quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hyalüronik Asit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir? Hangi Cilt Tipleri Tercih Etmelidir?

Hyalüronik Asit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir? Hangi Cilt Tipleri Tercih Etmelidir?

Hyalüronik Asit, bağlayıcı özelliğe sahip bir polimerdir. Sıvının cilt hücrelerine tutunabilmesini sağladığı için cilde birçok faydası vardır. “HA” kısaltmasıyla bilinen maddenin diğer adları “Hyalüronan” ve “Hyalüronat” şeklindedir. Çeşitli kozmetik ürünlerinde kullanılmasının sebebi, cilt hücrelerini stabil tutabilmesidir. Cildin sağlıklı görünümünü korumak ve zamanla yapısal değişim geçirmesini önlemek açısından Hyalüronik Asit cilde faydaları olan bir maddedir. Cilt bakımıyla beraber, spermin yumurtaya tutunmasını sağlayarak üreme fonksiyonlarında da etkisini gösterebilir. Güçlü bir bağlayıcı olduğunu anlamak bu açıdan da mümkündür.

Hyalüronik Asidin Cilde Faydaları Nelerdir?

Hyalüronik Asit cilt bakım ürünlerinin pek çoğunda bulunur. Çünkü cilde nem kazandırmakta, deri katmanlarını yumuşatarak beslemekte ve cildi parlatmakta etkilidir. Gösterdiği başlıca fayda, cilt hücrelerinin ihtiyaç duyduğu miktardaki suyu hücrelere bağlamaktır. Esas olarak vücuda dışarıdan alınan kimyasal bir madde olmayan Hyalüronat, vücut tarafından belli miktarlarda sentezlenebilir.

Cilt ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilecek miktarda Hyalüronat sentezi yapabilmek, yaş ilerledikçe zorlaşır. Özellikle orta yaşlardan sonraki süreç, cilt esnekliğinin azaldığı ve yüzde kırışıkların arttığı bir süreçtir. Bunun sebebi, Hyalüronat sentezinin azalmasıdır. Güvenilir kişisel bakım ürünleri sayesinde vücuda kazandırılan Hyalüronik Asit faydaları ile çabucak etki gösterir. Ürünlerin ölçülü bir rutin ile kullanılması halinde gözlemleyebileceğiniz olumlu değişimlerden birkaçı şunlardır:

  • Cilt kurulukları ortadan kalkabilir.
  • Deri yüzeyinde oluşmuş küçük çatlaklar giderilebilir.
  • Yüz bölgesindeki derin çizgiler onarılabilir.
  • Yüz sarkmaları azaltılabilir.
  • Kolajen lifleri desteklenir ve cilde esneklik kazandırılabilir.  
  • Yaş faktöründen kaynaklanan deri incelmesi kontrol altına alınabilir.
  • Ultraviyole ışınlarının cilt üzerindeki olumsuz reaksiyonları tedavi edilebilir.

Cilt tipine uygun ve kaliteli ürünleri kullanmanız halinde Hyalüronik Asit cilde faydaları ile bakım ihtiyaçlarınızı karşılar. Anti – aging etkileri bulunduğu için cildinizde genel bir güzelleşme ortaya çıkarır.

Cilde Hyalüronik Asit Uygulaması Nasıl Yapılır?

Deri katmanlarının onarılabilmesi ve ideal nem seviyesinin korunabilmesi için düzenli bakım şarttır. Sadece birkaç defayla sınırlı kalan kullanım, cildiniz açısından yeterli sayılabilecek bakımı gerçekleştirmez. Hyalüronik Asit kullananlar tercih etmiş oldukları ürünü bitirmeli, hatta yenisini alarak bakım sürecine devam etmelidir. Bakımı uzun süre ihmal edilmiş ciltlerin neme daha yoğun ihtiyaç duyacağını unutmamakta fayda vardır. 

Yirmili yaşlardan kırklı yaşlara kadar azaldıktan sonra tükenme süreci hızlanan Hyalüronat, düzenli uygulamalarla cilde tekrar kazandırılabilir. Hyalüronik asit içeren kremler, tonikler ve jeller kullanarak cildinizin nem ihtiyacını karşılamanız mümkündür. Kişisel bakım kremleri, parlatıcı tonikler ve yüz temizleme jelleri arasında kullanım farkları vardır. Çeşitli formlara sahip ürünleri, gereğine uygun olarak kullanmanız verimi artıracak bir faktördür. Kişisel bakım rutininde ilk olarak jel ve tonik kullanılıp yüz temizlenmeli, sonra krem uygulanmalıdır. Hyalüronik Asit bulunan ürünler günde 1 ya da 2 kez kullanılabilir. Fakat her ürünün başarılı sonuç vermeyeceğini unutmamanız ve tercihlerinizde dikkatli davranmanız tavsiye edilir.

Hyalüronik Asidin Zararı Var Mı?

Hyalüronik Asit zararları bulunmayan, doğal olarak vücudun sentezlediği bir maddedir. Sentetik yapılı olmaması sebebiyle farklı cilt tipleri için kullanılabilir. Alerjik reaksiyonların görülmesine pek yol açmasa da ölçülü kullanılması gerekir. Kullanıcı hatalarından kaynaklanan çeşitli problemler ise şunlardır:

  • Kaliteli ürünlerin tercih edilmemesi durumunda ciltte kaşıntı, kızarıklık ve tahriş meydana gelebilir.
  • Ölçülü kullanım yapılmazsa cilt gereğinden çok nemlenebilir.
  • Hyalüronat içeriğine sahip kişisel bakım ürünlerinin göz içine ve ağız içine temas etmesi durumunda ilgili yerler yanma reaksiyonu gösterebilir.

