quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Etkili Bir Yüz Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Etkili Bir Yüz Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Güzel bir yüze, sağlıklı bir cilde sahip olmanın birinci kuralı, cildin temizliğini rutin ve özenli bir şekilde gerçekleştirmek olmalı. Çünkü cildin nem seviyesi her zaman dengede tutulmalıdır. Bunun ucu kaçtığı an kuru ve kırışıklıklarla dolu bir cilt, aynı zamanda da sivilcelere mahkum kalacak bir yüze sahip olabilirsiniz. Bu kapsamda da günlük yüz ve cilt temizleme rutininizi çok iyi kurmalı ve bu rutin üzerinden adımlarınızı atmaya özen göstermelisiniz. Bu konuda atacağınız adımları, yapmamanız gereken hataları daima göz önüne alarak ilerlemeniz de şart. Bu yazımızda da günlük yüz temizleme rutininizin ne şekilde olabileceğine dair tüyolarda bulunmak ve Jevuneile yüz temizleme köpüğü 100 ml hakkında da sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

Cilt ve yüz bakımında sizlerin en fazla destek alacağınız seçenekler peelingler, yüz maskeleri ve temizleme aşamaları olmalıdır. Fakat bunların her birisinden fayda almak istiyorsanız da mevcut aşamalar için ölçülü davranmalı, rutininizi de belli bir dengede tutmalısınız. Çünkü her şeyin aşırısına kaçmak daha fazla zarardır. Fazla bakım yüzünüz ve cildinizdeki tahrişlenme düzeyini de iki katına çıkaracağı için, sizlerin belli bir dengeyi oluşturup o doğrultuda ilerlemeniz daima çok daha sağlıklı bir yüze sahip olmanızı da sağlar. Yüzdeki ölü hücrelerin, aşınmış derinin ve yorgun cildin bakımını belli başlı bir plan doğrultusunda üstlenmelisiniz ki, bu sayede amaçladığınız sonuca erişim kolay olsun.

Yüz Temizliğinde İzlenilecek Rota

Cilt bakım seti kullanımının yanı sıra yüz temizliği için sizlerin izleyeceğiniz adımlar da belli bir düzeyde olmak zorundadır. Çünkü sistemi kurup o doğrultuda bir temizlik bakımı oluşturursanız, çok daha sağlıklı bir cilde sahip olma olasılığınızda da artışlar gözlenmiş olacaktır.

Bu konuda da şu tarz tavsiyelerimize mutlaka dikkat etmenizi öneriyoruz;

Cildi Çok Fazla Yıkamayın

Her şeyin fazlası daima zarar. Cildinizi her fırsatta yoğun ürün takviyeleriyle yıkamak cildin yorulmasına, tahriş olmasına sebebiyet verebilir. Bu cildin de dengesini bozacak başlıca etmenlerden birisidir. Cildinizi ve yüzünüzü sürekli suyla temas ettirmeniz, cilt dengesinin aksamasına sebebiyet vereceği için, cildinizi belli bir düzey üzerinde yıkamaya özen göstermelisiniz.

Yüzünüzü Uzun Uzun Durulamalısınız

Cildinize gerekli bakım ürünlerini uygulamadan önce cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Çünkü cildin pek çok etmenden dolayı kirlenme olasılığı var. Bu tarz ürünlerle temasında da cildin durulanmış olması çok önemlidir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra uzun uzun durulamaya özen göstermelisiniz. Ki bu süreci belli bir dengede sağladığınız zaman sonuçlara daha çabuk erişim de mümkün hale gelmiş olacaktır. Temizlik düzeni her zaman önemlidir ve bu düzeni sağlayarak adımlarınızı ilerlettiğiniz müddetçe, ortaya çok daha verimli sonuçların çıkma riski de var.

Ilık Suya Dikkat

Yüz temizleme aşamalarında ne çok soğuk, ne de çok sıcak su kullanmalısınız. Bu iki su türü yüzünüzdeki cilt dengesini alt üst eder. Bu sebeple ılık suyla yüzünüzü yıkamanız, cildinizin sıkılaşmasına da vesile olacaktır. Ciltteki nem oranının dengelenmesi ve belli bir sağlık edinilmesi açısından da ılık su takviyeleri daima önemlidir.

Yüzünüzün Nemli Bırakın

Yüzünüzü temizledikten sonra tam kurulamamaya özen gösterin. Nemli bırakmak cildinizin biraz nefes almasını ve çok daha sağlıklı olmasını da destekler. Keza pek çok Dermatolog da cildin yıkandıktan sonra suyu çekmesi için bir süre bekletilmesini önermektedir. Bu sebepten dolayı cildi mümkün oldukça az kurulayarak nemli bir şekilde beklemesine özen göstermenizi öneriyoruz.

Nemlendirici Krem Takviyesi

Belirttiğimiz üzere nemli cilt her zaman önemlidir. Bu hem ciltteki hücrelerin sağlıklı bir şekilde yenilenmesi, hem de cildin çeşitli hastalıklara maruz kalmaması adına da ayrı önemleri taşımaktadır. Bu hususta da Maruderm nemlendirici krem seti takviyesi de cildinizin ihtiyaç duyacağı nem dengesine erişimi destekleyici bir üründür. Sizler sabah ve akşam olmak üzere düzenli bir nemlendirici krem takviyesinden yararlandığınız zaman, cilde ve yüzünüze ihtiyacı olan sağlığı da aktarmış olacaksınız. Yüz temizleme aşamalarında nemlendirici kremin desteği her zaman yanınızda olmalı. Nemlendirici kremi düzenli bir şekilde kullandığınız zaman cildinizin çok daha sağlıklı bir forma kavuşacağını bilin. Bunun dışında da yüz temizleme işlemlerinde Maruderm'in yüz temizleme köpüğünü şiddetle öneriyoruz.

Maruderm Yüz Temizleme Köpüğü 100 ml

Maruderm yüz temizleme köpüğü 100 ml, yüzünüzün temizlenme aşamalarında çok daha sağlıklı bir süreç elde etmesini desteklemektedir. İçerisinde bulundurmuş olduğu glikolik asit ve narin temizleyiciler, köpük formuna dönüşüp cildin yumuşak ve nazik bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Alpha Hydroxy Acid (AHA) grubunun en küçük molekülü olan glikolik asit, ölü derinin uzaklaşıp kısa süre içerisinde yok olmasına yardım eder. Bu sayede de cildin daha ışıltılı ve pürüzsüz bir şekilde görülme olasılığı da artmış olacaktır. Maruderm yüz temizleme köpüğü kullanımında bu özeni belli bir düzen içerisinde sağladığınız zaman, yüz temizliğinde ihtiyaç duyacağınız noktaya da kısa sürede erişme olasılığı bulmuş olacaksınız. Bu sistem daima sizin de yüz temizleme düzeni açısından oluşturacağınız bakım ve özenlerinizle alakalıdır. Yüz temizleme köpüğü ve nemlendirici kremlerin kullanımı sayesinde cildinize gerekli olan özeni rahatlıkla gösterme şansı da vermiş olacaksınız. Sağlıklı ve nefes alabilecek bir cilde sahip olmak, bu tarz bir düzen kurmanız sayesinde mümkün hale gelecektir.

Netice itibariyle de yüz temizliği her zaman üzerine düşüldüğü takdirde net sonuçlar alabileceğiniz ve gerçekten de olumlu bir bakım düzeni kurabileceğiniz alanlara yerleşebilir. Bu alanlar dahilinde de Maruderm markasının seçenekleri sizlere daima verim sağlamış olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..