Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biri olan göz altı ışık dolgusu, ilerleyen yaş ve yorgunluk gibi nedenlerle ortaya çıkan göz altı problemlerini azaltmayı hedeflemektedir. Bu uygulama; morluk, torba ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini en aza indirerek kadınların daha özgüvenli hissetmesine olanak tanımaktadır.

Yorgunluk ve stres faktörleri, göz çevresi problemlerini yaygınlaşmasına neden olmaktadır. Bu faktörlerin cilt üzerindeki en olumsuz etkisi; hyaluronik asit miktarını azaltmalarıdır. Işık dolgusu, göz çevresi kırışıklık kremi çeşitlerinden daha işlevsel özellik göstererek; cilt dokularının hızlı bir şekilde hyalüronik asit üretmesine olanak tanımaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, göz çevresi problemlerinin azalması için uygulanmaktadır. Klinik ortamlarda, uzman kişiler tarafına uygulanan bu işlem; hem kadın hem de erkek bireylerin göz çevresi problemlerinin hedef almaktadır. İçeriğindeki besleyici bileşenler ile göz çevresinin eski sağlığına kavuşmasını sağlayan bu uygulama, etkili olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Enjekte yöntemi, göz altı ışık dolgusunun uygulanma prosedürleri arasında yer almaktadır. Göz etrafındaki dokulara; hyalüronik asit, amino asit, vitamin ve çeşitli mineraller enjekte edilir. Böylece, göz çevresinde sorun teşkil eden hasarlı hücreler; hızlı bir şekilde beslenmekte ve kısa sürede daha sağlıklı görünmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne İşe Yarar?

Göz altı ışık dolgusu, kırışıklık ve ince çizgi gibi göz çevresi problemlerinin azalması adına uygulanmaktadır. Son derece etkili bir yöntem olan göz altı ışık dolgusu, morluk ve torba gibi görünümlere de iyi gelmektedir. Bu sayede kişilerin, kendilerini rahatsız eden kötü görünümden kurtulmaları mümkün hale gelmektedir.

Göz altı ışık dolgusu yaptıranlar, şu şekilde sıralanan avantajları elde etmektedir:

  1. Emin ellerce, doğru bir şekilde uygulandığında; göz çukurların yükseltmektedir.
  2. Hyalüronik asit içeren yapısı, cildin daha genç ve sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır.
  3. Göz çevresi bakım kremi görevi görmektedir.
  4. Göz çevresinin ve gözaltlarının, elastikiyet düzeyini arttırmaktadır.
  5. Kişinin, yorgun ve yaşlı görünmesini büyük ölçüde engellemektedir.

Göz Altı Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu, birkaç pratik uygulama adamıyla yapılmaktadır. Bu uygulamalarda; gözaltındaki kemiğin hemen üstüne, enjekte işlemi yapılmaktadır. Doğal içerikli bileşenlerden oluşan bu dolgu materyali, kişinin daha genç ve güzel görünmesine olanak tanımaktadır. Göz altı ışık dolgusunun uygulanma esnasında, anestezik kremler ve solüsyonlar kullanılmaktadır.

Göz altı dolgusu, bol miktarda hyalüronik asit içermektedir. Bu nedenle, göz altı ışık dolgusunun sonucunda hiçbir şekilde ağrı hissedilmemektedir. Doğal yöntemlerle uygulanan bu operasyon, 20 dakika kadar kısa sürelerle sonlanmakta ve kişinin hiçbir acı hissetmeden estetik müdahale alabilmesini mümkün kılmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu, kanül yardımıyla yapılmaktadır. Sorunlu olduğu düşünülen bölgelere, kademeli olarak hyalüronik asit enjekte edilmektedir. Böylelikle, göz çevresinin ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminler; dış yöntemlerle aktarılmaktadır. Son derece pratik bir işlem olan göz altı dolgusu, etkili ve güvenilir olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kaç Seans Uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu seans sayıları, kişilerin talep ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Her vücut aynı skalada bulunmamakta ve her bir bireyin ayrı ihtiyaçları oluşmaktadır. Göz altı ışık dolgusu da bu ihtiyaçlar doğrultusunda kişiye özel bir şekilde uygulanmaktadır. Bununla birlikte, genellikle tek seansta verim alınmaktadır.

Göz altı ışık dolgusunun ilk seansından 15 gün kadar sonra, işlemin gerçek etkileri ortaya çıkmaya başlamaktadır. Hyalüronik asitle beslenen göz altı dokuları, 15 ila 20 gün arasında tamamen canlanmakta ve kırışıklık gibi sorunlara karşı dirençli hale gelmektedir. Morluk, torba ve kırışıklık gibi sorunlar; göz altı ışık dolgusu ile tarihe karışmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Seans Sayısı

Göz Altı Işık Dolgusu Ne Kadar Süre Etki Eder?

Hyalüronik asit, cilt dokularının nemi ve elastikiyeti için önem arz etmektedir. Hyalüronik asit bakımından performans düşüklüğü yaşayan cilt dokuları, zamanla kırışmakta ve cilt kuruluğu problemleri oluşturabilmektedir. Göz altı ışık dolgusu, göz altlarının hyalüronik asit düzeyini arttırarak; sorunlu bölgeleri tedavi etmeyi hedeflemektedir.

Göz altı ışık dolgusu, bir ila bir buçuk yıl arası kadar etki etmektedir. İşlem esnasında cilt dokularına yüklenen hyalüronik asit ve peptidler, bir ila bir buçuk yıl arasında tamamen yok olmaktadır. Tam bu esnada, işlemi yeniletmek ve tekrardan seans almak; göz altı ışık dolgusunun daha uzun ömürlü kullanılabilmesi adına önem arz etmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Göz altı ışık dolgusu, cilt hassasiyeti bulunan ve hamile olan kişilere uygulanmamaktadır. Herhangi bir yan etkisi olmamakla beraber, olası bir sağlık problemi oluşmaması adına; bu kurallara dikkat etmek önem arz etmektedir. Emziren anneler de bu işlemde faydalanamamaktadır. Uzman doktorlar, hastayı detaylı bir şekilde inceledikten sonra; işleme uygunluğu tespit edebilmektedir.

Göz altı ışık dolgusu sonrasında, küçük kızarık ve şişlikler oluşabilmektedir. Bu nedenle, işlem sonunda buz kompres uygulaması yapılması gerekmektedir. Bu durumlar dışında her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır ve kişiler tarafından beğenilerek tercih edilmektedir. Göz altı ışık dolgusu ile kusursuz görünen göz altları mümkün hale gelmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..