quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Laminated Skin Trendi

Laminated Skin Trendi

Laminated Skin Trendi

2022 Londra ve New York Moda Haftası, laminated skin trendinin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. İnternet dünyasının yeni güzellik algısı, ışıldayan ve terli bir görünüm sunan laminated skin trendinden yola çıkarak oluşmaktadır. Laminated skin trendi, MAC’in makyaj sanatı direktörü Terry Barber’den ilham almaktadır.

Laminated skin trendinin arkasındaki ideoloji, cildin mümkün olduğunca doğal ve ıslak görünmesi ilkelerine dayanmaktadır. Denizden çıkılmış kadar ıslak ve parlak görünmek, lamine cilt trendinin temellerini oluşturmaktadır. Doğal ve ışıltılı görünümden hoşlanan kişiler, lamine cilt trendine büyük ölçüde ilgi göstermektedir.

Lamine Cilt Yapısı

Lamine cilt yapısına sahip olmak, terli ve ıslak görünmek anlamına gelmektedir. Kişiler, mat cildin neden olduğu cansız görünümün önüne geçebilmek adına; laminated skin trendinden yararlanmaktadır. Önceleri cilt yapısının matlaştırılması için pudra ve sabitleyici ürün kullanımı önerilmekteyken; günümüz trendleri sayesinde cildin mümkün olan en doğal haliyle sunulması sağlanmaktadır.

Çeşitli bakım serumlarının ve nemlendirici ürünlerin, cilde ışıltı vermeyi hedeflediği herkes tarafından bilinmektedir. Işıltılı ve ıslak görünüm, cildin doğal nem dengesinin korunması ile mümkün hale gelmektedir. Lamine cilt trendinin temellerini oluşturan bu ilke, kişilerin nemlendirici ürünlere ve ışıltı katan bakım maskelerine yönelmesini sağlamaktadır.

Lamine Cilt Yapısının Özelikleri

Cildin gün içinde doğal bir şekilde aktif kalmasını sağlayan laminated skin trendi; kişilerin günlük hayatını kolaylaştıran pek çok özelliğe sahiptir. Mat görünümün oluşturduğu olumsuz sonuçların önüne geçmesi nedeniyle, hemen hemen herkes tarafından ilgi görmektedir. Lamine cilt yapısının özellikleri şunlardır:

 1. Makyajdan arınmış doğal bir cilde sahip olmak.
 2. Aydınlatıcı ve nemlendirici bakım ürünlerini daha sık kullanmak.
 3. Günlük bakım rutinine ıslaklık katan ürünleri eklemek.
 4. Terli bir görünüme sahip olmak.
 5. Canlı ve parlak görünmeye olanak tanıyacak ürünleri kullanmak.
 6. Makyaj kullanımını mümkün olan en az düzeye indirmek.

Lamine cilt tipine sahip olmak için uygulanması gereken tüm bu adımların, düzenli rutin haline getirilmesi gerekmektedir. Düzenli bakım ve doğru beslenme alışkanlıkları ile lamine cilt görünümü kalıcı hale gelmektedir. Bu sayede kişilerin yaz kış fark etmeksizin, mükemmel bir şekilde ışıldaması sağlanmaktadır.

En Seksi Cilt Trendi – Laminated Skin

Cilt pürüzsüzlüğü ve cildin ölü derilerden arınmış bir yapıda olması; kişilerin çekici görünmesinin koşulu olarak kabul edilmektedir. Işıldayan ve canlı görünen ciltler, ait oldukları bedenin seksi ve kadınsı görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, cilt doğallığını ve ışıltısını vurgulayan lamine cilt trendi; en seksi cilt trendi olarak nitelendirmektedir.

Lamine cilt trendi, ekiciliğin ve doğal görünümün öne çıkarılmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda kişilerin en doğal haliyle çekici görünmesine olanak tanımaktadır. Doğal ve taze görünümden hoşlanan kişiler, lamine cilt trendini en seksi bakım trendi olarak nitelendirmektedir.

