quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kaş Alma Sonrası Cilt Bakımı

Kaş Alma Sonrası Cilt Bakımı

Kaş Alma Sonrası Cilt Bakımı

Yüz yapısının en güzel detayları arasında yer alan kaşlar, kişiler tarafından en çok önem verilen yüz bölgesi olarak nitelendirilmektedir. Kaş yapısının dolgun olması ve kaş kıllarının kalın olması, gözlerin ve tüm yüzün daha güzel görünmesine olanak tanımaktadır. Kaşların keskin ve derli toplu durması için düzenli bir şekilde alınması gerekmektedir.

Kaş alımı, çoğu kadın için işkence niteliğinde bir işlemdir. Kaş alımı esnasında kopan tüyler, hassas cilt yapısını tahriş etmektedir. Kopan tüylerin ciltte uyandırdığı acı, kişilerin sıkıntıya girmesine neden olmaktadır. Bu denli külfetli bir işlem olan kaş alımı, derinlemesine bakım gerektiren bir işlem olarak nitelendirilmektedir. Kaş alımı sonrası bakım rutinlerin, kaş alma işleminin oluşturduğu sıkıntıyı azaltmaktadır.

İdeal Kaş Alma Sıklığı Nedir?

Kıl hücrelerinin uzama süresi, çeşitli hormonsal eylemlerden büyük oranda etkilenmektedir. Özellikle yüz bölgesinde bulunan tüyler, hormon azalması veya çoğalması durumlarına daha fazla maruz kalmaktadır. Bu nedenle kaşların uzaması ve tamamen çıkması, bazı hormonsal nedenlerle belirlenmektedir.

İdeal kaş alma sıklığı, kişilerin kıl ve cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Hormonsal farklılıklar nedeniyle kaş tüylerinin çıkma süresi kişiden kişiye değişmektedir. Genellikle haftada bir alınan kaşlar, bazı kişilerde bir ay kadar sürede bile çıkmamaktadır. Kişiler, kaş çıkma alma sıklıklarını kendi ritimlerine göre belirlenmektedir.

Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kaş alımı işlemi, evde veya kuaförde yapılabilmektedir. Kaş aldırmak için kuaföre giden kişilerin, hijyen kurallarına büyük ölçüde dikkat etmesi gerekmektedir. Kullanılan ağda aparatı veya cımbız, her işlemden sonra temizlenmelidir. Kaş alımı esnasında kıl gözenekleri açılmakta ve kanama gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Enfeksiyon kapma olasılığın en aza indirilmesi için temiz çalışan uzman kişilerden yardım alınması gerekmektedir.

Kuaför veya güzellik merkezi gibi bir yerde kaş aldıran kişiler, yanlarına alacakları Maruderm cilt beyazlatıcı tonik ile; enfeksiyon riskini yok edebilmektedir. Tonik ürünlerinin anti bakteriyel özelliği çeşitli mikroorganizmaların üremesine engel olmaktadır. Kaş alımı sonrası kaş bölgesine tonik uygulaması yapmak, bakteri bulaşma riskini en aza indirmektedir. Özellikle kuaför gibi çoklu ortamlar enfeksiyon riski barındırdığı için kaş alımı tonik kullanımının önemi daha da artmaktadır.

Kaslarını evde kendi kendine alabilen kişiler, enfeksiyon riskini daha az yaşamaktadır. Bununla beraber evde yapılan kaş alma işlemi de oldukça zorlu ve külfetli bir iş olarak görülmektedir. Ayna karşısında dakikalarca kaş almaya çalışmak, kişilerin büyük ölçüde sıkıntı yaşamasına neden olmaktadır. Kaş alımı sonrası oluşan cilt problemlerinin en aza indirilmesi için; alınan bölgenin güzel bir şekilde beslenmesi gerekmektedir.

