Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Hakkında Her Şey!

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Hakkında Her Şey!

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Hakkında Her Şey!

Uzun ömürlü makyaj uygulamaları arasında yer alan kalıcı eyeliner işlemi, kadınların zamandan ve enerjiden tasarruf etmesine olanak tanımaktadır. Kusursuz ve keskin bir eyeliner görünümü, söz konusu işlem ile kolay bir şekilde elde edilmektedir. İşlem sonunda kadınlar, saatler süren göz makyajı uygulamasından feragat etme şansı yakalamaktır.

Göz makyajı, kadınların en fazla önem verdiği konular arasında yer almaktadır. Yüz güzelliğinin ön plana çıkmasına olanak tanıyan gözler, ölçülü bir makyaj sayesinde büyüleyici görünmektedir. Göz güzelliği, kadınlar için oldukça önemlidir ve bu nedenle kaş/kirpik bakımı gibi uygulamalar oldukça sık kullanılmaktadır.

Kalın, ince, kuyruklu ve kuyruksuz olmak üzere; istenilen şekillerde yapılabilen kalıcı eyeliner uygulaması, dövme işlemiyle benzer parametrelere sahiptir. Göz kapağının hemen üzerine uygulanan kalıcı çizim, kalıcı eyeliner işleminin genel prosedürünü oluşturmaktadır. Söz konusu çizim esnasında kullanılan boya, tamamen doğal ürünlerden elde edilmektedir.

Kalıcı Eyeliner İşlemi Nedir?

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan eyeliner tasarımı, kadınların makyaj yaparken daha az enerji harcamasına olanak tanımaktadır. Kalıcı göz makyajı sayesinde, günün her saati mükemmel bir eyeliner görünümüne sahip olmak mümkün hale gelmektedir. Son derece pratik bir uygulama prosedürüne sahip olan bu işlem, güvenilir çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kalıcı eyeliner uygulaması, kişilerin neredeyse hiçbir eylemde bulunmadan mükemmel bir göz makyajı elde etmesine olanak tanımaktadır. Uzun yıllardır uygulanan bir işlem olması nedeniyle, son derece güven veren kalıcı eyeliner işlemi; bir saat kadar kısa sürelerle yapılmakta ve işlemi yaptıran kişinin uzun vadede konfor kazanmasına olanak tanımaktadır.

Kalıcı Eyeliner İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner uygulaması, göz çevresinin kalıcı bir boya ile işlem görmesi anlamına gelmektedir. Bu işlem sayesinde kişi, kalıcı olarak eyeliner görünümü elde etmektedir. Son derece pratik bir yöntem olan kalıcı eyeliner, her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Kadınların daha konforlu olmasına olanak tanıyan kalıcı eyeliner işlemi, şu adımların izlenmesiyle yapılmaktadır:

 1. Uygulamayı yaptırmak isteyen kişi, nasıl bir eyeliner arzuladığını güzellik uzmanına aktarır.
 2. Hedeflenen eyeliner, göz üzerine geçici bir boyayla çizilir.
 3. Danışanın işlem esnasında acı duymaması adına, göz çevresi anestezi kremleri ile uyuşturulur.
 4. İstenilen renk ve yoğunluk belirlenerek, kalıcı eyeliner işlemine başlanır.

Kalıcı eyeliner işlemi yaptıranlar, günlük yaşamda kullanabilecekleri formlara rağbet göstermektedir. Aşırı düzeyde gösterişli bir eyeliner çizimi, günlük hayatta kullanılamayacağı için işlevsizdir. Bu nedenle, kalıcı eyeliner işlemini yaptıran kişilerin; kullanışlı çizimleri tercih etmesi gerekmektedir. İnce, kalın, kuyruklu ve kuyruksuz olarak sıralanan seçenekler; işlem öncesinde müşteri tercihine sunulmaktadır.

Kalıcı Eyeliner İşlemi Göz Çevresine Zarar Verir Mi?