Birbirinden faydalı doğal bakım ürünlerinin, cilt yapısına titizlikle uygulanması ve bu rutinin devamlı hale getirilmesi; lamine cilt görünümünün elde edilmesini sağlamaktadır. Doğal olarak çekici görünmek isteyen ve makyaj kullanımından hoşlanmayan kişiler; lamine cilt trendi sayesinde son derece ışıltılı görünmektedir.

Laminated Skin Trendi Nasıl Uygulanır?

Laminated skin trendine uyumlu olan bir cilt görünümüne sahip olmak için; ultra nem etkisine sahip olan bakım ürünlerinin yoğun bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Makyajsız bir şekilde ışıldamak ve sağlıklı cilt görünümüne sahip olmak, bolca nem içeren ürünlerin kullanılması ile mümkün hale gelmektedir.

Lamine cilt görünümünün elde edilmesi için makyaj malzemelerinin olabilecek en az düzeyde kullanılması gerekmektedir. Nemlendiren ve ışıltı katan makyaj ürünlerinin az miktarda kullanılması, lamine cilt trendinin önüne geçmemektedir. Laminated skin trendinin uygulanma aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Fazla düzeyde yüz misti uygulaması yaparak doğal parlaklığı elde etmek.
 2. Matlaştırıcı özelliği olan ve cilt kuruluğu problemlerine sebebiyet veren bakım ürünlerinin kullanımını azaltmak.
 3. Cilt tipine uygun olan nemlendirici ürünleri, kapatıcı kullanmadan cilt yüzeyine uygulamak.
 4. Likit formdaki dudak koruyucu veya ışıltı veren makyaj ürünlerinden yararlanmak.

Lamine Cilt Görünümü Nasıl Elde Edilir?

Lamine cilt görünümünü elde etmek için cildin düzenli bir şekilde beslenmesi ve bol bol nemlendirilmesi gerekmektedir. Özellikle canlı ve parlak bir görünümden hoşlanan kişiler, genel beslenme alışkanlıkları üzerinde de değişiklikler yapmaktadır. Parlak ve sağlıklı cilt görünümünün en temel destekleyicisi, sağlıklı yeme alışkanlığına sahip olmak olarak gösterilmektedir.

Lamine cilt görünümünün bir diğer sağlayıcısı, nem içeren ürünlerin bakım rutinine eklenmesidir. Temizleyici jel, tonik, peeling ve cilt maskesi gibi bakım ürünlerinin; nemlendirici ve aydınlatıcı özelliklerle tasarlanması, lamine cilt görünümünün anahtarı olarak nitelendirilmektedir.

En profesyonel makyaj uzmanları, cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesi için; hafif ve şeffaf yapıdaki makyaj malzemelerinin kullanılmasını önermektedir. Işıldayan dudak koruyucular, aydınlatıcı özelliği olan allıklar ve matlaştırıcı özelliği olmayan kapatıcılar; laminated skin trendinin temel yapı taşları arasında yer almaktadırlar.

Laminated Skin Trendi İçin Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Laminated skin trendine uyum sağlamak için kullanılması gereken bakım ürünleri, çoğunlukla nem verici özelliklere sahiptir. Nem bombası niteliğindeki tonik, temizleyici jel, peeling, cilt maskesi ve bakım kremleri; kişilerin hızlı bir şekilde porselen gibi ışıldamasını sağlamaktadır. Laminated skin trendi için kullanılması gereken ürünler şunlardır:

 1. Nemlendirici özellikteki temizleyici jeller.
 2. Cildin nem dengesini bozmayan sabun ve duş jelleri.
 3. Nemlilik veren kapatıcılar.
 4. Doğal yapılı dudak kremleri.
 5. Bol nem içeren bakım maskeleri.
 6. Işıltılı aydınlatıcı ve allıklar.

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..