quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas cilt demek diğer cilt tiplerine göre tahrişe, yanmaya, kızarıklığa ve gerginliğe açık olan cilt demektir. Hassas ciltler çok ince yapıda olduğundan tahriş olma derecesi yüksektir, kızarma olasılığı fazladır ve güneşten, rüzgârdan, soğuktan, sıcaktan, klimadan etkilenirler. Aynı şekilde kozmetik ürünlere karşı da tepki gösterir. Hassas ciltlerde kılcal damarlar yüzeye yakın olduğundan kırmızı yapılar belirgin olur. Temizliği esnasında bile sert hareketlerle değil, organik malzemelerle yumuşak dokunuşlarla yapılmalıdır. Güneş ve rüzgâr hassas ciltlerde yanma etkisi oluşturur ve cildi kurutur. Direkt güneşe çıkıldığında da aynı sıkıntılı durum yaşanır mutlaka yüksek faktörlü koruma kremi kullanılmalıdır.

Tüketilen Yemeklerin Hassas Ciltler Üzerindeki Etkisi
Tüketilen bazı yemekler de hassas ciltlerde alerjiye neden olabilir. İnek sütü, yumurta, deniz ürünleri, yer fıstığı, asitli içecekler, yağlı yiyecekler alerjik reaksiyonlar oluşumunda etkendir. Turşu, cips, alkollü içecekler ve bazı kullanılan ilaçlar da hassas ciltler üzerinde olumsuz etki bırakma özelliğindedir.

Aşırı Stresin Hassas Ciltler Üzerindeki Etkisi
Stres hemen her sorunda başlıca nedenlerden biri olup, stresin azaltılması ile birlikte bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi ve beraberinde de cilde yansıması aynı orandadır. Yeterli ve kaliteli bir uyku metabolizma için şarttır. Stres seviyesini kişisel hobilerle desteklemek rahatlatıcı etki yaratacaktır.

Hassas Ciltlerin Yapması Gereken Cilt Bakımları
Hassas bir cilde sahip olunduğu kesinlikle bir dermatolog tarafından onaylandıktan sonra bakım aşamasına geçilmelidir. Her zaman için doğru ürün kullanmak cilt bakımında önemli bir unsurdur. Hassas cilt söz konusu olduğunda ise mutlaka tahriş edici her malzemeden uzak durulmalıdır. Kimyasal içeriği yüksek ürünler tercih edilmemelidir. Jeuvenile Cilt Bakım Ürünleri ile hassas ciltleriniz için gerekli olan günlük bakımı yapabilirsiniz.

Hassas Ciltler Hangi Cilt Bakım Ürünlerini Kullanmalıdır
Cilt temizliğinde temizleme sütü tonik yerine tercih edilmelidir. Parfüm içermeyen kozmetik ürünler kullanılmalıdır. Asit cildi daha çok kuruttuğundan hassas cilt için olmaması gereken bir kullanımdır. Bitkisel içerikler tercih edilmeli, yeşil çayın cilde yararı yüksek oranda olduğundan kullanım bu yönde olmalıdır.

Hassas ciltli olmak demek iç ya da dış etkenlerden cildi koruyamamak demektir. Ciltte bir bariyer vardır ve her cilt tipi farklı nedenlerden etkilenir. Hassas bir cilt tozlu ortamlarda, aşırı güneşli yerlerde, çok sık makyaj yaptığında cildinde tahriş ya da kızarıklıklar oluşur. Beraberinde pullanma ve döküntüler meydana gelir. Bu sebeple cilt bakım ürünlerinde özen bir tık yukarıda olmalıdır. Cilt tipinin belirlenmesi için bir cilt analizi yaptırılmalıdır. Sonrasında korumak maksatlı bakıma geçilir.

· Hassas bir cilt kullanılan bir kozmetik sonrası kaşıntı ya da kızarıklık olursa peki veriyorsa o ürün kullanılmamalıdır.
· Hassas ciltlerde yüz en çok etkilenen bölgedir.
· Güneş, rüzgâr, klima, soğuk hava gibi dış etkenler hassas ciltlerde kızarıklığa yol açar.
· Hassas cilt sahibi olanlarda cilt temizliği de aşırı önem taşır.
· Bitkisel içerikli ürün kullanılmalıdır.

Hassas ciltli biri asla parfümlü ürünler kullanmamalıdır. Parfümler içerisindeki kimyasal içerikler ciltte sorunlar yaratır. Hassasiyet oranında artışlar başlar. Bu nedenle kozmetik ürünlerde parfümlü ürünler tercih edilmemelidir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..