quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Buhar altında dinlendirilen cildin; siyah nokta ve ölü derilerden arındırılma işlemine, klasik cilt bakımı adı verilmektedir. Cilt, buhara maruz bırakıldığında; gözenekler açılmakta ve temizleme işlemi daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Uygun temizleme jelleri ile tamamlanan süreç, kişilerin cilt yapısının mükemmel görünmesine olanak tanımaktadır.

Gözenek temizleme işlemi, kişilerin cilt yapısının kusursuz bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Yağ, kir, makyaj artıkları ve ölü deriler; klasik cilt bakımı ile cilt üzerinden uzaklaştırılmaktadır. Bu yöntem sayesinde, cildin doğal nem dengesinin korunması ve cilt yapısının dış etkenlere karşı hazır hale getirilmesi mümkün hale gelmektedir.

Klasik Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cilt yüzeyi, doğası gereği kirlenebilen ve gözenek oluşturabilen bir yapıya sahiptir. Çeşitli nedenlerle oluşan gözenek yapısı, kişilerin özgüveni üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır. Piyasada, gözenek görünümünün en aza indirilmesi için üretilen pek çok gözenek sıkılaştırıcı krem çeşidi bulunmaktadır.

Bu kremlerin düzenli bir şekilde kullanılması ve klasik cilt bakımı uygulamalarından yararlanılması; cildin uzun vadede sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır. Oluşan siyah noktaların ve dolu gözeneklerin yok edilmesi için, uygun adımlarla ilerleyen klasik cilt bakımı sürecinin belirli aralıklarla tekrar edilmesi gerekmektedir.

Klasik Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Klasik cilt bakımı sayesinde, gözeneklerin oluşturduğu kötü görüntü kısa bir sürede yok edilmektedir. Buhar ile dinlendirilen ve gözenekleri açılan cildin, tüm yağ ve ölü derilerden arındırılması, klasik cilt bakımı ile hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Klasik cilt bakımının diğer faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Cildin esnek yapısının korunmasını sağlamaktadır.
 2. Cildin yağ ve kirlerden arındırılması sayesinde pürüzsüz bir görünüm elde edilmektedir.
 3. Kırışıklık oluşumunun engellenmesine katkı sağlamaktadır.
 4. Tıkanmış gözeneklerin hızlı bir şekilde açılmasına olanak tanımaktadır.
 5. Masaj ve nemlendirme aşamaları sayesinde cildin dinlenmesine yardımcı olmaktadır.

Açılan ve temizlenen gözenekler, zamanla yeniden dolmakta ve o kötü görüntü tekrar oluşmaktadır. Cildin düzenli bir şekilde temizlenmesi için bu bakım rutininin belirli aralıklarla tekrar edilmesi gerekmektedir. Tekrarlanan bakım rutini, cildin temiz görünümünü kaybetmemesine olanak tanımaktadır.

Cilt bakım ürünleri arasında yer alan temizleyici jeller ve nemlendirici kremler, klasik bakımın bir parçası olan ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünlerin her cilt tipine uygun özellikte seçilmesi gerekmektedir. Arınan cildin nemlendirilmesi ve dinlendirilmesi, doğru ürünlerin kullanımı ile mümkün hale gelmektedir.

Klasik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Klasik bakım süreci, güzellik salonlarında çalışan uzman kişiler tarafından yürütülmektedir. Her cilt yapısının farklı özelliklere sahip olması nedeniyle, uygun adımların atılması için uzman kişilerle çalışılması gerekmektedir. Klasik cilt bakımını oluşturan bileşenler şunlardır:

 1. Temizleme
 2. Peeling
 3. Tonik
 4. Buhar
 5. Maske
 6. Nemlendirici
 7. Masaj

Uygun ürünlerin cilt üzerine titizlikle uygulanması, kişilerin cilt yapısının sağlıklı hale gelmesine olanak tanımaktadır. Uygun ürünlerle yürütülen bu süreç, kişilerin yoğun iş yaşamından sıyrılmasına ve yorgunluğunu atmasına yardımcı olmaktadır.

