Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kaş Silme İşlemi Nedir ve Kaç Seans Sürer?

Kaş Silme İşlemi Nedir ve Kaç Seans Sürer?

Kaş Silme İşlemi Nedir ve Kaç Seans Sürer?

Kaş silme işlemi, yanlış yöntemlerle yapılan kaş şekillendirme uygulamalarının; tedavi edilmesi ve kişinin kötü kaş görünümünden kurtarılması anlamına gelmektedir. Uzman olmayan kişiler tarafından, yanlış adımlarla uygulanan kaş şekillendirme işlemi; kaş sildirme teknikleriyle giderilebilmektedir.

Altın oran kaş şekillendirme veya dövme kaş gibi kalıcı makyaj uygulamaları, her ne kadar işlevsel çözümler sunsa da; bazı durumlarda can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bu işlemlerin tümü, hassas ve detaylı olmaları nedeniyle; hata ve ihmal kabul etmemektedir. Yanlış yapılan kaş şekillendirme işlemi, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir.

Kaş silme teknikleri sayesinde, yanlış yapılan kalıcı makyaj uygulamalarından kurtulmak mümkün hale gelmektedir. Günümüzde, kaş silme amacıyla uygulanan pek çok teknik bulunmaktadır. Şekillendirme işleminde olduğu gibi bu işlemde de mağdur duruma düşmemek adına; uzman kişiler tarafından verilen hizmetlere yönelmek gerekmektedir.

Kaş Silme İşlemi Nedir?

Kaş silme işlemi, yanlış yapılan kalıcı makyaj uygulamalarının giderilmesi anlamına gelmektedir. Bu işlem esnasında, cilt dokusuna mümkün olan en az oranda hasar verilmektedir. Ancak kaş silme işlemi kimyasal maddeler veya lazer uygulamaları ile yapılması nedeniyle, az da olsa tahriş veya yara oluşturabilmektedir.

Lazer uygulamaları ile yapılan kaş sildirme işlemi, kimyasal solüsyonlarla yürütülen prosedürlere göre nispeten daha az yan etki içermektedir. Her iki işlemde de risk bulunması nedeniyle, kaşların doğal yollarla tedavi edilmesi veya işlemin etkilerinin geçmesi için beklenmesi önerilmektedir. Bu durumun nedeni, hiçbir kalıcı makyaj uygulamasının; ömür boyu kalmaması olarak gösterilmektedir.

Kaş Silme İşlemi Nasıl Uygulanır?

Kaş sildirme işlemi, özel krem ve solüsyonlarla veya lazer uygulamalarıyla yapılmaktadır. Solüsyon uygulamaları, kaş bölgesinin cilt dokularına nüfuz etmekte ve söz konusu boyanın o yüzden atılmasına olanak tanımaktadır. İşlemin ne kadar sürede etki edeceği bilinmemekle birlikte, kademeli olarak etki gösterdiği düşünülmektedir.

Solüsyon uygulamaları ile kaş sildirme, kimyasal içerikli ve aşındırıcı etkisi bulunan jeller yardımıyla yürütülmektedir. Bu jeller, kaş diplerindeki boyayı çıkarmayı hedeflemektedir. Kaş pudralama gibi epidermise nüfuz eden işlemlerin giderilmesi için söz konusu solüsyonların güçlü maddelerden oluşması gerekmektedir.

Kaş Silme İşlemi İz Bırakır Mı?

Kaş sildirme uygulaması, yoğun kimyasal maddelerle yapılması nedeniyle; iz bırakma tehlikesi barındırmaktadır. İşlem esnasında kullanılan aşındırıcı maddeler, kaş kıllarının ve cilt dokularının hasar almasına neden olabilmektedir. İlk etapta yalnızca kızarıklık oluştursa da; zamanla kalıcı cilt lekelesi oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken, yaptırılan şekillendirme işleminin ne kadar sürede geçeceği olmalıdır. Yanlış işlem, aşırı düzeyde rahatsız etmediği takdirde; kaş sildirme riskine girmemek gerekmektedir. Bu durumun nedeni olarak, hem lazer hem de solüsyon uygulamalarının; iz bırakma riski içermesi olarak gösterilmektedir.

