quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Gece Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gece Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gece Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? 5 Adımda Gece Cilt Bakımı

Cilt yapısı, hem geceleri hem de gündüzleri yapılması gereken bakım rutinlerine fazlasıyla ihtiyaç duymaktadır. Gece cilt bakımı, gün boyu yorulan ve hasar alan cildin dinlenmesine ve onarılmasına yardımcı olmaktadır. Cilt yapısı için gündüz yapılan bakım uygulamalarına nazaran, gece yapılan bakım uygulamaları çok daha fazla önem arz etmektedir.

Günümüz modern dünyasının olumsuz bir getirisi olan hava kirliliği, cilt yüzeyinin gün boyu zarar görmesine neden olmaktadır. Gündüzleri, yoğun iş hayatı ve stres faktörleriyle mücadele nedeniyle yıpranan cildin, gece cilt bakımı ile düzenli bir şekilde onarılması gerekmektedir. Gündüz boyunca yaşanan tüm olumsuzluklar, gece cilt bakımı sayesinde telafi edilmektedir.

Doğal ürünlerin mucizesine inanan ve bu vizyonla yola çıkan Maruderm; onlarca farklı cilt bakım ürünü ile gece cilt bakımı konusunda da müşterilerinin yüzünü güldürmektedir. Maruderm gece onarıcı cilt bakım serumu, gün boyu yorulan ve yıpranan cildin uyku süresince onarılmasına ve iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Cilt yüzeyini hızlı bir şekilde onarması nedeniyle, Maruderm ürünleri arasında öne çıkmaktadır.

Gece Boyunca Cildimizde Neler Olmaktadır?

İnsan vücudu üzerinde, gece boyunca gerçekleşen pek çok farklı durum bulunmaktadır. Gündüz salgılanan hormonlar ile gece salgılanan hormonlar aynı değildir ve gece salgılanan hormonlar çoğunlukla cilt yüzeyine etki etmektedir. Gün boyunca sindirim, dolaşım, solunum gibi sistemlere enerji harcayan vücut, gece içerisinde cilt ve deri sistemlerine yönelmektedir.

Gece boyunca salgılanan pek çok farklı hormon, özellikle cilt yüzeyini hedef alarak tüm sistemi dinlendirmeyi hedeflemektedir. Gece süresince cilt dokuları, daha fazla kolajen üretmeye çalışarak cilt yüzeyini onarmaya çalışmaktadır. Günün tüm yorgunluğu ve stresi, gece içerisinde gerçekleşen vücut fonksiyonları sayesinde atılmaya çalışılmaktadır.

Özellikle melatonin hormonu, gece boyunca salgılanarak cilt ve saç yapısını güçlendirmeye çalışmaktadır. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen kişiler, melatonin hormonunun öneminin farkındadır. Verimli bir şekilde gece uykusunun gerçekleşmesi, melatonin hormonunun daha düzenli salgılanmasını sağlamaktadır.

Düzenli Uykunun Cilt Sağlığı Üzerindeki Etkileri

Düzenli uyku, tüm vücut sistemleri için önemlidir ancak özellikle cilt sağlığı, düzenli ve verimli uykuya daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Düzenli uyku alışkanlıklarına sahip olmamak, daha erken yaşlanmaya ve daha fazla kırışmaya neden olmaktadır. Hemen hemen herkes, uykusuz kaldığı günlerde daha solgun göründüğünün farkındadır.

Düzenli ve verimli uyku, cilt yüzeyindeki kolajen üretimini arttırmaktadır. Kolajen yaşlanma sürecini geciktiren ve cildi yenileyen bir bileşendir. Tüm yaşlanma süreci ve doku tahribatı, ilerleyen yaşlarla beraber gelişen kolajen azalmasını kaynak almaktadır. Düzenli ve verimli bir uyku rutinine sahip olmak, kolajen dengesinin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Hemen hemen herkes güzellik uykusu ifadesinin anlamını kavramaktadır. Daha güzel ve daha pürüzsüz bir cilt yapısı için günlük en az sekiz saat derin uyku halinde uyumak gerekmektedir. Uykusuzluk nedeniyle yorulan vücut, ilk olarak cilt düzeyini tahrip etmektedir. Böylece kaybettiği enerjiyi geri almaya çalışmaktadır. Düzenli ve verimli uyumak cilt tahribatını büyük ölçüde önlemektedir.

5 Adımda Gece Cilt Bakımı

Gece cilt bakımı, uzmanlar tarafından önerilen bir takım adımlardan oluşmaktadır. Günün tüm yorgunluğunu atmak ve daha kaliteli bir şekilde kullanılması uyumak için gece cilt bakımı adımları titizlikle uygulanmalıdır. Gece cilt bakımını her gün yapılan bir alışkanlık haline getirmek, zamanla daha dayanıklı ve daha genç bir görünüm kazanmaya olanak tanımaktadır.

Kişilerin gece cilt bakımı rutinleri, kendi planlarına göre değişkenlik gösterse de; hemen hemen herkes aynı adımları uygulamaktadır. Olmazsa olmaz gece cilt bakımı adımları, hem erkek hem de kadınların en ihtiyaç duyduğu rutinlerden biridir. Bu yazımızda, gece cilt bakımı adımlarını ve her adımda kullanılması gereken ürünleri sizler için derledik. 5 adımda gece cilt bakımı şu şekilde sıralanmaktadır:

1 - Cilt Temizliği

Maruderm karma ve yağlı ciltlere özel salisilik asit içeren temizleme jeli, gece cilt bakımının ilk adımı için harika bir üründür. Gün boyu yağlanan ve kirlenen cilt yüzeyi, salisilik asit yardımcıyla derinlemesine temizlenmekte ve gece boyunca rahat bir nefes almaktadır.

2 - Tonik Uygulaması

Maruderm leke karşıtı cilt beyazlatıcı tonik ile gece bakım rutininin ikinci adımı harika bir şekilde tamamlanmaktadır. Cilt yüzeyinde kalan makyaj kalıntısı ve ölü deriler, tonik yardımıyla kolay bir şekilde uzaklaştırılmaktadır. Uzaklaşan kir ve bakteriler, cildin gece boyunca daha rahat dinlenmesine yardımcı olmaktadır.

3 - Besleyici Cilt Serumu Uygulaması

Maruderm ginseng cilt yenileyici serum, gece cilt bakımının üçüncü adımının en güvenli tercihi olarak nitelendirilmektedir. Ginseng yağının iyileştirici gücü, gün boyunca yıpranan cildin güçlenmesine ve kendi kendini yenilemesine olanak tanımaktadır.

4 - Cildi Nemlendirmek

Tüm bakım aşamalarının tam olarak verim sağlaması için süreç sonunda cildin bol bol nemlendirilmesi gerekmektedir. Maruderm hyalüronik asit nemlendirici yüz kremi, gece cilt bakımı rutinin dördüncü aşamasına en uygun ürünlerden biri olarak nitelendirilmektedir.

5 - Göz Çevresi Bakım Kemi Uygulaması

Maruderm caffeine göz çevresi bakım serumu, gün boyu yorulan ve yıpranan göz altlarının tazelenmesine yardımcı olmaktadır. Gece bakım rutininin son aşaması olan göz çevresi ürün kullanımı, sürecin en mükemmel şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..