quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt bakımı, havanın soğuduğu dönemler için daha ön plandadır. Fakat cildin sürekli yağlanıp terlediği yaz ve bahar dönemlerinde de cilt kuruluğu yaşanabilir. Genetik özellikler sebebiyle kuruluk problemi yaşayanlar deri döküntüsü, deri pullanması, kaşıntı ve çatlak sorunlarından her zaman şikayetçidir. Etkili bir bakım sayesinde cildinizi nemlendirerek onarmanız, bu semptomlardan kurtulmanızı sağlar. “Kuru cilt için ne yapılmalı?” sorusuna verilebilecek cevaplar şunlardır:

 • Cildinizi yıpratabilecek makyaj ürünlerinden uzak durabilirsiniz. Eğer makyaj yapmanız gerekiyorsa, hafif makyajlar tercih etmelisiniz
 • Havası yeterli neme sahip olmayan bir yerde yaşıyorsanız, nemlendirici ürünlerimizi kullanarak bakım uygulayabilirsiniz.
 • Kuru cildinizin ideal nem oranına sahip olabilmesi için, bakım rutini aksatılmamalıdır. Belirleyeceğiniz rutin, cilt ihtiyaçlarınıza göre belirlenmiş olmalıdır. Çevrenizdekilerden fikir alarak kişisel bakım uygulamanız her zaman iyi sonuç vermeyebilir.
 • Kuru cilt için bakım yaparken dengeli ve düzenli beslenmek önem taşır. Cildinizin kuru olmasını fırsat bilerek aşırı yağlı yiyecekler tüketmeniz, ileride sivilce sorunu yaşatabilir.
 • Nemlendirici ürünler, ölçülü olarak kullanılmalıdır. Fazla kullanım halinde cildin yağlandığı görülebilir.
 • Kuru cilt tipi ile bölgesel kuruluklar birbirine karıştırılmamalıdır. Karma ve yağlı cilt tiplerine sahip kimseler, belli bölgelerde ortaya çıkan kuruma semptomları için profesyonel destek alabilir. Çünkü egzema, mantar enfeksiyonları ve alerjiler de kuruluğa yol açabilir. Cilt yapısıyla ilişkili olmayıp sağlık sorunlarından kaynaklanan cilt kurumaları çoğunlukla tıbbi destek gerektirir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Cilt kuruluğunun nedenleri arasında genetik yatkınlık ön plana çıkar. Cildinizin fazla kuruması, bir hastalığa sahip olduğunuz anlamına gelmez. Karma ve yağlı ciltler gibi, kuru ciltler de mevcuttur. Gözeneklerdeki nem dengesizliğini artırabilecek faktörler ise ciltteki kuruluk oranını yükseltir. “Ciltte kuruluk neden olur?” sorusuna verebileceğimiz cevaplardan birkaçı şöyledir:

 • Yaşam Şartları Cilt Kuruluğuna Sebep Olan Şeylerin Birincisidir

Yaşadığınız ev ortamından, bulunduğunuz şehrin iklim yapısına kadar birçok koşul cilt üzerinde etkilidir. Rüzgarlı ve soğuk bölgeler, cilt kurumalarının sık görüldüğü yerlerdir. Kış mevsiminde evlerin ısıtılma metodu da cildin nem dengesini etkileyebilir.

Modern binalarda bulunan yerden ısıtma sistemleri, geleneksel bir ısınma aracı olan odun sobaları ve radyatörler nemi azaltır. İç mekandaki nem oranının azalmasıyla cilt kurumaya başlar. Cilt kuruluğunun sebepleri arasında stres önemli bir yere sahiptir. Yaşam şartlarınızı mümkün olduğu kadar iyileştirip stresten uzak kalmanız, cilt kurumasını engelleyebilir.

 • Az Sıvı Tüketimi Ciltte Kuruluk Sebepleri Arasındadır

Yeterli sıvı tüketimi, organ fonksiyonlarından cilt hücrelerinin sağlığına kadar birçok konuda etkisini gösterebilir. Fakat vücudun ihtiyaç duyduğu temel sıvı sudur. Çay, kahve ya da asitli içecekler tüketerek su ihtiyacınızı karşılamanız tavsiye edilmez.

Ciltte kuruluk sebepleri, gerekenden az miktarda su tüketilmesiyle etkilerini artırabilir. Örneğin her stres durumu derinizi kurutmaz. Fakat sıvı tüketiminin az olmasıyla bu faktör deri döküntülerine yol açabilir. Çeşitli etkenleri kontrol altına almak için, günlük su tüketim miktarınızı artırabilirsiniz.

 • Geçmeyen Cilt Kuruluğunun Nedeni Tıbbi İlaç Kullanmak Olabilir

Devam eden bir ilaç tedaviniz bulunuyorsa, bir müddet cilt kuruluğu yaşayabilirsiniz. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların birçoğu, cildi kurutabilecek yan etkilere sahiptir. İlaç yan etkileri zamanla ortadan kalkabilir. Cildinizin daha güzel görünmesi için tıbbi tedavi süreçlerini aksatmanız kesinlikle risk taşır.

 • Kişisel Bakım Yapmanıza Rağmen Baş Edemediğiniz Cilt Kuruluğunun Sebebi Yanlış Tercihlerdir

Bir bakım rutinine sahip olmanıza rağmen cildiniz kurumaya devam ediyorsa, ürün tercihlerinizi göz önüne almanız gerekir. “Cilt kuruması neden olur?” diyenler sadece bakım ürünlerini değil, temas ettikleri deterjanları tercih ederken de dikkatli davranmalıdır. Cildinize temas eden her çeşit temizleyici madde, yağ asitlerinin çözünmesini sağlar. Bu özelliği ideal seviyenin üzerinde bulunan ürünler cildinizi tahrip eder. MaruDerm kalitesine güvenerek tercih edebileceğiniz kremler, bakım ihtiyaçlarınıza cevap verebilir.

