Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Eyeliner ve Babyliner Arasındaki Fark Nedir?

Eyeliner ve Babyliner Arasındaki Fark Nedir?

Eyeliner ve Babyliner Arasındaki Fark Nedir?

Göz makyajının en vazgeçilmez türü olan eyeliner, kalıcı makyaj uygulamaları sayesinde; uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilmektedir. Güzellik uzmanları, eyeliner ve babyliner uygulamaları ile müşterilerinin kalıcı bir şekilde göz makyajına sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan eyeliner ve babyliner, birbirlerinden tamamen farklı şekillerde yapılmaktadır. Eyeliner, göz kapağının hemen üzerine uygulanırken; babyliner göz kapağının içine ve kirpik diplerine uygulanmaktadır. Her iki işlemde de temel amaç, gözlerin daha çekik ve etkileyici görünmesidir.

Kadınların zamandan ve enerjiden tasarruf etmesine olanak tanıyan eyeliner ve babyliner uygulamaları, son derece pratik yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Birkaç saat içerisinde tamamlanan bu işlemler, kişilerin uzun vadede kalıcı makyaj elde etmesine olanak tanımaktadır. Söz konusu hizmetin, uzman kişilerden alınması; olası problemlerin ortaya çıkmaması adına önem arz etmektedir.

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, göz kapağının üzerine uygulanmakta ve gözlerin daha çekik görünmesine olanak tanımaktadır. Kadınların en çok tercih ettiği makyaj uygulamaları arasında yer alan eyeliner; ince, kalın, kuyruklu ve kuyruksuz olmak üzere farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Bununla birlikte, eyeliner yardımıyla asimetrik ve ilginç tasarımlı makyajlar da yapılmaktadır.

Eyeliner, uzun yıllardır kullanılmakta olup; kadınların en sevdiği makyaj ürünleri arasında yer almaktadır. Bu işlemin, kalıcı eyeliner uygulaması sayesinde; uzun ömürlü olabilmesi mümkün hale gelmektedir. Kalıcı eyeliner işlemi, kadınların eyeliner görünümüne uzun vadede sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Son derece pratik yöntemler kullanarak yürütülen kalıcı eyeliner işlemi, zararsız bir uygulama olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Günün her saati hazır ve nazır olmaya olanak tanıyan kalıcı eyeliner, kaş pudralama işleminde olduğu gibi pigmentasyon işlemi kullanılarak yapılmaktadır.

Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Eyeliner, göz çevresinin kalıcı bir şekilde boyanması anlamına gelmektedir. Bitkisel içerikli boyalar, göz çevresi üzerinde dikkatli bir şekilde çizim yapmaktadır. Kişiler, istedikleri formda ve renkteki eyeliner çizimini; güzellik uzmanına iletmekte ve bu süreç bir saat kadar sürmektedir. İşlem öncesi, uygulama yapılacak olan böyle anestezi kremleri ile uyuşturulmaktadır.

Eyeliner uygulaması ile kişiler, istedikleri göz makyajını kalıcı olarak elde edebilmektedir. Son derece pratik bir uygulama prosedürüne sahip olan kalıcı eyeliner, mikro uçlu iğnelerin deri altına boya enjekte etmesi anlamına gelmektedir. Güzellik uzmanları tarafından yapılan bu uygulama, pratik ve güvenilir çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Eyeliner Kimlere Uygulanır?

Eyeliner uygulaması, zararsız ve güvenli bir uygulama olması nedeniyle; isteyen herkese kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bununla beraber, hamilelik ve kronik rahatsızlık gibi durumlarda; bu hizmetin doktor kontrolünde yürütülmesi önem arz etmektedir. Özellikle cilt hastalıklarına sahip olan kişilerin, bu işlemi yaptırmadan önce doktoruna danışmanın gerekmektedir.

Kalıcı eyeliner uygulamasını, 18 yaş altı kişiler de yaptıramamaktadır. Bununla birlikte, kalıcı eyelinere engel olan durumlar; şeker hastalığı, gözde siğil, kirpik kepeklenmesi, atopi eğilimli cilt, kılcal damar çatlağı ve arpacık olarak sıralanmaktadır. Kişilerin, bu hizmeti almadan önce uzman bir doktordan fikir alması ve söz konusu hizmetin sonuçları hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Babyliner Nedir?

Babyliner, eyeliner işleminden farklı olarak; kirpik diplerinin belirgin hale getirilmesi anlamına gelmektedir. Kirpik diplerine uygulanan babyliner işlemi, gözlerin daha büyük görünmesine ve kirpiklerin hacim kazanmasına olanak tanımaktadır. Babyliner işlemi, uzman güzellik personelleri aracılığıyla uygulanmakta ve kişilerin daha çekici bakışlara sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Babyliner, kirpik diplerinin belli belirsiz boyanması anlamına gelmektedir. Ten rengine uyum sağlayan ve doğal içerikli olan boyalarla yapılan bu işlem, göz bebeklerinin daha net görünmesine ve kirpiklerin daha hacimli olmasına olanak tanımaktadır. Küçük bir kuyruk eklenmesiyle sonlanan bu uygulama, etkileyici bakışlara olanak tanıması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Babyliner Nasıl Uygulanır?

Babyliner işlemi, kirpik diplerine uygulanmakta ve kalıcı olarak kullanılabilmektedir. Babyliner yaptıranlar, uzun vadede mükemmel bir kirpik hacmine sahip olmaktadır. Cilt dokularına boya enjekte etme yoluyla uygulanan bu işlem, kullanışlı ve pratik olan makyaj uygulamaları arasında yer alması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Babyliner ve eyeliner arasındaki fark, babyliner uygulamasının kirpik diplerine ve göz kapağının altında yapılması olarak gösterilmektedir. Uygulama prosedürleri bakımından oldukça benzer olsalar da; her iki işlem de birbirinden farklı yürütülmektedir. Kullanılan boyalar ve işlemin kalıcılık düzeyi, babyliner ve eyeliner arasındaki farkları oluşturmaktadır.

Babyliner Kimlere Uygulanır?

Babyliner işlemi, klinik bir uygulama olması nedeniyle; hamilelere ve kronik hastalıklara sahip olan kişilere uygulanmaktadır. Mikro uçlu iğnelerin deri altına nüfuz etmesi yoluyla uygulanan bu işlem; hassas adımlarla yapılmakta ve bu nedenle uzman kişiler tarafından yürütülmektedir. Söz konusu uygulamanın, uzman kişiler tarafından yapılması; ciddi sağlık problemlerinin önlenmesi açısından önem arz etmektedir.

Şeker hastalığına sahip olmak, cilt kuruluğu problemleri yaşamak ve atopik dermatit gibi unsurlar; babyliner işlemine engel olan faktörler olarak sıralanmaktadır. Söz konusu uygulamanın, sorunsuz bir şekilde yürütülmesi için uzman dermatoloji doktorlarından onay alınması gerekmektedir. Tüm şartlar sağlandığı takdirde, babyliner uygulamasının hiçbir şekilde zarar vermediği görülmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..