quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Leke Giderici Kremler Ne İşe Yarar?

Leke Giderici Kremler Ne İşe Yarar?

İnsan cildi, günümüz koşulları göz önüne alındığında doğası gereği bir takım hassaslıklar ve bozulmalara maruz kalabilmektedir. Özellikle de bu rahatsızlıkların başında gelen cilt lekeleri, cilde zarar vermekle kalmayıp, aynı zamanda kötü bir görünüme sahip olmasına da sebebiyet vermektedir.

Cilt lekelerinin ortaya çıkmasındaki ana sebep ise; cildin fazla güneşe maruz kalması ve akneler aracılığıyla da kişinin hormonlarında bir takım değişikliklerin türemesidir. Bunun dışında da herhangi bir kesik ya da darbe durumları da ciltte bu tarz lekelerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu kapsamda da cilt bakım ürünleri takviyesiyle cildinizdeki leke ve gözeneklerin kaybolması adına çabalar gösterebilirsiniz.

Cildin üzerinde oluşan lekeler, uzmanlar tarafından da 4’e ayrılmıştır. Bunlar;

·Yaşlılıktan oluşan lekeler

·Hamilelik lekeleri

·Sivilce ve akne sonucu kalan lekeler

·Güneş lekeleri

Bu sebepler arasında yaşlılıktan oluşan cilt lekeleri genelde de 50 ve üzeri yaşlarda kendisini göstermeye başlar. Görülmeye başlanan lekelerde derinin renginin bozulması ve bir takım hastalıkların da ortaya çıkması, 2 ila 5 cm arasında lekelerin ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Hamilelik lekelerinde ise ana sebep vücutta oluşan hormonsal değişikliklerdir. Genellikle de hamileliğin ilk 3 ayında meydana gelmektedir. Bu tarz lekeler hamilelik lekeleri oluştuktan sonra genellikle de hamileliğin son 3 ayında daha fazla kendisini gösterebilir. Hem yaşlılık hem de hamilelik durumlarında da en iyi cilt kremi takviyesinden destek alarak cildinize bakım yapmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Ciltte lekelerin meydana gelmesinin baş sebeplerinden birisi de sivilcelerdir tabii ki. Ancak bu durum insan vücudunun hormonal değişim ve bozukluklarıyla alakalı bir cilt rahatsızlığı olduğu için, sivilceler yok olduktan sonra kalıcı izler oluşturabilir. Eğer siz de sivilce izlerinizden bir çırpıda kurtulmak istiyorsanız Maruderm en etkili leke kremi ürününü mutlaka kullanmalısınız. Bu sayede kısa süre içerisinde cildinizi eski pürüzsüz moduna ulaştırabilir, büyük değişimin farkına da bizzat şahit olabilirsiniz. Ergenlik ve hormonlardan kaynaklı meydana gelen sivilcelerin oluşturduğu lekelere karşı kalıcı bir çözüm kurabilmeniz açısından bu tarz bir cilt bakım ürünü ile daha sağlıklı ve istikrarlı bir bakım süreci gerçekleştirmeniz mümkün hale gelebilir.

Ciltte bir takım lekelere sebebiyet veren etmenlerden son olarak da güneş lekelerini gösterebiliriz. Bu lekelerin oluşum sebebi de güneş ışınlarına fazlaca maruz kaldıktan sonra ışınların içermiş olduğu solaryum cildin içine nüfus eder. Bu durumda da ciltte beklenmedik lekeler ve yararlar da kendisini gösterebilir. Daha çok yetişkin bireylerin cildinde var olan güneş lekeleri, açık tenli insanlarda da fazlaca görülür. Güneş lekeleriyle alakalı sizler de sorun yaşıyorsanız, Maruderm’in leke kremi ürününü kullanmaktan kesinlikle çekinmeyin. Cildinize hassas bir bakım gerçekleştirmenizle birlikte, saymış olduğumuz tüm bu etkenlerden oluşan lekeleri de ortadan kaldırma şansı yakalamış olacaksınız.

Tüm bu detaylarla birlikte olası cilt rahatsızlıklarınızda doktorunuzla da temas kurmanız gerektiğini dip not olarak düşmek isteriz. Doktorunuzun vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda cilt bakımınızı çok daha sağlıklı ve kontrollü bir çizgide gerçekleştirme olanağı da yakalamış olursunuz. Fakat şunu da belirtmek isteriz ki, Maruderm bakım ürünleri, cildinize herhangi bir kimyasal destekli takviye yapmak yerine, tamamen doğal ve cildi düşünen formüllerle destek olduğu için, arzulamış olduğunuz pürüzsüz cilt görünümüne kısa süre içerisinde ulaşmayı da başarmış olacaksınız. Bu gibi bir bakım süreci sayesinde, cildiniz beklenilenin de üzerinde parlak ve güzel olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..