Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hydrafacial Nedir? Nasıl Yapılır?

Hydrafacial Nedir? Nasıl Yapılır?

Hydrafacial Nedir?

Parlak, ışıl ışıl, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü elde etmek için; cilt yüzeyinin, doğru şekilde temizlenerek yağdan ve kirden arındırılması ve nemlendirilmesi gerekmektedir. Hydrafacial cildi derinlemesine temizleyip nemlendiren bir cilt bakım yöntemidir.

Sağlıklı bir cilt görünümü elde etmek için kulaktan dolma bilgilerle ya da arkadaş tavsiyesiyle cilt tipine uygun olmayan ürün kullanmak; zaman içerisinde ciddi cilt problemleriyle karşı karşıya kalmaya neden olmaktadır.

Sağlıklı ve genç görünen bir cilt için deri gözeneklerinin açık olması gerekmektedir. Böylelikle hem cilt rahatça hava almakta hem de taşıyabileceği nem kapasitesini önemli ölçüde arttırmaktadır. Hydrafacial; cildin, tüm bakım ihtiyacını karşılamakta ve gözenekleri açarak cildinnem kazanmasını ve rahatça nefes almasını sağlamaktadır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cildi yağdan ve kirden arındırarak derinlemesine temizleyen hydrafacial cilt bakımı; akne ve leke tedavisine destek olmakta ve cilt yenilenmesini hızlandırmaktadır. Hydrafacial cihazı; vakum yöntemiyle çalışarak cildin derinlemesine temizlenmesini sağlanmaktadır.

İşlem esnasında enjeksiyon ve benzeri yöntemler kullanılmadığından dolayı ağrı ve acı hissedilmemektedir. Hydrafacial uygulamasında geliştirilmiş vortex teknolojisi kullanılmaktadır. Bu sayede tek seansta derinlemesine cilt bakımı yapılmaktadır.

İşlem esnasında cilde peeling etkisi uygulanmakta ve cilt ölü derilerden arındırılmaktadır. Ardından cildin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlayacak bakım işlemleri uygulanmakta ve son aşamada cilt nemlendirilmektedir.

Cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlayan vakumlu vortex başlığı; cildi, mikroskobik düzeyde soymakta ve tüm ölü hücrelerden arındırarak biriken ve gözeneklerin tıkanmasına neden olan siyah noktalardan, kirden ve fazla yağdan arındırmaktadır.

Hydrafacial Nasıl Yapılır?

Ağrı ve acı hissetmeden kolayca uygulanabilen hydrafacial; hücre metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandırmaktadır. Hydrafacial işlemi oldukça basittir. İlk aşamada cilt bakımı yapılacak kişinin cilt tipine uygun olan temizleyici solüsyon seçilmektedir. Ardından cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılmakta ve vakum uygulanarak cilt derinlemesine temizlenmektedir. 

İkinci aşamada ise cilt tipine ve cilt problemlerine uygun yapıda özel olarak seçilen solüsyon yardımıyla cilt beslenmektedir. Uygulama esnasında radyofrekans özelliği bulunan başlık kullanılmakta ve bu sayede solüsyon cilde yedirilmektedir.

İşlem esnasında kullanılan solüsyon; kolajen yapıyı harekete geçirmekte ve peptit, antioksidan ve hyaluronik asit içerdiğinden dolayı cildin nemlendirilmesini, onarılmasını ve yenilenmesini sağlamaktadır.

İşlem esnasında kullanılan diğer başlıklardan olan soğutucu başlık ise cilt yüzeyinde şok etkisi yaratmakta ve kullanılan solüsyonun cilde hapsolmasını sağlamaktadır. Son aşamada ise cilt yüzeyine LED terapisi uygulanarak cilt dokusu uyarılmaktadır.

Hydrafacial uygulaması gözeneklerin sıkılaşmasını ve uzun süre boyunca sıkılığını korumasını sağlamaktadır. Her cilt tipine ve farklı yaş gruplarındaki bireylere 4 mevsim boyunca uygulanabilen hydrafacial, mevsim geçişlerinde cildin maruz kaldığı dış etkileri en aza indirmekte ve cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Hydrafacial Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Hydrafacial uygulamasının avantajları şunlardır:

 1. Her yaştan kişiye ve her cilt tipine uygulanabilmektedir.
 2. Acı, ağrı ve sızı hissettirmediğinden dolayı son derece konforlu bir işlemdir.
 3. Cildi tahriş etmemekte ve kızarıklık, şişlik, ödem oluşturmamaktadır.
 4. Derinlemesine temizlik ve bakım sağlamasından dolayı uzun süre boyunca etki göstermektedir.
 5. Uygulama sonrasında cilt oldukça yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşmaktadır.
 6. Hydrafacial işlemi cildin nefes almasını sağlamakta ve sağlıklı bir cilt görünümü elde edilmesini sağlamaktadır.
 7. Cilt tonu eşitsizliklerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 8. Genişlemiş gözeneklerin daralmasını sağlamakta ve akne, siyah nokta ve lekelerin hızla temizlenmesini sağlamaktadır.
 9. İşlem ortalama 30 dakika içerisinde tamamlanmakta ve kişi 30 dakika içerisinde sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmaktadır.
 10. Cildin nem dengesi korunmakta ve aşırı yağlanma probleminin önüne geçilmektedir.
 11. Cilt elastikiyeti arttırılmaktadır.
 12. İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.
 13. Dört mevsim boyunca uygulanabilmektedir.

Hydrafacial Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Hydrafacial cildin tüm tabakalarının temizlenmesini, beslenmesini ve nemlendirilmesini sağlamaktadır. Böylece işlem yapılan kişi; pamuksu yumuşaklıkta, ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmaktadır. En hassas cilt tipinden çok yağlı ciltlere kadar uygulanabilen hydrafacial; dört mevsim boyunca yaptırılabilmektedir.

Her yaştan kadın ve erkeğin yaptırabileceği bir işlem olan hydrafacial; ilk seansta gözle görülür bir farka neden olmaktadır. Tedavi amaçlı yapılan hydrafacial işlemi tek seansta sonlandırılmamakta ve ortalama 4 ila 6 seans boyunca devam etmektedir.

Kozmetik amaçlı uygulamalarda hydrafacial işleminin yarattığı ideal cilt görünümünün korunması için 3 ayda bir tekrarlanması tavsiye edilmektedir. Hydrafacial, klasik cilt bakımına kıyasen daha kapsamlı ve derinlemesine temizlik sağladığı için kozmetik amaçlı yapan kişilerin seanslar arasına belli bir süre bırakmaları önerilmektedir.

Hydrafacial sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta işlemin yapıldığı gün içinde yüzün suyla temas etmemesine dikkat etmektir. Kişi dilerse aynı gün içinde makyaj dahi yapabilir ancak cildinin su ile temas etmesinden kaçınmalıdır.

Cildi derinlemesine temizleyen ölü deriden, yağdan, kirden ve makyaj kalıntılarından kurtaran hydrafacial, cilt sağlığının korunmasını ve cildin nefes almasını sağlamaktadır. Leke problemlerinin tedavisinde kullanılmakta ve yaşlanma belirtileri olan ince çizgi ve kırışıklıkların azalmasını sağlamaktadır. Hydrafacial işlemi esnasında farklı başlıklar kullanılmakta ve bu sayede cilt yüzeyine farklı yöntemlerle temizleme ve bakım işlemleri yapılmaktadır. Her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilen hydrafacial, dört mevsim boyunca yaptırılabilmektedir. Ancak işlem sonrasında güneş kremi sürülmesi ve gün içerisinde cildin suyla temasından kaçınılması gerekmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..