Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kaş Silme İşlemi Nedir ve Kaç Seans Sürer?

Kaş Silme İşlemi Nedir ve Kaç Seans Sürer?

Kaş Silme İşlemi Nedir ve Kaç Seans Sürer?

Kaş silme işlemi, yanlış yöntemlerle yapılan kaş şekillendirme uygulamalarının; tedavi edilmesi ve kişinin kötü kaş görünümünden kurtarılması anlamına gelmektedir. Uzman olmayan kişiler tarafından, yanlış adımlarla uygulanan kaş şekillendirme işlemi; kaş sildirme teknikleriyle giderilebilmektedir.

Altın oran kaş şekillendirme veya dövme kaş gibi kalıcı makyaj uygulamaları, her ne kadar işlevsel çözümler sunsa da; bazı durumlarda can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bu işlemlerin tümü, hassas ve detaylı olmaları nedeniyle; hata ve ihmal kabul etmemektedir. Yanlış yapılan kaş şekillendirme işlemi, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir.

Kaş silme teknikleri sayesinde, yanlış yapılan kalıcı makyaj uygulamalarından kurtulmak mümkün hale gelmektedir. Günümüzde, kaş silme amacıyla uygulanan pek çok teknik bulunmaktadır. Şekillendirme işleminde olduğu gibi bu işlemde de mağdur duruma düşmemek adına; uzman kişiler tarafından verilen hizmetlere yönelmek gerekmektedir.

Kaş Silme İşlemi Nedir?

Kaş silme işlemi, yanlış yapılan kalıcı makyaj uygulamalarının giderilmesi anlamına gelmektedir. Bu işlem esnasında, cilt dokusuna mümkün olan en az oranda hasar verilmektedir. Ancak kaş silme işlemi kimyasal maddeler veya lazer uygulamaları ile yapılması nedeniyle, az da olsa tahriş veya yara oluşturabilmektedir.

Lazer uygulamaları ile yapılan kaş sildirme işlemi, kimyasal solüsyonlarla yürütülen prosedürlere göre nispeten daha az yan etki içermektedir. Her iki işlemde de risk bulunması nedeniyle, kaşların doğal yollarla tedavi edilmesi veya işlemin etkilerinin geçmesi için beklenmesi önerilmektedir. Bu durumun nedeni, hiçbir kalıcı makyaj uygulamasının; ömür boyu kalmaması olarak gösterilmektedir.

Kaş Silme İşlemi Nasıl Uygulanır?

Kaş sildirme işlemi, özel krem ve solüsyonlarla veya lazer uygulamalarıyla yapılmaktadır. Solüsyon uygulamaları, kaş bölgesinin cilt dokularına nüfuz etmekte ve söz konusu boyanın o yüzden atılmasına olanak tanımaktadır. İşlemin ne kadar sürede etki edeceği bilinmemekle birlikte, kademeli olarak etki gösterdiği düşünülmektedir.

Solüsyon uygulamaları ile kaş sildirme, kimyasal içerikli ve aşındırıcı etkisi bulunan jeller yardımıyla yürütülmektedir. Bu jeller, kaş diplerindeki boyayı çıkarmayı hedeflemektedir. Kaş pudralama gibi epidermise nüfuz eden işlemlerin giderilmesi için söz konusu solüsyonların güçlü maddelerden oluşması gerekmektedir.

Kaş Silme İşlemi İz Bırakır Mı?

Kaş sildirme uygulaması, yoğun kimyasal maddelerle yapılması nedeniyle; iz bırakma tehlikesi barındırmaktadır. İşlem esnasında kullanılan aşındırıcı maddeler, kaş kıllarının ve cilt dokularının hasar almasına neden olabilmektedir. İlk etapta yalnızca kızarıklık oluştursa da; zamanla kalıcı cilt lekelesi oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken, yaptırılan şekillendirme işleminin ne kadar sürede geçeceği olmalıdır. Yanlış işlem, aşırı düzeyde rahatsız etmediği takdirde; kaş sildirme riskine girmemek gerekmektedir. Bu durumun nedeni olarak, hem lazer hem de solüsyon uygulamalarının; iz bırakma riski içermesi olarak gösterilmektedir.

