quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Güneşe Karşı Alerjiniz Varsa Bunları Yapmayın

Güneşe Karşı Alerjiniz Varsa Bunları Yapmayın

Güneş alerjisi, bazı cilt türlerinin güneşe maruz kaldıklarında gösterdikleri reaksiyondur. Güneş alerjisi, deride pullanma ve cilt pullarının dökülmesi ile kendini gösterecektir. Kimi ciltlerde kaşınma yapacak, kabaran ve kızaran ciltte kurdeşen tarzı alerjiler meydana gelecektir. Özellikle, güneşin yüzünü göstermeye başladığı bahar aylarında başlayıp, yaz aylarında daha sıklıkla yaşanan sağlık sorunları arasındadır. Ayrıca, güneş alerjisini tetikleyen bazı olaylar da önem taşır. Bunlar arasında, ciltte hassasiyet yaratan kimyasal içerikli parfüm, kremler ile bitki tozları ilk akla gelenlerdir. Bu türlü maddelerin güneş ışını ile birleşimi sonucunda, ciltte egzama türü kaşıntılar meydana gelebilir.

Güneş Alerjisi Olan Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Güneş alerjisi olan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar, kısaca şu şekilde sıralanabilir:

· Güneşin en yakıcı ışınlarının olduğu, saat on bir ile on beş arasında dışarı çıkılmaması.

· Güneşin yakıcı etkilerinin olduğu saatlerde dışarı çıkılması zorunlu ise, koruyucu krem kullanılması önerilir. Koruyucu kremlerin ise en az otuz faktör olması önerilecektir.

· Yaz dönemlerinde giyilecek kıyafetlerin, güneş ışınlarını çekecek koyulukta olmaması önerilir. Siyah, lacivert gibi koyu renkli giyecekler giyilmemelidir. Daha ince ve açık tonlarda kıyafet seçimi önem taşır.

· Güneşe çıkarken mutlaka, güneşten koruyucu geniş kenarlı şapka seçilmeli ve gözlük takılmalıdır.

Aynı zamanda dışarı çıkarken alerji yapacak türde, kimyasal içerikli parfüm ve kozmetik krem sürülmemesi önerilir. Uzman hekimin önerdiği koruyucu kremlerin sürülmesi, önem taşır.

Güneş Alerjisinin Tedavisi Var Mıdır?

Güneş alerjisi tedavi edilebilen, sonuçları tam anlamı ile ortadan kalkmasa bile baskılanabilen alerji türlerindendir. Güneş alerjisi, zaman içerisinde şiddetini kaybedebilir. Özellikle, çocukluk çağında başlayan alerjiler, ergenlik sonrası azalmakta ve bazı türleri yok olmaktadır. Güneş alerjisi ve diğer alerji türleri için uzman hekime danışılması, önerilen tedavinin uygulanması gerekecektir.

Güneş Alerjisi Tedavisi Herkes İçin Aynı Mıdır?

Güneş alerjisi tedavisi, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bazı kişilerde oluşan güneş alerjisi, kısa süreli ve hafif seyreden yapıdadır. Süreklilik göstermeyen bu tür alerjilerde, doktorun önereceği kremlerin, alerji bitene kadar sürülmesi yeterli olacaktır. Alerji bitimine kadar da güneşe çıkılmaması önerilir. Bazı vakalarda ise tedavi süreci, daha uzun boyutludur. Bu tür kişilerde, cildin güneşle her temasından sonra, kızarma, kabarma gibi alerjik vakalar meydana gelecektir. Bu tür vakalar için uygulanacak tedavi de daha uzun sürecektir. Uzman hekimin önerdiği ilaçlar ve krem kullanılırken, bazı durumlarda kortizon kullanımı da gerekebilir.

Güneş Alerjisi Olan Kişilerin Kaçınması Gereken Hususlar Nelerdir?

Güneş alerjisi olan kişilerin, güneşten kaçınması oldukça önemlidir. Güneş alerjisi belirtileri itibariyle, masum gibi görünse de önemli rahatsızlıklara sebep olabilir. Bu olumsuz ihtimalleri bertaraf etmek için, doktorun önerdiği krem ve ilaçların alınması önemlidir. Güneşe çıkmak durumunda olan kişiler, mutlaka koruyucu krem ve şapka takmak zorundadır. Koruyucu kremin her yıkamadan sonra etkisini kaybettiği düşünülerek, iki saatte bir tekrarlanması gerekir. Güneşin yakıcı etkilerinin bulunduğu, on bir ve on beş saatleri arası dışarı çıkılmaması önerilir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..