirmekte, tahriş oranını azaltmaktadır.
 3. Ciltte bulunan renk eşitsizliklerini dengelemektedir.
 4. Kuruluğa bağlı oluşan çatlak ve deri dökülmelerini ortadan kaldırmaktadır.
 5. Cilde canlılık ve yumuşaklık kazandırmaktadır.

En iyi nemlendirici krem markaları arasında yer alan Maruderm’in Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Cilt Bakım Kremi kullanıcılarına bu faydaları sağlamakta, sağlıklı bir cilt vaat etmektedir. Parfüm, Paraben, Sles ve SLS içermeyen bu ürün; yoğun nemlendirici krem arayışında olan kullanıcılara tavsiye edilmektedir. Cilt problemlerine sahip bireylerin ürünü kullanmadan önce dermatoloğa danışmaları tavsiye edilmektedir.

En İyi Nemlendirici Krem Markaları

Nemlendirici Bakım Kremi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ciltte bulunan nem oranı; yaş, dış etkenler, kullanılan temizleyici ürünler gibi faktörlere bağlı olarak azalmaktadır. Bu durumda kuruyan cilt, tahriş olmaya daha yatkın hale gelmektedir. Daha sağlıklı bir görünüm elde etmek için cilt bariyerini güçlendirmek ve nem oranını dengelemek gerekmektedir.

Nemlendirici bakım kremi seçerken; cilt tipine uygun ürün tercih edilmesi gerekmektedir. Aşırı kuruluktan şikâyet eden bireylerin yoğun nemlendirici krem kullanması tavsiye edilmektedir.

Akne, egzama, sedef gibi cilt problemlerinde nemlendirici krem önerileri dermatologlardan alınmalıdır; cilt bakımının bilinçli şekilde yapılması gerekmektedir. Nemlendirici krem seçimlerinde ürün içeriğine dikkat edilmeli, zararlı maddeleri barındıran ürünler tercih edilmemelidir. Maruderm’in  Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Cilt Bakım Kremi parfüm, Paraben, Sles ve SLS içermemekte ve yoğun nemlendirici olarak tavsiye edilmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..