quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Cilt de bir organdır ve en büyüğüdür. Bütün azalarımıza nasıl özen gösteriyorsak, cildimiz için de aynı hassasiyeti taşımalıyız. Rutin ve periyodik bakımlar, tam da cildimizin ihtiyacı olan şeylerdir. Erkeklere nazaran kadınların cilt dokusu daha ince ve hassastır, bu nedenledir ki kadınlar için büyük önem taşır. Bakımlı, ışıl ışıl parıldayan, tertemiz bir cilt kendinizi iyi hissettirmekle kalmayacak, özgüveninizi tazeleyecek, yerine getirecektir. Siyah noktalara, sivilcelere esir olmuş, mat ve solgun bir ciltle kendimizi özgüvenli hissetmemiz neredeyse imkânsızdır. Hangi cilt tipi olursa olsun, bakım şarttır. MaruDerm ürünlerimizi kullanarak cildinizin bakımını yapabilirsiniz.

Neden Cilt Bakımı

Aydınlık, tertemiz, kusursuz, ışıl ışıl bir cildi kim istemez ki! Cilt bakımı, her şeyden önce bir zorunluluktur. Cilt de canlı bir organizmadır ve gerekli bakım onarıma ihtiyaç duyar. Gereksiz yağlanmalardan kurtulmak, yaptığımız makyajın daha kusursuz olması, sivilceden, siyah noktadan uzak bir Cilt için bakım şarttır.  Cilt tipi ne olursa olsun bakım yapmalıyız.

 • Mevsim geçişlerinden korur.
 • Yazın sıcak, kışın soğukta yıpranan cildi onarır.
 • Ciltteki sorunları giderir, düzeltir.
 • Sağlıklı olmasını sağlar.
 • Özgüvenimizi tamamlar.
 • Olumsuz dış etkenlerden korur, zararlarını minimize eder.
 • Canlı ve temiz birçok görünümü sağlar.
 • Egzamadan kansere, her türlü hastalıklara karşı kalkan oluşturur.
 • Sivilce, siyah nokta, yağ bezesi gibi sorunlardan kurtarır.
 • Cildin nem dengesini koru.
 • Taze ve pürüzsüz yapısını uzun yıllar muhafaza eder.
 • Gözenekleri sıkılaştırır, küçültür.
 • Alkol ve sigara gibi, zararlı maddelerin etkilerini minimuma indirir.
 • Cildin yaşlanma süresini uzatır.
 • Soğuk havalarda, cildin çatlamasını ve kurumasını önler.

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Doğru cilt bakımı sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazdır. Öncelikle cildin bir organ olduğunu kabul edeceğiz, o vücudumuzdan bağımsız bir şey değildir. Bir bütündür. Cildi hem içerden hem dışardan doğru bir şekilde beslemeliyiz. Bütün canlı organizmalar için vazgeçilmez bir hayat kaynağı olan su, cildimiz için de oldukça önemlidir. Gün içerisinde bolca su içerek, cildin gereken nem ihtiyacını karşılamalıyız.

 • Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıkları terk etmek,
 • Makyajı temizlemeden uyumamak,
 • Ağır, yağlı besinler tüketmemek,
 • Uyku düzenini iyi ayarlamak,
 • Asitli içeceklerden kaçınmak,
 • Kilomuza göre gün içerisinde yeteri kadar su tüketmek,
 • Sabah uyanınca ve akşam yatmadan önce günlük temizliğini yapmak,
 • Haftada en az bir kez peelling yaparak ölü hücrelerden, yağlardan ve yerleşmiş kirlerden arındırmak,
 • Cilt tipine göre ürün kullanmak,
 • Cilt tipine uygun ürünler kullanmak,

Haftada bir cildin ihtiyacına göre nem maskeleri uygulamak. Nem iyi bir cildin birinci şartıdır, atlanmamalı, gereken önem verilmelidir.

Cilt Tiplerine Göre Bakım Önerileri

Cilt herkes vardır evet ama herkesin cildi aynı değildir, o yüzden bir başkasının tavsiyesi üzerine cilt bakım ürünleri kullanılmamalıdır, aynı cilt tipine sahip olunsa bile. Herkesin cildi kendine özeldir.

Kuru Ciltler

Cilt tipleri içinde belki de en zoru en özen isteyenidir.  Sıcağa da soğuğa da hemen tepkisini belli eder; kızarır, gerilir, pullanma yapar. Özellikle banyodan sonra aşırı kurur ve çok gergin olur. Sivilceye yatkın olmaması ise, kuru ciltlerin avantajlı olduğu bir konudur. Kuru cilt tipi, en çok neme ve yağa ihtiyaç duyar. Bol bol su içerek içerden nemlendirmekle başlanabilir. Dışardan ise çeşitli tonikler, temizleme yağları, nem maskeleriyle bakımı ve onarımı  yapılmalıdır. Gereken desteği, bakımı yapılmazsa, vaktinden önce yaşlanmaya, kırışmaya en müsait cilt tipidir.

Karma Ciltler

 En çok görülen cilt tipidir. Karma ciltlerde yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeleri ise genelde kurudur. Alın, burun ve çene bölgesinde sebum oranı daha çoktur. Her cilt tipinde olduğu gibi karma cilt tipi de nem ister. Uygun ve sert olmayan malzemeler ve nazik hareketlerle cilde günlük temizliği ve nem uygulaması yapılmalıdır. T bölgesine başka, diğer bölgelere başka ürünler kullanılmalıdır. Günün sonunda kesinlikle yüzdeki makyajdan arınmak gerekir yoksa cilt üzerinde kalan makyaj kalıntıları gözenekleri tıkayacak ve cildin yağ-nem dengesini bozacak, siyah nokta, sivilce gibi problemlere sebep olacaktır.

Yağlı Ciltler

En az kuru cilt kadar zor bir cilt tipidir. Yine T bölgesinin aşırı yağlanması, yüzde patlama, gözeneklerin açılması, siyah nokta ve sivilce oluşumu yağlı cilt tipinin en tipik belirtileridir. Uygun bakımlarla, nem takviyesiyle, gerçek bir temizlikle bu problemlerden kurtulunabilir. Sabah yapılan kusursuz makyaj yağlı cilt tipine sahip olanlarda ilerleyen saatlerde yüzdeki serumun etkisiyle dağılacak, alacak ve yüzün daha da parlamasına sebep olacaktır. Bunların önüne geçmek cilt tipine uygun ürünler kullanmakla mümkündür. Cildi nemsiz, susuz bırakmamak, gereken temizliğini doğru şekilde yapmak, makyajla uyumamak, rutin ve periyodik bakımları ihmal etmemek yağlı cilt tipi için kurtarıcı bakım tüyolarıdır.

Cilt tipine uygun ve dost ürünlerle yapılan doğru bakımlar, cilt kusurlarını giderir, kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar, sivilce, siyah nokta gibi çok görülen problemlerden kurtarmış olur.  Ürünlerimiz ile cildinizin bakımını etkili bir şekilde yapabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..