Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, çoğu zaman ihmal edilip önemsenmese de; yüz bütünlüğünün korunması ve cildin pürüzsüz görünmesi için önem arz etmektedir. Göz çevresi bakımının en önemli avantajı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarını en iyi şekilde azaltmasıdır. Göz çevresi bakımının uygun bakım ürünleriyle düzenli olarak yapılması; yaşlanma belirtilerinin en aza indirilmesine olanak tanımaktadır.

Göz çevresi, yüz bölgesinin en hassas kısımları arasında yer almaktadır. İnce bir dokuya sahip olan göz çevresi, dış unsurların yıkıcı etkilerine karşı daha hassas davranmaktadır. Güneş ışınlarının zararlı etkileri ve stres gibi dış unsurlar, göz çevresinin yaşlılık belirtileri göstermesine ve gözaltlarının torbalanmasına neden olmaktadır.

Göz çevresi bakımı, organik cilt bakım ürünleri ve besleyici yüz serumları ile yapılmaktadır. Piyasada bulunan doğal içerikli bakım ürünleri, göz çevresi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ana husus, seçilen bakım ürününün doğal ve besleyici olmasıdır. Kişiler, kendi cilt tiplerine uygun olan göz çevresi bakım ürünlerini kolaylıkla seçebilmektedir.

Göz Çevresi Bakımı

Göz Çevresi Bakımı Nedir?

Göz çevresi bakımı, birden fazla bakım ürünüyle yapılan ve göz çevresinde oluşan çeşitli problemleri azaltmayı hedefleyen rutine verilen isimdir. Göz çevresi bakımının birçok aşaması ve püf noktası bulunmaktadır. Dikkatleri uygulanan bu aşamalar, göz çevresinin daha sağlıklı görünmesine ve kişinin adeta yeniden doğmuş gibi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Göz çevresi bakımında dikkat edilmesi gereken, bakım rutinlerinin sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve düzenli uyku ile desteklenmesi olmalıdır. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve yetersiz uyku, göz çevresinin yaşlılık belirtileri göstermesine ve kişinin olduğundan daha yorgun görünmesine neden olmaktadır. Sağlıklı beslenmek ve günlük en az sekiz saat kadar gece uykusu almak, göz çevresi problemlerinin azalmasına anahtar rol oynamaktadır.

Göz çevresi bakımının bir diğer püf noktası ise güneş koruyucu ürün kullanımıdır. Güneşin zararlı ışınları, göz çevresindeki dokuların hasar almasına ve doğal işleyişinin bozulmasına neden olmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak ve daha az göz çevresi problemi yaşamak için güneş koruyucu ürünlerin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Göz Çevresi Bakım Kremleri

Göz Çevresi Bakımı Ne İşe Yarar?

Göz çevresi bakımının insan cildine sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Temel amaç göz çevresinin iyileştirilmesi olsa da, ruh ve beden sağlığı üzerinde de olumlu etkiler göstermektedir. Öncelikli hedef, genel cilt sağlığının iyileştirilmesi olmalıdır ve kişinin daha kaliteli bir hayat sürmesi hedeflenmelidir. Yaşam standartları yükselen kişiler, daha sağlıklı bir cilde sahip olmakta ve daha az cilt sağlığı problemi yaşamaktadır.

Göz çevresi bakımı, göz çevresine ve gözaltlarında oluşan kusurların giderilmesine olanak tanımaktadır. Kaz ayakları, gözaltı morlukları, torbalanmalar ve kırışıklıklar, göz çevresi bakımının hedef aldığı cilt kusurları arasında yer almaktadır. Göz çevresi bakımı ile bu kusurların etkinlik düzeyi azaltılmakta ve kişi daha genç görünen bir cilde sahip olmaktadır.

Göz çevresi bakımı, göz çevresinde bulunan dokuların hyalüronik asit ve kolajen üretimini desteklemektedir. Bu sayede, cilt dokuları daha canlı görünmekte ve kişi yaşlanma belirtilerinden kurtulmaktadır. Hyalüronik asit ve kolajen moleküllerinin faydaları, kişilerin daha genç görünmesine ve özgüven bakımından etkili performans sergilemesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakım Ürünleri

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımının, organik cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılması önem arz etmektedir. Bununla birlikte, bazı doğal yağlar ve bitki özleri de göz çevresinin iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Göz çevresi bakımı için öncelikle bölgenin güzel bir şekilde temizlenmesi ve makyaj kalıntılarından arındırılması gerekmektedir. Organik temizleyici jeller, bu amaca en iyi şekilde hizmet edebilmektedir.

Temizlenen ve makyaj kalıntılarından arındırılan cilt, göz çevresine zarar vermeyecek ürünlerle en iyi şekilde beslenmelidir. Özelikle kolajen ve hyalüronik asit içeren göz çevresi serumları, ufak masaj hareketleriyle uygulanarak göz çevresi dokularının kendisini toparlamasını sağlamaktadır. Masaj uygulaması, göz çevresine olan kan akışını hızlandırarak; bölgedeki dokuların yeniden hayat bulmasına olanak tanımaktadır.

Göz çevresi bakımında güneş kremi kullanımı son derece önem arz etmektedir. Güneş koruyucu ürünler, göz etrafına veya gözaltlarına daha az sürülmektedir. Bu son derece yanlış bir tekniktir. Gözaltlarının ve göz çevresinin de koruyucu ürünlerle desteklenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde güneşten gelen UVA ve UVB ışınları, göz çevresinin kırışmasına ve gözaltlarının torbalanmasına neden olmaktadır.

Göz Çevresi Bakım Önerileri

Göz Çevresi Bakımı İçin Hangi Ürünlerin Kullanılması Gerekmektedir?

Göz çevresi bakımı için organik cilt bakım ürünleri ve yüz serumlarından yararlanmak gerekmektedir. Besleyici içeriği bulunan ve beyazlatıcı etki gösteren bakım ürünleri, göz çevresi kusurlarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle hyalüronik asit ve kolajen içeren serum çeşitleri, kazayağı ve gözaltı torbası gibi oluşumların en aza indirilmesine olanak tanımaktadır.

Maruderm Kozmetik, doğal içerikli özlerin güzellik sektörüyle buluşmasına olanak tanımaktadır. Bünyesinde bulunan onlarca farklı çeşit cilt bakım ürünü ile göz çevresi problemlerinin de azalmasına yardımcı olan Maruderm, uygun fiyat aralıkları ve müşteri yanlısı hizmet politikaları sayesinde diğer kozmetik firmaları arasında öne çıkmaktadır.

Maruderm göz çevresi bakım ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Bakım Kremi
 2. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi
 3. Maruderm Caffeine Peptid Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 4. Maruderm Night Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
 5. Maruderm Kolajen ve Hyalüronik Asit Anti – Age Cilt Bakım Serumu
 6. Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Bakım Kremi
 7. Maruderm SPF + 50 Leke Karşıtı Güneş Kremi
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..