Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Lazer epilasyon, kıl ve tüy problemlerinin tamamen giderilmesinin en etkili yolu olarak nitelendirilmektedir. Lazer epilasyon cihazı, yaydığı yakıcı ışınlar aracılığıyla; kıl foliküllerini tamamen yok etmektedir. Lazer ışınları, sadece siyah renkli objeleri hedef aldığı için; cilt yüzeyine zarar vermeden kıl köklerini yok etmektedir.

Lazer epilasyon işlemi, tıbbi ve hassas bir yöntem olması nedeniyle; uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Bazı özel hastaneler, lazer epilasyon hizmetini en doğru şekilde vermektedir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler; en etkili sonucu almak için uzman kişilerce verilen kaliteli hizmetleri tercih etmelidir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, adından da anlaşılacağı üzere lazer ışınları ile kıl köklerini yok etmek anlamına gelmektedir. Doğrudan kıl kökünü ve kıl köklerinin yuvası olan folikülleri hedef alması nedeniyle, son derece etkili bir işlem olarak görülmektedir. Lazer epilasyon süreci, tüyleri besleyen ve gürleşmesine neden olan hormonsal faktörlerden etkilenmemektedir.

Kıl köklerinin tamamen yanması ve kıl kökü oluşturacak foliküllerin tahrip edilmesi, lazer epilasyon işleminin temel prensiplerini oluşturmaktadır. Lazer epilasyon işlemi son derece etkili olması nedeniyle, hemen hemen herkes tarafından merak edilmektedir.

Lazer Epilasyon Ne İşe Yarar?

Lazer epilasyon, cilt yüzeyine doğrudan uygulanan ve herhangi bir yan etki oluşturmayan klinik bir işlemdir. Sadece koyu renkli objeleri hedef alması nedeniyle, cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermemektedir. Ancak koyu bir ten rengine sahip olan kişilerin lazer epilasyon yaptırması önerilmemektedir.

Yanlış cihaz kullanımı ve lazer ışınlarının derecesinin yanlış ayarlanması, koyu tenli kişilerde lazer nedeniyle yanık oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Lazer epilasyon esnasında aşırı düzeyde ağrı hisseden veya lazer epilasyon sonrasında cilt yüzeyinde koyu leke oluşumu yaşayan kişiler, acil olarak dermatoloji uzmanlarına görünmelidir.

Lazer Epilasyon Etkili Midir?

Lazer epilasyon, doğru cihaz ve doğru yöntemlerle uygulandığı takdirde son derece etkili olmaktadır. Lazer cihazının yaydığı ışınların kalite düzeyi, epilasyon sürecinden alınan verimle doğru orantılıdır. Piyasada bulunan kalitesiz epilasyon cihazları, kişilerin süreçten hiçbir verim alamamasına ve bu doğrultuda hayal kırıklığı yaşamasına neden olmaktadır.

Bazı güzellik merkezi, lazer epilasyon adı altında çok ucuz fiyatlarla hizmet verebilmektedir. Kullanılan makina çoğu zaman gerçek lazer ışını dâhi yaymamaktadır. Bu şekilde hizmet veren kuruluşlar, kişilerin cilt sağlığının zarar görmesine neden olabilmektedir.

Lazer epilasyon; Diode, Alexandrite ve IPL olmak üzere üç farklı cihazla yapılmaktadır. Diod ve IPL lazer, yüz bölgesi gibi ince tüy yapısına sahip bölgeler için uygundur. Alexandrite lazer ise tüm vücut bölgelerine uygulanabilen en etkili yöntem olarak gösterilmektedir.

Alexandrite lazer, özellikle bacak ve genital bölge kıllarında son derece etkili bir performans göstermektedir. Diğer lazer çeşitlerine nazaran çok daha acılı olsa da; işlem çok daha geniş aralıklarla uygulanmakta ve çok daha az seanslarla sonuç vermektedir.

Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenlere 6 Önemli Öneri

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin, detaylı bir şekilde araştırma yapması ve bulundukları bölgedeki en iyi hizmete ulaşması gerekmektedir. Lazer epilasyon süreci, son derece hassas ve uzun soluklu olması nedeniyle; bu sürecin güvenilir kişilerle yürütülmesi, herhangi bir sağlık problemi oluşmaması adına önem arz etmektedir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekenler şu şekildedir:

Doğru Cihaz Kullanıldığından Emin Olun

Piyasada, herkesin kıl tipine hitap edecek tek bir cihaz bulunmamaktadır. Kişilerin kendi cilt tonunu ve kıl yapısını detaylı bir şekilde inceleyerek doğru cihazı tespit etmesi gerekmektedir. Bununla beraber, alanında uzman ve dürüst çalışan dermatologlar; kişileri, hangi cihaza uygun oldukları konusunda yönlendirmektedir. Lazer epilasyona başlamadan önce uzman kişilerden fikir alınması, işlemin yeteri kadar etki göstermesi açısından önem arz etmektedir.

Fiyatı Çok Uygun Olan İşlemlerden Kaçının

Aşırı düzeyde ucuz olan ve bu nedenle cazip gelen işlemlerden kesinlikle kaçınılması gerekmektedir. Piyasanın genel fiyat aralıklarının altında hizmet veren kurumlar, genellikle kötü niyetlidir ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Böyle kurumlarda, lazer epilasyon yaptıran kişiler; ciddi sağlık problemleriyle karşı karşıya kalabilmektedir.

Cihazın Gerçekten Etkili Olduğuna Emin Olmak İçin Deneme Atışı Yaptırın

Deneme atışı, kaliteli hizmet veren kişilerin sunduğu en büyük güvencelerden biridir. Deneme atışı yapılan bölge, kişi tarafından bir süre incelenmekte ve süreç gidişatına göre en doğru karar kolay bir şekilde verilmektedir.

Regl Döneminden Bir Hafta Önce ve Regl Dönemi Esnasında Lazer Epilasyon Yaptırmayın

Regl dönemi yaklaştıkça, vücut sistemleri daha hassas hale gelmektedir. Regl döneminden bir hafta öncesinde lazer yaptırmak, çok fazla acı çekmeye neden olmaktadır. Aynı şekilde reglken lazer yaptırmak, kişiler için etkili olmaktan ziyade işkenceye dönüşmektedir.

Lazer Epilasyon Seansından İki Hafta Sonra Kese Uygulaması Yapın

Lazer epilasyon işleminden iki hafta kadar sonra, işlem gören bölgenin iyi bir şekilde keselenmesi gerekmektedir. Kese işlemi, bölgede kalan ölü ve yanık kılları uzaklaştırmakta ve bölgenin daha canlı görünmesinde anahtar rol oynamaktadır. Kese uygulaması sayesinde, lazer yapılan bölgeye daha fazla kan akışı sağlanmaktadır. Böylece hasar alan bölge daha hızlı iyileşmektedir.

Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgeyi Bol Bol Nemlendirin

Lazer epilasyon sonrası, işlem gören bölgeye iki gün kadar kesinlikle su değdirilmemelidir. Ancak ilerleyen günlerde, cildin besleyici bir bakım kremiyle nemlendirilmesi, lazer nedeniyle oluşan hassasiyeti azaltmaktadır. Maruderm Nemlendirici Yüz ve Vücut Bakım Kremi, lazer epilasyon sonrası kullanıma uygun olan ürünler arasında yer almaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..