quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Deniz Sonrası Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Deniz Sonrası Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazın deniz ve havuz sonrasında, tuzlu su, güneş ve klordan etkilenen saçlar için özel bakım uygulamak gerekecektir. Bu bakım kürleri, doğal yoldan yapılabildiği gibi, dışarıdan uzmanlarca yapılacak kürlerle de gerçekleşebilecektir. Yazın kumun ve güneşin sertleştirdiği saçlar, belli aralıklarla yapılacak bakımlarla onarılacaktır. Kum ve güneş sadece saç telini kalınlaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda, saç derisine de zarar verecektir.

Yazın Saçlar İçin Evde Yapılacak Bakım Kürleri
Yazın saçlar için evde yapılacak bakım kürleri bulunmaktadır. Bunun için eczanelerden alınacak bakım kremleri olabildiği gibi, evde hazırlanacak reçeteler de bulunuyor. Badem yağı, zeytinyağı gibi organik yağlardan yararlanılabilir. Badem yağı veya zeytinyağı bir kaba konduktan sonra, sıcak su bulunan başka bir kaba yerleştirilir. Burada ısınan yağ, saçlara yedirilerek, sürülür. Daha sonra topuz şeklinde toplandıktan sonra ılık, ıslak bir havlu ile bekletilir. Yarım saatten az olmamak kaydıyla bekletilen bu yağ, ılık su ile durulanır. Yaz döneminde belli aralıklarla yapılan bu bakım, saçları rahatlatacak yöntemler arasındadır.

Yazın Profesyonel Saç Bakım Ürünleri Almak
Yaz dönemlerinde evde yapılan bakımların yanı sıra, dışarıdan da uzman desteği alınabilir. Profesyonel saç bakımı yapan kuaförler bu konuda faydalı olacaktır. Piyasada bulunan ürünler kullanılabildiği gibi, kuaför salonlarında da bu desteği almak önerilecektir. Özellikle, yazın yıpranmış saçlar için önerilecek bakımların başında kreatin bakımı gelmektedir. Bunun için özel bakım sonrası yapılacak kreatin bakımı, saçı rahatlatıp, hafiflemesini sağlayacaktır. Boyalı ve işlem görmüş saçlarda da başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Kreatin uygulamasından sonra, folyo ile sarılan saç, belli bir süre uygun ısıda bekletilir. Ardından yapılacak nem uygulaması ile bakım tamamlanmış olur. Bu bakımın periyodu, saçın yıpranması ve destek alınacak kuaförün önerisine göre değişecektir. Ayrıca bakım sonrası evde kullanılacak bakım kremleri ile saçın sağlığı, kontrol altına alınmış olur.

Yaz Mevsiminde Saçı Yıpratacak Unsurlar Nelerdir?
Yaz mevsiminde, saçı yıpratacak bazı unsurlar öne çıkar. Bunların başında, yazın sıcak su ile saçların yıkanması gelir. Isı her zaman saçların bir numaralı düşmanı olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle sürekli sıcak fön çekilmesi, saçlar için olumsuz etki yaratacaktır. Saçların matlaşmasına ve kırılmasına sebep olacaktır.

Tatil Dönüşü Saçlara Uygulanacak Bakımlar ve Yapılması Gerekenler
Tatil dönüşü saçlara uygulanacak bazı bakımlar öne çıkar. Sıralayacak olursak:

· Saçlara yapılacak profesyonel bir bakım
· Saçlara evde belli aralıklarla uygulanması gereken maskeler.
· Saçların kırılan uçlarının kesilmesi
· Saçları içten beslemenin en güzel yolu bol su tüketmektir. Bu nedenle içilen su miktarını arttırmak
· Nem oranı yüksek şampuanları kullanmak

Saçların boya zamanında, kaliteli ve kimyasalı az boyalarla boyanması önem taşır. Saçları tararken sık dişli tarak kullanılmaması önemlidir. Fön uygulamalarında da düşük ısı seçmek önem taşır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..