Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En İyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Cilt kuruluğu problemleri, kişilerin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etki göstermekte ve yaygın cilt hastalıklarının kronikleşmesine neden olmaktadır. Kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin, cilt bakım rutinlerine her zamankinden daha fazla özen göstermesi gerekmektedir. Cilt kuruluğu sebebiyle ortaya çıkan tüm belirtiler, uzman doktorlar tarafından önerilen bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılmasıyla azaltılabilmektedir.

Doğanın mucizelerinden aldığı ilhamla yola çıkan Maruderm, cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olacak onlarca farklı ürün ile müşterilerine ulaşmaktadır. Kaliteli ve etkili cilt bakım ürünleriyle, müşterilerinin problemlerini en aza indirmeyi hedefleyen Maruderm, kuru cilt tipi için krem ve serum çeşitleri sayesinde, kendi sektörünün en iyisi olmaya devam etmektedir.

Kuru Cilt Tipi Nedir?

Kuru cilt tipi, cilt dokularının pullar halinde dökülmesine ve cilt yüzeyinin soyulmasına neden olmaktadır. Kişinin cilt dokularının aşırı düzeyde yağsız ve nemsiz olması anlamına gelen kuru cilt tipi; sebum eksikliği veya yetersiz beslenme gibi nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Cildin en dış tabakası olan epidermis, bazı durumlarda su ve lipit kaybı yaşamaktadır. Bu durumun en acı veren sonucu ise cilt kuruluğu problemleri olarak gösterilmektedir.

Cilt dokularında bulunan, doğal nem miktarının çeşitli nedenlerle azalması; cilt kuruluğu problemlerinin en yaygın nedeni olarak gösterilmektedir. Doğal nem dengesi bozulan cilt, zamanla kuruyup dökülmekte ve kişinin cilt sağlığının bozulmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu problemlerinin azalması için cildin düzenli olarak nemlendirilmesi ve sıvı bazlı besinlerle takviye yapılması gerekmektedir.

Kuru Cilt Yapısı Neden Oluşur?

Kuru cilt yapısına neden olan faktörler, çoğunlukla kişinin yaşam standartlarından kaynak alarak ortaya çıkmaktadır. Beslenme düzeni ve hareketlilik, cilt kuruluğu problemlerine büyük ölçüde etki etmektedir. Cilt kuruluğu problemlerinin azaltılması için yaşam kalitesini düşüren eylemlerden kaçınılması gerekmektedir. Kuru cilt yapısı nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Soğuk iklim koşullarında yaşıyor olmak.
 2. Günlük olarak yeteri kadar su içmemek.
 3. Yanlış beslenme alışkanlıklarına sahip olmak.
 4. Cilt bakımı rutinlerine özen göstermemek.
 5. Cildin doğal nem dengesini bozacak, yanlış bakım ürünlerini ısrarla kullanmak.
 6. Cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olacak ürünleri kullanmamak.
 7. Sivilce ve siyah noktaları agresif yöntemlerle gidermeye çalışmak.
 8. Stres faktörlerine, sürekli olarak maruz kalmak.
 9. Uyku bozukluklarına sahip olmak.
 10. Genetik veya hormonsal hastalıklardan mustarip olmak.

Kuru Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Kuru cilt bakım rutini, nemlendirici ve besleyici özelliği bulunan bakım ürünleri kullanarak yürütülmelidir. Cilt bariyerini güçlendiren ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasını sağlayan bakım ürünleri; yaygın cilt kuruluğu belirtilerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Kuru cilt bakım rutini aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Cilt Yüzeyini Derinlemesine Temizlemek: Kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin, cilt yüzeylerini düzenli olarak temizlemesi gerekmektedir. Cilt yüzeyinde kalan makyaj kalıntıları ve ölü deriler, cildin daha fazla kurumasına neden olmakta ve kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Kuru cilt yapısına uygun olan ürünlerin, düzenli olarak kullanılması; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 2. Tonik Uygulaması Yapmak: Tonik uygulaması, cildin gözenek yapılarının açılmasına ve siyah nokta görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır. Tonik uygulaması ile cilt gözenekleri derinlemesine temizlenmekte ve cilt kuruluğu problemlerinin daha hafif seyretmesi mümkün hale gelmektedir. Cilt kuruluğu problemleri yaşayan kişilerin, hassas ciltlere özel tonik ürünlerinden; düzenli olarak faydalanması gerekmektedir.
 3. Besleyici ve Onarıcı Bakım Ürünleri Kullanmak: Maruderm Bariyer Onarıcı Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi, cildin hâlihazırda ince olan koruyucu tabakasını; hızlı bir şekilde güçlendirmekte ve cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. İçerdiği yoğun vitamin ve mineraller, cildin doğal olarak nemlendirilmesine ve dış etkenlerin yıkıcı etkilerine karşı daha dayanıklı olmasına olanak tanımaktadır.
 4. Peeling Uygulaması Yapmak: Peeling, cilt yüzeyindeki fazla deri ve makyaj kalıntılarını en mükemmel şekilde temizlemektedir. Kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin, düzenli olarak peeling yapması; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Tahriş edici etkisi bulunmayan ve cilt dokularının nemlenmesine yardımcı olan peeling maskeleri; kişilerin daha sağlıklı ve genç görünümlü bir cilde sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Kuru Cilt Yapısına Sahip Olan Kişiler Hangi Bakım Ürünlerini Kullanmalıdır?

Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli, kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin kullanması gereken ürünler arasında yer almaktadır. Doğal bileşenlerden oluşan yüz yıkama jeli, cildin tahriş edilmeden temizlenebilmesine ve en iyi şekilde beslenmesine olanak tanımaktadır. Hassas ve atopik eğilimli ciltler için mükemmel bir ürün olarak nitelendirilen yüz yıkama jeli, kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin en gözde ürünleri arasında yer almaktadır.

Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik, kuru cilt tipine sahip olan kişilerin; cilt gözeneklerini en iyi şekilde temizleyebilmesine fırsat tanımaktadır. İçeriğindeki BHA asitleri, cilt yüzeyinin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmakta ve cilt dokularının doğal olarak beslenebilmesine yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak kullanılması halinde, mükemmel sonuçlara imza atan BHA tonik; kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..