quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Ergenlik dönemi kızlarda 11-16 yaş grubu, erkeklerde ise 14-18 yaş grubunu kapsar. Ve genelde de bu dönemde ergenlik sivilceleri sorunu yaşanır. Bu tür sivilceler ergenlik dönemi dışında stres, güneş faktörü ve kozmetik ürünler sebebiyle de oluşabilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde, omuzlarda, sırtta ve dekolte bölgede ağırlıklı olarak görülür. Bu sivilceler bazen kalıcı izlere sebep olup kişide psikolojik açıdan sıkıntılı dönemler de yaşatabilmektedir. Ergenlik sivilcesi yani akne başta ergenlerde olmak üzere aslında her yaş grubunda görülebilen, derideki yağ bezlerinin düzgün çalışmaması sonrasında oluşan sonuçtur. Kadın ya da erkek her iki cinste de görülür. Yüzde olarak yarısından çok daha fazla küçük tedavilerle olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Ergenlik Sivilcelerinin Nedenleri

Nedenleri olarak yağ bezlerindeki büyüme ve aşırı çalışma en etkili olanıdır. Deri hücrelerindeki anormal çalışma ve kanalları tıkaması ile bu sivilceler oluşur. Genetik faktörlerde önemli etkendir. Ailede sivilce sorunu varsa görülme riski de aynı oranda artar.

Ergenlik Sivilcelerinde Tedavi

Ergenlik sivilceleri yani akne tedavi edilebilen bir durumdur. Ancak her akne tedavisinden de olumlu sonuç alınamaz. Bu tedavide konusunda uzman bir dermatologla tedavi aşamaları en doğru seçim olacaktır. Aknenin durumuna göre cildi temizleyici ve bakteri üremesini engelleyici ürünler hastaya verilir. Böylelikle ciltteki oluşan probleme engel olunmaya çalışılır. Bunlar losyonlarla, jellerle, antibiyotiklerle söz konusudur.

Ergenlik Sivilcelerine Çözümler

Ergenlik sivilcelerine çözümler olarak ilk sırayı HydraFacial uygulaması almaktadır. Bu bir cilt yenileme tedavisidir. Cildin ihtiyacı olan bakımlar yapılarak düzensizlikler giderilir. Her yaş grubuna kadın ya da erkeğe rahatlıkla uygulanabilir. Bazı lazer çeşitleri ile tedavide de akne izlerini yok etme sağlanabilmektedir. Kimyasal peeling ile de cildin üst tabakası soyularak peeling uygulaması yapılır. Diğerlerine göre çok daha etkili bir yöntem değildir. Medikal anlamda cilt bakımları da hafif çapta başlamış olan sivilce tedavisinde etkili olabilir. Kullanılan dermo kozmetik ürünlerle cilt rahatlatılır ve tedavisi yapılır. Maruderm Akne Karşıtı Cilt Bakım Setini kullanarak sivilce oluşumunu engelleyebilir yada var olan sivilcelerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Sivilce Oluşumunu Engellemek İçin Tüketilmemesi Gerekenler

Sivilce oluşumu ciltte yaşanan yağlanma sorunlarından kaynaklı bir oluşum olduğundan yenilen yiyeceklere özen gösterilmelidir. Çikolata, baharatlar, turşu, portakal suyu uzak durulması gereken gıdalardır.

· Ergenlik sivilceleri özellikle ergenliğe girişte kız ya da erkek ayırt etmeksizin yaşanan bir durumdur.
· Genetik faktörler ve dış faktörler nedeni ile sivilce oluşumu sık yaşan
· Ciltte yaşanan yağlanma sorunu ile birlikte sivilcelenmeler başlar.
· Ergenlik sivilceleri; var olan sivilcenin durumuna göre çeşitli tedavilere açıktır.

Ergenlik sivilceleri bazen uzun süreli tedaviler de gerektirebilir. Akne iyileşmesi olarak en az 6 aylık bir sürede sabırlılık göstermek gerekir. Akneler ergen kişide utanma duygusu yaratabilmektedir. Özellikle okul ya da özel hayatında bu sıkıntılar artış gösterir. Kaşıntılar, yanmalar ve kanamalar oluşabilir. Kalıcı lekeler ise bu durumda en istenmeyen noktadır. Sivilceler ergenlik dönemiyle birlikte her iki cinste de farklı farklı sebeplerle yaşanabilir. Kalıcı sivilce izlerinin oluşmaması için doğru bir tedavi uygulanması gerekli olandır. 

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..