Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Eyeliner ve Babyliner Arasındaki Fark Nedir?

Eyeliner ve Babyliner Arasındaki Fark Nedir?

Eyeliner ve Babyliner Arasındaki Fark Nedir?

Göz makyajının en vazgeçilmez türü olan eyeliner, kalıcı makyaj uygulamaları sayesinde; uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilmektedir. Güzellik uzmanları, eyeliner ve babyliner uygulamaları ile müşterilerinin kalıcı bir şekilde göz makyajına sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan eyeliner ve babyliner, birbirlerinden tamamen farklı şekillerde yapılmaktadır. Eyeliner, göz kapağının hemen üzerine uygulanırken; babyliner göz kapağının içine ve kirpik diplerine uygulanmaktadır. Her iki işlemde de temel amaç, gözlerin daha çekik ve etkileyici görünmesidir.

Kadınların zamandan ve enerjiden tasarruf etmesine olanak tanıyan eyeliner ve babyliner uygulamaları, son derece pratik yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Birkaç saat içerisinde tamamlanan bu işlemler, kişilerin uzun vadede kalıcı makyaj elde etmesine olanak tanımaktadır. Söz konusu hizmetin, uzman kişilerden alınması; olası problemlerin ortaya çıkmaması adına önem arz etmektedir.

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, göz kapağının üzerine uygulanmakta ve gözlerin daha çekik görünmesine olanak tanımaktadır. Kadınların en çok tercih ettiği makyaj uygulamaları arasında yer alan eyeliner; ince, kalın, kuyruklu ve kuyruksuz olmak üzere farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Bununla birlikte, eyeliner yardımıyla asimetrik ve ilginç tasarımlı makyajlar da yapılmaktadır.

Eyeliner, uzun yıllardır kullanılmakta olup; kadınların en sevdiği makyaj ürünleri arasında yer almaktadır. Bu işlemin, kalıcı eyeliner uygulaması sayesinde; uzun ömürlü olabilmesi mümkün hale gelmektedir. Kalıcı eyeliner işlemi, kadınların eyeliner görünümüne uzun vadede sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Son derece pratik yöntemler kullanarak yürütülen kalıcı eyeliner işlemi, zararsız bir uygulama olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Günün her saati hazır ve nazır olmaya olanak tanıyan kalıcı eyeliner, kaş pudralama işleminde olduğu gibi pigmentasyon işlemi kullanılarak yapılmaktadır.

Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Eyeliner, göz çevresinin kalıcı bir şekilde boyanması anlamına gelmektedir. Bitkisel içerikli boyalar, göz çevresi üzerinde dikkatli bir şekilde çizim yapmaktadır. Kişiler, istedikleri formda ve renkteki eyeliner çizimini; güzellik uzmanına iletmekte ve bu süreç bir saat kadar sürmektedir. İşlem öncesi, uygulama yapılacak olan böyle anestezi kremleri ile uyuşturulmaktadır.

Eyeliner uygulaması ile kişiler, istedikleri göz makyajını kalıcı olarak elde edebilmektedir. Son derece pratik bir uygulama prosedürüne sahip olan kalıcı eyeliner, mikro uçlu iğnelerin deri altına boya enjekte etmesi anlamına gelmektedir. Güzellik uzmanları tarafından yapılan bu uygulama, pratik ve güvenilir çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Eyeliner Kimlere Uygulanır?

Eyeliner uygulaması, zararsız ve güvenli bir uygulama olması nedeniyle; isteyen herkese kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bununla beraber, hamilelik ve kronik rahatsızlık gibi durumlarda; bu hizmetin doktor kontrolünde yürütülmesi önem arz etmektedir. Özellikle cilt hastalıklarına sahip olan kişilerin, bu işlemi yaptırmadan önce doktoruna danışmanın gerekmektedir.

Kalıcı eyeliner uygulamasını, 18 yaş altı kişiler de yaptıramamaktadır. Bununla birlikte, kalıcı eyelinere engel olan durumlar; şeker hastalığı, gözde siğil, kirpik kepeklenmesi, atopi eğilimli cilt, kılcal damar çatlağı ve arpacık olarak sıralanmaktadır. Kişilerin, bu hizmeti almadan önce uzman bir doktordan fikir alması ve söz konusu hizmetin sonuçları hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Babyliner Nedir?

Babyliner, eyeliner işleminden farklı olarak; kirpik diplerinin belirgin hale getirilmesi anlamına gelmektedir. Kirpik diplerine uygulanan babyliner işlemi, gözlerin daha büyük görünmesine ve kirpiklerin hacim kazanmasına olanak tanımaktadır. Babyliner işlemi, uzman güzellik personelleri aracılığıyla uygulanmakta ve kişilerin daha çekici bakışlara sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Babyliner, kirpik diplerinin belli belirsiz boyanması anlamına gelmektedir. Ten rengine uyum sağlayan ve doğal içerikli olan boyalarla yapılan bu işlem, göz bebeklerinin daha net görünmesine ve kirpiklerin daha hacimli olmasına olanak tanımaktadır. Küçük bir kuyruk eklenmesiyle sonlanan bu uygulama, etkileyici bakışlara olanak tanıması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Babyliner Nasıl Uygulanır?

Babyliner işlemi, kirpik diplerine uygulanmakta ve kalıcı olarak kullanılabilmektedir. Babyliner yaptıranlar, uzun vadede mükemmel bir kirpik hacmine sahip olmaktadır. Cilt dokularına boya enjekte etme yoluyla uygulanan bu işlem, kullanışlı ve pratik olan makyaj uygulamaları arasında yer alması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Babyliner ve eyeliner arasındaki fark, babyliner uygulamasının kirpik diplerine ve göz kapağının altında yapılması olarak gösterilmektedir. Uygulama prosedürleri bakımından oldukça benzer olsalar da; her iki işlem de birbirinden farklı yürütülmektedir. Kullanılan boyalar ve işlemin kalıcılık düzeyi, babyliner ve eyeliner arasındaki farkları oluşturmaktadır.

Babyliner Kimlere Uygulanır?

Babyliner işlemi, klinik bir uygulama olması nedeniyle; hamilelere ve kronik hastalıklara sahip olan kişilere uygulanmaktadır. Mikro uçlu iğnelerin deri altına nüfuz etmesi yoluyla uygulanan bu işlem; hassas adımlarla yapılmakta ve bu nedenle uzman kişiler tarafından yürütülmektedir. Söz konusu uygulamanın, uzman kişiler tarafından yapılması; ciddi sağlık problemlerinin önlenmesi açısından önem arz etmektedir.

Şeker hastalığına sahip olmak, cilt kuruluğu problemleri yaşamak ve atopik dermatit gibi unsurlar; babyliner işlemine engel olan faktörler olarak sıralanmaktadır. Söz konusu uygulamanın, sorunsuz bir şekilde yürütülmesi için uzman dermatoloji doktorlarından onay alınması gerekmektedir. Tüm şartlar sağlandığı takdirde, babyliner uygulamasının hiçbir şekilde zarar vermediği görülmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..