Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

El Dolgusu Nedir? Ne İşe Yarar?

El Dolgusu Nedir? Ne İşe Yarar?

El Dolgusu Nedir? Ne İşe Yarar?

El dolgusu, ilerleyen yaş nedeniyle elastikiyet özelliğini yitiren el dokularına uygulanmaktadır. Daha pürüzsüz ve pamuksu bir el görünümü, hyalüronik asit içeren dolgu malzemeleri ile mümkün hale gelmektedir. Hyalüronik asit, cilt hücrelerinin elastikiyet özelliğini arttırmakta ve ellerin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

El dolgusu, yaşlanmayla birlikte gelen kırışık el görünümünün yok edilmesine olanak tanımaktadır. İlerleyen yaş ile birlikte, cilt dokularında azalan kolajen miktarı; el dolgusu uygulamalarının rağbet görmesine neden olmaktadır. Kolajen üretimi azalan dokular, giderek kırışmakta ve daha yaşlı bir görünüm sunmaktadır.

Eller, yüz ve boyun bölgesinden sonra en fazla göz önünde olan vücut uzvudur. El sağlığı ve bakımı, pürüzsüz ve genç görünen ellerin en önemli sağlayıcısı olarak nitelendirilmektedir. El bakımına gösterilen özen, uzun vadede yaşlanma belirtilerini azaltmakta ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

El Dolgusu Tedavisi

El Dolgusu Nedir?

El dolgusu tedavisi, kırışıklık giderici etki göstererek; buruşan ve elastikiyet özelliğini yitiren ellerin eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır. El dolgusunun en önemli özelliği, doğal içerikli dolgu malzemeleri kullanması olarak gösterilmektedir. Hyalüronik asit ve bol miktarda vitamin içeren dolgu malzemesi, el dokularının kalıcı olarak iyileşmesine olanak tanımaktadır.

Güzellik uzmanları ve estetik cerrahi doktorları tarafından uygulanan bu yöntem, ellerin daha estetik görünmesine yardımcı olmaktadır. El dokuları içerisine enjekte edilen dolgu malzemesi, bol miktarda hyalüronik asit ve vitamin desteği içermektedir. Söz konusu dolgu malzemesi ile el yüzeyi, pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm kazanmaktadır.

El dolgusu, iki yıl kadar bir süreyle el üzerinde kalmaktadır. Bu sayede kişi uzun ömürlü çözümler elde etmektedir. El ve parmak dolgusu ile pürüzsüz bir görünüm elde edilmekte ve kişilerin yaşam kalitesi yükseltilmektedir. Birçok kişi tarafından tekrar tekrar tercih edilen el dolgusu, pratik ve zararsız bir uygulama olması nedeniyle rağbet görmektedir.

El Dolgusu Ne İşe Yarar?

Hyalüronik asit, bütün vücut hücrelerinde bulunan ve cildin daha dolgun görünmesini sağlayan bir bileşendir. Yaşlanma, cilt dokularındaki hyalüronik asit bakımından fakirleşmesine neden olmaktadır. Bu durum, cildin daha yaşlı ve sarkık görünmesine sebebiyet vermektedir. Cilt dokularındaki hyalüronik asit miktarının arttırılması, cildin eski genç görünümüne kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Kolajen, cilt dokularının birbirine tutunmasını sağlamakta ve bütün vücut dokularında doğal olarak bulunmaktadır. İlerleyen yaş, hücrelerdeki kolajen üretimini yavaşlatmakta ve cildin kırışıklık görünümüne daha yatkın olmasına sebebiyet vermektedir. Kolajen üretiminin desteklenmesi, cilt dokularını besleyen estetik operasyonlar ve cilt bakım ürünleri ile mümkün hale gelmektedir.

Hyalüronik asit bazlı bileşenler, dolgu malzemesinin içerisine eklenerek; el dokularına enjekte edilmektedir. Bu işlem, cilt dokularındaki elastikiyet düzeyini arttırmaktadır. Hyalüronik asit enjeksiyonu, cilt dokularındaki kolajen üretimini de desteklemektedir. Böylelikle, sarkıklık ve kırışıklık belirtileri kalıcı olarak çözüme kavuşturulmaktadır.

