Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm!

Gözaltı morlukları, çeşitli nedenlerle oluşmakta ve cilt tonu eşitsizliğine sebebiyet vermektedir. Kişiyi daha yorgun ve olduğundan daha yaşlı gösteren gözaltı morlukları, genellikle stres ve yorgunluk nedeniyle oluşmaktadır. Yeterince uyuyamamak, stres altında olmak ve vitamin eksikliği de gözaltı morluklarına sebebiyet vermektedir.

Yüz güzelliğinin en önemli parçası olan gözler, yoğunluk ve uykusuzluk gibi nedenlerle daha çökkün görünmektedir. Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar ve gözaltı torbaları, etkileyici bakışların kusurlu olmasına neden olmaktadır. Göz çevresinin daha sağlıklı kalabilmesi için birçok farklı faktörün dikkate alınması gerekmektedir.

Gözaltı morlukları, bazı durumlarda kronikleşmekte ve kişiler büyük ölçüde rahatsız etmektedir. Çeşitli nedenlerle deforme olan göz çevresi dokuları, daha koyu renkli görünerek yüz güzelliğini bozmaktadır. Deforme olmuş dokular, leke oluşumuna ve güneş hassasiyetine karşı daha savunmasız bir hale gelmektedir.

Maruderm, 2021 yılından bu yana; doğal içerikli bakım ürünleriyle, güzellik sektörüne yeni bir soluk getirmektedir. Maruderm göz çevresi bakım ürünleri, gözaltı morluklarının ve kaz ayaklarının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Onlarca farklı çeşit bakım ürünü, en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunulmakta ve Marudem imzasıyla piyasaya sürülmektedir.

Gözaltı Morlukları

Gözaltı Morlukları Neden Oluşur?

Gözaltı morlukları, birçok farklı nedenle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresinin aşırı düzeyde koyu renkli olması ve kişinin daha çökkün görülmesiyle karakterize ilerleyen bu cilt problemi, insanların yaşam kalitesi ve özgüven düzeyleri üzerinde olumsuz etki göstermektedir. Morarmış gözaltlarını, kapatıcı ve fondöten gibi kozmetik ürünlerle kapatmaya çalışmak; morlukların artmasına ve kronikleşmesine neden olmaktadır.

Gözaltı morlukları nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Yorgunluk, göz çevresini en fazla etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Uzun süre dinlenememek ve iş – tatil dengesini kuramamak, göz çevresi problemlerinin hızlanmasına neden olmaktadır.
 2. Uykusuzluk, gözaltı morluklarının kronikleşmesine neden olmaktadır. Gece uykusu alamayan kişiler, göz çevresi problemlerini daha sık yaşamaktadırlar. Bu nedenle, günde en az 8 saat gece uykusu almak önem arz etmektedir.
 3. Stres, cilt sağlığı problemlerinin en yaygın nedeni olarak nitelendirilmektedir. Yoğun stres altında olan kişiler, gözaltı morlukları ve kaz ayaklarını daha sık yaşamaktadır. Stres faktörleri, dokuların doğal işleyişini bozarak; cilt sağlığına zarar vermektedir.
 4. Güneşin zararlı ışınları, göz çevresinin yaşlılık belirtileri göstermesine neden olmaktadır. Kaz ayakları ve gözaltı torbaları, UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkileri nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için dört mevsim boyunca güneş kremi kullanımına özen göstermek önem arz etmektedir.
 5. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve vitamin eksikliği, gözaltı morluklarının en temel sebepleri arasında yer almaktadır. Yetersiz ve sağlıksız beslenen kişiler, cilt lekeleri ve cilt tonu eşitsizlikleri yaşamaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek adına, sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak ve düzenli olarak spor yapmak gerekmektedir.

Gözaltı Morluklarının Nedenleri

Gözaltı Morlukları Nasıl Engellenir?

Gözaltı morlukları, yüz bütünlüğünün bozulmasına ve kişinin daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Gözaltı morluklarının engellenmesi için yaşam standartlarının yükseltilmesi ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, düzenli uyumak ve sıvı alımına dikkat etmek de göz çevresi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Stres faktörleri, cilt sağlığını doğrudan etkilemektedir. Stresörlerin optimize edilmesi ve psikolojik dayanıklılığın artırılması, gözaltı morluklarının azalmasına ve tamamen yok olmasına olanak tanımaktadır. Olumsuz yaşam olayları ve yoğun iş temposu bir yana; depresyon ve anksiyete gibi ruh sağlığı problemlerinin çözülmesi de gözaltı morluklarının giderilmesini sağlamaktadır.

Gözaltı morluklarının engellenmesi için düzenli bir şekilde uyumak ve cilt bakım rutinlerine özen göstermek gerekmektedir. Günlük en az sekiz saat geve uykusu, göz çevresindeki kolajen miktarını artırarak, göz çevresi problemlerinin azalmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte, cilt bakım rutinlerine ve organik cilt bakım ürünü kullanımına özen göstermek; gözaltı morluklarının uzun vadede yok olmasına olanak tanımaktadır.

Gözaltı Morlukları Tedavisi

Gözaltı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Estetik cerrahi doktorları ve güzellik uzmanları, gözaltı morluklarının giderilmesi için bazı tedavi yöntemleri uygulamaktadır. Gözaltı ışık dolgusu, gençlik aşısı, vitamin enjektesi ve pigment terapileri; gözaltı morluklarının klinik ortamlarda iyileştirilmesine olanak tanımaktadır. Bu yöntemlerin her biri, uzman kişilerce uygulanmakta ve steril ortamlarda gerçekleşmektedir.

Göz çevresi serumları, gözaltı morluklarının giderilmesine kullanılan diğer tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Besleyici ve beyazlatıcı içerikteki göz çevresi kremleri, yorgun görünen göz kapaklarının ve torbalanan gözaltlarının tedavi edilmesini sağlamaktır. Gözaltı morlukları için krem ve serum çeşitleri, doğal içerikli özleri sayesinde yaşlanma belirtilerini de en aza indirmektedir.

Kişinin günlük hayat rutini ve beslenme alışkanlıkları, cilt problemleri üzerinde belirleyici rol oynamaktadır. Bazı diyet programları ve spor egzersizleri de gözaltı morluğu tedavisine katkı sağlamaktadır. Sağlıklı ve bol miktarda vitamin içeren gıdalar, göz çevresi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Hareketlilik ve düzenli egzersiz ise cilt yenilenmesini hızlandırarak göz çevresinin kendi kendini onarmasına olanak tanımaktadır.

Gözaltı Morlukları İçin Bakım Ürünleri

Gözaltı Morlukları İçin Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Maruderm, onlarca farklı çeşit cilt bakım ürünü ile kendi sektörünün öncü isimleri arasında yer almaktadır. Maruderm göz çevresi bakım ürünleri, doğal içerikli özleri sayesinde gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Maruderm imzası taşıyan ve göz çevresi problemlerini en aza indiren bakım ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Caffeine Peptid Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 2. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi
 3. Maruderm Night Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
 4. Maruderm Kolajen ve Hyalüronik Asit Anti – Age Cilt Bakım Serumu
 5. Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi
 6. Maruderm SPF + 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..