quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Etkili Bir Yüz Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Etkili Bir Yüz Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Güzel bir yüze, sağlıklı bir cilde sahip olmanın birinci kuralı, cildin temizliğini rutin ve özenli bir şekilde gerçekleştirmek olmalı. Çünkü cildin nem seviyesi her zaman dengede tutulmalıdır. Bunun ucu kaçtığı an kuru ve kırışıklıklarla dolu bir cilt, aynı zamanda da sivilcelere mahkum kalacak bir yüze sahip olabilirsiniz. Bu kapsamda da günlük yüz ve cilt temizleme rutininizi çok iyi kurmalı ve bu rutin üzerinden adımlarınızı atmaya özen göstermelisiniz. Bu konuda atacağınız adımları, yapmamanız gereken hataları daima göz önüne alarak ilerlemeniz de şart. Bu yazımızda da günlük yüz temizleme rutininizin ne şekilde olabileceğine dair tüyolarda bulunmak ve Jevuneile yüz temizleme köpüğü 100 ml hakkında da sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

Cilt ve yüz bakımında sizlerin en fazla destek alacağınız seçenekler peelingler, yüz maskeleri ve temizleme aşamaları olmalıdır. Fakat bunların her birisinden fayda almak istiyorsanız da mevcut aşamalar için ölçülü davranmalı, rutininizi de belli bir dengede tutmalısınız. Çünkü her şeyin aşırısına kaçmak daha fazla zarardır. Fazla bakım yüzünüz ve cildinizdeki tahrişlenme düzeyini de iki katına çıkaracağı için, sizlerin belli bir dengeyi oluşturup o doğrultuda ilerlemeniz daima çok daha sağlıklı bir yüze sahip olmanızı da sağlar. Yüzdeki ölü hücrelerin, aşınmış derinin ve yorgun cildin bakımını belli başlı bir plan doğrultusunda üstlenmelisiniz ki, bu sayede amaçladığınız sonuca erişim kolay olsun.

Yüz Temizliğinde İzlenilecek Rota

Cilt bakım seti kullanımının yanı sıra yüz temizliği için sizlerin izleyeceğiniz adımlar da belli bir düzeyde olmak zorundadır. Çünkü sistemi kurup o doğrultuda bir temizlik bakımı oluşturursanız, çok daha sağlıklı bir cilde sahip olma olasılığınızda da artışlar gözlenmiş olacaktır.

Bu konuda da şu tarz tavsiyelerimize mutlaka dikkat etmenizi öneriyoruz;

Cildi Çok Fazla Yıkamayın

Her şeyin fazlası daima zarar. Cildinizi her fırsatta yoğun ürün takviyeleriyle yıkamak cildin yorulmasına, tahriş olmasına sebebiyet verebilir. Bu cildin de dengesini bozacak başlıca etmenlerden birisidir. Cildinizi ve yüzünüzü sürekli suyla temas ettirmeniz, cilt dengesinin aksamasına sebebiyet vereceği için, cildinizi belli bir düzey üzerinde yıkamaya özen göstermelisiniz.

Yüzünüzü Uzun Uzun Durulamalısınız

Cildinize gerekli bakım ürünlerini uygulamadan önce cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Çünkü cildin pek çok etmenden dolayı kirlenme olasılığı var. Bu tarz ürünlerle temasında da cildin durulanmış olması çok önemlidir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra uzun uzun durulamaya özen göstermelisiniz. Ki bu süreci belli bir dengede sağladığınız zaman sonuçlara daha çabuk erişim de mümkün hale gelmiş olacaktır. Temizlik düzeni her zaman önemlidir ve bu düzeni sağlayarak adımlarınızı ilerlettiğiniz müddetçe, ortaya çok daha verimli sonuçların çıkma riski de var.

Ilık Suya Dikkat

Yüz temizleme aşamalarında ne çok soğuk, ne de çok sıcak su kullanmalısınız. Bu iki su türü yüzünüzdeki cilt dengesini alt üst eder. Bu sebeple ılık suyla yüzünüzü yıkamanız, cildinizin sıkılaşmasına da vesile olacaktır. Ciltteki nem oranının dengelenmesi ve belli bir sağlık edinilmesi açısından da ılık su takviyeleri daima önemlidir.

Yüzünüzün Nemli Bırakın

Yüzünüzü temizledikten sonra tam kurulamamaya özen gösterin. Nemli bırakmak cildinizin biraz nefes almasını ve çok daha sağlıklı olmasını da destekler. Keza pek çok Dermatolog da cildin yıkandıktan sonra suyu çekmesi için bir süre bekletilmesini önermektedir. Bu sebepten dolayı cildi mümkün oldukça az kurulayarak nemli bir şekilde beklemesine özen göstermenizi öneriyoruz.

Nemlendirici Krem Takviyesi

Belirttiğimiz üzere nemli cilt her zaman önemlidir. Bu hem ciltteki hücrelerin sağlıklı bir şekilde yenilenmesi, hem de cildin çeşitli hastalıklara maruz kalmaması adına da ayrı önemleri taşımaktadır. Bu hususta da Maruderm nemlendirici krem seti takviyesi de cildinizin ihtiyaç duyacağı nem dengesine erişimi destekleyici bir üründür. Sizler sabah ve akşam olmak üzere düzenli bir nemlendirici krem takviyesinden yararlandığınız zaman, cilde ve yüzünüze ihtiyacı olan sağlığı da aktarmış olacaksınız. Yüz temizleme aşamalarında nemlendirici kremin desteği her zaman yanınızda olmalı. Nemlendirici kremi düzenli bir şekilde kullandığınız zaman cildinizin çok daha sağlıklı bir forma kavuşacağını bilin. Bunun dışında da yüz temizleme işlemlerinde Maruderm'in yüz temizleme köpüğünü şiddetle öneriyoruz.

Maruderm Yüz Temizleme Köpüğü 100 ml

Maruderm yüz temizleme köpüğü 100 ml, yüzünüzün temizlenme aşamalarında çok daha sağlıklı bir süreç elde etmesini desteklemektedir. İçerisinde bulundurmuş olduğu glikolik asit ve narin temizleyiciler, köpük formuna dönüşüp cildin yumuşak ve nazik bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Alpha Hydroxy Acid (AHA) grubunun en küçük molekülü olan glikolik asit, ölü derinin uzaklaşıp kısa süre içerisinde yok olmasına yardım eder. Bu sayede de cildin daha ışıltılı ve pürüzsüz bir şekilde görülme olasılığı da artmış olacaktır. Maruderm yüz temizleme köpüğü kullanımında bu özeni belli bir düzen içerisinde sağladığınız zaman, yüz temizliğinde ihtiyaç duyacağınız noktaya da kısa sürede erişme olasılığı bulmuş olacaksınız. Bu sistem daima sizin de yüz temizleme düzeni açısından oluşturacağınız bakım ve özenlerinizle alakalıdır. Yüz temizleme köpüğü ve nemlendirici kremlerin kullanımı sayesinde cildinize gerekli olan özeni rahatlıkla gösterme şansı da vermiş olacaksınız. Sağlıklı ve nefes alabilecek bir cilde sahip olmak, bu tarz bir düzen kurmanız sayesinde mümkün hale gelecektir.

Netice itibariyle de yüz temizliği her zaman üzerine düşüldüğü takdirde net sonuçlar alabileceğiniz ve gerçekten de olumlu bir bakım düzeni kurabileceğiniz alanlara yerleşebilir. Bu alanlar dahilinde de Maruderm markasının seçenekleri sizlere daima verim sağlamış olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..