Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

En Etkili Leke Gidericiler ve Bitkisel Tedaviler

En Etkili Leke Gidericiler ve Bitkisel Tedaviler

En Etkili Leke Gidericiler ve Bitkisel Tedaviler

Cilt lekeleri, çeşitli nedenlerle ortaya çıkmakta ve cilt tonu eşitsizliğine sebebiyet vermektedir. Cilt lekelerinin, koyu ve mat bir görünümü bulunmaktadır. Bu görüntü, cildin cansız ve olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Birçok kişi, cilt lekesi problemlerinden mustarip olmakta ve bu konuyu kökten çözecek yöntemler aramaktadır.

Leke gidericiler, cilt dokularının pigment işleyişini düzenleyerek; cildin eski beyaz dokusunu yeniden kazanmasına yardımcı olmaktadır. Doğal içerikli ve etkili bir sonuç veren leke karşıtı bakım ürünleri, birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve güvenle kullanılmaktadır. Kahverengi lekelerin azalmasına olanak tanıyan bu ürünler, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Maruderm, leke karşıtı bakım ürünleri ile müşterilerinin cilt problemlerini en aza indirmeyi hedeflemektedir. Maruderm leke karşıtı bakım ürünleri, tamamen doğal içeriklerden oluşmakta ve herhangi bir olumsuz etkiye neden olmamaktadırlar. Maruderm bünyesine yer alan kaliteli ve etkili leke karşıtı ürünler, en uygun fiyatlarla piyasaya sürülmekte ve kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır.

Cilt Lekelerinden Kurtulma

Cilt Lekeleri Neden Oluşur?

Cilt lekeleri, birçok farklı sebeple ortaya çıkmakta ve kişinin çökkün görünmesine neden olmaktadır. Cilt lekesi oluşumunun nedenleri, yaşam standartlarındaki düşüşle karakterize ilerlemekte ve cilt güzelliğinin bozulmasına sebebiyet vermektedir. Yaygın olarak görülen cilt lekesi nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Güneşin zararlı ışınları, cilt dokularının işleyişini bozmakta ve cilt lekelerinin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. UVA ve UVB olarak adlandırılan kanserojen ışınlar, cilt bariyeri delip geçerek; insan sağlığını riske atmaktadır.
 2. Stres, cilt lekesi oluşumunun en yaygın nedenleri arasında yer almaktadır. Yoğun stres altında kalan kişiler, cilt dokularındaki pigment bozukluğu nedeniyle; leke oluşumuna daha yatkın olmaktadır.
 3. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, cilt hücrelerinin yeteri kadar beslenememesine ve zamanla yıkma uğramasına neden olmaktadır. Trans yağ içeren ve işlenmiş gıdalar, cilt lekelerinin belirginleşmesine ve cildin renk tonu bütünlüğünün bozulmasına sebebiyet vermektedir.
 4. Yetersiz sıvı alımı, cilt lekelerinin yaygın nedenleri arasında yer almaktadır. Su, cilt dokularını besleyen en önemli faktördür. Sıvı kaybı yaşayan veya yeteri kadar su içmeyen kişiler, cilt lekesi oluşumuna daha yatkın olmaktadır.
 5. Yetersiz uyku ve yoğun iş temposu da cilt lekesi oluşumunu hızlandırmaktadır. Gece uykusu alamayan veya vardiyalı sistemde çalışan kişiler, cilt dokularında görülen yıkım nedeniyle; hızlı bir şekilde leke oluşturmaktadır.
 6. Kozmetik ürünlerin aşırı kullanımı ve yanlış cilt bakım ürünü seçimi, cilt lekelerinin kronikleşmesine neden olmaktadır. Organik cilt bakım ürünleri, leke yapmayan özellikleri nedeniyle; cilt bakım rutinlerine eklenmeli ve düzenli olarak kullanılmalıdırlar.

Cilt Lekelerinden Kurtulma Yolları

Cilt Lekeleri Nasıl Önlenebilir?

Cilt lekelerinin önlenmesi için yaşam standartlarının yükseltilmesi ve kişinin daha nitelikli bir cilt bakım rutinine sahip olması gerekmektedir. Özellikle stres nedeniyle oluşan cilt lekelerinin, dingin bir yaşam sürerek giderilmesi mümkündür. Bununla birlikte, etkili ve kaliteli cilt bakım ürünlerinin kullanımı; mevcut lekelerin azalmasına ve yeni leke oluşumunun önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Leke probleminin önlenmesi için güneş kremi kullanımına özen göstermek gerekmektedir. Güneş kremi, UVA ve UVB ışınlarının cilde temas etmesini önlemekte ve cildi lekelenme oluşumuna karşı korumaktadır. Günümüzde yaşayan her insanın, dört mevsim boyunca düzenli olarak güneş kremi kullanması gerekmektedir. Aksi takdirde, güneş lekeleri ve erken yaşlanma belirtileri; son hızla artmaktadır.

En Etkili Leke Gidericiler

Leke Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Maruderm, leke giderici cilt bakım ürünlerinin en mükemmel halini tasarlamakta ve müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Tamamen doğal özlerden ve renk açan bileşenlerden oluşan Maruderm ürünleri, cilt lekelerinin azalmasına ve uzun vadede kalıcı olarak yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Marudem leke karşıtı bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Maruderm leke karşıtı bakım ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Bariyer Onarıcı Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi
 2. Maruderm Niancinamide Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Krem
 3. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Ceramide Nemlendirici Tonik
 4. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Nemlendirici Milk Serum
 5. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi
 6. Maruderm Cica Centella Cilt Bakım Kremi
 7. Maruderm Azelaik Asit Cilt Bakım Kremi
 8. Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu

Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Leke Karşıtı Bitkisel Tedaviler

Evde yapılabilecek bazı bitkisel tedaviler, cilt lekelerinin azalmasına ve yeni leke oluşumunun önlenmesine yardımcı olabilmektedir. Özellikle nişasta içeren ve beyazlatıcı etki gösteren bitkisel ürünler, leke giderici etki göstermeleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken, bitkisel tedavilerin doktor kontrolünde kullanılmasıdır. Bitkisel ürünler, aşırı kullanımda aşındırıcı etki gösterebilmektedir.

Aloe vera, yoğun bir antioksidan olması nedeniyle; cilt yenileyici etki göstermektedir. Aloe vera bitkisinin iç kısmında bulunan jel, cilt yüzeyine doğrudan uygulanabileceği gibi Hindistan cevizi yağı ve badem yağı gibi ürünlerle de zenginleştirilebilmektedir. Her formuyla şifa veren aloe vera, leke oluşumunun azalmasına yardımcı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Salatalık, yoğun düzeyde su içeren ve beyazlatıcı etki gösteren bir besindir. Salatalık maskeleri, cilt lekelerinin azalmasına ve daha açık bir renge bürünmesine olanak tanımaktadır. Aşındırıcı veya tahriş edici etki göstermeyen salatalık maskesi, birçok kişi tarafından doğal bir bakım ürünü olarak kullanılmaktadır.  

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..