quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Son dönemlerde her 10 erkekten 4’ünün artık kendisine karşı daha bakımlı olduğu söylenmeye başladı. Evet, devir artık sadece kadınların değil, erkeklerin de dış görünüm ve en önemlisi de cilt sağlığı konusunda özverili yaklaşımlarını sergilediği bir devir. Bu sebepten dolayı da cilt bakımı konusunda her erkeğin dikkat etmesi ve özen göstermesi gerektiği detaylardan bahsetmek isteriz. Erkekler, sabah kalkıp sadece yüzlerini soğuk bir suyla yıkadıkları zaman kendilerine gerekli özeni gösterdiklerini düşünürler. Ancak durum kesinlikle bu şekilde değil. Aksine sizlerin belli bir düzen kurup, o düzen üzerinden bakımınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bakım rutini cildinizi rahatlatmanızla birlikte, çok daha sağlıklı bir süreç edinmenizi de sağlamış olacaktır.

Bu kapsamda her erkeğin kısa zamanlarını ayırıp bakımlı olabilecekleri konusunda birkaç fikir ve bilgi aktarımında bulunmak istiyoruz.

Cilt Temizleyicisi Kullanımı

Yüzlerinize tıraş vb. türden herhangi bir işlemi gerçekleştirmeden önce cildinizi iyice temizlemenizi öneririz. Çünkü dış faktörler cildin her zaman zarar görüp kısa süre içerisinde tahriş olmasına sebebiyet verebilir. Hava kirliliği, güneş ışınları, araba egzoslarından gelen dumanlar, stres gibi faktörlerin tamamında cildin sıkıntı yaşama olasılığı gözlenmektedir. Bu sebepten dolayı da cildinizi ne şekilde yıkamanız gerektiği de önemlidir. Cildinizi kurutmayacak, cilt tipinize uygun sabun ve losyonlar kullanmalısınız. Cilt temizleyici kullanımı bu noktada sizin işinizi bir hayli kolaylaştırabilir. Keza düzenli bir şekilde cildinizi temizlemek ve bakımlı bir cilt modu oluşturmak, sizin açınızdan daha sağlıklı bir görünümü de beraberinde getirmiş olacaktır.

Tıraş Bakımı

Erkeklerin cilt bakımında bir numaralı sıraya aldığı detayların başında gelir tıraş bakımı. Zaten söz konusu erkek cilt bakımı olduğunda bu detay hakkında konuşmamak büyük hata olur. Düzenli tıraş yapan erkeklerin seçeceği jilet önemlidir. Jilet alırken fiyatından ziyade kalitesi ve cildinize aktaracağı ferahlık hissini göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gerektiği düşüncesindeyiz. Aynı zamanda düzenli tıraş gerçekleştiren erkeklerin tıraş sonrasında da cildini bakım altına alması şarttır. Cildiniz tıraş sonrasında tahrişlenmeye müsait bir konumda olacağı için cildinize kolonya sürmekten kesinlikle kaçınmalısınız. Bunun yerine cildinize nemlendirici krem takviyelerinde bulunarak çok daha parlak ve sağlıklı bir cilt yapısı elde etmeyi başarabilirsiniz. Önemli olan şey, cildin hangi şartta olursa olsun sağlığını korumasıdır. Bu sebepten dolayı da cildinize gerekli ola bakım ve özveriyi aktararak çok daha bakımlı bir konumda koruma altına alabilirsiniz.

Güneş Kremi Kullanımı

Güneş ışınları cildin her zaman lekelenmesine sebebiyet verecek etkiler içermektedir. Yüzünüzde çeşitli lekelerin oluşmasını engellemek için de güneş kremi kullanımını muhakkak gerçekleştirmelisiniz. Özellikle de göz çevresindeki kırışıklıkları gidermek, cilt kuruluğunun da önüne geçebilmek açısından güneş koruyucu kremlerden yardım alabilirsiniz. Bu kremler çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne erişim açısından iyi bir tercih olacak. Her gün yüzünüze, boynunuza ve güneş gören bölgelere 30 faktörlü güneş kremleri sürerek cildinizi ölü hücrelerden arındırmayı başarabilirsiniz.

Ölü Hücrelerden Korunma

Cildinizin ölü hücrelere esir kalmamasını istiyorsanız eğer, haftada en az bir kere yüz maskesi uygulamasını gerçekleştirmelisiniz. Özellikle de erkeklerin en fazla maruz kalabileceği problemlerin başında gelir kıl dönmeleri. Aynı zamanda da selülit, çatlaklar ve sivilceler gibi sorunların önüne geçmek adına haftanın belli bir günü kil maskesi kompleksi uygulamanızı öneririz. Bu maske yöntemi sayesinde ciltteki ölü hücrelerden arınabilir, cildinizi çok daha sağlıklı bir konuma taşıma şansı da elde edebilirsiniz. Bu sebepten her erkeğin cilt maskesi kullanımına olumlu yaklaşması gerektiğine inanıyoruz.

