quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Soğuk Havalara Karşı Cilt Kalkanı

Kış aylarının neden olduğu olumsuz etkiler, genel vücut sağlına ve cilt yapısına zarar vermektedir. Yağmur, rüzgâr ve kar; cilt yüzeyinin aşınmasına ve tahriş olmasına neden olmaktadır. Cilt yapısının sağlıklı kalabilmesi için soğuk havalardan korunması gerekmektedir. Soğuktan korunamayan ciltler, kuruluk ve egzama gibi olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Kış ayları hemen hemen herkesin heyecanla beklediği günler arasında yer almaktadır. Kış aylarının muhteşem görüntüsü göz zevkine hitap etse de; neden olduğu olumsuz cilt problemleri, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Özellikle soğuk aylarda, cilt bakım rutinlerinin daha düzenli bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Cilt Yapısı Soğuk Havalardan Nasıl Etkilenmektedir?

Cilt yüzeyi, soğuk havaların etkisiyle daha hassas bir hale gelmektedir. En ufak temas bile kış aylarının getirdiği hassasiyet nedeniyle cildin kızarmasına neden olabilmektedir. Soğuk hava ve ayaz, cilt yapısının kurumasına ve pullar halinde dökülmesine yol açmaktadır. Soğuk hava nedeniyle hasar alan cilt, kişilerin büyük ölçüde acı çekmesine sebebiyet verebilmektedir.

Cilt yapısı soğuk etkisi ile sıkılaşıp canlansa da; soğuk havanın tahriş edici etkisinden kurtulamamaktadır. Özellikle bu aylarda cilt bakım rutininin aksatılmadan sürdürülmesi gerekmektedir. Cilt kuruluğu problemleri, egzama ve sedef gibi hastalıklara neden olduğu için; soğuk havanın etkisiyle oluşan kuruluk oranının en aza indirilmesi gerekmektedir.

Kış Ayları ve Cilt Sağlığı

Cilt sağlığını düzenli bir şekilde geliştirmek isteyen kişiler, kış aylarında daha fazla bakım ürünü kullanmaktadır. Kış aylarının getirdiği ayaz ve soğuk hava; cilt yüzeyinin hızlı bir şekilde tahriş olmasına neden olmaktadır. Yeterince beslenmeyen cilt, bu tahriş nedeniyle kuruyup dökülmeye yatkın hale gelmektedir. Bu nedenle özellikle kış aylarında cilt nemliliğine ekstra özen göstermek gerekmektedir.

Kış aylarının cilt üzerinde oluşturduğu bir diğer olumsuz etki, cildin doğal yağ dengesini bozması olarak gösterilmektedir. Yağ dengesi bozulan ciltler, gözenek tıkanması gibi olumsuz sonuçlar yaşamaktadır. Cildimizi dış etkenlerden koruyan yağ oranının azalması, cildin dışardan gelen bakterilere açık hale gelmesine neden olmaktadır. Cilt yüzeyinin yağ oranının azalması ile pek çok cilt hastalığı ortaya çıkabilmektedir.

