quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Doğru Cilt Bakımı ile Cildinizi Güzelleştirme

Cilt de bir organdır ve en büyüğüdür. Bütün azalarımıza nasıl özen gösteriyorsak, cildimiz için de aynı hassasiyeti taşımalıyız. Rutin ve periyodik bakımlar, tam da cildimizin ihtiyacı olan şeylerdir. Erkeklere nazaran kadınların cilt dokusu daha ince ve hassastır, bu nedenledir ki kadınlar için büyük önem taşır. Bakımlı, ışıl ışıl parıldayan, tertemiz bir cilt kendinizi iyi hissettirmekle kalmayacak, özgüveninizi tazeleyecek, yerine getirecektir. Siyah noktalara, sivilcelere esir olmuş, mat ve solgun bir ciltle kendimizi özgüvenli hissetmemiz neredeyse imkânsızdır. Hangi cilt tipi olursa olsun, bakım şarttır. MaruDerm ürünlerimizi kullanarak cildinizin bakımını yapabilirsiniz.

Neden Cilt Bakımı

Aydınlık, tertemiz, kusursuz, ışıl ışıl bir cildi kim istemez ki! Cilt bakımı, her şeyden önce bir zorunluluktur. Cilt de canlı bir organizmadır ve gerekli bakım onarıma ihtiyaç duyar. Gereksiz yağlanmalardan kurtulmak, yaptığımız makyajın daha kusursuz olması, sivilceden, siyah noktadan uzak bir Cilt için bakım şarttır.  Cilt tipi ne olursa olsun bakım yapmalıyız.

 • Mevsim geçişlerinden korur.
 • Yazın sıcak, kışın soğukta yıpranan cildi onarır.
 • Ciltteki sorunları giderir, düzeltir.
 • Sağlıklı olmasını sağlar.
 • Özgüvenimizi tamamlar.
 • Olumsuz dış etkenlerden korur, zararlarını minimize eder.
 • Canlı ve temiz birçok görünümü sağlar.
 • Egzamadan kansere, her türlü hastalıklara karşı kalkan oluşturur.
 • Sivilce, siyah nokta, yağ bezesi gibi sorunlardan kurtarır.
 • Cildin nem dengesini koru.
 • Taze ve pürüzsüz yapısını uzun yıllar muhafaza eder.
 • Gözenekleri sıkılaştırır, küçültür.
 • Alkol ve sigara gibi, zararlı maddelerin etkilerini minimuma indirir.
 • Cildin yaşlanma süresini uzatır.
 • Soğuk havalarda, cildin çatlamasını ve kurumasını önler.

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Doğru cilt bakımı sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazdır. Öncelikle cildin bir organ olduğunu kabul edeceğiz, o vücudumuzdan bağımsız bir şey değildir. Bir bütündür. Cildi hem içerden hem dışardan doğru bir şekilde beslemeliyiz. Bütün canlı organizmalar için vazgeçilmez bir hayat kaynağı olan su, cildimiz için de oldukça önemlidir. Gün içerisinde bolca su içerek, cildin gereken nem ihtiyacını karşılamalıyız.

 • Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıkları terk etmek,
 • Makyajı temizlemeden uyumamak,
 • Ağır, yağlı besinler tüketmemek,
 • Uyku düzenini iyi ayarlamak,
 • Asitli içeceklerden kaçınmak,
 • Kilomuza göre gün içerisinde yeteri kadar su tüketmek,
 • Sabah uyanınca ve akşam yatmadan önce günlük temizliğini yapmak,
 • Haftada en az bir kez peelling yaparak ölü hücrelerden, yağlardan ve yerleşmiş kirlerden arındırmak,
 • Cilt tipine göre ürün kullanmak,
 • Cilt tipine uygun ürünler kullanmak,

Haftada bir cildin ihtiyacına göre nem maskeleri uygulamak. Nem iyi bir cildin birinci şartıdır, atlanmamalı, gereken önem verilmelidir.

Cilt Tiplerine Göre Bakım Önerileri

Cilt herkes vardır evet ama herkesin cildi aynı değildir, o yüzden bir başkasının tavsiyesi üzerine cilt bakım ürünleri kullanılmamalıdır, aynı cilt tipine sahip olunsa bile. Herkesin cildi kendine özeldir.

Kuru Ciltler

Cilt tipleri içinde belki de en zoru en özen isteyenidir.  Sıcağa da soğuğa da hemen tepkisini belli eder; kızarır, gerilir, pullanma yapar. Özellikle banyodan sonra aşırı kurur ve çok gergin olur. Sivilceye yatkın olmaması ise, kuru ciltlerin avantajlı olduğu bir konudur. Kuru cilt tipi, en çok neme ve yağa ihtiyaç duyar. Bol bol su içerek içerden nemlendirmekle başlanabilir. Dışardan ise çeşitli tonikler, temizleme yağları, nem maskeleriyle bakımı ve onarımı  yapılmalıdır. Gereken desteği, bakımı yapılmazsa, vaktinden önce yaşlanmaya, kırışmaya en müsait cilt tipidir.

Karma Ciltler

 En çok görülen cilt tipidir. Karma ciltlerde yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeleri ise genelde kurudur. Alın, burun ve çene bölgesinde sebum oranı daha çoktur. Her cilt tipinde olduğu gibi karma cilt tipi de nem ister. Uygun ve sert olmayan malzemeler ve nazik hareketlerle cilde günlük temizliği ve nem uygulaması yapılmalıdır. T bölgesine başka, diğer bölgelere başka ürünler kullanılmalıdır. Günün sonunda kesinlikle yüzdeki makyajdan arınmak gerekir yoksa cilt üzerinde kalan makyaj kalıntıları gözenekleri tıkayacak ve cildin yağ-nem dengesini bozacak, siyah nokta, sivilce gibi problemlere sebep olacaktır.

Yağlı Ciltler

En az kuru cilt kadar zor bir cilt tipidir. Yine T bölgesinin aşırı yağlanması, yüzde patlama, gözeneklerin açılması, siyah nokta ve sivilce oluşumu yağlı cilt tipinin en tipik belirtileridir. Uygun bakımlarla, nem takviyesiyle, gerçek bir temizlikle bu problemlerden kurtulunabilir. Sabah yapılan kusursuz makyaj yağlı cilt tipine sahip olanlarda ilerleyen saatlerde yüzdeki serumun etkisiyle dağılacak, alacak ve yüzün daha da parlamasına sebep olacaktır. Bunların önüne geçmek cilt tipine uygun ürünler kullanmakla mümkündür. Cildi nemsiz, susuz bırakmamak, gereken temizliğini doğru şekilde yapmak, makyajla uyumamak, rutin ve periyodik bakımları ihmal etmemek yağlı cilt tipi için kurtarıcı bakım tüyolarıdır.

Cilt tipine uygun ve dost ürünlerle yapılan doğru bakımlar, cilt kusurlarını giderir, kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar, sivilce, siyah nokta gibi çok görülen problemlerden kurtarmış olur.  Ürünlerimiz ile cildinizin bakımını etkili bir şekilde yapabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..