Nemlendirici Krem Kullanımı

Her erkek sakallarıyla çok hoş bir görüntü sergilemektedir muhakkak. Ancak sakallar yüzünüzün kuru kalmasının önüne geçecek bir etkide değildir. Cildinizin her daim neme ihtiyaç duyacağını bilmenizi isteriz öncelikle. Bu da nemlendirici krem seçiminde sizlerin titiz davranmanız gerektiğini ortaya çıkaracaktır. Her erkek cilt tipine uygun nemlendirici krem takviyeleri söz konusudur. Düzenli olarak cildinize nemlendirici krem bakımı gerçekleştirdiğiniz zaman, cildinizin yaşlanmasının da önüne geçebilir, aynı zamanda da çok daha genç bir görünüme kavuşmayı da başarabilirsiniz. Cildin her zaman daha hoş bir görünümde kalmasını sağlayacak bir nemlendirici krem bakımı uygulamanızda da yarar görmekteyiz.

Bu hususta da en etkili nemlendirici krem olarak MaruDerm markasını önerebiliriz. Hem erkek hem de kadınların cildine hitap edecek bir içeriğe sahip olan bu marka krem, cildin ihtiyaç duyduğu nem oranına erişimi fazla fazla sağlayabilecek düzeylere de sahip. Belli bir rutini kurup cildinize nemlendirici krem takviyesinde bulunmaya başladığınız zaman zaten çok çabuk olumlu reaksiyonları da gözlemeye başlayacak, bu sayede de cildin ihtiyaç duyduğu birçok etkileşime de erişeceksiniz. Cilt bakteri ve iltihaba her zaman müsait bir konuma sahiptir. Bu sebepten dolayı düzenli nemlendirici krem bakımı sayesinde bu tarz bakterilerin önüne geçmeyi başarmalısınız.

Dudaklarınıza Bakım Uygulayın

Kadınlar dudak bakımında ruj ve parlatıcı gibi takviyeler kullanmaktadır. Erkeklerin de dudaklarının bakımına dikkat etmesi gerekir. Çatlaklar, uçuk ve kuruluk gibi sıkıntılara maruz kalmamak adına dudaklarınızı günlük nemlendiricilerle beslemenizi öneririz. Dudak bakımı her erkeğin muhakkak ciddiye alması gerektiği bir süreç olarak da kabul edilmektedir. Cildinizin hassasiyet ölçülerini gözden geçirmek ve çok daha sağlıklı bir cilt düzeni oluşturmak adına muhakkak bakımınızı her zaman kontrol altına alarak gerçekleştirmelisiniz. Bu süreçte hem yüzünüz hem de dudaklarınızın da bakıma ihtiyaç duyacağını asla gözden kaçırmamalısınız.

Sağlıklı Beslenme – Düzenli Spor

Cilt sağlığı her zaman düzenli spor ve dengeli bir beslenme ile daha da güçlü bir konumda olabilmektedir. Cildin sağlıklı ve çok daha nefes alabilir bir konuma erişmesi açısından düzenli bir spor alanı açmalı, bu sayede de cildinizin çok daha temiz bir konuma erişmesini sağlamalısınız. Ki bu aşamalarda sağlıklı ve dengeli bir beslenme sürecini de göz önüne alarak hareket etmelisiniz. Çünkü yiyeceğiniz besinler, cildin çeşitli reaksiyonlar gerçekleştirmesine sebebiyet verebilir. Yağlı gıdalardan uzak durmalı, aynı zamanda da aşırıya kaçmayacak bir beslenme düzeyi oluşturmalısınız. Bunun yanı sıra düzenli spor da cildi sağlıklı bir yapıya taşımakla birlikte, erken yaşlanmanın da bir nevi önüne geçmeyi başarmış olacaktır. Bu tarz bir düzen hayatınızın her zaman odak noktasında olmalı ki, kendinizi her daim sağlıklı ve çok daha iyi hissetmeyi başarmış olun.

maruderm en etkili cilt bakım setleri seçenekleri sayesinde de, cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı ve önemi rahatlıkla aktarabilirsiniz. Erkeklerin cilt bakımında bahsetmiş olduğumuz bu tarz adımları atarak ilerlemesi, her daim çok daha sağlıklı ve çok daha etkili bir sonuca erişimi de desteklemiş olacaktır. Bu sebepten dolayı her zaman doğru olan ürünü kullanıp, bedeninizi de bakıma endeksli bir konumda tutmaya özen göstermelisiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..