quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Makyaj yaparken ya da makyajsız olan cildinizde göz çevresi için uyumlu ürünleri kullanmanız gerekir. Göz çevresinin derisi, yüzünüzdeki diğer alanlara göre daha incedir. Hassas olan bu deri üzerine ürün kullanırken dikkatli olunması gerekir. Cildiniz için doğru olan ürünleri satın alarak işe başlayabilirsiniz. Ancak her ürünü kullanmadan önce mutlaka belirli bir süre test etmeniz gerekir. Test aşamasından başarı ile geçen ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler bakım ya da makyaj ürünleri olabilir. İçerisinde az kimyasal bulunan ve parfüm olmayan gözaltı kapatıcı ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin cilt renginizin açık tonuna uyması gerekir. Gözaltlarını iyi kapatabilmek için kaliteli markaları tercih edebilirsiniz. Bakım yaparken aynı zamanda koyu halkaları kapatma özelliği olanlarını tercih edin. Piyasadaki en etkili klinik sonuçlarla etkisi kanıtlanmış olan maruderm Göz Çevresi Serumu bakıma mutlaka dahil edilmelidir.

Bakım Yağlarından Destek Alın

Göz çevresi için evde uygulanabilecek bakımlarda vardır. Herkesin evinde bulunan malzemeler ile bu bölgelere bakım yapması tavsiye edilir. Hem daha az maliyetli hem de kısa sürede kesin sonuç vermektedir. Bakım yağları bu çevre için büyük önem taşıyor. Ancak peridyodik bakım son derece önemlidir. İyi bir sonuç alınabilmesi için birkaç kullanım değil düzenli bir kullanım tercih etmeniz gerekiyor. Sonrasında gözaltlarında meydana gelen morlukların ve şişliklerin giderildiğini görebilirsiniz. Bakım yağları arasında farklı çeşitler vardır. Göz yapınıza en uygununu tercih ederek bakım yapmaya başlayabilirsiniz.

Koyu Halkaları Yok Eden Bakım

Göz çevresinde oluşan kötü görüntüyü iyileştiren çay maskesini yapabilirsiniz. Çay maskesini yaparken peçete kullanmayın. Daha fazla çay alması için makyaj pamuğu ya da sade pamuk kullanabilirsiniz. Pamuğu çay dolu tabağa bandırabilirsiniz. Pamuk tam anlamıyla ıslandıktan sonra sıkmadan doğrudan gözünüze koyabilirsiniz. Ancak damlama yapacaktır. Çay şekersiz ise kolay temizlenebilir. Ancak şekerli çayları, döküldüğü yerden temizlemek kolay olmayabilir. Bu noktada farklı temizleyiciler kullanabilirsiniz. Çay pamuklarını gözünüzde bir süre tutabilirsiniz. 15-20 dakikada hemen sonuç vermektedir. Göz altınızın rengini açtığı gibi şişkin görüntüyü de ortadan kaldırmaktadır. Bu bakım kürü aynı zamanda kaş ve kirpik diplerine bakım yapmaktadır. Buraların daha siyah olması için bu bakımı 3-4 hafta yapmanız gerekir. Koyu halkalar konusunda düzenli bakım son derece önemlidir.

Uygulama Yaparken Nazik Olun
 

Göz çevresine bakım yağları kullanırken nazik olmanız gerekir. Nazik ve hassas hareketler ile uygulamalar yapabilirsiniz. Uygulamaları yaparken genel olarak hassas davranmanız gerekir. Bu alanlarına bakım yağları kullanırken fazlasını tercih etmeyin. Fazla yağların kullanılması durumunda gözaltı bezeleri çıkabilir. Ayrıca gözlerinizin şişkin görüntüden kurtulabilmesi için patates de kullanabilirsiniz. Patatesleri soymadan ortadan ikiye kesebilirsiniz. Ardından gözlerinize koyabilirsiniz. Göz kapaklarınızda sıkı durabilmesi için bir bez ile bağlayabilirsiniz. Bu şekilde uyuyabilirsiniz. Ardından sabah kalkınca sonucu hemen fark edebilirsiniz. Bu bakım, aynı zamanda göz arpacıklarının geçirilmesinde de uygulanan bir yöntemdir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..