quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Son dönemlerde her 10 erkekten 4’ünün artık kendisine karşı daha bakımlı olduğu söylenmeye başladı. Evet, devir artık sadece kadınların değil, erkeklerin de dış görünüm ve en önemlisi de cilt sağlığı konusunda özverili yaklaşımlarını sergilediği bir devir. Bu sebepten dolayı da cilt bakımı konusunda her erkeğin dikkat etmesi ve özen göstermesi gerektiği detaylardan bahsetmek isteriz. Erkekler, sabah kalkıp sadece yüzlerini soğuk bir suyla yıkadıkları zaman kendilerine gerekli özeni gösterdiklerini düşünürler. Ancak durum kesinlikle bu şekilde değil. Aksine sizlerin belli bir düzen kurup, o düzen üzerinden bakımınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bakım rutini cildinizi rahatlatmanızla birlikte, çok daha sağlıklı bir süreç edinmenizi de sağlamış olacaktır.

Bu kapsamda her erkeğin kısa zamanlarını ayırıp bakımlı olabilecekleri konusunda birkaç fikir ve bilgi aktarımında bulunmak istiyoruz.

Cilt Temizleyicisi Kullanımı

Yüzlerinize tıraş vb. türden herhangi bir işlemi gerçekleştirmeden önce cildinizi iyice temizlemenizi öneririz. Çünkü dış faktörler cildin her zaman zarar görüp kısa süre içerisinde tahriş olmasına sebebiyet verebilir. Hava kirliliği, güneş ışınları, araba egzoslarından gelen dumanlar, stres gibi faktörlerin tamamında cildin sıkıntı yaşama olasılığı gözlenmektedir. Bu sebepten dolayı da cildinizi ne şekilde yıkamanız gerektiği de önemlidir. Cildinizi kurutmayacak, cilt tipinize uygun sabun ve losyonlar kullanmalısınız. Cilt temizleyici kullanımı bu noktada sizin işinizi bir hayli kolaylaştırabilir. Keza düzenli bir şekilde cildinizi temizlemek ve bakımlı bir cilt modu oluşturmak, sizin açınızdan daha sağlıklı bir görünümü de beraberinde getirmiş olacaktır.

Tıraş Bakımı

Erkeklerin cilt bakımında bir numaralı sıraya aldığı detayların başında gelir tıraş bakımı. Zaten söz konusu erkek cilt bakımı olduğunda bu detay hakkında konuşmamak büyük hata olur. Düzenli tıraş yapan erkeklerin seçeceği jilet önemlidir. Jilet alırken fiyatından ziyade kalitesi ve cildinize aktaracağı ferahlık hissini göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gerektiği düşüncesindeyiz. Aynı zamanda düzenli tıraş gerçekleştiren erkeklerin tıraş sonrasında da cildini bakım altına alması şarttır. Cildiniz tıraş sonrasında tahrişlenmeye müsait bir konumda olacağı için cildinize kolonya sürmekten kesinlikle kaçınmalısınız. Bunun yerine cildinize nemlendirici krem takviyelerinde bulunarak çok daha parlak ve sağlıklı bir cilt yapısı elde etmeyi başarabilirsiniz. Önemli olan şey, cildin hangi şartta olursa olsun sağlığını korumasıdır. Bu sebepten dolayı da cildinize gerekli ola bakım ve özveriyi aktararak çok daha bakımlı bir konumda koruma altına alabilirsiniz.

Güneş Kremi Kullanımı

Güneş ışınları cildin her zaman lekelenmesine sebebiyet verecek etkiler içermektedir. Yüzünüzde çeşitli lekelerin oluşmasını engellemek için de güneş kremi kullanımını muhakkak gerçekleştirmelisiniz. Özellikle de göz çevresindeki kırışıklıkları gidermek, cilt kuruluğunun da önüne geçebilmek açısından güneş koruyucu kremlerden yardım alabilirsiniz. Bu kremler çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne erişim açısından iyi bir tercih olacak. Her gün yüzünüze, boynunuza ve güneş gören bölgelere 30 faktörlü güneş kremleri sürerek cildinizi ölü hücrelerden arındırmayı başarabilirsiniz.

Ölü Hücrelerden Korunma

Cildinizin ölü hücrelere esir kalmamasını istiyorsanız eğer, haftada en az bir kere yüz maskesi uygulamasını gerçekleştirmelisiniz. Özellikle de erkeklerin en fazla maruz kalabileceği problemlerin başında gelir kıl dönmeleri. Aynı zamanda da selülit, çatlaklar ve sivilceler gibi sorunların önüne geçmek adına haftanın belli bir günü kil maskesi kompleksi uygulamanızı öneririz. Bu maske yöntemi sayesinde ciltteki ölü hücrelerden arınabilir, cildinizi çok daha sağlıklı bir konuma taşıma şansı da elde edebilirsiniz. Bu sebepten her erkeğin cilt maskesi kullanımına olumlu yaklaşması gerektiğine inanıyoruz.

