quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Serumları Neden Önemlidir?

Cilt Serumları Neden Önemlidir?

Güzel bir cilde sahip olup o güzelliği korumak için belli başlı detaylar ve özeni göstermeniz şarttır. Bu konuda belki de blog sayfamızda birçok farklı açıdan yaklaştığımız yazılarımız oldu. Ancak yine de cilt bakımı ve sağlığı açısından göz önünde bulundurmanız gereken detaylardan birisi de cilt serumu kullanımıdır. Cilt, birçok bakım ürünü ile destek alacaktır muhakkak. Fakat serum kullanımı cildin çok daha sağlıklı ve bakımlı bir forma erişimini doğrudan destekleyici etkiler kurmaktadır. Pek çok kadın 30 yaşından sonra cilt bakım rutininde çeşitli değişimlere gitmek zorundadır. Bunun üzerine düşülmediği zaman kırışıklıklar, ciltte solmalar ve renk değişimleri başta olmak üzere birçok problem de açığa çıkmaya başlamış olacaktır. İşte bu cilt bakım rutininize alacağınız serumların cildinize gerçekten de ayrıcalık kazandıracağınızı bilmenizi isteriz. Kaliteli bir serum kullanımı ile cildinize yapacağınız takviyeler sayesinde, cildin gerektiğinden de fazla nefes almasını desteklemekle birlikte, çok daha sağlıklı bir görünüme erişimini de fazla fazla mümkün hale getirmiş olacaksınız. Bu süreç göz önüne alındığında da sizler için cilt serumları ve cilde sağladığı önemli katkılara dair de bilgiler sunarak ilerlemek istiyoruz. Bu sayede cildin ihtiyaç duyduğu bütün etkileşimler de çok daha çabuk ve sıkıntısız bir şekilde elinizin altında yer edinmiş olacaktır.

Serum Kullanarak Cildinize Ayrıcalık Kazandırın

Cilt bakım serumları birçok önemli sebepten dolayı kendisini diğer bakım ürünlerinden ayırmayı başarabilmektedir. Bu farklar içerisinde de en önemli olanı da içeriğinde yüksek konsantrasyon ve yoğun etkili güçlere sahip maddelerin bir araya gelmesi bulunmaktadır. Bu maddeleri cilt içine taşıyıp cildin altındaki bakterileri yok etme konusunda çok daha yoğun formüllere sahip olduğunu da söyleyebiliriz cilt serumlarının. Ki birçok nemlendirici krem de ciltte bir yere kadar etki edebilir. Serumlar ise cildin derinine hızlı bir şekilde nüfus ederek gerekli olan sağlık onarımını rahat bir şekilde gerçekleştirmeyi başarabilmektedir. Bu hızlı bakım onarım alışverişi sayesinde de cildin daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşması aynı hızda şekillenmiş olacaktır.

Cilt Serum Fiyatları Neden Yüksek?

Aslında bu soruya cevap olarak ‘’daha maliyetli ama daha etkili’’ cümlesini kullanmak çok doğru olabilir. Elbette diğer kişisel bakım ürünlerine oranla serumların mevcut fiyatlarında çok daha yüksek maliyetlerin söz konusu olduğu söylenebilir. Ancak serumların cildin deriniyle temas kurması ve buluşmasının diğer ürünlerden daha fazla bir oranla sağlandığı da açık bir gerçektir. Yani serum kullanımı sayesinde birçok farklı masraf yapmak yerine, doğrudan sonuçlara ulaşabileceğiniz tarzda bir gelişim düzeni kurabilirsiniz. Keza cilt bakım formülasyonları içerisinde en aktif ve yüksek madde konsantrasyonu tamamen serumlara aittir. Bu da cildi çok daha sağlıklı bir yapıda iyileştirip geliştirmeyi başarmaktadır. Bu yapısından dolayı da serumlar özel ve hassas ciltlerin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek adına üretilmiş olan bakım ürünleridir ve cildin ihtiyaçlarına göre de çeşitlilik gösterebilmektedir. Kimi serumlar ciltteki çizgileri azaltmak, parlaklaştırmak ve sıkılaştırmak ve koyu renklerden arındırmak amacıyla kullanılırken, kimi serumlar da kuru cildin neme kavuşması, sivilce ve aknelerden kurtulmak ve ciltte skarların yok olması gibi detaylarda yardımcı olmaktadır. Bu sebepten de cilt bakımı aşamalarınıza daima serum kullanımını da dahil etmeli, bu sayede cildinizin ferah bir nefes almasında yoğun etkilerle destek olmalısınız. Bunu başardığınız zaman zaten çok daha sağlıklı sonuçlara erişimi rahatlıkla sağlamış olacaksınız.

Serumlar Hangi Sıklıkta Kullanılmalıdır?

Öncelikle serumları kullanmadan önce uygun temizleyici ürünlerle yüzünüzdeki makyajı iyice temizlemeli, cildinizdeki toz ve kalıntıları ortadan kaldırmalısınız. Temizleme işlemi sonrasında da serumu çok az miktarda cildinize uygulamalısınız. Küçük moleküller yapısı ve sıvı formatı ve zengin içeriklere sahip olan formülasyonu, küçük bir miktar kullanım gerçekleştirseniz dahi önemli sonuçlara erişimi destekleyeceği için cildin çok daha çabuk bakım ve sağlıklı bir görünüme kavuşma olasılığı da yüksek hale gelmiş olacaktır. Serumu günde bir kez kullanım yeterlidir. Ancak istediğiniz ve gerekli gördüğünüz takdirde de gece ve gündüz olmak üzere iki defa da kullanabilirsiniz. Serumu hem yüzünüze hem de gerdan bölgenize uygulamanızda yarar görülmektedir. Bu sayede cilt problemlerinden kısa süre içerisinde kurtulma olanağını da yakalamış olacaksınız.

Genç ve Güzel Bir Görünüm İçin Serum Kullanımı

Serumlar cilt sağlığında ideal bir seçenek olarak kabul edilmekle birlikte, daha genç ve güzel bir görünüme kavuşma konusunda da destekleyici etkilere sahip olmaktadırlar. Bu sebepten dolayı da güzel bir cilt görünüme sahip olmak adına serum kullanımına yoğun bir şekilde önem vermenizi öneriyoruz. Çünkü bir kozmetik desteğinden çok bu tarz bir serum kullanımından destek aldığınız takdirde, çok daha verimli sonuçlar edinebilir, cildinizi de çok daha sağlıklı bir forma taşıma olanağı yakalayabilirsiniz. Burada önemli olan unsur, cilt sağlığını dengede tutmak ve yaşlanma karşıtı bir cilt düzeni kurmak. İşte bu düzen de iyi bir serum kullanımı sayesinde mümkün hale gelebilir.

Sonuç itibariyle 30’lu yaşlardan sonra cildinizin çok daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlayabilmek adına serum kullanımına önem vermenizi öneririz. Bu cilt bakımı ve sizin sağlıklı bir görünüme kavuşmanız açısından önemli bir adım olacaktır. Bu önemin bilinciyle hareket edip, kaliteli bir serum tercihinde bulunduğunuz zaman, çok daha verimli sonuçlara erişim mümkün hale gelmiş olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..