Kış Aylarında Uygulanması Gereken Cilt Bakım İşlemleri

Kış aylarında uygulanması gereken cilt bakımı, cildin soğuk havalara karşı kalkan oluşturabilmesi açısından önem arz etmektedir. Ayaz etkisine karşı kendini koruyamayan ciltler, zamanla yorulmakta ve eski güzel görüntüsünü kaybetmektedir. Özellikle soğuk sıcak dengesinin kurulamaması nedeniyle, cilt kuruluğu gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Kış aylarında uygulanması gereken cilt bakım işlemleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Cildi Nemlendirmek: Cilt yüzeyinin soğuk havalardan korunması için nem dengesinin iyi bir şekilde sağlanması gerekmektedir. Cilt yüzeyinde oluşan matlık ve kuruluk, cildin nem düzeyinin düşmesinin bir göstergesidir. Nem oranı azalan cilt soğuk hava koşullarına karşı daha dirençsiz olmaktadır. Düzenli olarak nemlendirilmeyen ciltler, doğal nem dengesini giderek kaybetmektedir. Özellikle kış aylarında nemlendirici bakım kremi ürünlerinin daha sık kullanılması gerekmektedir. Soğuk havaların cilt üzerindeki etkileri, olumsuz sonuçlara sebebiyet vermesi nedeniyle uygun yapıdaki ürünlerin tercih edilmesi önem arz etmektedir.
 2. Hyalüronik Asit Serumu Kullanmak: Kullanılan nemlendirici üründen önce cilt yüzeyine hyalüronik asit uygulaması yapmak, yapılan nem desteğinin cilt yüzeyinde daha fazla tutulmasına yardımcı olmaktadır. Cildin nem tutma özelliğinin arttırılması, soğuk havalara karşı daha dirençli hale gelmesini sağlamaktadır. Maruderm hyalüronik asit içeren nemlendirici bakım kremi, bu etkinin en üst düzeyde sağlanmasına olanak tanımaktadır. İçeriğindeki farklı mineraller ve vitaminler sayesinde, cilt bariyerinin soğuk havalara karşı daha dayanıklı olmasına katkıda bulunmaktadır.
 3. Cilt Bariyerini Güçlendirmek: Cildin doğal bariyeri, cildi olumsuz hava koşullarından korumaya çalışmaktadır. Kış aylarında cilt bariyerinin daha güçlü bir hale gelmesini sağlamak, soğuk havaların tahriş edici etkisini azaltmaktadır. Piyasada bulunan bariyer onarıcı cilt bakım ürünleri, kişilerin kış aylarında daha güçlü bir cilt bariyerine sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Maruderm bariyer onarıcı ceramide cilt bakım kremi, cilt yüzeyinin bariyerini daha güçlü bir hale getirerek; soğuk havaların olumsuz etkilerini en aza indirmektedir. Hem yüz hem de vücut kremi olması sayesinde, tüm cildin soğuğa karşı bariyer oluşturmasına olanak tanımaktadır.
 4. Peeling Yapmak: Özellikle kış aylarında peeling nedir ve nasıl uygulanır gibi sorular merak edilmektedir. Kış aylarının cilt üzerinde kir birikmesine neden olması, peeling uygulamalarının önemini arttırmaktadır. Kış aylarında cilt yüzeyine düzenli bir şekilde peeling uygulamak, cildin nem dengesinin korunmasına ve bu bağlamda soğuğa karşı kalkan oluşturmasına yardımcı olmaktadır. Cilt yüzeyinin ölü derilerden arındırılması, peeling uygulamasının temel ilkeleri arasında yer almaktadır. Maruderm peeling maske cilt bakım serumu cilt yüzeyinin ölü derilerden hızlı bir şekilde arındırılmasına yardımcı olmaktadır. Peeling sayesinde doğal yapısına kavuşan cilt, soğuk havalara karşı daha dayanıklı hale gelmektedir.

Cilt Yapısı Soğuk Havalardan Nasıl Korunur?

Cilt yapısının soğuk havalara karşı korunması için bakım ürünü kullanımının dışında uygulanması gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Bakım ürünleri düzenli kullanmak ve cildi doğal yollarla beslemek, kış aylarının etkilerini en aza indirmektedir. Soğuk havalarda cilt yapısının korunmasını sağlayan bazı faktörler şunlardır:

 1. Düzenli ve yeterli uyumak.
 2. Vitamin ve mineral desteği almak.
 3. Bol bol su içmek.
 4. Dışarı çıkmadan önce ve dışarıdan gelindiğinde yüze ve ellere nemlendirici sürmek.
 5. Dış mekânlara daha az maruz kalmak.
 6. Eldiven ve atkı kullanmak.
 7. Cildi düzenli olarak temizlemek ve yağ kalıntılarından arındırmak.

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..