Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Laminated Skin Trendi

Laminated Skin Trendi

Laminated Skin Trendi

2022 Londra ve New York Moda Haftası, laminated skin trendinin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. İnternet dünyasının yeni güzellik algısı, ışıldayan ve terli bir görünüm sunan laminated skin trendinden yola çıkarak oluşmaktadır. Laminated skin trendi, MAC’in makyaj sanatı direktörü Terry Barber’den ilham almaktadır.

Laminated skin trendinin arkasındaki ideoloji, cildin mümkün olduğunca doğal ve ıslak görünmesi ilkelerine dayanmaktadır. Denizden çıkılmış kadar ıslak ve parlak görünmek, lamine cilt trendinin temellerini oluşturmaktadır. Doğal ve ışıltılı görünümden hoşlanan kişiler, lamine cilt trendine büyük ölçüde ilgi göstermektedir.

Lamine Cilt Yapısı

Lamine cilt yapısına sahip olmak, terli ve ıslak görünmek anlamına gelmektedir. Kişiler, mat cildin neden olduğu cansız görünümün önüne geçebilmek adına; laminated skin trendinden yararlanmaktadır. Önceleri cilt yapısının matlaştırılması için pudra ve sabitleyici ürün kullanımı önerilmekteyken; günümüz trendleri sayesinde cildin mümkün olan en doğal haliyle sunulması sağlanmaktadır.

Çeşitli bakım serumlarının ve nemlendirici ürünlerin, cilde ışıltı vermeyi hedeflediği herkes tarafından bilinmektedir. Işıltılı ve ıslak görünüm, cildin doğal nem dengesinin korunması ile mümkün hale gelmektedir. Lamine cilt trendinin temellerini oluşturan bu ilke, kişilerin nemlendirici ürünlere ve ışıltı katan bakım maskelerine yönelmesini sağlamaktadır.

Lamine Cilt Yapısının Özelikleri

Cildin gün içinde doğal bir şekilde aktif kalmasını sağlayan laminated skin trendi; kişilerin günlük hayatını kolaylaştıran pek çok özelliğe sahiptir. Mat görünümün oluşturduğu olumsuz sonuçların önüne geçmesi nedeniyle, hemen hemen herkes tarafından ilgi görmektedir. Lamine cilt yapısının özellikleri şunlardır:

 1. Makyajdan arınmış doğal bir cilde sahip olmak.
 2. Aydınlatıcı ve nemlendirici bakım ürünlerini daha sık kullanmak.
 3. Günlük bakım rutinine ıslaklık katan ürünleri eklemek.
 4. Terli bir görünüme sahip olmak.
 5. Canlı ve parlak görünmeye olanak tanıyacak ürünleri kullanmak.
 6. Makyaj kullanımını mümkün olan en az düzeye indirmek.

Lamine cilt tipine sahip olmak için uygulanması gereken tüm bu adımların, düzenli rutin haline getirilmesi gerekmektedir. Düzenli bakım ve doğru beslenme alışkanlıkları ile lamine cilt görünümü kalıcı hale gelmektedir. Bu sayede kişilerin yaz kış fark etmeksizin, mükemmel bir şekilde ışıldaması sağlanmaktadır.

En Seksi Cilt Trendi – Laminated Skin

Cilt pürüzsüzlüğü ve cildin ölü derilerden arınmış bir yapıda olması; kişilerin çekici görünmesinin koşulu olarak kabul edilmektedir. Işıldayan ve canlı görünen ciltler, ait oldukları bedenin seksi ve kadınsı görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, cilt doğallığını ve ışıltısını vurgulayan lamine cilt trendi; en seksi cilt trendi olarak nitelendirmektedir.

Lamine cilt trendi, ekiciliğin ve doğal görünümün öne çıkarılmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda kişilerin en doğal haliyle çekici görünmesine olanak tanımaktadır. Doğal ve taze görünümden hoşlanan kişiler, lamine cilt trendini en seksi bakım trendi olarak nitelendirmektedir.

