Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Ergenlik dönemi kızlarda 11-16 yaş grubu, erkeklerde ise 14-18 yaş grubunu kapsar. Ve genelde de bu dönemde ergenlik sivilceleri sorunu yaşanır. Bu tür sivilceler ergenlik dönemi dışında stres, güneş faktörü ve kozmetik ürünler sebebiyle de oluşabilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde, omuzlarda, sırtta ve dekolte bölgede ağırlıklı olarak görülür. Bu sivilceler bazen kalıcı izlere sebep olup kişide psikolojik açıdan sıkıntılı dönemler de yaşatabilmektedir. Ergenlik sivilcesi yani akne başta ergenlerde olmak üzere aslında her yaş grubunda görülebilen, derideki yağ bezlerinin düzgün çalışmaması sonrasında oluşan sonuçtur. Kadın ya da erkek her iki cinste de görülür. Yüzde olarak yarısından çok daha fazla küçük tedavilerle olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Ergenlik Sivilcelerinin Nedenleri

Nedenleri olarak yağ bezlerindeki büyüme ve aşırı çalışma en etkili olanıdır. Deri hücrelerindeki anormal çalışma ve kanalları tıkaması ile bu sivilceler oluşur. Genetik faktörlerde önemli etkendir. Ailede sivilce sorunu varsa görülme riski de aynı oranda artar.

Ergenlik Sivilcelerinde Tedavi

Ergenlik sivilceleri yani akne tedavi edilebilen bir durumdur. Ancak her akne tedavisinden de olumlu sonuç alınamaz. Bu tedavide konusunda uzman bir dermatologla tedavi aşamaları en doğru seçim olacaktır. Aknenin durumuna göre cildi temizleyici ve bakteri üremesini engelleyici ürünler hastaya verilir. Böylelikle ciltteki oluşan probleme engel olunmaya çalışılır. Bunlar losyonlarla, jellerle, antibiyotiklerle söz konusudur.

Ergenlik Sivilcelerine Çözümler

Ergenlik sivilcelerine çözümler olarak ilk sırayı HydraFacial uygulaması almaktadır. Bu bir cilt yenileme tedavisidir. Cildin ihtiyacı olan bakımlar yapılarak düzensizlikler giderilir. Her yaş grubuna kadın ya da erkeğe rahatlıkla uygulanabilir. Bazı lazer çeşitleri ile tedavide de akne izlerini yok etme sağlanabilmektedir. Kimyasal peeling ile de cildin üst tabakası soyularak peeling uygulaması yapılır. Diğerlerine göre çok daha etkili bir yöntem değildir. Medikal anlamda cilt bakımları da hafif çapta başlamış olan sivilce tedavisinde etkili olabilir. Kullanılan dermo kozmetik ürünlerle cilt rahatlatılır ve tedavisi yapılır. Maruderm Akne Karşıtı Cilt Bakım Setini kullanarak sivilce oluşumunu engelleyebilir yada var olan sivilcelerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Sivilce Oluşumunu Engellemek İçin Tüketilmemesi Gerekenler

Sivilce oluşumu ciltte yaşanan yağlanma sorunlarından kaynaklı bir oluşum olduğundan yenilen yiyeceklere özen gösterilmelidir. Çikolata, baharatlar, turşu, portakal suyu uzak durulması gereken gıdalardır.

· Ergenlik sivilceleri özellikle ergenliğe girişte kız ya da erkek ayırt etmeksizin yaşanan bir durumdur.
· Genetik faktörler ve dış faktörler nedeni ile sivilce oluşumu sık yaşan
· Ciltte yaşanan yağlanma sorunu ile birlikte sivilcelenmeler başlar.
· Ergenlik sivilceleri; var olan sivilcenin durumuna göre çeşitli tedavilere açıktır.

Ergenlik sivilceleri bazen uzun süreli tedaviler de gerektirebilir. Akne iyileşmesi olarak en az 6 aylık bir sürede sabırlılık göstermek gerekir. Akneler ergen kişide utanma duygusu yaratabilmektedir. Özellikle okul ya da özel hayatında bu sıkıntılar artış gösterir. Kaşıntılar, yanmalar ve kanamalar oluşabilir. Kalıcı lekeler ise bu durumda en istenmeyen noktadır. Sivilceler ergenlik dönemiyle birlikte her iki cinste de farklı farklı sebeplerle yaşanabilir. Kalıcı sivilce izlerinin oluşmaması için doğru bir tedavi uygulanması gerekli olandır. 

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..