quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hydrafacial Nedir? Nasıl Yapılır?

Hydrafacial Nedir? Nasıl Yapılır?

Hydrafacial Nedir?

Parlak, ışıl ışıl, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü elde etmek için; cilt yüzeyinin, doğru şekilde temizlenerek yağdan ve kirden arındırılması ve nemlendirilmesi gerekmektedir. Hydrafacial cildi derinlemesine temizleyip nemlendiren bir cilt bakım yöntemidir.

Sağlıklı bir cilt görünümü elde etmek için kulaktan dolma bilgilerle ya da arkadaş tavsiyesiyle cilt tipine uygun olmayan ürün kullanmak; zaman içerisinde ciddi cilt problemleriyle karşı karşıya kalmaya neden olmaktadır.

Sağlıklı ve genç görünen bir cilt için deri gözeneklerinin açık olması gerekmektedir. Böylelikle hem cilt rahatça hava almakta hem de taşıyabileceği nem kapasitesini önemli ölçüde arttırmaktadır. Hydrafacial; cildin, tüm bakım ihtiyacını karşılamakta ve gözenekleri açarak cildinnem kazanmasını ve rahatça nefes almasını sağlamaktadır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cildi yağdan ve kirden arındırarak derinlemesine temizleyen hydrafacial cilt bakımı; akne ve leke tedavisine destek olmakta ve cilt yenilenmesini hızlandırmaktadır. Hydrafacial cihazı; vakum yöntemiyle çalışarak cildin derinlemesine temizlenmesini sağlanmaktadır.

İşlem esnasında enjeksiyon ve benzeri yöntemler kullanılmadığından dolayı ağrı ve acı hissedilmemektedir. Hydrafacial uygulamasında geliştirilmiş vortex teknolojisi kullanılmaktadır. Bu sayede tek seansta derinlemesine cilt bakımı yapılmaktadır.

İşlem esnasında cilde peeling etkisi uygulanmakta ve cilt ölü derilerden arındırılmaktadır. Ardından cildin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlayacak bakım işlemleri uygulanmakta ve son aşamada cilt nemlendirilmektedir.

Cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlayan vakumlu vortex başlığı; cildi, mikroskobik düzeyde soymakta ve tüm ölü hücrelerden arındırarak biriken ve gözeneklerin tıkanmasına neden olan siyah noktalardan, kirden ve fazla yağdan arındırmaktadır.

Hydrafacial Nasıl Yapılır?

Ağrı ve acı hissetmeden kolayca uygulanabilen hydrafacial; hücre metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandırmaktadır. Hydrafacial işlemi oldukça basittir. İlk aşamada cilt bakımı yapılacak kişinin cilt tipine uygun olan temizleyici solüsyon seçilmektedir. Ardından cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılmakta ve vakum uygulanarak cilt derinlemesine temizlenmektedir. 

İkinci aşamada ise cilt tipine ve cilt problemlerine uygun yapıda özel olarak seçilen solüsyon yardımıyla cilt beslenmektedir. Uygulama esnasında radyofrekans özelliği bulunan başlık kullanılmakta ve bu sayede solüsyon cilde yedirilmektedir.

İşlem esnasında kullanılan solüsyon; kolajen yapıyı harekete geçirmekte ve peptit, antioksidan ve hyaluronik asit içerdiğinden dolayı cildin nemlendirilmesini, onarılmasını ve yenilenmesini sağlamaktadır.

İşlem esnasında kullanılan diğer başlıklardan olan soğutucu başlık ise cilt yüzeyinde şok etkisi yaratmakta ve kullanılan solüsyonun cilde hapsolmasını sağlamaktadır. Son aşamada ise cilt yüzeyine LED terapisi uygulanarak cilt dokusu uyarılmaktadır.