Birbirinden faydalı doğal bakım ürünlerinin, cilt yapısına titizlikle uygulanması ve bu rutinin devamlı hale getirilmesi; lamine cilt görünümünün elde edilmesini sağlamaktadır. Doğal olarak çekici görünmek isteyen ve makyaj kullanımından hoşlanmayan kişiler; lamine cilt trendi sayesinde son derece ışıltılı görünmektedir.

Laminated Skin Trendi Nasıl Uygulanır?

Laminated skin trendine uyumlu olan bir cilt görünümüne sahip olmak için; ultra nem etkisine sahip olan bakım ürünlerinin yoğun bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Makyajsız bir şekilde ışıldamak ve sağlıklı cilt görünümüne sahip olmak, bolca nem içeren ürünlerin kullanılması ile mümkün hale gelmektedir.

Lamine cilt görünümünün elde edilmesi için makyaj malzemelerinin olabilecek en az düzeyde kullanılması gerekmektedir. Nemlendiren ve ışıltı katan makyaj ürünlerinin az miktarda kullanılması, lamine cilt trendinin önüne geçmemektedir. Laminated skin trendinin uygulanma aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Fazla düzeyde yüz misti uygulaması yaparak doğal parlaklığı elde etmek.
 2. Matlaştırıcı özelliği olan ve cilt kuruluğu problemlerine sebebiyet veren bakım ürünlerinin kullanımını azaltmak.
 3. Cilt tipine uygun olan nemlendirici ürünleri, kapatıcı kullanmadan cilt yüzeyine uygulamak.
 4. Likit formdaki dudak koruyucu veya ışıltı veren makyaj ürünlerinden yararlanmak.

Lamine Cilt Görünümü Nasıl Elde Edilir?

Lamine cilt görünümünü elde etmek için cildin düzenli bir şekilde beslenmesi ve bol bol nemlendirilmesi gerekmektedir. Özellikle canlı ve parlak bir görünümden hoşlanan kişiler, genel beslenme alışkanlıkları üzerinde de değişiklikler yapmaktadır. Parlak ve sağlıklı cilt görünümünün en temel destekleyicisi, sağlıklı yeme alışkanlığına sahip olmak olarak gösterilmektedir.

Lamine cilt görünümünün bir diğer sağlayıcısı, nem içeren ürünlerin bakım rutinine eklenmesidir. Temizleyici jel, tonik, peeling ve cilt maskesi gibi bakım ürünlerinin; nemlendirici ve aydınlatıcı özelliklerle tasarlanması, lamine cilt görünümünün anahtarı olarak nitelendirilmektedir.

En profesyonel makyaj uzmanları, cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesi için; hafif ve şeffaf yapıdaki makyaj malzemelerinin kullanılmasını önermektedir. Işıldayan dudak koruyucular, aydınlatıcı özelliği olan allıklar ve matlaştırıcı özelliği olmayan kapatıcılar; laminated skin trendinin temel yapı taşları arasında yer almaktadırlar.

Laminated Skin Trendi İçin Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Laminated skin trendine uyum sağlamak için kullanılması gereken bakım ürünleri, çoğunlukla nem verici özelliklere sahiptir. Nem bombası niteliğindeki tonik, temizleyici jel, peeling, cilt maskesi ve bakım kremleri; kişilerin hızlı bir şekilde porselen gibi ışıldamasını sağlamaktadır. Laminated skin trendi için kullanılması gereken ürünler şunlardır:

 1. Nemlendirici özellikteki temizleyici jeller.
 2. Cildin nem dengesini bozmayan sabun ve duş jelleri.
 3. Nemlilik veren kapatıcılar.
 4. Doğal yapılı dudak kremleri.
 5. Bol nem içeren bakım maskeleri.
 6. Işıltılı aydınlatıcı ve allıklar.
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..