quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları hemen her insanda oluşabilecek bir cilt problemidir. Bazen ortaya çıkıp, birkaç gün içinde yok olan gözaltı morluklarından kurtulmak için, öncelikle beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Çünkü gözaltı morlukları vücutta birikmiş toksinlerden oluşur ve sigara ve alkol alışkanlığının da bırakılması gereklidir. Sabah kahvaltıları düzenli yapılmalı, beslenme alışkanlığında sağlıklı yiyeceklere yer verilmelidir. Her gün düzenli ve yeterince su tüketilmelidir. Su, vücuttaki toksinlerin kolayca dışarı atılmasına yardımcı olup, cildi gençleştirmekte, cilt lekelerinin kaybolmasını da sağlamaktadır. Bunun dışında bol bol meyve sebze tüketilmelidir. Bilhassa C ve E vitamini bakımından zengin yiyecekler gözaltı morluklarını gidermekte etkilidir. Kullanılan hemen hemen her kozmetik ürününde bulunan kimyasal maddeler de gözaltı morluklarına sebep olabilmektedir. Bilhassa makyaj temizlemeden uyumak ve cilde nefes aldırmayan ürünleri kullanmak gözaltı morluklarına sebep olan önemli faktörlerden biridir.

Gözaltı Morluklarının Sebepleri

İlk sebep genetik faktördür. (anne, baba veya üst kuşaklarda gözaltı morluğu varsa, büyük ihtimalle gözaltı morluğu yaşanacaktır)Alerjik rahatsızlıklara sahip olan kişilerde da gözaltı morlukları sıklıkla görülebilmektedir. Alerji kaynaklı, gözleri sürekli şişen kişilerde, şişen gözün gölgesi, gözaltına düşerek mor bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra stres, yorgunluk ve uykusuzluk da gözaltı morluklarının en önemli nedenlerindendir.

Kötü beslenen kişilerde de gözaltı morlukları görülebilmektedir. Cildin ihtiyacı olan besinlere ulaşılamadığından, gözaltları renk değiştirip, morarmalar ortaya çıkabilmektedir. Aşırı tuz tüketen kişilerde de gözaltı morlukları görülebilmektedir. Aşırı tuz tüketenlerin vücudu su tutmakta, damarlar genişleyerek daha belirgin bir hale gelebilmektedir. Tuz tüketimini azaltıp, su tüketimini artırmak gerekmektedir.

Gözaltı Morluğu Gideren Bitkisel Çözümler

Pek çok yöntemin yanı sıra bitkisel yöntemlerle de gözaltı morluklarından kurtulabilmek mümkündür. Bitkisel çözümlerle hem kısa sürede etkili sonuç alınması sağlanır, hem de cilde herhangi bir zararı olmaz.

· Poşet çayları veya demlenen çayların posaları atılmamalıdır. Çünkü çay, gözaltı morluklarının en önemli bitkisel çözümlerindendir.
· Soğuk su veya buz ile kompres de uygulanabilir. Böylelikle hem gözler rahatlatılmış olur, hem de gözaltı morluklarından kurtulabilinir. Kivi kabuğunun ıslak yüzeyi, gözaltı morluklarına iyi gelmelidir.
· Bir kovaya sıcak su konulup, yüze buhar banyosu yapılmalıdır. Hem gözaltı morlukları azalır, hem de yüzdeki gözenekler açılır, yüz temizliği de kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Aynı zamanda halka şeklinde dilimlenen çiğ patatesler gözaltlarına yerleştirilip 10 dakika bekletilir.

Gözaltı Morluk Kesin Tedavi Yöntemi

maruderm anti age göz altı morluk serumu 2 ay kullanım sonucunda kesin sonuca ulaşabiliceğiniz klinik olarak kanıtlanmıştır.
 


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..