quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Ginseng Nedir Ne İşe Yarar?

Ginseng Nedir Ne İşe Yarar?

Ginseng Nedir ve Ne İşe Yarar?

Ginseng, Asya kıtasında yetiştirilen ve faydaları saymakla bitmeyen bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Ginseng bitkisinin Latince adı “Panax”’tır ve tam iyileşme anlamına gelmektedir. Ginseng, yapısı nedeniyle insana benzetilen bir bitkidir. Bu nedenle adamotu olarak da adlandırılmaktadır.

Ginseng özü, özellikle Çinlilerin güzellik algısı için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle uzun yıllar boyunca Çin’de cilt bakımında ginsengden yararlanılmıştır.

Ginseng Çeşitleri

Ginsengin farklı türlerinin olduğu bilinmektedir. En çok kullanılan 3 ginseng çeşidi aşağıdaki gibidir:

Kırmızı Ginseng: Çin ve Kore’de yetiştirilmektedir. Cilt bakımı için en çok tercih edilen ginseng türüdür. Enerji verici özelliği sebebiyle sağlık alanında da çokça kullanılmaktadır.

Amerikan Ginsengi: ABD’de Georgia ve Wisconsin’de yetiştirilmektedir. Stres yatıştırıcı etkisi sebebi ile çay olarak tüketilmektedir.

Sibirya Ginsengi: Diğer ginseng türlerinde olan ginsenosit adı verilen madde bu türde bulunmamaktadır. Bu nedenle cilt bakımı için diğer türlerden daha az tercih edilmektedir.

Ginseng İçeren Besinler Nelerdir?

Ginseng faydaları ve cilt bakımına etkisi ile bilinen bir bitki çeşididir. Ginseng başlı başına bir bitki olduğu için diğer bitki türleri içerisinde bulunmamaktadır. Ginseng özü, hem cilt bakım ürünleriyle hem de besin olarak vücuda alınabilmektedir. Görünüşü bakımından zencefile benzetilen ginseng bitkisi farklı yöntemlerle de kullanılmaktadır.

Ginseng kök bitkisi kurutularak ginseng çayı yapılmaktadır. Günde bir ya da iki fincan ginseng çayı içmek, hücre yenilenmesine ve kolajen üretimine fayda sağlamaktadır. Ayrıca bağışıklık güçlendirici etkisi ile pek çok hastalığı önleyici özelliği de bulunmaktadır. Özellikle soğuk kış aylarında ginseng çayı tüketilmesi uzmanlar tarafından sıklıkla önerilmektedir.

Ginseng içeren takviye edici gıdalar piyasada mevcuttur. Bu gıdaların içerisine farklı vitaminler eklenerek tek bir kapsülde birden çok fayda sağlanabilmektedir. Hafıza onarımı ve beyin fonksiyonlarına olan etkisi sebebi ile demans ve Alzheimer gibi hastalıklarda ginseng bitkisinden çokça yararlanılmaktadır.

Ginseng ve Cilt Bakımı

Ginseng ile cilt bakımı uzun yıllardır Çinlilerin bakım rutini arasında yer almaktadır. Ginseng sayesinde cilt daha genç bir görünüm kazanmaktadır. Bunun için ginseng özü içeren ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ginseng içeren ürünlerin de yer aldığı haftalık bir cilt bakımı rutini oluşturmak, daha etkili sonuç alınmasını sağlayacaktır.

Ginseng, yaşlanma karşıtı özelliği ile öne çıkmaktadır. 20’li yaşlardan sonra azalan kolajen üretimini desteklemek amacı ile ginseng içeren ürünlerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu sayede cilt bariyeri sağlam kalarak cildin yaşlanması geciktirilmektedir.

30 – 35 yaş aralığındaki kişiler, ginseng içerikli ürünleri mutlaka cilt bakım rutinlerine eklemelidir. Haftada 3 – 4 kez ginseng içerikli ürünlerin kullanılmasının cilt elastikiyetini koruduğu bilinmektedir.

Ginseng özü, antioksidan özelliği ile vücuttaki serbest radikallerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Ginseng kullanımı sayesinde oksidanların ciltten uzaklaştırılarak daha canlı bir görünüm elde edilecektir.

Hassas göz çevresi için özel bir cilt bakım rutini oluşturulmalıdır. Hücre yenileyici ve onarıcı özelliği olan ginseng, koyu halka oluşumunun da önüne geçmektedir. Ayrıca kaz ayağı denilen kırışıklıkların giderilmesi ve önlenmesinde ginseng kullanımının önemi büyüktür.

Ginseng ile cilt bakımı denilince akla gelen bir diğer nokta ise ginsengin anti-enflamatuar özelliğidir. Egzamalı ciltlerde ve çeşitli yaraların iyileştirilmesinde ginseng mucizesinden faydalanılmaktadır. Ginseng özü, akne ve siyah nokta gibi cilt kusurlarını gidermede de etkili olmaktadır.

Ginseng, hassas ciltli kişiler için de iyi bir bakım ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yatıştırıcı özelliği sayesinde hassas ciltlerde oluşan kuruluk ve kaşıntı gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle ginseng içerikli ürünlerher cilt tipi için güvenle tavsiye edilmektedir.

Ginseng İçeren Ürünler Nasıl Kullanılmalıdır?

Ginseng ile cilt bakımı yapılırken cildi yormamak adına farklı ürünler aynı anda kullanılmamalıdır. Farklı içerikli nemlendirici ve serumlar kullanılacaksa bu ürünlerin 12 saat arayla kullanılması tavsiye edilmektedir. Ginseng özü içeren ürünlerin sabah, diğer bakım ürünlerinin akşam kullanılmasıyla iyi bir cilt bakımı rutini oluşturmak mümkündür.

Ginseng özlü ürünler kullanılmadan önce cilt temizliğinin yapılması gerekmektedir. Bu noktada Maruderm Yüz Yıkama Jeli ile temizleme yapılarak cilt serum kullanımına hazır hale getirilmelidir. Sebum tabakası fazla olan bölgelerde serumların cilde iyi nüfuz edebilmesi adına temizlik adımının atlanmaması önerilmektedir.

Cilde peeling yapılan günlerde cildin onarılması ve nemlendirilmesini sağlamak için ginseng özü içeren ürünlerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Hücre yenileyici özelliği olan ginseng, peeling sonrası cildin ihtiyacı olan nemi geri kazanmasını sağlayacaktır.

Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serum

Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serumiçeriğindeki ginseng özü ile cildin ihtiyacı olan bakımın yapılmasına yardımcı olur. Niacinamide içeriğiyle birlikte B vitamininin cilde nüfuz etmesini sağlar. Bu sayede cilt çok daha ışıltılı ve canlı bir görünüm kazanır.

Marudem Cilt Yenileyici Serum içerisinde pantenol ve hyalüronik asit de bulunmaktadır. Bu iki madde, cildin nemini kaybetmemesi için cilt bariyerini onarma görevini üstlenmektedir. Hyalüronik asidin yüksek nem tutucu özelliği ile kuru ciltlere en iyi bakımın yapılmasını sağlamaktadır. 

İçerisinde paraben ve parfüm içermeyen ginseng özlü serum, doğal bir bakım için cildin ihtiyacı olan ürünler arasında yer alır. Çinlilerin güzellik sırlarının arasında yer alan ginseng özü ile kısa sürede parlak bir cilde kavuşmak mümkündür.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..