Dermal Dolgu

El Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dermal dolgu malzemeleri, bol miktarda hyalüronik asit ve kolajen içermektedir. El dolgusu yönteminde kullanılan bu dolgu malzemeleri, el üzerindeki dokulara enjeksiyon yardımıyla bırakılmaktadır. Bu işlem, yaşlanma nedeniyle azalan kolajen ve hyalüronik asit miktarını düzenlemekte ve kişinin daha genç görünen bir el yapısına sahip olmasına olanak tanımaktadır.

El ve parmak dolgusu, 20 dakikalık kısa sürelerle tamamlanmaktadır. Son derece pratik ve ağrısız bir işlem olan el dolgusunun, uzman doktorlar tarafından uygulanması önem arz etmektedir. Alanında uzman ve bu işi profesyonel olarak yürüten kişiler, dolgu tedavilerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasına olanak tanımaktadır.

El dolguları, lokal anestezi yöntemleri kullanılarak uygulanmaktadır. Bazı kişiler, anestezi işlemine ihtiyaç duymadan dâhi bu hizmetten faydalanabilmektedir. Son derece pratik ve kolay uygulanabilen bir işlem olması nedeniyle, zamandan ve enerjiden tasarruf edilmesine olanak tanımaktadır. 20 dakika kadar kısa sürelerle yapılan el dolgusu, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

El ve Parmak Dolgusu

El Dolgusu Kimlere Uygulanır?

El gençleştirme, bu hizmete ihtiyacı olduğunu düşünen herkese uygulanabilmektedir. 18 yaşını doldurmuş ve herhangi bir damar hastalığına sahip olmayan herkes, bu hizmetin güvenilir işlemlerinden faydalanabilmektedir. Bununla birlikte, el dolgusuna ihtiyaç duyulan bazı spesifik durumlar da bulunmaktadır.

 1. Karaciğer bozuklukları nedeniyle el üzerinde oluşan lekelenmeler, ek dolgusu tedavisi ile giderilebilmektedir.
 2. Güneş lekesi ve hamilelik lekeleri, el yüzeyinin yaşlı görünmesine sebebiyet vermektedir. Böyle durumlarda el dolgusu yaptırmak, cildin daha doğru bir renk dağılımına sahip olmasına yardımcı olmaktadır.
 3. Çeşitli nedenlerle incelen deri yapısının, aşırı düzeyde damar taşıması; el dolgusu işlemlerine duyulan ihtiyacı attırmaktadır. El dolgusu, el dokuları üzerindeki damarlanmaları en iyi şekilde giderebilmektedir.
 4. Yaşlılık nedeniyle azalan kolajen miktarı, cilt dokularının giderek daha sarkık görünmesine neden olmaktadır. El dolgusu, el dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve cilt yüzeyinin daha sıkı görünmesine yardımcı olmaktadır.

El Güzelleştirme Tedavisi

El Dolgusu İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

El güzelleştirme tedavisi, son derece pratik ve kolay uygulanabilen bir işlem olması nedeniyle öne çıkmaktadır. El dolgusu işlemi, 20 dakika kadar kısa sürelerle yapılmakta ve uzun ömürlü sonuçlar vermektedir. İşlem sonrasında, yapılması gereken spesifik bir uygulama olmamakla birlikte; kişilerin bazı durumlara dikkat etmesi gerekmektedir.

 1. Dolgu işlemi sonrasında, el hijyeninin her zamankinden daha fazla korunması gerekmektedir.
 2. El yüzeyinin darbe anlaması önlenmelidir.
 3. Nemlendirici özelliği olan bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.
 4. El yüzeyinin güneş kremi uygulayarak, UVA ve UVB teması önlenmelidir.
 5. El bakımına özen göstermek ve sıvı alımını düzenli hale getirmek gerekmektedir.
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..