Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak; güneş veya solaryumdan alınan UVB ışınlarının, açık ten renginin koyulaştırmasıyla gerçekleşmektedir. Bronzlaşmak; cilde sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırmakta ve vücudun D vitamini ihtiyacının karşılanmasını sağlamaktadır.

Güneş ışınlarına uzun süreli maruz kalmak, cilt yanıklarına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle bireyler; hızlı bronzlaşmak ve güneş ışınlarından kısa sürede üst düzey verim almak istemektedirler. Bronzlaşma süresi; kahve, limon, kakao yağı ve zeytinyağı gibi doğal içerikler kullanılarak kısaltılabilmektedir.

Hızlı bronzlaşmak için, cildin ölü derilerden arındırılması gerekmektedir. Temiz bir cilt; güneş ışınlarına daha hızlı tepki verebilmektedir. Düzenli cilt bakımı yapan bireylerin de; daha hızlı bronzlaştıkları görülmektedir.

Cilt ve göz sağlığını korumak için; güneşe korunmadan çıkmamak gerekmektedir. Cilt sağlığı, +50 SPF güneş kremleri kullanılarak; göz sağlığı da güneş gözlüğü takılarak korunabilmektedir. Korunmadan güneşe çıkmak, güneş yanıklarına sebebiyet vermektedir. Hızlı bronzlaşma yöntemleri kullanmak; güneşin zararlı etkilerini önlemekte ve güneş ışınlarından alınacak verimi arttırmaktadır.

Sağlıklı Bronzluk İçin Öneriler

Hızlı ve Etkili Bronzlaşmak İçin Yapılması Gerekenler

Bronzlaşma; vücudun daha canlı ve sağlıklı görünmesine ve D vitamini depolamasına yardımcı olmaktadır. Bronzlaşmak için yapılan yanlış uygulamalar, pek çok sağlık problemine davetiye çıkarmaktadır. Güneş altında, uzun süre, korunmasız kalmak; yanık, kızarıklık, kaşıntı, kırışıklık ve cilt lekeleri gibi pek çok soruna sebep olmaktadır.

Güneşin sadece olumlu etkilerini görmek için; güneşlenme süresinin kısa tutulması için hızlı bronzlaşma yöntemleri uygulanabilmektedir. Daha hızlı ve etkili bronzlaşmak için, yapılması gereken uygulamalar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Koruyucu güneş kremi kullanılması gerekmektedir. Koruyucu güneş kremi; cildi, güneşin UV ışınlarından korunmaktadır. Güneş kremi kullanılmadan yapılan güneşlenmelerde kızarıklar, kaşıntı ve deri dökülmeleri görülebilmektedir.
 2. Bronzlaşmaya yardımcı besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Beta karoten içeren besinler, bronzlaşmayı desteklemektedir. Bu ürünlere havuç, tatlı patates ve lahana gibi besinler örnek verilebilmektedir.
 3. İhtiyaçtan fazla güneşlenmemek gerekmektedir. Güneşlenmek; melanin üretimini arttırmakta ve cilt pigmentlerinin koyulaşmasını sağlamaktadır. Fakat melanin üretimi, 2-3 saat arasında gerçekleşmektedir. 2-3 saatten fazla güneşlenmenin, bronzlaşma için faydası yoktur.
 4. Güneşlenmenin aralıklarla yapılması gerekmektedir. Bir müddet güneşlendikten sonra, gölge bir alanda dinlenmek; bronzlaşmanın daha sağlıklı ve etkili olmasını sağlamaktadır.
 5. Güneşin zararlı etkilerinden koruyan, mineral yağlar kullanılabilmektedir. Avokado, hindistancevizi, ahududu ve havuç gibi bazı doğal yağların; SPF koruma özelliği bulunmaktadır.
 6. Doğru saatlerde güneşlenmek gerekmektedir. 12.00-15.00 saatleri arasında güneş ışınları yeryüzüne daha dik ve güçlü şekilde ulaşmaktadır. Hızlı biçimde bronzlaşmak isteyen bireylerin, bu saatlerde güneşlenmesi gerekmektedir. Bu saatlerde güneşlenenlerin, güneşten korunmak için; koruyucu güneş kremleri sürülmekte ve şapka, gözlük gibi aksesuarlar takılmaktadır.
 7. Bronzlaşma öncesinde ve sonrasında cilde bakım yapılması gerekmektedir. Bronzlaşmadan önce cildin peeling ve keseleme gibi uygulamalarla ölü deriden temizlenmesi gerekmektedir. Bronzlaşma sonrasında, cilde aloe vera jeli uygulanarak bronzluğun kalıcılığı arttırılabilmektedir.

