Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kirpik Lifting Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Kirpik Lifting Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Kirpik Lifting Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Son zamanların en gözde güzellik uygulamaları arasında yer alan kirpik lifting, dolgun kirpiklerin ve etkileyici bakışların yegâne sağlayıcısı olarak nitelendirilmektedir. Kirpik lifting uygulaması, kirpiklerin daha siyah ve estetik görünmesini sağlamaktadır. Tamamen natürel ve zararsız bir işlem olan kirpik lifting, her geçen gün daha fazla rağbet görmekte ve birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Kirpikler, yüz bütünlüğünün korunmasını ve gözlerin daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Kadınların en fazla önem verdiği yüz bölgesi olan gözler, dolgun ve gür kirpikler sayesinde öne çıkmaktadır. Kirpiklerin daha dolgun ve güzel görünmesi için birçok farklı uygulama kullanılmaktadır. Rimel, kirpik makası ve kirpik bakımı; birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve daha güzel görünen kirpikleri ortaya çıkmaktadır.

Kirpikler, vücudun bugün sistemlerinde olduğu gibi vitamin ve mineral takviyesine ihtiyaç duymaktadır. Kirpik ve kaş dökülmesi, vitamin eksikliği nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin yüz bütünlüğünü bozmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek adına, sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve gerektiği kadar vitamin takviyesi kullanmak gerekmektedir.

Kaş Kirpik Liftingi

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting, günümüzün en popüler güzellik uygulamaları arasında yer almaktadır. Kirpik lifting işlemi, kirpik tellerini daha siyah ve hacimli görünmesini sağlamaktadır. Birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen bu işlem, uzun ömürlü sonuçlar sunması nedeniyle de öne çıkmaktadır. Kalıcı ve etkili bir işlem olan kirpik lifting, kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Kirpiklerin daha hacimli ve kıvrık görmemesi, kadınların en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Kıvrık görünen ve dolgun bir yapıya sahip olan kirpikler, göz makyajının ortaya çıkmasına ve bakışların çekicilik kazanmasına olanak tanımaktadır. Uzun ve gür kirpiklere sahip olan kadınlar, kirpik kıvırma işlemlerinden daha iyi sonuç almaktadır.

Kirpik lifting, göz kapağına yerleştirilen yumuşak bir ped aracılığıyla uygulanmaktadır. Göz kapağı üzerine s, m veya l ölçülerinde, silikon bir ped yerleştirilmektedir. Bu ped, işlem görmeye hazır olan kirpiklerin tel tel ayrılmasına olanak tanımaktadır. Ped üzerine tek tek yapıştırılan kirpikler, iyi bir şekilde temizlenerek işleme hazır hale getirilmektedir.

Kirpik Lifting Faydaları

Kirpik Lifting Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren kirpik lifting, daha dolgun görünen kirpiklere sahip olmak amacıyla uygulanmaktadır. Hem kadın hem de erkek bireylerin, en sık tercih ettiği güzellik uygulamaları arasında yer alan kirpik lifting; güvenilir çözümler sunması nedeniyle de öne çıkmaktadır. Kirpik lifting esnasında kirpiklere ve göz içerisine herhangi bir zarar verilmemektedir. Kirpik liftingin tek amacı, daha kıvrık ve hacimli kirpiklerin elde edilmesini sağlamaktır.

Kirpik lifting uygulaması, kirpiklerin daha kıvrık ve hacimli görünmesini sağlamaktadır. Zararsız bir işlem olması nedeniyle, göz çevresinde herhangi bir komplikasyon geliştirmemektedir. Göz kapağı üzerine yapıştırılan silikon ped, kirpiklerin tel tel ayrılmasına ve işleme hazır hale getirilmesine olanak tanımaktadır. Tel tel ayrılan ve iyi bir şekilde temizlenen kirpikler, keratin ve vitamin içerikli serumlarla beslenmektedir.

Belirli bir süre, silikon ped üzerine bekletilen ve çeşitli vitaminlerle beslenen kirpikler, daha gür görünmekte ve uzun vadede daha az dökülme yaşamaktadır. Kirpik lifting işleminin en önemli özelliği, kalıcı ve uzun ömürlü çözümler sunmasıdır. Bu işlemin hiçbir yan etkisi veya riski bulunmamakta ve bu nedenle birçok kişi tarafından rağbet görmektedir.

Kirpik Lifting Faydaları Nelerdir?

 1. Daha dolgun kirpiklerin, kimyasal ürün veya zedeleyici aparat kullanılmadan elde edilmesini sağlamaktır.
 2. Göz makyajının ve kişinin genel yüz bütünlüğünün, daha nitelikli hale gelmesine yardımcı olmaktadır.
 3. Etkileyici bakışlara sahip olmanın en önemli anahtarı olarak nitelendirilmektedir.
 4. Her seans sonunda, kalıcılık düzeyi daha uzun olmaktadır.
 5. Simsiyah ve hacimli kirpiklerin, zahmetsiz bir şekilde elde edilmesine olanak tanımaktadır.
 6. Kirpik lifting yaptıranlar, ekstra makyaj veya kirpik kıvırıcı gibi işlemlere ihtiyaç duymamaktadır.
 7. Havuz veya deniz sonrasında bile uzun ve hacimli görünen kirpikler elde edilmektedir.
 8. Kirpik ve saç dökülmesi gibi problemlerin, ana nedenlerini gidererek; kirpiklere ihtiyaç duyduğu vitamin desteğini sağlamaktadır.
 9. Kavisli ve hacimli kirpiklere sahip olmak isteyen kişilerce tercih edilmektedir.

Kirpik Lifting Yaptıranlar

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting öncesi, kirpik diplerinde kalan makyaj ürünleri temizlenmektedir. Ardından, göz kapağının üzerine silikon bir ped yerleştirilmektedir. Bu ped, kirpiklerin yapışmasına ve daha kıvrık kalmasını sağlamaktadır. Tel tel ayrılan ve silikon pede yapıştırılan kirpikler; minik taraklarla taranarak, daha vitamin takviyesi işlemine hazır hale getirilmektedir.

Silikon pede yapışan kirpikler, birçok farklı serum ile beslenmektedir. Kirpik telleri üzerinde yapılan bu özel işlem, kirpiklerin vitamin düzeyini arttırarak daha sağlıklı görünmelerini sağlamaktadır. İlk adımda uygulanan vitamin serum, kirpik üzerinde bir 20 dakika kadar bekletilmektedir. Ardından, keratin bakımı uygulanmakta ve kirpiklerin renk yoğunluğu artırılmaktadır.

Kirpik Lifting Önce Sonrası

Kirpik Lifting Kalıcı Mıdır?

Kirpik lifting, ilk seans sonrası bir buçuk ay kadar bir kalıcılık göstermektedir. İşlem gören kirpikler, bir buçuk ayın sonunda yavaş yavaş düşmektedir. Bir sonraki seans ise daha uzun ömürlü sonuçlar vermektedir. Bu durumun nedeni, kirpik kullarının kademeli olarak daha güçlü hale gelmesidir. Hiçbir şekilde yan etki göstermeyen veya göz çevresine zarar vermeyen kirpik lifting, uzun ömürlü çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..