quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkeklere Cilt Bakım Tavsiyeleri

Erkeklere Cilt Bakım Tavsiyeleri

Günümüzde erkeklerde kadınlar kadar cilt bakımına ve kişisel bakımlarına önem vermektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerin % 80’ i cilt bakım ürünlerini kullanıyorlar. Erkeklerin ve kadınların cilt yapıları birbirlerinden tamamen farklıdır. Bu edenle erkeklere özel olarak üretilen cilt bakım ürünleri farklı içeriklidir. Bizlerde erkeklerin cilt bakım ürünlerini ve bu ürünleri nasıl kullanmaları gerektiğini açıkladık. İşte erkeklere en önemli cilt bakım tavsiyeleri;

Erkeklere Özel Olarak Hazırlanan Cilt Bakım Ürünlerinin Kullanılması

Erkeklerin hormon metabolizması kadınların hormon metabolizmasından farklı çalışır. Erkeklerdeki testosteron hormonu yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanılması ile bozulabilir. Testosteron uyarıcı erkek cildinin daha dayanıklı ve sağlam olmasını sağlar. Bu nedenle erkekler östrojen hormonunu uyarıcı madde bulunan cilt bakım ürünlerini kullanmamalıdır. Maruderm nemlendirici kremini kullanarak günlük nem ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Peeling Etkili Hassas Tıraş

Hormon nedeni ile erkek vücudundaki kıllanma çok fazladır. Özellikle birçok erkek her gün tras olmak zorunda kalabilir. Hassas içerikli tras losyonları kullanırsanız tıraş esnasında cildinize peeling yapmış olursunuz. Bu sayede hem istenmeyen kıllardan kurtulursunuz hem de cildinizdeki siyah noktaların temizlenmesini sağlarsınız. Ayrıca roller kullanarak da cildinizde peeling etkisi oluşturabilirsiniz.

Yaş Aralığına Uygun Cilt Bakım Yöntemlerini Tercih Edin

Yaşın ilerlemesi ile cildin yapısı ve ihtiyaçları değişir. Bu nedenle her yaşın cilt bakımı faklı olmaktadır. Ergenlik dönemine kadar mineralli sular ile cildin yıkanması yeterli olur. Ancak 20 – 30 yaş arası cilt bakımı rutininize vitamin içerikli serumlar ve yüz yıkma jellerini eklemelisiniz. Erkeklerde kolajen miktarının fazla olması yaşlanmayı geciktirir. Ancak 25 yaş ve sonrası dönemde kolajen üretimi biter. Bu nedenle vitamin içerikli serumlar kullanılması önemlidir. Erkekler 30 yaş ve sonrası dönemde göz çevresi nemlendiricisine ihtiyaç duyarlar. Kadınlar genel olarak ergenlik döneminde bu kremleri kullanır. Son olarak 40 yaş ve üzeri dönemlerde ise yaşlılık lekelerine karşı önlem almalıdırlar.

Maske Kullanmaya Erken Yaşta Başlayın

Erkeklerde siyah nokta ve sivilce sorunları kadınlara göre daha fazla görülür. Bu edenle sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak ve yeni oluşumlarını önlemek için cildinize uygun maske çeşitlerini erken yaşta düzenli olarak kullanmalısınız. Siyah nokta ve akne için haftada iki defa maske kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda kısa sürede bu sorunların yok olduğunu görebilirsiniz.

Cildinizin Nem Dengesini Sağlayın

Her cilt tipinin nem dengesi birbirinden farklıdır. Çalışma ortamı, gün içindeki hava şartları ve diğer etkenlere göre cildin nem dengesi değişebilir. Nem değeri azalan cilt kurur ve kırışmaya başlar. Cildin ideal em değerini sağlamak için uygun nemlendiricileri gün içinde sürmelisiniz. Cilt nemi iki şekilde sağlanır. Dışarıdan nem takviyesi ve içeriden nem takviyesidir. Dışarıdan nemlendirici krem sürerken aynı zamanda bol bol su içerek içerideki nemi de ayarlamalısınız. 


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..