Kalıcı eyeliner sonrası, güzellik uzmanın önerilerine dikkat edildiği sürece; herhangi bir anormal durumlar karşılaşılmamaktadır. Kalıcı eyeliner işlemi, göz çevresine veya göz yuvarlarına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Bu işlem, göz çevresinin derisinde bulunan epidermis tabakasını hedef almakta ve bu nedenle hiçbir yan etki göstermemektedir.

Kaş pudralama işleminde olduğu gibi deri altına boya enjekte etme yoluyla uygulanan kalıcı eyeliner, göz çevresini az da olsa tahriş etmektedir. Bu ufak tahrişin büyük ebatlı bir enfeksiyona dönüşmemesi için ilk 24 saat su temasından kaçınmak gerekmektedir. Uygulamayı yapan kişinin direktifleri, süreç sonunda belirleyici rol oynamaktadır.

Kalıcı Eyeliner İşlemi Ne Kadar Süre Etki Eder?

Kalıcı eyeliner yaptırmak isteyen kişiler, bu işlemin ne kadar süre etki edeceği konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadır. Uygulanan eyelinerin göz üzerinde ne kadar kalacağı, söz konusu hizmetin niteliğini belirlemektedir. Kişiler, ayırdıkları bütçeye değecek olan işlem ve hizmetleri tercih etmektedir.

Kalıcı eyeliner uygulaması da dâhil olmak üzere, hiçbir makyaj tekniği; sonsuza kadar cilt yüzeyinde kalmaz. Burada dikkat edilmesi gereken, alınan hizmetin niteliği ve kalitesi olmalıdır. 1 ila 2 yıl kadar kullanılan kalıcı eyeliner, kademeli olarak sönmekte ve zamanla tamamen yok olmaktadır.

Kalıcı eyeliner işleminin kalıcılık düzeyi üzerinde etkili olan pek çok faktör bulunmaktadır. Söz konusu işlemi uygulayan kişinin çalışma prensipleri, eyeliner görünümünün kalıcılık düzeyinde en belirleyici faktör olarak nitelendirilmektedir. İşlem esnasında kullanılan boyanın kalitesi ve işlemi uygulayan kişinin deneyim seviyesi; eyeliner görünümünün kalıcılık düzeyiyle doğru orantılıdır.

Kalıcı Eyeliner Sonrası Yapılması Gerekenler

Kalıcı eyeliner uygulamasının, sorunsuz ilerlemesi ve uzun ömürlü olabilmesi için pek çok faktöre eş zamanlı olarak dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle kalıcı eyeliner hizmetini, güvenilir ve kaliteli yerlerden almak önem arz etmektedir. Etik kurallar çerçevesinde çalışmayan kurum ve kuruluşlar, bireylerin cilt sağlığını ve mali bütçesini riske atmaktadır.

Kalıcı eyeliner sonrası, uygulama yapılan bölgeye 24 saat kadar su değiştirilmemesi gerekmektedir. Hâlihazırda hassas yapıda olan cilt yüzeyi, sıvı teması neticesinde tahriş olabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek adına, sıvı temasından mümkün olduğunca kaçınmak önem arz etmektedir. Kalıcı eyeliner sonrası yapılması gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Boyanın daha uzun ömürlü olması için zararlı kimyasal içeren ürünlerden kaçınılmalıdır.
 2. Kontrol randevularının aksatılmaması gerekmektedir
 3. İlk bir hafta içerisinde beklenmeyen ağrı ve hassasiyet hissedildiği takdirde, mümkün olan en kısa sürede doktora gitmek gerekmektedir.
 4. Belirli aralıklarla, rötuş uygulaması yaptırmak; kalıcı eyeliner işleminin daha kalıcı olmasına olanak tanımaktadır.
 5. Cilt bakımı aşamalarının aksatılmadan devam etmesi; işlem gören bölgenin daha çabuk iyileşmesi açısından önem arz etmektedir.
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..