Hydrafacial uygulaması gözeneklerin sıkılaşmasını ve uzun süre boyunca sıkılığını korumasını sağlamaktadır. Her cilt tipine ve farklı yaş gruplarındaki bireylere 4 mevsim boyunca uygulanabilen hydrafacial, mevsim geçişlerinde cildin maruz kaldığı dış etkileri en aza indirmekte ve cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Hydrafacial Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Hydrafacial uygulamasının avantajları şunlardır:

 1. Her yaştan kişiye ve her cilt tipine uygulanabilmektedir.
 2. Acı, ağrı ve sızı hissettirmediğinden dolayı son derece konforlu bir işlemdir.
 3. Cildi tahriş etmemekte ve kızarıklık, şişlik, ödem oluşturmamaktadır.
 4. Derinlemesine temizlik ve bakım sağlamasından dolayı uzun süre boyunca etki göstermektedir.
 5. Uygulama sonrasında cilt oldukça yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşmaktadır.
 6. Hydrafacial işlemi cildin nefes almasını sağlamakta ve sağlıklı bir cilt görünümü elde edilmesini sağlamaktadır.
 7. Cilt tonu eşitsizliklerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 8. Genişlemiş gözeneklerin daralmasını sağlamakta ve akne, siyah nokta ve lekelerin hızla temizlenmesini sağlamaktadır.
 9. İşlem ortalama 30 dakika içerisinde tamamlanmakta ve kişi 30 dakika içerisinde sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmaktadır.
 10. Cildin nem dengesi korunmakta ve aşırı yağlanma probleminin önüne geçilmektedir.
 11. Cilt elastikiyeti arttırılmaktadır.
 12. İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.
 13. Dört mevsim boyunca uygulanabilmektedir.

Hydrafacial Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Hydrafacial cildin tüm tabakalarının temizlenmesini, beslenmesini ve nemlendirilmesini sağlamaktadır. Böylece işlem yapılan kişi; pamuksu yumuşaklıkta, ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmaktadır. En hassas cilt tipinden çok yağlı ciltlere kadar uygulanabilen hydrafacial; dört mevsim boyunca yaptırılabilmektedir.

Her yaştan kadın ve erkeğin yaptırabileceği bir işlem olan hydrafacial; ilk seansta gözle görülür bir farka neden olmaktadır. Tedavi amaçlı yapılan hydrafacial işlemi tek seansta sonlandırılmamakta ve ortalama 4 ila 6 seans boyunca devam etmektedir.

Kozmetik amaçlı uygulamalarda hydrafacial işleminin yarattığı ideal cilt görünümünün korunması için 3 ayda bir tekrarlanması tavsiye edilmektedir. Hydrafacial, klasik cilt bakımına kıyasen daha kapsamlı ve derinlemesine temizlik sağladığı için kozmetik amaçlı yapan kişilerin seanslar arasına belli bir süre bırakmaları önerilmektedir.

Hydrafacial sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta işlemin yapıldığı gün içinde yüzün suyla temas etmemesine dikkat etmektir. Kişi dilerse aynı gün içinde makyaj dahi yapabilir ancak cildinin su ile temas etmesinden kaçınmalıdır.

Cildi derinlemesine temizleyen ölü deriden, yağdan, kirden ve makyaj kalıntılarından kurtaran hydrafacial, cilt sağlığının korunmasını ve cildin nefes almasını sağlamaktadır. Leke problemlerinin tedavisinde kullanılmakta ve yaşlanma belirtileri olan ince çizgi ve kırışıklıkların azalmasını sağlamaktadır. Hydrafacial işlemi esnasında farklı başlıklar kullanılmakta ve bu sayede cilt yüzeyine farklı yöntemlerle temizleme ve bakım işlemleri yapılmaktadır. Her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilen hydrafacial, dört mevsim boyunca yaptırılabilmektedir. Ancak işlem sonrasında güneş kremi sürülmesi ve gün içerisinde cildin suyla temasından kaçınılması gerekmektedir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..