Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Hakkında Her Şey!

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Hakkında Her Şey!

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Hakkında Her Şey!

Uzun ömürlü makyaj uygulamaları arasında yer alan kalıcı eyeliner işlemi, kadınların zamandan ve enerjiden tasarruf etmesine olanak tanımaktadır. Kusursuz ve keskin bir eyeliner görünümü, söz konusu işlem ile kolay bir şekilde elde edilmektedir. İşlem sonunda kadınlar, saatler süren göz makyajı uygulamasından feragat etme şansı yakalamaktır.

Göz makyajı, kadınların en fazla önem verdiği konular arasında yer almaktadır. Yüz güzelliğinin ön plana çıkmasına olanak tanıyan gözler, ölçülü bir makyaj sayesinde büyüleyici görünmektedir. Göz güzelliği, kadınlar için oldukça önemlidir ve bu nedenle kaş/kirpik bakımı gibi uygulamalar oldukça sık kullanılmaktadır.

Kalın, ince, kuyruklu ve kuyruksuz olmak üzere; istenilen şekillerde yapılabilen kalıcı eyeliner uygulaması, dövme işlemiyle benzer parametrelere sahiptir. Göz kapağının hemen üzerine uygulanan kalıcı çizim, kalıcı eyeliner işleminin genel prosedürünü oluşturmaktadır. Söz konusu çizim esnasında kullanılan boya, tamamen doğal ürünlerden elde edilmektedir.

Kalıcı Eyeliner İşlemi Nedir?

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan eyeliner tasarımı, kadınların makyaj yaparken daha az enerji harcamasına olanak tanımaktadır. Kalıcı göz makyajı sayesinde, günün her saati mükemmel bir eyeliner görünümüne sahip olmak mümkün hale gelmektedir. Son derece pratik bir uygulama prosedürüne sahip olan bu işlem, güvenilir çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kalıcı eyeliner uygulaması, kişilerin neredeyse hiçbir eylemde bulunmadan mükemmel bir göz makyajı elde etmesine olanak tanımaktadır. Uzun yıllardır uygulanan bir işlem olması nedeniyle, son derece güven veren kalıcı eyeliner işlemi; bir saat kadar kısa sürelerle yapılmakta ve işlemi yaptıran kişinin uzun vadede konfor kazanmasına olanak tanımaktadır.

Kalıcı Eyeliner İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner uygulaması, göz çevresinin kalıcı bir boya ile işlem görmesi anlamına gelmektedir. Bu işlem sayesinde kişi, kalıcı olarak eyeliner görünümü elde etmektedir. Son derece pratik bir yöntem olan kalıcı eyeliner, her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Kadınların daha konforlu olmasına olanak tanıyan kalıcı eyeliner işlemi, şu adımların izlenmesiyle yapılmaktadır:

 1. Uygulamayı yaptırmak isteyen kişi, nasıl bir eyeliner arzuladığını güzellik uzmanına aktarır.
 2. Hedeflenen eyeliner, göz üzerine geçici bir boyayla çizilir.
 3. Danışanın işlem esnasında acı duymaması adına, göz çevresi anestezi kremleri ile uyuşturulur.
 4. İstenilen renk ve yoğunluk belirlenerek, kalıcı eyeliner işlemine başlanır.

Kalıcı eyeliner işlemi yaptıranlar, günlük yaşamda kullanabilecekleri formlara rağbet göstermektedir. Aşırı düzeyde gösterişli bir eyeliner çizimi, günlük hayatta kullanılamayacağı için işlevsizdir. Bu nedenle, kalıcı eyeliner işlemini yaptıran kişilerin; kullanışlı çizimleri tercih etmesi gerekmektedir. İnce, kalın, kuyruklu ve kuyruksuz olarak sıralanan seçenekler; işlem öncesinde müşteri tercihine sunulmaktadır.

Kalıcı Eyeliner İşlemi Göz Çevresine Zarar Verir Mi?