Nemlendirici özelliği bulunan bakım ürünlerinin düzenli bir şekilde kullanılması, kaş alımı sonrası oluşan tahriş durumunu yok etmektedir. Nem dengesini koruyabilen ciltler, tüy alınması gibi olumsuz durumlara karşı daha dayanıklı olmaktadır. Kaş almadan önce ve sonra kaş bölgesinin doğal yağlarla veya nemlendirici bakım kremleriyle güzel bir şekilde nemlendirilmesi gerekmektedir.

Kaş Alma Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer?

Kaş alma işlemi, alınan bölgenin tahriş edilmesine neden olmaktadır. Oluşan tahriş durumu o bölgenin uzun süre kızarık kalmasına sebebiyet vermektedir. Kaş alımı sonrası oluşan kızarıklık bir süre sonra geçse de; kişilerin sosyal hayattan soyutlanmasına yol açmaktadır. Kaş alımı sonrası evden çıkmayan kişiler bile bulunmaktadır. Kaş alımı sonrası kızarıklık oluşumunun hafifletilmesi için yapılması gerekenler şunlardır:

  1. Kaş alma işlemi sonrası bölgeye kesinlikle su değirmemek gerekmektedir. Su hâlihazırda tahrip edilen cilt yapısının daha fazla tahriş olmasına neden olmaktadır. Minimum 2 saat kadar su temasından uzak durulmalıdır.
  2. Kaş alma işleminden sonra kaş bölgesine daha az el teması uygulanmalıdır. Kılların bölgeden uzaklaştırılması, gözeneklerin genişlemesine ve cilt yüzeylerinin çeşitli bakterilere açık hale gelmesine neden olmaktadır. Alınan bölgeye sürekli temas etmek, o bölgenin mikrop kapmasına yol açmaktadır.
  3. Kaş alma işlemi sonrası, kaş bölgesine tonik uygulaması yapılmalıdır. Tonik sayesinde genişleyen gözeneklerin sterilize edilmesi mümkün hale gelmektedir. Böylece enfeksiyon riski en aza indirilmektedir.
  4. Kaş alma işlemi sonrası, kaş bölgesinin uygun yağlar ve nemlendirici kremlerle temizlenmesi gerekmektedir. Nemlendirici bakım ürünleri, kaş bölgesindeki kızarıklığı azalmasına yardımcı olmaktadır.

Kaşları Duştan Sonra Almanın Önemi

Kaşları duştan sonra almak, kaş alımı işleminin daha az acı vermesine yardımcı olmaktadır. Duş esnasında yumuşayan cilt, kıl köklerini daha rahat bir şekilde serbest bırakmaktadır. Bu sayede kaş alımı işlemi daha kısa sürede bitmekte ve daha az acı vermektedir. Kaş alımı işleminin duştan sonraya ertelenmesi, oluşacak cilt tahribatını en aza indirmektedir.

Kaşların duş sonrası alınması, kaş yapısının doğal görünümünü kaybetmemesi açısından da önem arz etmektedir. Duş ile temizlenen ve arındırılan kaş yapısı, kendi doğal dengesine dönmekte ve kaş sabitleyici gibi ürünlerden kurtulmaktır. Bu sayede kaş alımı işlemi doğal kaş yapısı üzerinde gerçekleşmektedir.

Kaş Alımı Sonrası Sivilce Çıkması Nasıl Önlenir?

Kaş alımı sonrası sivilce oluşumu, hemen hemen her kadında sıklıkla görülen olumsuz bir durum olarak nitelendirilmektedir. Kopan kılların oluşturduğu tahribat, bölgedeki gözeneklerin açılmasına neden olmaktadır. Açılan gözenekler dış etkenler tarafından tıkanmakta ve iltihap oluşumu gibi olumsuz durumlara sebebiyet vermektedir.

Kopan kılların oluşturduğu gözenek genişlemesi, cildin sivilce oluşumuna daha açık bir hale gelmesine yol açmaktadır. Kaş alımı sonrası sivilce oluşumunun en aza indirilmesi için; gözenek sıkılaştırıcı kremlerin kullanılması gerekmektedir. Maruderm gözenek sıkılaştırıcı ve akne karşıtı tonik, kaş alımı sonrası oluşan sivilcelerin en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..