Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Doğru Cilt Bakımı İle Cildinizi Güzelleştirme

Pürüzsüz bir cilt ve çekici görünüm, doğru ürünlerle yapılan cilt bakım rutinleri ile elde edilmektedir. Doğru cilt bakımı, kişilerin daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmakta ve özgüven geliştirici sonuçlara imza atmaktadır. Doğru cilt bakımının nasıl olacağı ise kişilerin kendi cilt tiplerini analiz etmesiyle ortaya çıkmaktadır.

Doğru cilt bakım rutini, kişilerin cilt sağlığı problemlerini en aza indirmeyi hedeflemektedir. Her cilt tipine uygun olarak, ayrı ayrı üretilen cilt bakım ürünleri; doğru cilt bakımı ile cildini güzelleştirmek isteyen kişiler için piyasaya sürülmektedir. Piyasada bulunan cilt bakım ürünleri, kişilerin daha pürüzsüz bir cilde sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm, kurulduğu günden bu yana; “doğadan gelen güzellik” mottosuyla ilerlemekte ve kullanıcılarına en iyi hizmeti verebilmek amacıyla büyük bir özveriyle çalışmaktadır. Maruderm cilt bakım ürünleri, kişilerin doğru cilt bakım rutinini oluşturmasına ve cilt sağlığı problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Doğru Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Cilt bakım rutinleri, cildin çeşitli dış etkenlere karşı koruma altına alınması adına önem arz etmektedir. Eksiksiz ve doğru adımlardan oluşan cilt bakım rutinleri, kişilerin daha genç görünmesine ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmasına olanak tanımaktadır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken, “doğru ürünlerle doğru cilt bakımı” olmalıdır.

Doğru cilt bakımı, kişilerin kendi cilt türlerine ve cilt sağlığı problemlerine özel olarak geliştirilen; kaliteli ve doğal bileşenli ürünler aracılığıyla yapılmaktadır. Yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçebilmek adına, doğru cilt bakım ürünlerini dikkatli bir şekilde seçmek gerekmektedir.

Yanlış ürün kullanımı, kişilerin geri dönüşü olmayan bir şekilde cilt hastalıkları yaşamasına neden olmaktadır. Yanlış ürün kullanımı nedeniyle, cilt yüzeyinde anormal bir durum gören kişilerin; mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım alması gerekmektedir.

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Doğru cilt bakımı, doğru ürünlerle yürütülen sistematik rutinler olarak tanımlanmaktadır. Doğru cilt bakım rutininin bulunması ve düzenli olarak uygulanması, kişilerin daha genç görünmesine ve kendini daha özgüvenli hissetmesine yardımcı olmaktadır. Doğru cilt bakımı, şu adımların dikkate alınması ile oluşturulabilmektedir:

 1. Uygun cilt bakım ürünlerinin, dikkatli bir şekilde seçilmesi ve düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.
 2. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak yeteri kadar su içmek, cilt sağlığı problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 3. Kronikleşen cilt problemleri için en hızlı şekilde doktora gitmek önem arz etmektedir.
 4. Cilt yüzeyinde oluşan sivilce veya siyah noktaların, agresif yöntemlerle giderilmeye çalışılmaması; cilt lekesi oluşumunun önüne geçmek adına önem arz etmektedir.
 5. Cilt bakımı rutinine eklenen ürünlerin, sıklıkla değiştirilmesi veya düzensiz kullanılması; cilt yüzeyinin tahriş olmasına neden olabilmektedir.
 6. Doğal içerikli cilt bakım ürünlerinden yararlanmak, cildin kalıcı olarak iyileştirilmesi açısından önem arz etmektedir.
 7. Cilt tipleri; yağlı, hassas ve karma olarak üçe ayrılmaktadır. Cilt bakımı ürünü seçimi yapılırken, cilt tipinin dikkate alınması; yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunların önlenmesi açısından önem arz etmektedir.

Doğru Cilt Bakımı Aşamaları

Dermatoloji uzmanları tarafından önerilen, doğru cilt bakımı aşamaları; cildin temizlenmesi ve beslenmesi gibi hayatı faktörlerden oluşmaktadır. Bu aşamaların düzenli olarak yapılması, cilt sağlığı problemlerinin azalmasına ve cildin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Doğru cilt bakımı aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Temizleyici Jel Uygulaması

Gün boyu kirlenen ve yorulan cilt dokularının, temizleyici jel ürünleri ile derinlemesine bir şekilde arındırılması; sivilce ve siyah nokta gibi olumsuz sonuçların ortaya çıkmaması adına önem arz etmektedir. Maruderm bünyesinde bulunan temizleyici jel ürünleri, içeriğindeki doğal bileşenler sayesinde; cilt yüzeyinin tahriş olmadan temizlenmesine olanak tanımaktadır.

Cilt yapısı türlerine göre çeşitlenen Maruderm temizleyici jel ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli
 2. Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli
 1. Tonik Uygulaması

Tonik, cilt yüzeyinin ölü deri ve makyaj kalıntılarından arınmasına yardımcı olmaktadır. Gözenek sıkılaştırıcı etki göstermesi nedeniyle sıklıkla tercih edilen tonik uygulaması, kişilerin daha az sivilce oluşturmasına olanak tanımaktadır. Maruderm bünyesinde bulunan tonik bazlı ürünler, kişilerin en mükemmel şekilde cilt temizliği yapabilmesine yardımcı olmaktadır.

Doğal bileşenleri ile öne çıkan Maruderm tonik ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik
 2. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı AHA Tonik
 1. Peeling Uygulaması

Peeling, cilt yüzeyinde biriken yağ fazlalığını ve cilt gözeneklerini dolduran kir kalıntılarını; en hızlı şekilde temizlemektedir. Gözenek sıkılaştırıcı etki göstermesi nedeniyle de sıklıkla tercih edilen peeling uygulaması, kişilerin daha pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmasına olanak tanımaktadır. Maruderm peeling maske cilt bakım serumu, gözenek temizleyici özelliğinin yanı sıra; cilt yüzeyine kolajen desteği de sağlamaktadır.

Maruderm imzalı peeling maske cilt bakım serumu:

 1. Marudem AHA ve BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu
 2. Bakım Serumu Uygulaması

Bakım serumları, cilt bakım rutini ile yorulan cilt dokularının; dinlenmesine ve beslenmesine olanak tanımaktadır. Maruderm bünyesinde bulunan bütün yüz serumları, doğal bileşenlerden oluşmakta ve kişilerin daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Besleyici özellikleriyle öne çıkan bazı Maruderm yüz serumları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Retinol Cilt Yenileyici Bakım Serumu
 2. Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Bakım Serumu
 3. Maruderm Niancinamide Hyalüronik Asit Cilt Bakım Serumu
 4. Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..