Kaş Silme İşlemi Doğal Yollarla Yapılır Mı?  

Yapılan yanlış uygulama neticesinde, memnun kalmayan kaşlardan; doğal yollarla nispeten kurtulmak mümkündür. Dermis ve epidermis tabakasının üstüne uygulanan işlemler, badem yağı veya zeytinyağı gibi doğal ürünlerle giderilebilmektedir. Ancak, işlemin hangi katmana yapıldığı ve nasıl bir boya kullanıldığı; bu noktada belirleyici olmaktadır.

Bütün kalıcı makyaj uygulamaları, zamanla azalmakta ve süreç sonunda tamamen yok olmaktadır. Yanlış yapılan kaş şekillendirme işleminin, tamamen geçmesi için beklemek; kaş sildirme işleminin zararlı etkilerinden korunmaya olanak tanımaktadır. Bu süreçte, kaş diplerini bol bol nemlendirmek ve cilt bakımı rutinlerine devam etmek; söz konusu işlemin daha hızlı yok olmasına yardımcı olmaktadır.

Kaş Silme İşlemi Kaç Seans Sürer?

Kaş silme işlemi seans sayıları, yapılan uygulamaya ve kişinin cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Söz konusu şekillendirme işleminin, hangi cilt dokusuna nüfuz ettiği ve hangi boyalarla uygulandığı; kaş silme seans sayıları üzerinde belirleyici rol oynamaktadır. İlgili uzmanlar, ilk seanstan sonra kesin bir tedavi süresi belirlemektedir.

Kaş sildirme seans sayıları, şekillendirme işleminde kullanılan tekniklere göre de değişkenlik göstermektedir. Dövme uygulamalarıyla yapılan kaş şekillendirmeleri, oldukça fazla kalıcı etki göstermektedir. Bu nedenle, dövme veya kalıcı makyaj gibi uygulamalar; daha uzun sürelerle tedavi edilmektedir.

Kaş Silme İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kaş silme yaptıranlar, işlem sonrası ilk 48 saat kadar sıvı temasından uzak durmalıdır. İşlem gören bölge, uzun bir süre hassas kalacağı için su veya bakım ürünü gibi faktörlerden kaçınılması gerekmektedir. Enfeksiyon riskinin ortaya çıkmaması adına, işlem gören bölgeye mümkün olduğu kadar az temas etmek önem arz etmektedir.

Solüsyon uygulamaları sonrasında ise işlemi uygulayın doktor tarafından önerilen kremlerin kullanılması gerekmektedir. Söz konusu solüsyon, kaş bölgesinin derin bir şekilde tahriş olmasına sebebiyet vermektedir. Besleyici ve onarıcı özelliği bulunan bakım kremleri, işlem nedeniyle oluşan tahribatın azalmasına yardımcı olmaktadır.

Kaş Silme İşleminin Etkileri Ne Kadar Sürede Geçer?

Kaş silme işleminin yan etkileri, en fazla iki hafta içerisinde tamamen yok olmaktadır. Bu sürelerin üzerine çıkıldığı takdirde, kızarıklık ve şişkinlik gibi belirtilerin devam etmesi halinde; uzman dermatoloji doktorlarından yardım almak gerekmektedir. Bölgenin bir doktor tarafından analiz edilmesi, işlemin uzun vadeli zararlarının önüne geçilmesi adına önem arz etmektedir.

İşlem sonrası, bir ila iki ay kadar sonra; yeniden kaş şekillendirme işlemi yaptırmak mümkün hale gelmektedir. Bölge tamamen iyileştiğinde ve hiçbir tahriş belirtisi kalmadığında, cilt bakım rutinlerine veya yeni kaş şekillendirme işlemlerine dönülmesinde herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..