quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Leke Giderici Kremler Ne İşe Yarar?

Leke Giderici Kremler Ne İşe Yarar?

İnsan cildi, günümüz koşulları göz önüne alındığında doğası gereği bir takım hassaslıklar ve bozulmalara maruz kalabilmektedir. Özellikle de bu rahatsızlıkların başında gelen cilt lekeleri, cilde zarar vermekle kalmayıp, aynı zamanda kötü bir görünüme sahip olmasına da sebebiyet vermektedir.

Cilt lekelerinin ortaya çıkmasındaki ana sebep ise; cildin fazla güneşe maruz kalması ve akneler aracılığıyla da kişinin hormonlarında bir takım değişikliklerin türemesidir. Bunun dışında da herhangi bir kesik ya da darbe durumları da ciltte bu tarz lekelerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu kapsamda da cilt bakım ürünleri takviyesiyle cildinizdeki leke ve gözeneklerin kaybolması adına çabalar gösterebilirsiniz.

Cildin üzerinde oluşan lekeler, uzmanlar tarafından da 4’e ayrılmıştır. Bunlar;

·Yaşlılıktan oluşan lekeler

·Hamilelik lekeleri

·Sivilce ve akne sonucu kalan lekeler

·Güneş lekeleri

Bu sebepler arasında yaşlılıktan oluşan cilt lekeleri genelde de 50 ve üzeri yaşlarda kendisini göstermeye başlar. Görülmeye başlanan lekelerde derinin renginin bozulması ve bir takım hastalıkların da ortaya çıkması, 2 ila 5 cm arasında lekelerin ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Hamilelik lekelerinde ise ana sebep vücutta oluşan hormonsal değişikliklerdir. Genellikle de hamileliğin ilk 3 ayında meydana gelmektedir. Bu tarz lekeler hamilelik lekeleri oluştuktan sonra genellikle de hamileliğin son 3 ayında daha fazla kendisini gösterebilir. Hem yaşlılık hem de hamilelik durumlarında da en iyi cilt kremi takviyesinden destek alarak cildinize bakım yapmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Ciltte lekelerin meydana gelmesinin baş sebeplerinden birisi de sivilcelerdir tabii ki. Ancak bu durum insan vücudunun hormonal değişim ve bozukluklarıyla alakalı bir cilt rahatsızlığı olduğu için, sivilceler yok olduktan sonra kalıcı izler oluşturabilir. Eğer siz de sivilce izlerinizden bir çırpıda kurtulmak istiyorsanız Maruderm en etkili leke kremi ürününü mutlaka kullanmalısınız. Bu sayede kısa süre içerisinde cildinizi eski pürüzsüz moduna ulaştırabilir, büyük değişimin farkına da bizzat şahit olabilirsiniz. Ergenlik ve hormonlardan kaynaklı meydana gelen sivilcelerin oluşturduğu lekelere karşı kalıcı bir çözüm kurabilmeniz açısından bu tarz bir cilt bakım ürünü ile daha sağlıklı ve istikrarlı bir bakım süreci gerçekleştirmeniz mümkün hale gelebilir.

Ciltte bir takım lekelere sebebiyet veren etmenlerden son olarak da güneş lekelerini gösterebiliriz. Bu lekelerin oluşum sebebi de güneş ışınlarına fazlaca maruz kaldıktan sonra ışınların içermiş olduğu solaryum cildin içine nüfus eder. Bu durumda da ciltte beklenmedik lekeler ve yararlar da kendisini gösterebilir. Daha çok yetişkin bireylerin cildinde var olan güneş lekeleri, açık tenli insanlarda da fazlaca görülür. Güneş lekeleriyle alakalı sizler de sorun yaşıyorsanız, Maruderm’in leke kremi ürününü kullanmaktan kesinlikle çekinmeyin. Cildinize hassas bir bakım gerçekleştirmenizle birlikte, saymış olduğumuz tüm bu etkenlerden oluşan lekeleri de ortadan kaldırma şansı yakalamış olacaksınız.

Tüm bu detaylarla birlikte olası cilt rahatsızlıklarınızda doktorunuzla da temas kurmanız gerektiğini dip not olarak düşmek isteriz. Doktorunuzun vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda cilt bakımınızı çok daha sağlıklı ve kontrollü bir çizgide gerçekleştirme olanağı da yakalamış olursunuz. Fakat şunu da belirtmek isteriz ki, Maruderm bakım ürünleri, cildinize herhangi bir kimyasal destekli takviye yapmak yerine, tamamen doğal ve cildi düşünen formüllerle destek olduğu için, arzulamış olduğunuz pürüzsüz cilt görünümüne kısa süre içerisinde ulaşmayı da başarmış olacaksınız. Bu gibi bir bakım süreci sayesinde, cildiniz beklenilenin de üzerinde parlak ve güzel olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..