quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hassas Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Hassas Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Hassas cilt tipine sahip olan kişilerin ciltlerine yapacakları bakımlar çok önemlidir. Cildin nefes almasını sağlayan ter bezlerinin açık olması tavsiye edilir. Yapılacak olan bu bakımda bu konuya dikkat edilmesi gereklidir. Diğer bir nokta ise hassas ciltler, her türlü asitli temizleme ürünlerine karşı duyarlı olmaktadır. Bu nedenden dolayı cilt temizleme ürünlerinin seçimine dikkat etmeniz gerekir. Cilt tipinize göre doğru olan ürünleri satın almanız önerilir. Hassas cilt tipine sahip insanlarda, ter suları bile cilde zarar verebilir. Ve sivilce ve akne sorunları daha fazla olabilir. Bu nedenden dolayı hassas içeriğe sahip olan ürünleri kullanmalısınız. Özellikle sosyal yaşamda, cilt sorunları çok dikkat çeker.

Asit İçerikli Ürünlerden Uzak Durun

Asidik ürünlerden uzak durmanız tavsiye edilir. Bu ürünler, cilt yüzeyinde yer alan yağ ve sebumu temizlediği için temizleyicilerin içerisinde yer alır. Ancak hassas cilt tipine sahip olan kişilerin kullanmaması gerekir. Cildinizi daha fazla rahatsız ederek tahriş bile edebilir. Tahriş olan cildinizi bol bol nemlendirmeniz gerekir. Bu nedenden dolayı bu durumları yaşamamak adına dikkatli davranmalısınız. Cilt temizleme ürünleri olarak sizin için üretilen modelleri kullanabilirsiniz. Gözenekleri küçültme özelliği olan ve göz yakmayan temizleyici ürünlerini kullanabilirsiniz. Daima sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olmak için bakımınızdan asla taviz vermemeniz gerekir. Çünkü bu bakımlardan anında sonuç alınması mümkün değildir. Uzun bir süre devam etmelisiniz.

Değerli Yağları Kullanabilirsiniz

Değerli yağları kullanarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Özellikle makyaj çıkarılma esnasında hassas ciltler, kısa sürede kızarabilir. Bu durumun oluşmaması adına bebek yağı kullanarak makyajınızı çıkarabilirsiniz. Bebek yağı, göz çevresinde de kullanılabilen bir ürün olmaktadır. Gözlerinizin etrafında olan göz kalemi ürününü silebilirsiniz. Makyajınızı çıkardıktan sonra yine hassas ciltlere özel sabunlar ile yıkayabilirsiniz. Maruderm %100 Doğal Sabunları Kullanabilirsiniz. Ancak doğal olmayan sabun ürünler, cilt üzerindeki yağları çıkardığından dolayı, cilt nemi sağlamak için daha fazla sebum üretir. Bu da kısa sürede cildinizin yağlanmasına neden olabilir. Uzun bir süre sonra cilt tipinizi bile değiştirebilir. Bu nedenden dolayı cilt temizleme ürünlerine dikkat etmelisiniz.

Gülsuyu Kullanarak Tonik Yapın

Gülsuyu kullanarak cildinize tonik bakımı yapabilirsiniz. Makyaj temizleme işleminden sonra pamuğa gerçek gülsuyu spreyinden birkaç damla damlatarak cildinizi silebilirsiniz. Bu işlemden sonra hassas ciltlere özel nemlendirici ürünlerini kullanarak bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaz aylarında bolca görünen güneşten de korunmanız gerekir. Güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Doğrudan güneş ışınlarının geldiği noktalardan uzak durmalısınız. Yağlı cilt tipine sahipseniz yağsız olan güneş koruyucu ürünlerini kullanabilirsiniz. Yağsız olduğu için ıslak bir görünüm vermeyecektir. Güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde dışarı çıkmamaya özen gösterin. Diğer bir nokta ise su ile temizleme yaparken son derece nazik hareket etmelisiniz. Cildinizin narin bir kumaş olduğunu varsayarak yıkayabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..