Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm!

Gözaltı morlukları, çeşitli nedenlerle oluşmakta ve cilt tonu eşitsizliğine sebebiyet vermektedir. Kişiyi daha yorgun ve olduğundan daha yaşlı gösteren gözaltı morlukları, genellikle stres ve yorgunluk nedeniyle oluşmaktadır. Yeterince uyuyamamak, stres altında olmak ve vitamin eksikliği de gözaltı morluklarına sebebiyet vermektedir.

Yüz güzelliğinin en önemli parçası olan gözler, yoğunluk ve uykusuzluk gibi nedenlerle daha çökkün görünmektedir. Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar ve gözaltı torbaları, etkileyici bakışların kusurlu olmasına neden olmaktadır. Göz çevresinin daha sağlıklı kalabilmesi için birçok farklı faktörün dikkate alınması gerekmektedir.

Gözaltı morlukları, bazı durumlarda kronikleşmekte ve kişiler büyük ölçüde rahatsız etmektedir. Çeşitli nedenlerle deforme olan göz çevresi dokuları, daha koyu renkli görünerek yüz güzelliğini bozmaktadır. Deforme olmuş dokular, leke oluşumuna ve güneş hassasiyetine karşı daha savunmasız bir hale gelmektedir.

Maruderm, 2021 yılından bu yana; doğal içerikli bakım ürünleriyle, güzellik sektörüne yeni bir soluk getirmektedir. Maruderm göz çevresi bakım ürünleri, gözaltı morluklarının ve kaz ayaklarının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Onlarca farklı çeşit bakım ürünü, en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmakta ve Marudem imzasıyla piyasaya sürülmektedir.

Gözaltı Morlukları

Gözaltı Morlukları Neden Oluşur?

Gözaltı morlukları, birçok farklı nedenle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresinin aşırı düzeyde koyu renkli olması ve kişinin daha çökkün görülmesiyle karakterize ilerleyen bu cilt problemi, insanların yaşam kalitesi ve özgüven düzeyleri üzerinde olumsuz etki göstermektedir. Morarmış gözaltlarını, kapatıcı ve fondöten gibi kozmetik ürünlerle kapatmaya çalışmak; morlukların artmasına ve kronikleşmesine neden olmaktadır.

Gözaltı morlukları nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Yorgunluk, göz çevresini en fazla etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Uzun süre dinlenememek ve iş – tatil dengesini kuramamak, göz çevresi problemlerinin hızlanmasına neden olmaktadır.
 2. Uykusuzluk, gözaltı morluklarının kronikleşmesine neden olmaktadır. Gece uykusu alamayan kişiler, göz çevresi problemlerini daha sık yaşamaktadırlar. Bu nedenle, günde en az 8 saat gece uykusu almak önem arz etmektedir.
 3. Stres, cilt sağlığı problemlerinin en yaygın nedeni olarak nitelendirilmektedir. Yoğun stres altında olan kişiler, gözaltı morlukları ve kaz ayaklarını daha sık yaşamaktadır. Stres faktörleri, dokuların doğal işleyişini bozarak; cilt sağlığına zarar vermektedir.
 4. Güneşin zararlı ışınları, göz çevresinin yaşlılık belirtileri göstermesine neden olmaktadır. Kaz ayakları ve gözaltı torbaları, UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkileri nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için dört mevsim boyunca güneş kremi kullanımına özen göstermek önem arz etmektedir.
 5. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve vitamin eksikliği, gözaltı morluklarının en temel sebepleri arasında yer almaktadır. Yetersiz ve sağlıksız beslenen kişiler, cilt lekeleri ve cilt tonu eşitsizlikleri yaşamaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek adına, sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak ve düzenli olarak spor yapmak gerekmektedir.

Gözaltı Morluklarının Nedenleri

Gözaltı Morlukları Nasıl Engellenir?

Gözaltı morlukları, yüz bütünlüğünün bozulmasına ve kişinin daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Gözaltı morluklarının engellenmesi için yaşam standartlarının yükseltilmesi ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, düzenli uyumak ve sıvı alımına dikkat etmek de göz çevresi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Stres faktörleri, cilt sağlığını doğrudan etkilemektedir. Stresörlerin optimize edilmesi ve psikolojik dayanıklılığın artırılması, gözaltı morluklarının azalmasına ve tamamen yok olmasına olanak tanımaktadır. Olumsuz yaşam olayları ve yoğun iş temposu bir yana; depresyon ve anksiyete gibi ruh sağlığı problemlerinin çözülmesi de gözaltı morluklarının giderilmesini sağlamaktadır.

Gözaltı morluklarının engellenmesi için düzenli bir şekilde uyumak ve cilt bakım rutinlerine özen göstermek gerekmektedir. Günlük en az sekiz saat geve uykusu, göz çevresindeki kolajen miktarını artırarak, göz çevresi problemlerinin azalmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte, cilt bakım rutinlerine ve organik cilt bakım ürünü kullanımına özen göstermek; gözaltı morluklarının uzun vadede yok olmasına olanak tanımaktadır.

Gözaltı Morlukları Tedavisi

Gözaltı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Estetik cerrahi doktorları ve güzellik uzmanları, gözaltı morluklarının giderilmesi için bazı tedavi yöntemleri uygulamaktadır. Gözaltı ışık dolgusu, gençlik aşısı, vitamin enjektesi ve pigment terapileri; gözaltı morluklarının klinik ortamlarda iyileştirilmesine olanak tanımaktadır. Bu yöntemlerin her biri, uzman kişilerce uygulanmakta ve steril ortamlarda gerçekleşmektedir.

Göz çevresi serumları, gözaltı morluklarının giderilmesine kullanılan diğer tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Besleyici ve beyazlatıcı içerikteki göz çevresi kremleri, yorgun görünen göz kapaklarının ve torbalanan gözaltlarının tedavi edilmesini sağlamaktır. Gözaltı morlukları için krem ve serum çeşitleri, doğal içerikli özleri sayesinde yaşlanma belirtilerini de en aza indirmektedir.

Kişinin günlük hayat rutini ve beslenme alışkanlıkları, cilt problemleri üzerinde belirleyici rol oynamaktadır. Bazı diyet programları ve spor egzersizleri de gözaltı morluğu tedavisine katkı sağlamaktadır. Sağlıklı ve bol miktarda vitamin içeren gıdalar, göz çevresi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Hareketlilik ve düzenli egzersiz ise cilt yenilenmesini hızlandırarak göz çevresinin kendi kendini onarmasına olanak tanımaktadır.

Gözaltı Morlukları İçin Bakım Ürünleri

Gözaltı Morlukları İçin Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Maruderm, onlarca farklı çeşit cilt bakım ürünü ile kendi sektörünün öncü isimleri arasında yer almaktadır. Maruderm göz çevresi bakım ürünleri, doğal içerikli özleri sayesinde gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Maruderm imzası taşıyan ve göz çevresi problemlerini en aza indiren bakım ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Caffeine Peptid Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 2. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi
 3. Maruderm Night Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
 4. Maruderm Kolajen ve Hyalüronik Asit Anti – Age Cilt Bakım Serumu
 5. Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi
 6. Maruderm SPF + 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..