Nemlendirici Krem Kullanımı

Her erkek sakallarıyla çok hoş bir görüntü sergilemektedir muhakkak. Ancak sakallar yüzünüzün kuru kalmasının önüne geçecek bir etkide değildir. Cildinizin her daim neme ihtiyaç duyacağını bilmenizi isteriz öncelikle. Bu da nemlendirici krem seçiminde sizlerin titiz davranmanız gerektiğini ortaya çıkaracaktır. Her erkek cilt tipine uygun nemlendirici krem takviyeleri söz konusudur. Düzenli olarak cildinize nemlendirici krem bakımı gerçekleştirdiğiniz zaman, cildinizin yaşlanmasının da önüne geçebilir, aynı zamanda da çok daha genç bir görünüme kavuşmayı da başarabilirsiniz. Cildin her zaman daha hoş bir görünümde kalmasını sağlayacak bir nemlendirici krem bakımı uygulamanızda da yarar görmekteyiz.

Bu hususta da en etkili nemlendirici krem olarak MaruDerm markasını önerebiliriz. Hem erkek hem de kadınların cildine hitap edecek bir içeriğe sahip olan bu marka krem, cildin ihtiyaç duyduğu nem oranına erişimi fazla fazla sağlayabilecek düzeylere de sahip. Belli bir rutini kurup cildinize nemlendirici krem takviyesinde bulunmaya başladığınız zaman zaten çok çabuk olumlu reaksiyonları da gözlemeye başlayacak, bu sayede de cildin ihtiyaç duyduğu birçok etkileşime de erişeceksiniz. Cilt bakteri ve iltihaba her zaman müsait bir konuma sahiptir. Bu sebepten dolayı düzenli nemlendirici krem bakımı sayesinde bu tarz bakterilerin önüne geçmeyi başarmalısınız.

Dudaklarınıza Bakım Uygulayın

Kadınlar dudak bakımında ruj ve parlatıcı gibi takviyeler kullanmaktadır. Erkeklerin de dudaklarının bakımına dikkat etmesi gerekir. Çatlaklar, uçuk ve kuruluk gibi sıkıntılara maruz kalmamak adına dudaklarınızı günlük nemlendiricilerle beslemenizi öneririz. Dudak bakımı her erkeğin muhakkak ciddiye alması gerektiği bir süreç olarak da kabul edilmektedir. Cildinizin hassasiyet ölçülerini gözden geçirmek ve çok daha sağlıklı bir cilt düzeni oluşturmak adına muhakkak bakımınızı her zaman kontrol altına alarak gerçekleştirmelisiniz. Bu süreçte hem yüzünüz hem de dudaklarınızın da bakıma ihtiyaç duyacağını asla gözden kaçırmamalısınız.

Sağlıklı Beslenme – Düzenli Spor

Cilt sağlığı her zaman düzenli spor ve dengeli bir beslenme ile daha da güçlü bir konumda olabilmektedir. Cildin sağlıklı ve çok daha nefes alabilir bir konuma erişmesi açısından düzenli bir spor alanı açmalı, bu sayede de cildinizin çok daha temiz bir konuma erişmesini sağlamalısınız. Ki bu aşamalarda sağlıklı ve dengeli bir beslenme sürecini de göz önüne alarak hareket etmelisiniz. Çünkü yiyeceğiniz besinler, cildin çeşitli reaksiyonlar gerçekleştirmesine sebebiyet verebilir. Yağlı gıdalardan uzak durmalı, aynı zamanda da aşırıya kaçmayacak bir beslenme düzeyi oluşturmalısınız. Bunun yanı sıra düzenli spor da cildi sağlıklı bir yapıya taşımakla birlikte, erken yaşlanmanın da bir nevi önüne geçmeyi başarmış olacaktır. Bu tarz bir düzen hayatınızın her zaman odak noktasında olmalı ki, kendinizi her daim sağlıklı ve çok daha iyi hissetmeyi başarmış olun.

maruderm en etkili cilt bakım setleri seçenekleri sayesinde de, cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı ve önemi rahatlıkla aktarabilirsiniz. Erkeklerin cilt bakımında bahsetmiş olduğumuz bu tarz adımları atarak ilerlemesi, her daim çok daha sağlıklı ve çok daha etkili bir sonuca erişimi de desteklemiş olacaktır. Bu sebepten dolayı her zaman doğru olan ürünü kullanıp, bedeninizi de bakıma endeksli bir konumda tutmaya özen göstermelisiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..