Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

HIFU (Fokuslu Ultrason) Nedir?

HIFU (Fokuslu Ultrason) Nedir?

HIFU (Fokuslu Ultrason) Nedir?

Ameliyatlı yüz germe işlemlerine, mükemmel bir alternatif sunan HIFU; yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason anlamına gelmektedir. Yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinin, verimlilik düzeyini arttıran HIFU; her geçen gün daha fazla duyulmakta ve uygun fiyatlı bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Cilt dokularının kolajen üretim hızı, ilerleyen yaş ile beraber son sürat düşmektedir. Bu durum, cilt yapısının sarkmasına ve cildin kırışıklık oluşturmasına neden olmaktadır. Yaşlılık nedeniyle oluşan kırışıklık ve ince çizgiler; kişilerin yaşam kalitesi ve özgüveni üzerinde olumsuz etkiler göstermektedir. Günümüzde, bu soruna çözüm bulacak pek çok alternatif geliştirilmektedir.

HIFU, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında yer almakta ve son teknoloji cihazlar aracılığıyla uygulanmaktadır. Ultrasonik ışınlar yardımıyla uygulanan HIFU, cilt yüzeyindeki yaşlanma belirtilerinin azalmasına olanak tanımaktadır. Fokuslu ultrason anlamına gelen HIFU, kırışıklık ve ince çizgi görünümünü yok etmeyi hedeflemektedir.

HIFU Nedir?

HIFU, High – İnstensity Focused Ultrasound yani yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason anlamına gelmektedir. HIFU tedavisi, ultrasonik ışınların cilt yüzeyine gönderilmesi ile cildin daha sıkı ve genç görünmesine olanak tanımaktadır. Kolajen üretimini destekleyen bir ürün uygulama olması nedeniyle, kalıcı çözümler sunan HIFU; her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

HIFU; yüz ve göğüs bölgesine uygulanmakta ve söz konusu bölgelerin daha sıkı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Ultrasonik ışınlar aracılığıyla cilt yüzeyine uygulanan HIFU, kolajen üretimini desteklemekte ve ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında yer almaktadır. HIFU, son derece güvenilir bir uygulama olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

HIFU Ne İşe Yarar?

Derinin en alt dokularına kadar direkt olarak ulaşabilen HIFU ışınları, cilt yüzeyinin zarar görmeden sıkılaşmasına olanak tanımaktadır. Radyo frekans veya IPL ışınları gibi tahribata neden olmadan çalışan HIFU, hedef noktanın daha fazla kolajen üretmesine yardımcı olmaktadır. Kolajen üretimi artan cilt, daha genç ve sıkı görünmekte ve böylelikle istenilen hedef elde edilmektedir.

Cilt yüzeyinin, elastikiyet düzeyini arttırmayı hedefleyen HIFU cihazı; her geçen gün daha fazla rağbet görmektedir. Ameliyatsız bir tedavi olması nedeniyle, diğer yüz görme işlemleri arasında öne çıkan HIFU; son derece pratik ve uygun fiyatlı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Yüz bölgesindeki kırışıklık oluşumunu azaltmakta ve kişilerin yaşlanma belirtilerini daha az yaşamalarına olanak tanımaktadır.

HIFU Gerçekten Etkili Midir?

HIFU, bilimsel olarak kanıtlanmış bir etki düzeyine sahiptir. Yaşlanma karşıtı bakım ürünlerine nazaran daha hızlı bir şekilde sonuç vermektedir. Bununla birlikte, ameliyatlı yüz germe işlemlerine mükemmel bir alternatif oluşturmaktadır. Kişiler, HIFU’nun işlevsel özellikleri sayesinde; sorunsuz bir şekilde yüz germe hizmeti alabilmektedir.

Yüksek odaklı ultrason ışınlarının, cilt dokularına gönderilmesi yoluyla uygulanan HIFU; 2 ila 3 yıl kadar etki gösterebilmektedir. Gerilme ve sıkılaşmanın en doğal yollarından biri olan bu işlem, bazı kullanıcılar tarafından devamlılık halinde yürütülmektedir. Düzenli olarak uygulandığında, uzun vadeli çözümler sunan HIFU; uygun fiyatlı ve pratik olması nedeniyle de öne çıkmaktadır.

HIFU Nasıl Uygulanır?

HIFU, klinik ortamda ve güvenilir kişilerce uygulanmaktadır. Bu alanda uzmanlaşan ve cilt sağlığı alanında hizmet veren kişiler, HIFU işlemini son derece güvenilir bir şekilde uygulanmaktadır. Söz konusu tedavi, 30 ila 60 dakikalık sürelerle uygulanmaktadır. Temiz bir cilt yüzeyine, ağrısız bir şekilde uygulanan HIFU; seans bittiği andan itibaren etki göstermeye başlamaktadır.

HIFU etkileri, 2 ila 6 ay kadar sonra tamamen ortaya çıkmaktadır. Temelde kolajen üretimini destekleyen bir uygulama olması nedeniyle; uzun vadeli sonuçlara imza atan HIFU; 2 ila 3 yıl kadar gergin ve sıkı bir cilde sahip olmaya olanak tanımaktadır. Oldukça pratik işlemlerle uygulanan bu tedavi, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

HIFU Kimlere Uygulanır?

HIFU; zararsız bir işlem olması nedeniyle, isteyen herkesin gönül rahatlığıyla alabileceği hizmetler arasında yer almaktadır. HIFU yaptıranlar, herhangi bir ağrı veya yan etki hissetmediklerini ifade etmektedir. Bununla birlikte, söz konusu hizmetin; güvenilir ve kaliteli kurumlardan alınması, olası sağlık problemlerinin önlenmesi açısından önem arz etmektedir.

HIFU Uygulamasının Yararları Nelerdir?

 1. Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle, risk faktörü içermemektedir.
 2. Klinik olarak kanıtlanmış bir hizmet olup, FDA onayı dâhilinde uygulanmaktadır.
 3. Anestezi veya lokal uyuşturucu gibi işlemlere ihtiyaç duymaktadır.
 4. Tek seansta iki yıl kadar etki gösterebilmektedir.
 5. Enfeksiyon veya cilt tonu eşitsizliği gibi yan etkiler göstermemektedir.
 6. Güvenli ve konforlu bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.
 7. Hem yüz hem de dekolte bölgesine uygulanabilmektedir.
 8. Kolajen ve hyalüronik asit miktarını arttırmakta, böylece cildin doğal yollarla gençleşmesine olanak tanımaktadır.
 9. Tahriş veya yara gibi oluşumlara hiçbir şekilde sebebiyet vermemektedir.

HIFU Uygulamasının Yan Etkisi Var Mıdır?

Fokuslu ultrason işlemi, cilt yüzeyinde hiçbir şekilde yan etki oluşturmamaktadır. Cilt dokularının nazikçe uyarılması yoluyla uygulanan HIFU; kızarıklık oluşumunu dahi engellenmesine olanak tanımaktadır. Ağrısız ve acısız bir işlem olması nedeniyle öne çıkan HIFU, pratik çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

HIFU tedavisinin etkileri, seanstan iki ay kadar sonra kendini göstermektedir. Bu durumun, danışan tarafına detaylı bir şekilde izah edilmesi gerekmektedir. İki ay kadar süre ile hiçbir yan etki göstermeyen HIFU, kırışıklık ve ince çizgi görünümünün; son derece pratik ve güvenli bir şekilde en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..