Kalıcı eyeliner sonrası, güzellik uzmanın önerilerine dikkat edildiği sürece; herhangi bir anormal durumlar karşılaşılmamaktadır. Kalıcı eyeliner işlemi, göz çevresine veya göz yuvarlarına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Bu işlem, göz çevresinin derisinde bulunan epidermis tabakasını hedef almakta ve bu nedenle hiçbir yan etki göstermemektedir.

Kaş pudralama işleminde olduğu gibi deri altına boya enjekte etme yoluyla uygulanan kalıcı eyeliner, göz çevresini az da olsa tahriş etmektedir. Bu ufak tahrişin büyük ebatlı bir enfeksiyona dönüşmemesi için ilk 24 saat su temasından kaçınmak gerekmektedir. Uygulamayı yapan kişinin direktifleri, süreç sonunda belirleyici rol oynamaktadır.

Kalıcı Eyeliner İşlemi Ne Kadar Süre Etki Eder?

Kalıcı eyeliner yaptırmak isteyen kişiler, bu işlemin ne kadar süre etki edeceği konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadır. Uygulanan eyelinerin göz üzerinde ne kadar kalacağı, söz konusu hizmetin niteliğini belirlemektedir. Kişiler, ayırdıkları bütçeye değecek olan işlem ve hizmetleri tercih etmektedir.

Kalıcı eyeliner uygulaması da dâhil olmak üzere, hiçbir makyaj tekniği; sonsuza kadar cilt yüzeyinde kalmaz. Burada dikkat edilmesi gereken, alınan hizmetin niteliği ve kalitesi olmalıdır. 1 ila 2 yıl kadar kullanılan kalıcı eyeliner, kademeli olarak sönmekte ve zamanla tamamen yok olmaktadır.

Kalıcı eyeliner işleminin kalıcılık düzeyi üzerinde etkili olan pek çok faktör bulunmaktadır. Söz konusu işlemi uygulayan kişinin çalışma prensipleri, eyeliner görünümünün kalıcılık düzeyinde en belirleyici faktör olarak nitelendirilmektedir. İşlem esnasında kullanılan boyanın kalitesi ve işlemi uygulayan kişinin deneyim seviyesi; eyeliner görünümünün kalıcılık düzeyiyle doğru orantılıdır.

Kalıcı Eyeliner Sonrası Yapılması Gerekenler

Kalıcı eyeliner uygulamasının, sorunsuz ilerlemesi ve uzun ömürlü olabilmesi için pek çok faktöre eş zamanlı olarak dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle kalıcı eyeliner hizmetini, güvenilir ve kaliteli yerlerden almak önem arz etmektedir. Etik kurallar çerçevesinde çalışmayan kurum ve kuruluşlar, bireylerin cilt sağlığını ve mali bütçesini riske atmaktadır.

Kalıcı eyeliner sonrası, uygulama yapılan bölgeye 24 saat kadar su değiştirilmemesi gerekmektedir. Hâlihazırda hassas yapıda olan cilt yüzeyi, sıvı teması neticesinde tahriş olabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek adına, sıvı temasından mümkün olduğunca kaçınmak önem arz etmektedir. Kalıcı eyeliner sonrası yapılması gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Boyanın daha uzun ömürlü olması için zararlı kimyasal içeren ürünlerden kaçınılmalıdır.
 2. Kontrol randevularının aksatılmaması gerekmektedir
 3. İlk bir hafta içerisinde beklenmeyen ağrı ve hassasiyet hissedildiği takdirde, mümkün olan en kısa sürede doktora gitmek gerekmektedir.
 4. Belirli aralıklarla, rötuş uygulaması yaptırmak; kalıcı eyeliner işleminin daha kalıcı olmasına olanak tanımaktadır.
 5. Cilt bakımı aşamalarının aksatılmadan devam etmesi; işlem gören bölgenin daha çabuk iyileşmesi açısından önem arz etmektedir.
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..