Ürünlerin bilinçsizce kullanılmasından kaynaklanabilecek başlıca durumlar, zarar kapsamında olmayıp kısa süreli problemlerden ibaret sayılır. Kozmetik ürünleri arasında isabetli tercihler yapıldıktan sonra Hyalüronik Asidin zararı yoktur. Aksine, cildi besleyerek parlaklığı ve esnekliği artıran bir maddedir. Gönül rahatlığıyla kullanılabilecek olan Hyalüronatlı ürünler, ideal ölçüde değerlendirilmelidir.

Hyalüronik Asit Kimler Tarafından Kullanılabilir?

Hyalüronat maddesini farklı yaş gruplarında bulunan herkes kullanabilir. Henüz cildi yeteri kadar olgunlaşmamış olan küçük çocuklar için kozmetik ürünleri tavsiye edilmez. Bunun dışındaki genç, yetişkin ve ileri yaşlı bireyler rahatlıkla Hyalüronatlı krem, jel ve tonik seçeneklerini değerlendirebilir. Serum formuyla da alıcıya sunulabilen Hyalüronik Asit yan etki göstermemektedir. Özel bakım gerektiren cilt hastalıklarınız yoksa, düzenli olarak kullanmanız gereken dermatolojik ilaçlar bulunmuyorsa ve cildinizin neme ihtiyacı varsa sizler de Hyalüronat içerikli ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Hyalüronik Asit Tek Başına Kullanılır Mı?

Hyalüronik Asit tek başına, tüpler içerisinde satışa sunulabilen bir maddedir. Saf Hyalüronat kullanımı faydalı olabilse de, farklı maddeler kullanılarak zenginleştirilmiş ürünler daha ön planda sayılabilir. Hyalüronat içeriğiyle birlikte bitki özlerinin ve diğer nemlendirici maddelerin bulunduğu krem, jel ve tonik seçenekleri kapsamlı bir bakım gerçekleştirir. Gliserin, Allantoin, Aloe Vera, Shea yağı, Niyasinamid ve birçok mineralin bulunduğu ürünleri kullanmanız cilt bakım ihtiyaçlarınızı karşılamak açsından ekstra etki gösterebilir. Hyalüronik Asit jel, tonik, serum ve krem seçeneklerine dahil edilebilen bir maddedir. Kullanım ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürün formlarını tercih ederek cildinize nem kazandırabilirsiniz.  

Hyalüronik Asit İçeren Ürünler Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Kişisel bakım ürünlerini düzenli olarak kullanmaya başlamanız için bir zaman dilimi belirlemeye gerek yoktur. Cildinizin bakıma ihtiyaç duyduğunu hissettiğiniz süreçte Hyalüronik Asit bulunan tonik, serum ve diğer ürünleri kullanabilirsiniz. Hyalüronat, kalitesi ve üretim hızı düşen kolajeni destekleyen bir maddedir. Kolajen sentezinin azalmaya başladığı süreç itibariyle kullanımı başlatmanız faydalı olabilir.

Kolajen, görevi cilde esneklik kazandırmak olan bir tür proteindir. Yaş ilerledikçe yüzün kırışması ve çizgilerin ortaya çıkması kolajendeki azalmayla ilişkilidir. Yaklaşık olarak 20 – 25 yaş arasındaki dönem, kolajen seviyesinin düştüğü ve cildin kırışmaya müsait bir hal aldığı dönemdir. Küçük ve orta çaplı kırışıkların ortaya çıkabildiği 25 – 35 yaş aralığı, Hyalüronik Asit kullanımına başlamak için geç bir dönem sayılır. Yaş ilerledikçe cilt yenilenmesinin daha zor olacağı unutulmamalıdır. Yaklaşık 18 – 20 yaş aralığında Hyalüronat içerikli ürünler kullanmaya başlamanız, ilerleyen süreçte karşınıza çıkabilecek problemleri azaltabilir. Cildin kırışma sürecini kontrol altında tutabilmeniz için, Hyalüronik Asitli ürünler kişisel bakımınızda kalıcı bir yere sahip olmalıdır.

MaruDerm'in Hyalüronik Asit Bakım Seti Her Cilde Uygun

Kişisel bakım setleri, cilt üzerinde ortaya çıkardıkları etkilerle tanınır. MaruDerm'in Hyalüronik Asit içeren krem & jel & tonik seti ise yaşlanma belirtilerine karşı koruma sağlamasıyla ünlüdür. Birbirinden farklı maddelerle desteklenmiş olan krem, jel ve tonik seçenekleri derinlemesine bakım sağlar. Özellikle sık kuruyan ciltler açısından maruderm bakım seti önemli faydalar gösterebilir. Hyalüronik asit bakım seti, yüz kırışıklarının azaltılmasını ve cildin parlaklık kazanmasını kolaylaştırır. Ürünler, sahip oldukları detoks etkisiyle sıkı bir cilt elde etmenize yardımcı eder.

Nemlendirici tonik, E vitamini ve yeşil çay özüne sahiptir. Devamlı kullanılması halinde cilt hücrelerinin beslenmesini kolaylaştırır. Nemlendirici bakım kremi ise Shea yağı ve B 3 vitaminiyle zenginleştirilmiştir. Setin birincil ürünü olan krem, cilt gözeneklerini sıkılaştırır ve yumuşatır. Hyalüronik Asit içerikli setin jeli, panthenol ve allantoin maddelerine sahiptir. Kısa zamanda yüksek verim alabilmek için, setteki ürünleri günde ikişer defa kullanabilirsiniz. Kullanım yaparken jel – tonik – krem sıralamasına dikkat etmeniz önerilir.

Kozmetik Hammaddeler hakkında diğer bilgileri aşağıda yazılarımızdan okuyabilirsiniz:

1) Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

2) AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

3) Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

4) BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

5) Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

6) Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..