Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Gece Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gece Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gece Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? 5 Adımda Gece Cilt Bakımı

Cilt yapısı, hem geceleri hem de gündüzleri yapılması gereken bakım rutinlerine fazlasıyla ihtiyaç duymaktadır. Gece cilt bakımı, gün boyu yorulan ve hasar alan cildin dinlenmesine ve onarılmasına yardımcı olmaktadır. Cilt yapısı için gündüz yapılan bakım uygulamalarına nazaran, gece yapılan bakım uygulamaları çok daha fazla önem arz etmektedir.

Günümüz modern dünyasının olumsuz bir getirisi olan hava kirliliği, cilt yüzeyinin gün boyu zarar görmesine neden olmaktadır. Gündüzleri, yoğun iş hayatı ve stres faktörleriyle mücadele nedeniyle yıpranan cildin, gece cilt bakımı ile düzenli bir şekilde onarılması gerekmektedir. Gündüz boyunca yaşanan tüm olumsuzluklar, gece cilt bakımı sayesinde telafi edilmektedir.

Doğal ürünlerin mucizesine inanan ve bu vizyonla yola çıkan Maruderm; onlarca farklı cilt bakım ürünü ile gece cilt bakımı konusunda da müşterilerinin yüzünü güldürmektedir. Maruderm gece onarıcı cilt bakım serumu, gün boyu yorulan ve yıpranan cildin uyku süresince onarılmasına ve iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Cilt yüzeyini hızlı bir şekilde onarması nedeniyle, Maruderm ürünleri arasında öne çıkmaktadır.

Gece Boyunca Cildimizde Neler Olmaktadır?

İnsan vücudu üzerinde, gece boyunca gerçekleşen pek çok farklı durum bulunmaktadır. Gündüz salgılanan hormonlar ile gece salgılanan hormonlar aynı değildir ve gece salgılanan hormonlar çoğunlukla cilt yüzeyine etki etmektedir. Gün boyunca sindirim, dolaşım, solunum gibi sistemlere enerji harcayan vücut, gece içerisinde cilt ve deri sistemlerine yönelmektedir.

Gece boyunca salgılanan pek çok farklı hormon, özellikle cilt yüzeyini hedef alarak tüm sistemi dinlendirmeyi hedeflemektedir. Gece süresince cilt dokuları, daha fazla kolajen üretmeye çalışarak cilt yüzeyini onarmaya çalışmaktadır. Günün tüm yorgunluğu ve stresi, gece içerisinde gerçekleşen vücut fonksiyonları sayesinde atılmaya çalışılmaktadır.

Özellikle melatonin hormonu, gece boyunca salgılanarak cilt ve saç yapısını güçlendirmeye çalışmaktadır. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen kişiler, melatonin hormonunun öneminin farkındadır. Verimli bir şekilde gece uykusunun gerçekleşmesi, melatonin hormonunun daha düzenli salgılanmasını sağlamaktadır.

Düzenli Uykunun Cilt Sağlığı Üzerindeki Etkileri

Düzenli uyku, tüm vücut sistemleri için önemlidir ancak özellikle cilt sağlığı, düzenli ve verimli uykuya daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Düzenli uyku alışkanlıklarına sahip olmamak, daha erken yaşlanmaya ve daha fazla kırışmaya neden olmaktadır. Hemen hemen herkes, uykusuz kaldığı günlerde daha solgun göründüğünün farkındadır.

Düzenli ve verimli uyku, cilt yüzeyindeki kolajen üretimini arttırmaktadır. Kolajen yaşlanma sürecini geciktiren ve cildi yenileyen bir bileşendir. Tüm yaşlanma süreci ve doku tahribatı, ilerleyen yaşlarla beraber gelişen kolajen azalmasını kaynak almaktadır. Düzenli ve verimli bir uyku rutinine sahip olmak, kolajen dengesinin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Hemen hemen herkes güzellik uykusu ifadesinin anlamını kavramaktadır. Daha güzel ve daha pürüzsüz bir cilt yapısı için günlük en az sekiz saat derin uyku halinde uyumak gerekmektedir. Uykusuzluk nedeniyle yorulan vücut, ilk olarak cilt düzeyini tahrip etmektedir. Böylece kaybettiği enerjiyi geri almaya çalışmaktadır. Düzenli ve verimli uyumak cilt tahribatını büyük ölçüde önlemektedir.

5 Adımda Gece Cilt Bakımı

Gece cilt bakımı, uzmanlar tarafından önerilen bir takım adımlardan oluşmaktadır. Günün tüm yorgunluğunu atmak ve daha kaliteli bir şekilde kullanılması uyumak için gece cilt bakımı adımları titizlikle uygulanmalıdır. Gece cilt bakımını her gün yapılan bir alışkanlık haline getirmek, zamanla daha dayanıklı ve daha genç bir görünüm kazanmaya olanak tanımaktadır.

Kişilerin gece cilt bakımı rutinleri, kendi planlarına göre değişkenlik gösterse de; hemen hemen herkes aynı adımları uygulamaktadır. Olmazsa olmaz gece cilt bakımı adımları, hem erkek hem de kadınların en ihtiyaç duyduğu rutinlerden biridir. Bu yazımızda, gece cilt bakımı adımlarını ve her adımda kullanılması gereken ürünleri sizler için derledik. 5 adımda gece cilt bakımı şu şekilde sıralanmaktadır:

1 - Cilt Temizliği

Maruderm karma ve yağlı ciltlere özel salisilik asit içeren temizleme jeli, gece cilt bakımının ilk adımı için harika bir üründür. Gün boyu yağlanan ve kirlenen cilt yüzeyi, salisilik asit yardımcıyla derinlemesine temizlenmekte ve gece boyunca rahat bir nefes almaktadır.

2 - Tonik Uygulaması

Maruderm leke karşıtı cilt beyazlatıcı tonik ile gece bakım rutininin ikinci adımı harika bir şekilde tamamlanmaktadır. Cilt yüzeyinde kalan makyaj kalıntısı ve ölü deriler, tonik yardımıyla kolay bir şekilde uzaklaştırılmaktadır. Uzaklaşan kir ve bakteriler, cildin gece boyunca daha rahat dinlenmesine yardımcı olmaktadır.

3 - Besleyici Cilt Serumu Uygulaması

Maruderm ginseng cilt yenileyici serum, gece cilt bakımının üçüncü adımının en güvenli tercihi olarak nitelendirilmektedir. Ginseng yağının iyileştirici gücü, gün boyunca yıpranan cildin güçlenmesine ve kendi kendini yenilemesine olanak tanımaktadır.

4 - Cildi Nemlendirmek

Tüm bakım aşamalarının tam olarak verim sağlaması için süreç sonunda cildin bol bol nemlendirilmesi gerekmektedir. Maruderm hyalüronik asit nemlendirici yüz kremi, gece cilt bakımı rutinin dördüncü aşamasına en uygun ürünlerden biri olarak nitelendirilmektedir.

5 - Göz Çevresi Bakım Kemi Uygulaması

Maruderm caffeine göz çevresi bakım serumu, gün boyu yorulan ve yıpranan göz altlarının tazelenmesine yardımcı olmaktadır. Gece bakım rutininin son aşaması olan göz çevresi ürün kullanımı, sürecin en mükemmel şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..