Klasik cilt bakımı, ayda bir veya iki kez tekrarlanabilmektedir. Her bakım aşamasının uzman kişiler tarafından yürütülmesi, yanlış tedavi uygulamalarının oluşturacağı olumsuz sonuçların önüne geçilmesi açısından önem arz etmektedir. Süreç sonunda temizlenen ve arındırılan cilt, rahat nefes almakta ve pürüzsüz görünmektedir.

Klasik Cilt Bakımı Aşamaları

Gözeneklerin ve ölü derilerin hızlı bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlayan klasik cilt bakımı, farklı aşamaları içeren bir uygulama prosedürüne sahiptir. Klasik cilt bakımı aşamalarının doğru bir şekilde uygulanması için alanında uzman olan kişilerle çalışılması gerekmektedir. Klasik cilt bakımı aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. İşlemden önce, cildin temizlenmesi için duş alınır.
 2. Cilt yüzeyine buhar uygulaması yapılarak gözeneklerin açılması sağlanır.
 3. Açılan gözenekler temizleyici jel ve tonik yardımıyla derinlemesine temizlenir.
 4. Peeling maskesi sayesinde cilt yüzeyindeki ölü deriler uzaklaştırılır.
 5. Derinlemesine temizlik sağlayacak uygun bakım ürünü cilde uygulanır.
 6. Cilt, tüm ürünlerden ve kirlerden yıkanarak arındırılır.
 7. Süreç sonunda cilde, nem desteği sağlayacak maskeler uygulanır.

Klasik Cilt Bakımı Sıralaması Nasıl Olmalıdır?

Klasik cilt bakımı aşamaları, doğru sırayla uygulanmadığı takdirde gereken etkiyi sağlamamaktadır. Süreç sonunda istenilen sonucun elde edilebilmesi için tüm aşamaların doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Süreç sonunda yorulan cilde nem desteği yapılması elzemdir.

Cildin doğal esneklik yapısının korunması için, temizleme aşamalarının uygun ürünlerle yapılması gerekmektedir. Doğru temizleyici tonik ve jellerin kullanılması, cildin siyah nokta ve gözenek görüntüsünden kurtulmasını sağlamaktadır.

Doğru ürünlerle ve doğru sıralamayla yürütülen süreç, kişilerin son derece dinlenmiş hissetmesine olanak tanımaktadır. Terapi niteliğine sahip olan klasik cilt bakımı, uzman kişilerle yürütüldüğü takdirde son derece etkili sonuçlara imza atmaktadır.

Klasik Cilt Bakımı Sonrası Yapılması Gerekenler

Doğal cilt bariyerinin temizlenmesini ve güçlenmesini sağlayan bu süreç, cilt yüzeyinin bolca nemlendirilmesi ile sonlanmaktadır. Klasik cilt bakımı sonrası ferahlayan cildin nemlendirilmesi gerekmektedir. Süreç sonunda kişilerin özel bir ürün kullanmasına veya başka prosedürler uygulamasına gerek olmamaktadır.

Güneş kremi kullanımı her işlemde olduğu gibi bu işlemde de oldukça önemlidir. Temizlenen ve yorulan cildin, UV ışınlarından korunması için güneş kremi kullanılması gerekmektedir. Ek olarak, cildin bol bol nemlendirilmesi de klasik cilt bakımı sonrası yapılması gerekenler arasına girmektedir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı; sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Nemini kaybetmiş, kırılmış, yıpranmış, cansız ve mat görünen saçların onarılması için pek çok farklı bakım yöntemi kullanılmaktadır.  Saçların düzenli olan kestirilmesi ve haftada 2-3 defadan fazla olmayacak şekilde ılık su, tuz ve sülfat içermeyen şampuanla yıkanması etkili bir bakımın ilk adımlarını oluşturmaktadır.  Sık yağlanan saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kuru şampuanla yıkanması tavsiye edilirken; saça çok fazla ısı uygulanmaması, düzenli olarak nemlendirilmesi ve gerekli vitamin, mineral desteğinin sağlanması sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..