quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Lazer epilasyon, kıl ve tüy problemlerinin tamamen giderilmesinin en etkili yolu olarak nitelendirilmektedir. Lazer epilasyon cihazı, yaydığı yakıcı ışınlar aracılığıyla; kıl foliküllerini tamamen yok etmektedir. Lazer ışınları, sadece siyah renkli objeleri hedef aldığı için; cilt yüzeyine zarar vermeden kıl köklerini yok etmektedir.

Lazer epilasyon işlemi, tıbbi ve hassas bir yöntem olması nedeniyle; uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Bazı özel hastaneler, lazer epilasyon hizmetini en doğru şekilde vermektedir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler; en etkili sonucu almak için uzman kişilerce verilen kaliteli hizmetleri tercih etmelidir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, adından da anlaşılacağı üzere lazer ışınları ile kıl köklerini yok etmek anlamına gelmektedir. Doğrudan kıl kökünü ve kıl köklerinin yuvası olan folikülleri hedef alması nedeniyle, son derece etkili bir işlem olarak görülmektedir. Lazer epilasyon süreci, tüyleri besleyen ve gürleşmesine neden olan hormonsal faktörlerden etkilenmemektedir.

Kıl köklerinin tamamen yanması ve kıl kökü oluşturacak foliküllerin tahrip edilmesi, lazer epilasyon işleminin temel prensiplerini oluşturmaktadır. Lazer epilasyon işlemi son derece etkili olması nedeniyle, hemen hemen herkes tarafından merak edilmektedir.

Lazer Epilasyon Ne İşe Yarar?

Lazer epilasyon, cilt yüzeyine doğrudan uygulanan ve herhangi bir yan etki oluşturmayan klinik bir işlemdir. Sadece koyu renkli objeleri hedef alması nedeniyle, cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermemektedir. Ancak koyu bir ten rengine sahip olan kişilerin lazer epilasyon yaptırması önerilmemektedir.

Yanlış cihaz kullanımı ve lazer ışınlarının derecesinin yanlış ayarlanması, koyu tenli kişilerde lazer nedeniyle yanık oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Lazer epilasyon esnasında aşırı düzeyde ağrı hisseden veya lazer epilasyon sonrasında cilt yüzeyinde koyu leke oluşumu yaşayan kişiler, acil olarak dermatoloji uzmanlarına görünmelidir.

Lazer Epilasyon Etkili Midir?

Lazer epilasyon, doğru cihaz ve doğru yöntemlerle uygulandığı takdirde son derece etkili olmaktadır. Lazer cihazının yaydığı ışınların kalite düzeyi, epilasyon sürecinden alınan verimle doğru orantılıdır. Piyasada bulunan kalitesiz epilasyon cihazları, kişilerin süreçten hiçbir verim alamamasına ve bu doğrultuda hayal kırıklığı yaşamasına neden olmaktadır.

Bazı güzellik merkezi, lazer epilasyon adı altında çok ucuz fiyatlarla hizmet verebilmektedir. Kullanılan makina çoğu zaman gerçek lazer ışını dâhi yaymamaktadır. Bu şekilde hizmet veren kuruluşlar, kişilerin cilt sağlığının zarar görmesine neden olabilmektedir.

Lazer epilasyon; Diode, Alexandrite ve IPL olmak üzere üç farklı cihazla yapılmaktadır. Diod ve IPL lazer, yüz bölgesi gibi ince tüy yapısına sahip bölgeler için uygundur. Alexandrite lazer ise tüm vücut bölgelerine uygulanabilen en etkili yöntem olarak gösterilmektedir.

Alexandrite lazer, özellikle bacak ve genital bölge kıllarında son derece etkili bir performans göstermektedir. Diğer lazer çeşitlerine nazaran çok daha acılı olsa da; işlem çok daha geniş aralıklarla uygulanmakta ve çok daha az seanslarla sonuç vermektedir.

Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenlere 6 Önemli Öneri

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin, detaylı bir şekilde araştırma yapması ve bulundukları bölgedeki en iyi hizmete ulaşması gerekmektedir. Lazer epilasyon süreci, son derece hassas ve uzun soluklu olması nedeniyle; bu sürecin güvenilir kişilerle yürütülmesi, herhangi bir sağlık problemi oluşmaması adına önem arz etmektedir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekenler şu şekildedir:

Doğru Cihaz Kullanıldığından Emin Olun

Piyasada, herkesin kıl tipine hitap edecek tek bir cihaz bulunmamaktadır. Kişilerin kendi cilt tonunu ve kıl yapısını detaylı bir şekilde inceleyerek doğru cihazı tespit etmesi gerekmektedir. Bununla beraber, alanında uzman ve dürüst çalışan dermatologlar; kişileri, hangi cihaza uygun oldukları konusunda yönlendirmektedir. Lazer epilasyona başlamadan önce uzman kişilerden fikir alınması, işlemin yeteri kadar etki göstermesi açısından önem arz etmektedir.

Fiyatı Çok Uygun Olan İşlemlerden Kaçının

Aşırı düzeyde ucuz olan ve bu nedenle cazip gelen işlemlerden kesinlikle kaçınılması gerekmektedir. Piyasanın genel fiyat aralıklarının altında hizmet veren kurumlar, genellikle kötü niyetlidir ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Böyle kurumlarda, lazer epilasyon yaptıran kişiler; ciddi sağlık problemleriyle karşı karşıya kalabilmektedir.

Cihazın Gerçekten Etkili Olduğuna Emin Olmak İçin Deneme Atışı Yaptırın

Deneme atışı, kaliteli hizmet veren kişilerin sunduğu en büyük güvencelerden biridir. Deneme atışı yapılan bölge, kişi tarafından bir süre incelenmekte ve süreç gidişatına göre en doğru karar kolay bir şekilde verilmektedir.

Regl Döneminden Bir Hafta Önce ve Regl Dönemi Esnasında Lazer Epilasyon Yaptırmayın

Regl dönemi yaklaştıkça, vücut sistemleri daha hassas hale gelmektedir. Regl döneminden bir hafta öncesinde lazer yaptırmak, çok fazla acı çekmeye neden olmaktadır. Aynı şekilde reglken lazer yaptırmak, kişiler için etkili olmaktan ziyade işkenceye dönüşmektedir.

Lazer Epilasyon Seansından İki Hafta Sonra Kese Uygulaması Yapın

Lazer epilasyon işleminden iki hafta kadar sonra, işlem gören bölgenin iyi bir şekilde keselenmesi gerekmektedir. Kese işlemi, bölgede kalan ölü ve yanık kılları uzaklaştırmakta ve bölgenin daha canlı görünmesinde anahtar rol oynamaktadır. Kese uygulaması sayesinde, lazer yapılan bölgeye daha fazla kan akışı sağlanmaktadır. Böylece hasar alan bölge daha hızlı iyileşmektedir.

Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgeyi Bol Bol Nemlendirin

Lazer epilasyon sonrası, işlem gören bölgeye iki gün kadar kesinlikle su değdirilmemelidir. Ancak ilerleyen günlerde, cildin besleyici bir bakım kremiyle nemlendirilmesi, lazer nedeniyle oluşan hassasiyeti azaltmaktadır. Maruderm Nemlendirici Yüz ve Vücut Bakım Kremi, lazer epilasyon sonrası kullanıma uygun olan ürünler arasında yer almaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..