quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin tohum özlerinden elde edilen jojoba yağı; gıda ve kozmetik sektöründe kullanılan son derece faydalı bir bileşendir. Güney Amerika, Arizona, Güney Kaliforniya ve Meksika; simmondsia chinensis bitkisinin yetiştiği bölgeler olarak sıralanmaktadır.

Saç bakım yağı, kişiler için sorun teşkil eden saç problemlerinin azalmasına yardımcı olan doğal bileşenleri ifade etmektedir. Jojoba yağı da dâhil olmak üzere pek çok yağ çeşidi, saç tellerinin ve saç derisinin doğal yollarla beslenmesine olanak tanımaktadır.

Altın rengine sahip ve berrak bir akışkan olan jojoba yağı, uzun yıllardır cilt bakım sektörünün en vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Cilt ve saç bakımı ürünleri, jojoba yağı da dâhil olmak üzere pek çok bitkisel ve faydalı yağ çeşidi ile daha nitelikli hale getirilmektedir.

Jojoba Yağı Nasıl Kullanılır?

Simmondsia chinensis bitkisinin ana vatanında yaşayan yerli halk, uzun yıllardır jojoba yağının faydalarından yararlanmaktadır. 1970’lı yıllara gelindiğinde ise jojoba yağı tam anlamıyla güzellik sektörüne katılmakta ve bu yağ ile elde edilen güzellik ürünleri yoğun rağbet görmektedir.

Jojoba yağı, kozmetik ve klinik kremlerin formüle edilme sürecinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yüz serumları, nemlendirici kremler, saç bakım kremleri, şampuanlar ve saç bakım maskeleri; jojoba yağının kullanıldığı kozmetik ürünler olarak sıralanmaktadır.

Jojoba yağı, hem saç hem de cilt sorunları için son derece uygun olan bir bileşendir. Cilt bakım ürünü olarak kullanıldığında, içerdiği A ve E vitaminleri ile cilt dokularını mükemmel bir şekilde beslemektedir. Bununla birlikte, kapalı komedon oluşumunun önüne geçerek; cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olmaktadır.

Jojoba yağı, saç tellerine ve saç derisine doğrudan uygulanabilirken; cilt yüzeyine seyreltilerek uygulanmaktadır. Badem yağı, lavanta yağı veya çay ağacı yağı ile seyreltilerek uygulanan jojoba yağı; cilt problemlerinin azalmasına ve cildin daha parlak bir görünüm elde etmesine yardımcı olmaktadır.

Jojoba Yağının İçerisinde Hangi Vitamin ve Mineraller Vardır?

İçeriği yüksek anti bakteriyel iyot düzeyi sayesinde, mantar önleyici özellik gösteren jojoba yağı; oldukça zengin bir vitamin – mineral dengesine sahiptir. Tüm cilt ve saç diplerine rahatlıkla uygulanabilen jojoba yağı içeriği şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. A ve E vitamini
 2. B – Kompleksi
 3. Çinko
 4. Bakır
 5. Selenyum
 6. Krom
 7. İyot
 8. Omega 3, 6 ve 9

Jojoba Yağının Saça Üzerindeki 6 Muhteşem Faydası

Doğadan gelen tüm mucizevi ürünler, insan sağlığının gelişimine ve korunumuna katkı sağlamaktadır. Kişilerin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etki gösteren saç problemleri de; bazı doğal ürünler ve bitki özleriyle azaltılabilmektedir. Bu kapsam içerisinde önemli bir yere sahip olan jojoba yağı, saç üzerinde birçok faydalı etki göstermektedir.

Jojoba yağı içeren bakım ürünlerinin veya doğrudan ham jojoba yağının, düzenli olarak saç diplerine uygulanması; saçların çok daha gür ve sık çıkmasına olanak tanımaktadır. Saç bakım rutinlerinin vazgeçilmez bir parçası olan jojoba yağının saça faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Saç Kepeğini Azaltır

Saç kepeği problemi, kişilerin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etki gösteren yaygın bir cilt sağlığı sorunudur. Saç diplerindeki işlevsiz derilerin dökülmesi olarak tanımlanan saç kepeği, jojoba yağının temizleyici gücü sayesinde giderilebilmektedir. Jojoba yağı fazla sabum nedeniyle kabuklanan saç derisinin en iyi şekilde temizlenmesine olanak tanımaktadır.

 1. Saç Tellerini Doğal Olarak Şekillendirir

Saç tellerinin nem dengesini koruyan jojoba yağı, doğal bir saç şekillendirici görevi görmekte ve kişilerin zararlı işlem kullanmadan şekillendirme eylemi yapabilmesine olanak tanımaktadır. Saç tellerini yumuşatan ve saç derisini sakinleştiren jojoba yağı, tüm saç telleri üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak dış faktörlerin zararlı etkilerini en aza indirmektedir.

 1. Kırılan Saç Tellerini Güçlendirir

Saç tellerinin çeşitli nedenlerle kırılması, saç dökülmesi probleminin artmasına neden olmaktadır. Zayıflayan veya kırılan saç telleri, en basit işlemde dahi büyük hasarlar almakta ve kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Jojoba yağı, kırılan ve güçsüzleşen saç tellerinin eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

 1. Saç Tellerinin Daha Parlak Görünmesine Yardımcı Olur

Jojoba yağı, içerdiği yüksek miktarda A vitamini sayesinde saç tellerinin daha canlı görünmesine olanak tanımaktadır. Kuru veya mat görünen saç yapıları, jojoba yağının besleyici etkisi sayesinde daha parlak görünebilmektedir. Saç köklerinin ve saç tellerinin en iyi şekilde beslenmesine olanak tanıyan jojoba yağı; genel saç sağlığının gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır.

 1. Saç Dökülmesini Azaltır

Saç telleri ve saç dipleri üzerindeki tüm kiri çözen jojoba yağı, kişilere daha sağlıklı bir saç yapısı kazandırması sayesinde saç dökülmesi problemlerini de azaltmaktadır. Temizlenen ve beslenen saç telleri; çok daha güçlü ve dirençli olmakta, bu bağlamda saç dökülmesi olasılığı da en aza indirilmektedir.

 1. Saç Tellerine Hacimli Bir Görünüm Katar

Saç tellerinin incelmesi ve doğal hacmini kaybetmesi, daha yağlı ve bakımsız görünmesine neden olmaktadır. Jojoba yağı, saç köklerini doğal olarak uyarmakta ve köklerden gelen yeni tellerin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır. Jojoba yağının faydaları sayesinde hacim kazanan saç telleri, çok daha dolgun ve bakımlı görünmektedir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..