Kaş Silme İşlemi Doğal Yollarla Yapılır Mı?  

Yapılan yanlış uygulama neticesinde, memnun kalmayan kaşlardan; doğal yollarla nispeten kurtulmak mümkündür. Dermis ve epidermis tabakasının üstüne uygulanan işlemler, badem yağı veya zeytinyağı gibi doğal ürünlerle giderilebilmektedir. Ancak, işlemin hangi katmana yapıldığı ve nasıl bir boya kullanıldığı; bu noktada belirleyici olmaktadır.

Bütün kalıcı makyaj uygulamaları, zamanla azalmakta ve süreç sonunda tamamen yok olmaktadır. Yanlış yapılan kaş şekillendirme işleminin, tamamen geçmesi için beklemek; kaş sildirme işleminin zararlı etkilerinden korunmaya olanak tanımaktadır. Bu süreçte, kaş diplerini bol bol nemlendirmek ve cilt bakımı rutinlerine devam etmek; söz konusu işlemin daha hızlı yok olmasına yardımcı olmaktadır.

Kaş Silme İşlemi Kaç Seans Sürer?

Kaş silme işlemi seans sayıları, yapılan uygulamaya ve kişinin cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Söz konusu şekillendirme işleminin, hangi cilt dokusuna nüfuz ettiği ve hangi boyalarla uygulandığı; kaş silme seans sayıları üzerinde belirleyici rol oynamaktadır. İlgili uzmanlar, ilk seanstan sonra kesin bir tedavi süresi belirlemektedir.

Kaş sildirme seans sayıları, şekillendirme işleminde kullanılan tekniklere göre de değişkenlik göstermektedir. Dövme uygulamalarıyla yapılan kaş şekillendirmeleri, oldukça fazla kalıcı etki göstermektedir. Bu nedenle, dövme veya kalıcı makyaj gibi uygulamalar; daha uzun sürelerle tedavi edilmektedir.

Kaş Silme İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kaş silme yaptıranlar, işlem sonrası ilk 48 saat kadar sıvı temasından uzak durmalıdır. İşlem gören bölge, uzun bir süre hassas kalacağı için su veya bakım ürünü gibi faktörlerden kaçınılması gerekmektedir. Enfeksiyon riskinin ortaya çıkmaması adına, işlem gören bölgeye mümkün olduğu kadar az temas etmek önem arz etmektedir.

Solüsyon uygulamaları sonrasında ise işlemi uygulayın doktor tarafından önerilen kremlerin kullanılması gerekmektedir. Söz konusu solüsyon, kaş bölgesinin derin bir şekilde tahriş olmasına sebebiyet vermektedir. Besleyici ve onarıcı özelliği bulunan bakım kremleri, işlem nedeniyle oluşan tahribatın azalmasına yardımcı olmaktadır.

Kaş Silme İşleminin Etkileri Ne Kadar Sürede Geçer?

Kaş silme işleminin yan etkileri, en fazla iki hafta içerisinde tamamen yok olmaktadır. Bu sürelerin üzerine çıkıldığı takdirde, kızarıklık ve şişkinlik gibi belirtilerin devam etmesi halinde; uzman dermatoloji doktorlarından yardım almak gerekmektedir. Bölgenin bir doktor tarafından analiz edilmesi, işlemin uzun vadeli zararlarının önüne geçilmesi adına önem arz etmektedir.

İşlem sonrası, bir ila iki ay kadar sonra; yeniden kaş şekillendirme işlemi yaptırmak mümkün hale gelmektedir. Bölge tamamen iyileştiğinde ve hiçbir tahriş belirtisi kalmadığında, cilt bakım rutinlerine veya yeni kaş şekillendirme işlemlerine dönülmesinde herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..