Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

HIFU (Fokuslu Ultrason) Nedir?

HIFU (Fokuslu Ultrason) Nedir?

HIFU (Fokuslu Ultrason) Nedir?

Ameliyatlı yüz germe işlemlerine, mükemmel bir alternatif sunan HIFU; yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason anlamına gelmektedir. Yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinin, verimlilik düzeyini arttıran HIFU; her geçen gün daha fazla duyulmakta ve uygun fiyatlı bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Cilt dokularının kolajen üretim hızı, ilerleyen yaş ile beraber son sürat düşmektedir. Bu durum, cilt yapısının sarkmasına ve cildin kırışıklık oluşturmasına neden olmaktadır. Yaşlılık nedeniyle oluşan kırışıklık ve ince çizgiler; kişilerin yaşam kalitesi ve özgüveni üzerinde olumsuz etkiler göstermektedir. Günümüzde, bu soruna çözüm bulacak pek çok alternatif geliştirilmektedir.

HIFU, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında yer almakta ve son teknoloji cihazlar aracılığıyla uygulanmaktadır. Ultrasonik ışınlar yardımıyla uygulanan HIFU, cilt yüzeyindeki yaşlanma belirtilerinin azalmasına olanak tanımaktadır. Fokuslu ultrason anlamına gelen HIFU, kırışıklık ve ince çizgi görünümünü yok etmeyi hedeflemektedir.

HIFU Nedir?

HIFU, High – İnstensity Focused Ultrasound yani yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason anlamına gelmektedir. HIFU tedavisi, ultrasonik ışınların cilt yüzeyine gönderilmesi ile cildin daha sıkı ve genç görünmesine olanak tanımaktadır. Kolajen üretimini destekleyen bir ürün uygulama olması nedeniyle, kalıcı çözümler sunan HIFU; her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

HIFU; yüz ve göğüs bölgesine uygulanmakta ve söz konusu bölgelerin daha sıkı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Ultrasonik ışınlar aracılığıyla cilt yüzeyine uygulanan HIFU, kolajen üretimini desteklemekte ve ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında yer almaktadır. HIFU, son derece güvenilir bir uygulama olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

HIFU Ne İşe Yarar?

Derinin en alt dokularına kadar direkt olarak ulaşabilen HIFU ışınları, cilt yüzeyinin zarar görmeden sıkılaşmasına olanak tanımaktadır. Radyo frekans veya IPL ışınları gibi tahribata neden olmadan çalışan HIFU, hedef noktanın daha fazla kolajen üretmesine yardımcı olmaktadır. Kolajen üretimi artan cilt, daha genç ve sıkı görünmekte ve böylelikle istenilen hedef elde edilmektedir.

Cilt yüzeyinin, elastikiyet düzeyini arttırmayı hedefleyen HIFU cihazı; her geçen gün daha fazla rağbet görmektedir. Ameliyatsız bir tedavi olması nedeniyle, diğer yüz görme işlemleri arasında öne çıkan HIFU; son derece pratik ve uygun fiyatlı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Yüz bölgesindeki kırışıklık oluşumunu azaltmakta ve kişilerin yaşlanma belirtilerini daha az yaşamalarına olanak tanımaktadır.

HIFU Gerçekten Etkili Midir?

HIFU, bilimsel olarak kanıtlanmış bir etki düzeyine sahiptir. Yaşlanma karşıtı bakım ürünlerine nazaran daha hızlı bir şekilde sonuç vermektedir. Bununla birlikte, ameliyatlı yüz germe işlemlerine mükemmel bir alternatif oluşturmaktadır. Kişiler, HIFU’nun işlevsel özellikleri sayesinde; sorunsuz bir şekilde yüz germe hizmeti alabilmektedir.

Yüksek odaklı ultrason ışınlarının, cilt dokularına gönderilmesi yoluyla uygulanan HIFU; 2 ila 3 yıl kadar etki gösterebilmektedir. Gerilme ve sıkılaşmanın en doğal yollarından biri olan bu işlem, bazı kullanıcılar tarafından devamlılık halinde yürütülmektedir. Düzenli olarak uygulandığında, uzun vadeli çözümler sunan HIFU; uygun fiyatlı ve pratik olması nedeniyle de öne çıkmaktadır.

HIFU Nasıl Uygulanır?

HIFU, klinik ortamda ve güvenilir kişilerce uygulanmaktadır. Bu alanda uzmanlaşan ve cilt sağlığı alanında hizmet veren kişiler, HIFU işlemini son derece güvenilir bir şekilde uygulanmaktadır. Söz konusu tedavi, 30 ila 60 dakikalık sürelerle uygulanmaktadır. Temiz bir cilt yüzeyine, ağrısız bir şekilde uygulanan HIFU; seans bittiği andan itibaren etki göstermeye başlamaktadır.

HIFU etkileri, 2 ila 6 ay kadar sonra tamamen ortaya çıkmaktadır. Temelde kolajen üretimini destekleyen bir uygulama olması nedeniyle; uzun vadeli sonuçlara imza atan HIFU; 2 ila 3 yıl kadar gergin ve sıkı bir cilde sahip olmaya olanak tanımaktadır. Oldukça pratik işlemlerle uygulanan bu tedavi, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

HIFU Kimlere Uygulanır?

HIFU; zararsız bir işlem olması nedeniyle, isteyen herkesin gönül rahatlığıyla alabileceği hizmetler arasında yer almaktadır. HIFU yaptıranlar, herhangi bir ağrı veya yan etki hissetmediklerini ifade etmektedir. Bununla birlikte, söz konusu hizmetin; güvenilir ve kaliteli kurumlardan alınması, olası sağlık problemlerinin önlenmesi açısından önem arz etmektedir.

HIFU Uygulamasının Yararları Nelerdir?

 1. Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle, risk faktörü içermemektedir.
 2. Klinik olarak kanıtlanmış bir hizmet olup, FDA onayı dâhilinde uygulanmaktadır.
 3. Anestezi veya lokal uyuşturucu gibi işlemlere ihtiyaç duymaktadır.
 4. Tek seansta iki yıl kadar etki gösterebilmektedir.
 5. Enfeksiyon veya cilt tonu eşitsizliği gibi yan etkiler göstermemektedir.
 6. Güvenli ve konforlu bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.
 7. Hem yüz hem de dekolte bölgesine uygulanabilmektedir.
 8. Kolajen ve hyalüronik asit miktarını arttırmakta, böylece cildin doğal yollarla gençleşmesine olanak tanımaktadır.
 9. Tahriş veya yara gibi oluşumlara hiçbir şekilde sebebiyet vermemektedir.

HIFU Uygulamasının Yan Etkisi Var Mıdır?

Fokuslu ultrason işlemi, cilt yüzeyinde hiçbir şekilde yan etki oluşturmamaktadır. Cilt dokularının nazikçe uyarılması yoluyla uygulanan HIFU; kızarıklık oluşumunu dahi engellenmesine olanak tanımaktadır. Ağrısız ve acısız bir işlem olması nedeniyle öne çıkan HIFU, pratik çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

HIFU tedavisinin etkileri, seanstan iki ay kadar sonra kendini göstermektedir. Bu durumun, danışan tarafına detaylı bir şekilde izah edilmesi gerekmektedir. İki ay kadar süre ile hiçbir yan etki göstermeyen HIFU, kırışıklık ve ince çizgi görünümünün; son derece pratik ve güvenli bir şekilde en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..