Cilt Kuruluğu Sivilce Yapar Mı?

Cilt kuruluğu sivilce problemine yol açabilecek bir sorundur. Yağlı ciltlerdeki kadar yoğun olmasa da, kuru ciltlerde bakteri üreyebilir. Deri folikülleri tarafından salgılanan sebum, gözeneklerdeki nem azlığından dolayı yüzeye çıkamaz. Sebumun dış kaynaklı kirlerle bir araya gelmesi sivilcelenmeye yol açar. Kuru cilt bakımı önemsenmezse sivilceler büyüyerek iltihaplanabilir. Yağlı ve kuru ciltler için, bakım konusunda birbirine yakın ihtiyaçlar söz konusudur. Cilt tipiniz ne olursa olsun, güvenilir ürünler kullanmazsanız akne, sivilce, siyah nokta, siğil problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

Kuru ve Sivilceli Ciltler İçin Bakım Nasıl Olmalıdır?

Ciltte kuruma ve sivilcelenme bir arada görülebilir. Fakat ortaya çıkmalarındaki temel etkenler birbirinden farklıdır. Cildin sürekli kuruması, derideki nem oranının dengede tutulamamasıyla ilişkilidir. Nemi olumsuz etkileyen faktörler ciltte kuruluğa yol açarken, yağ salgısındaki bozulmalar gözeneklerde tıkanma yapabilir. Kişisel bakıma özen göstermemek de sivilce oluşumunun sebeplerindendir. Kuru ve sivilceli ciltler için bakım yapmak istiyorsanız, takip edebileceğiniz adımlar şunlardır:

 • Maruderm tarafından sizlere sunulan temizleme jelleri ve aydınlatıcı toniklerle cildinizdeki bakterileri etkisiz hale getirebilirsiniz.
 • Hyalüronik asit içeriğine sahip olan nemlendirici bakım kremlerimizi kullanabilirsiniz.
 • Özel olarak hazırladığımız nemlendirici yüz serumu, cildinize nem ve canlılık katar. Kişisel bakımınızdan yüksek verim almak için serumlarımızı değerlendirebilirsiniz. 

En İyi Nemlendirici Krem ve Serum Hangisidir?

Kişisel bakım ürünü tercih ederken, ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek ürünlere odaklanmalısınız. Krem, tonik, jel ve serumların sizler açısından ne kadar uygun olduğunu anlamak için ürün detaylarını inceleyebilirsiniz. Maruderm kalitesiyle piyasaya çıkan kuru cilt bakım seti, detoks etkisine sahip ürünlerden oluşur. Jel, tonik ve kremlerimiz içerik bakımından zengindir. Hyalüronik asit içerikli setimizden faydalanarak cilt kuruluğunu atlatmanız mümkündür.

Kuru cilt temizleme jeli panthenol ve allantoin sayesinde ölü deriyi gözeneklerden arındırır. Cilde yumuşaklık kazandırırken, sivilceye yol açabilecek bakterileri azaltabilir. Alerjik olmayan parfüm içermesi, uygulandığı ciltlerin güzel kokmasında etkilidir. Kuru cilt temizleme toniği ise E vitaminine sahiptir. Cilt hücrelerini besleyerek güçlendiren tonik, sahip olduğu yeşil çay özleri sayesinde cilt enfeksiyonlarına karşı mücadele edebilir. Shea yağına sahip olan, niyasinamid ve B3’le desteklenmiş kremlerimiz, cildi nemlendirerek parlatır. Yağlılık hissi bırakmadığı için kolay bir kullanıma sahiptir. Kuru cilt için krem arıyorsanız, MaruDerm ürünlerini tercih ederek maksimum verim alabilirsiniz.

Kuru cilt serumu ise provitamin B5 içeriğine sahiptir. Vitamin B3’le zenginleştirilen serum, setteki ürünlerimiz gibi hyalüronik asit içerir. Panthenol, allantoin, gliserin, pentylene glikol ve laktik asit sayesinde cildinizin pürüzsüzlük kazanmasını kolaylaştırır. Paraben, alkol, SLES ve parfüm içermemesi, serumumuzun önemli bir özelliğidir.

MaruDerm Tarafından Sizlere Sunulan Kuru Cilt Bakım Seti ve Kuru Cilt Serumu Nasıl Kullanılır?

Kuru cilt için bakım yaparken öncelikle temizleme jeli kullanılabilir. Yüzünüzü temizleyerek nemlendiren jel, sonrasında kullanılacak ürünlerin verimini artırır. Temizlenmiş gözenekleri yumuşatacak olan tonik, bir pamuk yardımıyla uygulanmalı ve durulanmamalıdır. Jel ve toniği hafif ıslak cilde uygulamanız mümkünken, krem ve serum kuru cilde uygulanabilecek ürünlerdir.

Bakım kreminden yeterli miktarda elinize sıkarak, 2 – 3 dakika boyunca yüzünüze uygulamanız gerekir. Acele etmeden uygulanan kremimiz suya temas etmemelidir. Cilt gözeneklerinizi küçültüp sıkılaştırırken kuruluktan kurtulmanızı sağlayabilecek serumlarımız ise birkaç damla kullanılır. Cilt kuruluğuna kesin çözüm isteyenler, serumu setle birlikte kullanabilir. Set ve serumun beraber kullanılması durumunda jel – tonik – serum – krem sıralamasına uyulmalıdır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..