Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Yaz ayları geldiği zaman vücudunuzun ihtiyacı olan D Vitamini de bolca karşılanmaya başlayacaktır. Özellikle de tatile çıkanların en fazla üzerinde durmaya özen gösterdiği konuların başında hızlı bronzlaşmak gelir. Ki pek çok kadın da cildinin bronzlaşıp çok daha güzel bir görünüme kavuşmasını istemektedir. Bu hem bolca D vitamini alma hem de cilde daha farklı bir görünüm kazandırma açısından da gerekliliği bulunan bir durumdur. Bu sebepten dolayı da yazımızda sizler için hızlı bir şekilde nasıl bronzlaşabileceğinize dair bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede güneş ışınlarından etkilenip kızarmadan ne şekilde bronz olabileceğinizi de keşfetmiş olacaksınız.

Bronzlaşmak İçin Ölü Hücrelerden Arının

Cildinizin sıkıntısız bir şekilde bronz bir forma ulaşmasını sağlamak adına öncelikli olarak ölü hücrelerden arınmanız gerektiğine dikkat çekmek isteriz. Bu atacağınız ilk adım olmalıdır. Ki bunun için de birçok önemli cilt bakım seti ve nemlendirici krem seçeneğinden de destek alabilirsiniz. Cildinizin içerisindeki gözenekleri etkisi altına alacak olan bakteri ve hücreleri kontrol edebilmek amacıyla sizlerin düzenli bir bakım gerçekleştirmeniz, yaz aylarında çok daha sorunsuz bir şekilde bronzlaşmanızı da desteklemiş olacaktır. Bu süreç göz önüne alındığında da cildinizi daima beslemeli, temiz ve hijyenik bir formda tutmalısınız ki, bu sayede çok daha sağlıklı bir cilt bakım düzenine erişebilin. Bu düzen cildin daha çabuk bronzlaşmasını da sağlayabilecek kapasitede bir düzen olmaktadır.

Bu kapsamda da artık sizlerin doğal yollardan ve malzemeler desteğiyle ne şekilde bronzlaşabileceğinizden bahsetmek istiyoruz. Cildinizi güneş ışınlarına teslim ederken bu tarz takviyelerden yararlanmaya başlarsanız eğer, çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne de kavuşmayı başarmış olursunuz daima.

Kahve ile Cildinizi Bronzlaştırabilirsiniz

Kahvenin cildi bronzlaştırma etkisi çok fazla. Hazırlayacağınız kahve kürümü sayesinde de cildinizde amaçlamış olduğunuz bronzluk etkisine kısa süre içerisinde erişim sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kahve cildinizdeki selülitlere de doğrudan iyi gelebilecek türden bir üründür. Bu formül için sizlerin bir fincan kahve tozu ile iki yemek kaşığı zeytinyağını macun kıvamı elde edene dek bir kabın içerisinde karıştırmanız gerekmektedir. Bu karışımı da yüzünüz, bacaklarınız ve kollarınıza iyice yedirmelisiniz. 15 dakika boyunca cildinizde kalacak olan bu karışımı sonrasında da ılık su ile yıkamalısınız. Bu sayede doğal bir şekilde bronzlaşma imkanını da rahatlıkla yakalamış olacaksınız. Bu süreçte bakıldığı zaman kahvenin cildi iyileştirici etkisini gerçekten de çok verimli bulabilirsiniz.

Limon ile Cildi Bronzlaştırabilirsiniz

Evet limon ve bronzlaşma fikrini duyduğunuz zaman şaşırma olasılığınız çok fazla. Ancak durum gerçekten de öyle. Limonun cildi doğrudan bronzlaştıracak bir etkisi var. Üstelik bu bronzlaşma formülünü uygulamak da çok basit. Limon suyunu cildinize sürüp 15 dakika boyunca bekletin. Sonrasında ise ılık bir su yardımıyla cildinizi limondan ayırın. Limonun güneş ışınlarını farklı bir şekilde sentezleyebilme özelliği sayesinde, dinlenmiş bir cilde kavuşma olanağı da yakalamış olacaksınız. Bu açıdan bakıldığı zaman limon suyunu cildinize çok iyi gelecek bir süreç içerisinde uygulayıp verim alma olanağı da yakalayabilirsiniz. Cildinizi bronzlaştırma konusunda etkili bir seçeneğe dönüşebilir.

Kakao Yağı ile Cildi Bronzlaştırabilirsiniz

Cildinizin rahat ve hoş bir bronzlaşma görünümüne dahil olması adına kakao yağı da ideal bir seçenek olacaktır. Kakao yağını düzgün bir şekilde kullanarak rahat bir bronzlaşma imkanı da bulabilirsiniz. Bu sistem bakıldığı zaman etkili bir şekilde sizler kakao yağını kullanarak cildinizi bronz bir konuma taşıma olanağı da bulabilirsiniz.

Zeytinyağı ile Bronzlaşabilirsiniz

Zeytinyağı formülü ile sizler bronzlaşma imkanı da bulabilirsiniz. Zeytinyağını cildinize doğrudan uygulayarak rahatlıkla bronzlaşmaya müsait bir konum aktarabilirsiniz. Sizlerin cilt bakımı açısından sağlıklı bir sürece erişim sağlamak adına da zeytinyağından destek alabilirsiniz. Bu süreç bakıldığı zaman zeytinyağının mucizevi etkilerini muhakkak denemeniz gerekiyor. Ki genel yapısı da cilde temasta her zaman önemli sonuçlar oluşturacak olan zeytinyağının, yanma etkisinin uzağında doğrudan bronzlaşabileceğiniz bir form elde etmenizde de verim oluşturacağı konuşuluyor. Bu sebepten dolayı da cildinize iyi gelecek bir formül aktarımı gerçekleştirebilmeniz açısından zeytinyağı ile de masaj yapabilir, cildinizin bronzlaşmasını da bu sayede destekleyebilirsiniz.

Bütün bu husus ve detayların yanı sıra cilt bakımı da bronzlaşma aşamalarında daima dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Çünkü cildinizi her zaman kontrol altında ve sağlıklı bir düzende tutmanız şarttır. Birçok önemli cilt bakım seti ve besleyici krem takviyeleri sayesinde cildinize gerekli görülen bakım aşamalarını rahatlıkla aktarabilir, bu sayede de çok daha güzel bir cilt düzeyine de erişimi destekleyebilirsiniz. Bu aşamalarda cilt bakımı daima birinci sırada tutmanız gereken bir süreçtir ve bu süreci muhakkak ilerletip cildinize ihtiyaç duyulan ilgi ve bakımı göstermelisiniz. Bunu başardığınız zaman zaten yaz aylarında bahsi geçen takviyelerle birlikte cildinizi çok daha çabuk bronzlaştırma olanağını da yakalamış olacaksınız. Hem de kısa bir süre içerisinde…

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..