Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Evde Bronzlaştırıcı Maske Nasıl Yapılır?

Evde Bronzlaştırıcı Maske Nasıl Yapılır?

Evde Bronzlaştırıcı Maske Nasıl Yapılır?

Bronzlaşma, güneşten ya da solaryumdan kaynaklanan ultraviyole ışık yardımıyla deri renginin koyulaşması durumudur. Özellikle açık tenli bireylerde bu renk değişimi daha hızlı görülmektedir. Güneşte fazla kalmak güneş yanıklarına ve güneş lekelerine sebep olabilmektedir. Sonrasında güneş leke kremi ve leke giderici yüz kremi arayışına girilmektedir. Bu duruma maruz kalmamak için düzenli olarak güneş kremi kullanımına dikkat edilmelidir.

Bronzlaşmış bir tene sahip olmak için pek çok birey yaz aylarını iple çekmekte ve bir an önce kendini güneşe bırakmak için sabırsızlanmaktadır. Güneşte, kozmetik ürünlerin desteğiyle ya da solaryumda bronzlaşmak mümkündür. Ancak bazı durumlarda bunlara erişim sağlanamamakta ve evde bronzlaşmanın yöntemleri aranmaktadır.

Evde hazırlanacak pek çok doğal tarif sayesinde bronzlaşmak mümkün olmaktadır. Meyve ve bitkilerden elde edilen bu doğal bronzlaşma maskeleri cilde zarar vermeden doğal yöntemlerle bronzluk sağlamaktadır. Güneşte bronzlaşmak etkili bir yöntem olsa da lekelere, kırışıklıklara ve erken yaşlanma gibi hasarlara neden olmakta ancak evde uygulanan maskeler bu hasarlara yol açmamaktadır.

Evde Yapılan Bronzlaştırıcı Maskeler Nasıl Kullanılmaktadır?

Evde hazırlanan bronzlaştırıcı maske uygulanmadan önce cilt temizlenmeli ve peeling yapılmalıdır. Sonrasında maske cilde uygulanmalı 5 dakika kadar kuruması beklenilmeli ve ikinci kat sürülmelidir. Evde yapılan bu maskeler bronzluk sağlamakta ancak kalıcı bir etki göstermemektedir. Kalıcı etki sağlamak için bu maskeleri cilde düzenli olarak uygulamak gerekmektedir.

Bu maskeler sayesinde hem cilde zarar vermeden hem de bütçeden harcama yapmadan doğal yollarla bronzlaşma sağlanmış olmaktadır. Evde hazırlanabilecek bronzlaştırıcı maske tarifleri şunlardır:

Bronzlaştırıcı Zeytinyağı ve Havuç Maskesi

Bronzlaştırıcı zeytinyağı ve havuç maskesi hazırlamak için 2 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı rendelenmiş havuç gerekmektedir. Maskeyi hazırlamak için havucu rendeleyip 1 çorba kaşığı ayırmak ve üzerine 2 çay kaşığı zeytinyağı eklemek yeterlidir. Hazırlanan bu karışım 10 dakika bekletildikten sonra dairesel hareketlerle masaj yapılarak cilde uygulanmalı ve 15-20 dakika bekletilmelidir. Bekleme süresi dolunca ılık su ile durulanmalıdır.

Bu maske haftada bir gün uygulanabilmektedir. Her uygulama yeni ve taze maske yapılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Bronzlaştırıcı Siyah Çay maskesi

Siyah çaydaki besin değerleri güne başlamaya yardımcı olmaktadır. Siyah çayın içeriğindeki bu besinler özellikle saçlar ve cilt için yararlıdır. E ve C vitamini barındıran siyah çay antioksidan özelliği taşımakta ve göz altı torbalarının giderilmesine de katkı sunmaktadır. Bronzlaşmaya da olumlu etkileri olan çayın maskesini hazırlamak oldukça kolaydır.

2 adet siyah poşet çay, çeyrek bardak su ve 2 yemek kaşığı kokusuz beyaz losyon maske için gerekli malzemelerdir. Maske için ilk olarak poşet çaylar 1 bardak suda demlenmeye bırakılmakta ayrı bir kapta ise su ve losyon karıştırılmaktadır. Çay demlendikten sonra karışımın üzerine dökülmekte ve bir blender yardımı ile iyice karıştırılmaktadır. Hazırlanan maske günlük olarak kullanılabilmektedir.

En iyi sonuca ulaşmak için maskenin saf ve doğal bir siyah çay ile hazırlanması önerilmektedir. Daha koyu bir renk için ise çayın demlendiği su miktarı azaltılabilmekte ya da çay miktarı arttırılabilmektedir. Bu sayede daha yoğun bronzlaşma elde edilmektedir.

Bronzlaştırıcı Dut Maskesi

Bronzlaştırıcı dut maskesi için 2 çay kaşığı bal ve 1 adet kara dut gerekmektedir. Maskeyi hazırlamak için bal ve kara dut bir kabın içerisinde karıştırılmakta ve bir çatal yardımıyla iyice ezilmektedir. Hazırlanan karışım temiz cilde masaj yapılarak uygulanmakta ve 15-20 dakika boyunca bekletilmektedir. Bekleme süresi dolduktan sonra ılık su ile yıkanmaktadır.

Hazırlanan bronzlaştırıcı maske, buzdolabında 15 gün boyunca saklanabilmektedir. Haftada 1 kez uygulama yapılabilen maskeyi 2 kullanımdan sonra kullanmamak ve yeniden kullanmak için taze maske yapmak gerekmektedir.

Bronzlaştırıcı Çilek Maske

Bronzlaştırıcı çilek maskesi yapımı için yarım tatlı kaşığı zeytinyağı, 2 tatlı kaşığı esmer şeker ve 1 adet olgunlaşmış çilek gerekmektedir. Çilek bir kabın içerisinde iyice ezilip püre haline getirilmekte ve içerisine zeytinyağı ve esmer şeker ilave edilmektedir. Tüm malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra cilde sürüp 15-20 dakika boyunca bekletilmekte ve bekleme süresi dolduktan sonra ılık su ile yıkanmaktadır.

Her uygulama yeniden yapılması gereken maskenin haftada bir kez uygulanması önerilmektedir.

Bronzlaştırıcı Çiğ Kakao Tozu Maskesi

Çiğ kakao, sağlık açısından büyük önem taşıyan, antioksidan açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip ve besin değerleri çok yüksek bir gıda maddesidir. Vücuttaki serbest radikalleri engellemeye yardımcı olan bu madde cildi de güneş ışınlarından korumaktadır. Bu bileşendeki c vitamini ve magnezyum içeriği cildin sağlıklı kalmasına katkı sunmakta ve omega-6 asitleri hücresel iyileşmeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca kakao, ciltte kan akışını hızlandırmakta ve parlak bir görünüm sunmaktadır.

Bronzlaştırıcı çiğ kakao maskesi için, 2 yemek kaşığı kakao ve 2 yemek kaşığı kokusuz beyaz nemlendirici krem gerekmektedir. Maskenin hazırlanması için öncelikle iki malzeme iyice karıştırılmakta tamamen karıştığına emin olduktan sonra uygulama yapılmaktadır. Daha koyu renkli bir cilt için maske iki kat sürülebilmekte ya da kakao miktarında artış yapılabilmektedir.

Evde yapılan maskelerde kullanılan nemlendirici kremlerin özenle seçilmesi gerekmektedir. Cildi yumuşak ve esnek tutacak su bazlı nemlendirici krem ya da iyi bir cilt nemlendirici krem kullanılması gerekmektedir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..