quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Hassas cilt, en ufak temas ve darbede büyük ölçüde hasar alabilen ve kuruluk problemi oluşturabilen bir yapıya sahiptir. Hassas ciltler için bakım önerileri, hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla oluşturulmaktadır. Özellikle atopik eğilimli ciltler, doğru ürünlerle sürekli olarak beslenmediği takdirde cilt hastalıklarına zemin hazırlamaktadır.

Maruderm, doğadan aldığı ilhamla ürettiği bakım ürünlerini; hassas ciltlerin hızla onarılmasına yardımcı olmak adına piyasaya sürmektedir. Maruderm imzalı bakım kremleri ve yüz serumları, hassas ve atopiğe eğilimli ciltler için özel olarak formüle edilmektedir. Maruderm ürünleri, cilt bariyerini güçlendirici ve yoğun nemlendirici özellikleri sayesinde; hassas cilt yapısının direnç kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Hassas Cilt Yapısı Nedir?

Hassas cilt yapısı, cilt dokularının çeşitli nedenlerden dolayı daha dirençsiz olması anlamına gelmektedir. Cilt hassasiyeti yaşayan kişiler, güneş ve rüzgâr gibi dış faktörlerden büyük ölçüde etkilenmektedir. Öğle saatlerinde dışarda kalmak veya soğuk hava koşullarına sürekli olarak maruz kalmak; hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin korkulu rüyası niteliğindedir.

Hassas cilt yapısı, cilt bariyerinin incelmesi ve dış faktörlere karşı daha dayanıksız olması olarak tanımlanmaktadır. Hassas cilt yapısıyla karakterize ilerleyen belirtiler; kızarma, morarma, şişme, tahriş, soyulma, dökülme ve kaşıntı olarak sıralanmaktadır. Hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin, alerjik reaksiyon geliştirme olasılığı çok daha yüksektir.

Hassas Cilt Yapısı Neden Oluşur?

Cilt yüzeyinin hassaslaşma nedeni, çoğunlukla dış faktörlerden kaynak almaktadır. Bazı kişiler genetik olarak hassas bir cilt yapısına sahip olsa da; uygun bakım ürünlerinin kullanımı ile bu sorun telafi edebilmektedir. Cildin nem ve yağ dengesi, cilt hassasiyetinin kronikleşmemesi için önem arz etmektedir.

Su kaybı gibi nedenlerle bozulan nem dengesi, cilt hassasiyetinin oluşmasına ve ciddi cilt hastalıklarının baş göstermesine neden olmaktadır. Günlük olarak yeteri kadar su içmeyen kişiler, cilt hassasiyeti ve cilt kuruluğu problemlerini daha sık yaşamaktadır.

Vitamin ve mineral eksikliği, cilt hassasiyeti durumuna neden olan diğer faktörler arasında yer almaktadır. Özelikle kalsiyum minerali ve C vitamini eksikliği, cilt bariyerinin giderek incelmesine ve cildin hassasiyet geliştirmesine sebebiyet vermektedir.

Soğuk hava koşullarına sürekli maruz kalmak ve sıcak – soğuk dengesini kuramamak, cilt hassasiyeti oluşturan diğer nedenler olarak sıralanmaktadır. Soğuk hava koşulları, cilt yüzeyinin yağ dengesini bozmakta ve cilt kuruluğu problemlerinin hızlanmasına neden olmaktadır.

Hassas Cilt Yapısı Nasıl Giderilir?

Hassas cilt yapısının giderilmesi için vücudun yeterli düzeyde sıvı alması ve vücuda mineral desteği sağlanması gerekmektedir. Cilt yüzeyini içten beslemek, cilt hastalıklarının önüne kalıcı olarak geçmek adına önem arz etmektedir. Hassas cilt yapısının giderilmesi için yapılması gerekenler şunlardır şekilde sıralanmaktadır:

 1. Cilt yüzeyini düzenli olarak nemlendirmek.
 2. Günlük en az iki litre su içmek.
 3. Cildin doğal yağ dengesini bozacak gıdalardan kaçınmak.
 4. Kış aylarında atkı ve eldiven kullanmak.
 5. Vitamin açısından zengin meyve ve sebzeleri daha sık tüketmek.
 6. Peeling, tonik ve kese gibi tahriş edici bakım uygulamalarından kaçınmak.
 7. Sigara kullanımını bırakmak.
 8. Günlük protein alımına dikkat etmek.
 9. Vitamin ve mineral takviyesi kullanmak.

Hassas Cilt Yapısına Sahip Olan Kişiler Hangi Bakım Ürünlerini Kullanmalıdır?

Hassas cilt yapısına sahip olan kişiler, besleyici ve onarıcı özelliği olan bakım ürünlerine daha fazla rağbet göstermektedir. Maruderm, hassas cilt yapısına sahip olan kişiler için vitamin ve mineral desteği sağlayacak ürünler formüle etmektedir. Maruderm imzalı ürünlerin düzenli olarak kullanılması, cilt hassasiyetini en aza indirmekte ve cilt kuruluğu nedeniyle oluşacak hastalıkların önüne geçmektedir.

Maruderm imzalı hassas ciltler için üretilen bakım ürünleri şunlardır:

 1. Maruderm Bariyer & Onarıcı Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi
 2. Maruderm Cica Cantella Cilt Bakım Kremi
 3. Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli
 4. Maruderm Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
 5. Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Bakım Kremi

Maruderm Bariyer Onarıcı Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi, cilt yüzeyinde bulunan ve tüm cildi dış etkenlere karşı koruyan cilt bariyerinin; hızlı bir şekilde onarılmasına ve daha güçlü olmasına olanak tanımaktadır. Cilt bariyerinin kademeli olarak güçlenmesi, cilt hassasiyeti problemi nedeniyle oluşacak hastalıkların önüne geçmektedir.

Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli, cilt yüzeyinin tahriş edilmeden nazikçe temizlenmesine yardımcı olmaktadır. İçerdiği zengin vitamin ve mineral deposu sayesinde, cildi kir ve ölü derilerden arındırırken; cilt dokularının da hızlı bir şekilde onarılmasına olanak tanımaktadır.

Hassas Ciltler İçin Bakım Rutinleri

Hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin, cilt yüzeylerini sık sık nemlendirmesi gerekmektedir. Bakım rutinlerine eklenen nemlendirici ürünler, cilt hassasiyetinin azalmasına yardımcı olmaktadır. C vitamini desteği sağlayan ve cildi düzenli olarak besleyen yüz serumları, düzenli kullanımında cilt hassasiyeti problemlerinin önüne geçebilmektedir.

Hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin, cilt yüzeylerini uygun temizleme jelleriyle; kir, fazla yağ ve makyaj kalıntılarından arındırması gerekmektedir. Tahriş edici etkisi olan veya çok fazla kimyasal madde içeren ürünler, cilt hassasiyetinin kronikleşmesine neden olabilmektedir. Bu durumların oraya çıkmaması adına, doğru ürün seçiminin titizlikle yapılması önem arz etmektedir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..