Hızlı Bronzlaşma Tüyoları

Hızlı Bronzlaşmayı Sağlayan Yöntemler

Güneşin; insan vücuduna yararları olduğu kadar, zararları da bulunmaktadır. Yararları arasında D vitamini takviyesi, egzama gibi cilt hastalıklarını gidermek ve sivilceleri kurutmak sayılabilmekteyken; zararları arasında cilt lekeleri, yanıklar ve kırışıklık artışı gösterilebilmektedir. Hızlı bronzlaşmak; güneşin zararlı ışınlarından en az seviyede etkilenerek, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne ulaşmayı sağlamaktadır. Güneşin zararlı etkilerini görmemek için hızlı bronzlaştırıcı ürün ve yöntemler uygulamak gerekmektedir.

Hızlı bronzlaşmak için, cildi güneş ışınlarına hazırlamak gerekmektedir. Ciltteki ölü derilerin temizlenmesi ve gözeneklerin açık hale getirilmesi bronzlaşma hızını arttırmaktadır. Düzenli cilt bakımı yapan bireylerin daha hızlı bronzlaştığı görülmektedir.

Hızlı bronzlaşmak için zeytinyağı, kahve, limon ve kakao yağı gibi doğal ürünler kullanılabilmektedir. Doğal ürünler; cilt sağlığına herhangi bir zarar vermedikleri için, yaygın olarak tercih edilmektedir. Ayrıca bu ürünler cilt üzerine kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Sağlıklı ve Hızlı Bronzlaşma Tüyoları

Kahve Kürüyle Hızlı Bronzlaşmak

Kahve kürü; bronzlaşmanın daha hızlı gerçekleşmesini sağlamakta ve selülit görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır. Kahve kürü; bir fincan kahve tozunun, iki yemek kaşığı zeytinyağıyla karıştırılarak, macun kıvamına getirilmesiyle oluşmaktadır. Elde edilen kür, tüm vücuda uygulanabilmektedir. Uygulama aşamasında kürün cilt üzerinde 15 dakika bekletilmesi ve ılık suyla temizlenmesi gerekmektedir. Kahve kürü; hızlı bronzlaştırıcı olarak kullanılabildiği gibi, cildi onarmak için de kullanılabilmektedir.

Limonla Hızlı Bronzlaşmak

C vitamini deposu olarak bilinen limonun, cildi doğrudan bronzlaştırma özelliği bulunmaktadır. Limon; güneş ışınlarının daha fazla sentezlenmesini sağlamakta ve ciltteki melanin üretimini arttırmaktadır. Limonun; hızlı bronzlaştırıcı etkisini görmek için, limon suyunu cilde sürmek ve 15 dakika ciltte bekletmek gerekmektedir. İşlemin ardından limon suyu, ılık suyla ciltten arındırılmaktadır.

Kakao Yağıyla Hızlı Bronzlaşmak

Bronzlaşmak isteyen açık ve buğday tenli bireyler; kakao yağı kullanarak, hızlı ve daha kalıcı bir bronzlaşmaya ulaşabileceklerini düşünmektedir. Hızlı bronzlaşmak için kakao yağını kullanmadan önce, koruyucu güneş kremi uygulamak gerekmektedir. Kakao yağının direkt cilde sürülmesi halinde; güneş yanıkları, kızarıklıklar ve kaşıntılar oluşabilmektedir. Güneş kremi uygulanmış cilde, kakao yağı sürerek; hızlı bronzlaşma, cildin nemlenmesi ve onarılması sağlanmaktadır. Ancak uzman dermatologlar kakao yağı ile güneşlenmenin güneş koruyucu kullanılsa dahi sağlık açısından zararlı olduğunu belirtmektedir.

Kakao Yağıyla Bronzlaşma

Zeytinyağıyla Hızlı Bronzlaşmak

Hızlı bronzlaşmak için zeytinyağı yaygın olarak kullanılmaktadır. Zeytinyağının; cildi yatıştırma, nemlendirme, onarma ve besleme gibi etkileri bulunmaktadır. Zeytinyağı; cildi güneşin zararlı etkilerinden ve yanıklardan korumaktadır. Bronzlaşmak için; cilde masaj yapılarak uygulanan zeytinyağıyla, güneşte dinlemek yeterli olmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..