Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Serumları Neden Önemlidir?

Cilt Serumları Neden Önemlidir?

Güzel bir cilde sahip olup o güzelliği korumak için belli başlı detaylar ve özeni göstermeniz şarttır. Bu konuda belki de blog sayfamızda birçok farklı açıdan yaklaştığımız yazılarımız oldu. Ancak yine de cilt bakımı ve sağlığı açısından göz önünde bulundurmanız gereken detaylardan birisi de cilt serumu kullanımıdır. Cilt, birçok bakım ürünü ile destek alacaktır muhakkak. Fakat serum kullanımı cildin çok daha sağlıklı ve bakımlı bir forma erişimini doğrudan destekleyici etkiler kurmaktadır. Pek çok kadın 30 yaşından sonra cilt bakım rutininde çeşitli değişimlere gitmek zorundadır. Bunun üzerine düşülmediği zaman kırışıklıklar, ciltte solmalar ve renk değişimleri başta olmak üzere birçok problem de açığa çıkmaya başlamış olacaktır. İşte bu cilt bakım rutininize alacağınız serumların cildinize gerçekten de ayrıcalık kazandıracağınızı bilmenizi isteriz. Kaliteli bir serum kullanımı ile cildinize yapacağınız takviyeler sayesinde, cildin gerektiğinden de fazla nefes almasını desteklemekle birlikte, çok daha sağlıklı bir görünüme erişimini de fazla fazla mümkün hale getirmiş olacaksınız. Bu süreç göz önüne alındığında da sizler için cilt serumları ve cilde sağladığı önemli katkılara dair de bilgiler sunarak ilerlemek istiyoruz. Bu sayede cildin ihtiyaç duyduğu bütün etkileşimler de çok daha çabuk ve sıkıntısız bir şekilde elinizin altında yer edinmiş olacaktır.

Serum Kullanarak Cildinize Ayrıcalık Kazandırın

Cilt bakım serumları birçok önemli sebepten dolayı kendisini diğer bakım ürünlerinden ayırmayı başarabilmektedir. Bu farklar içerisinde de en önemli olanı da içeriğinde yüksek konsantrasyon ve yoğun etkili güçlere sahip maddelerin bir araya gelmesi bulunmaktadır. Bu maddeleri cilt içine taşıyıp cildin altındaki bakterileri yok etme konusunda çok daha yoğun formüllere sahip olduğunu da söyleyebiliriz cilt serumlarının. Ki birçok nemlendirici krem de ciltte bir yere kadar etki edebilir. Serumlar ise cildin derinine hızlı bir şekilde nüfus ederek gerekli olan sağlık onarımını rahat bir şekilde gerçekleştirmeyi başarabilmektedir. Bu hızlı bakım onarım alışverişi sayesinde de cildin daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşması aynı hızda şekillenmiş olacaktır.

Cilt Serum Fiyatları Neden Yüksek?

Aslında bu soruya cevap olarak ‘’daha maliyetli ama daha etkili’’ cümlesini kullanmak çok doğru olabilir. Elbette diğer kişisel bakım ürünlerine oranla serumların mevcut fiyatlarında çok daha yüksek maliyetlerin söz konusu olduğu söylenebilir. Ancak serumların cildin deriniyle temas kurması ve buluşmasının diğer ürünlerden daha fazla bir oranla sağlandığı da açık bir gerçektir. Yani serum kullanımı sayesinde birçok farklı masraf yapmak yerine, doğrudan sonuçlara ulaşabileceğiniz tarzda bir gelişim düzeni kurabilirsiniz. Keza cilt bakım formülasyonları içerisinde en aktif ve yüksek madde konsantrasyonu tamamen serumlara aittir. Bu da cildi çok daha sağlıklı bir yapıda iyileştirip geliştirmeyi başarmaktadır. Bu yapısından dolayı da serumlar özel ve hassas ciltlerin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek adına üretilmiş olan bakım ürünleridir ve cildin ihtiyaçlarına göre de çeşitlilik gösterebilmektedir. Kimi serumlar ciltteki çizgileri azaltmak, parlaklaştırmak ve sıkılaştırmak ve koyu renklerden arındırmak amacıyla kullanılırken, kimi serumlar da kuru cildin neme kavuşması, sivilce ve aknelerden kurtulmak ve ciltte skarların yok olması gibi detaylarda yardımcı olmaktadır. Bu sebepten de cilt bakımı aşamalarınıza daima serum kullanımını da dahil etmeli, bu sayede cildinizin ferah bir nefes almasında yoğun etkilerle destek olmalısınız. Bunu başardığınız zaman zaten çok daha sağlıklı sonuçlara erişimi rahatlıkla sağlamış olacaksınız.

Serumlar Hangi Sıklıkta Kullanılmalıdır?

Öncelikle serumları kullanmadan önce uygun temizleyici ürünlerle yüzünüzdeki makyajı iyice temizlemeli, cildinizdeki toz ve kalıntıları ortadan kaldırmalısınız. Temizleme işlemi sonrasında da serumu çok az miktarda cildinize uygulamalısınız. Küçük moleküller yapısı ve sıvı formatı ve zengin içeriklere sahip olan formülasyonu, küçük bir miktar kullanım gerçekleştirseniz dahi önemli sonuçlara erişimi destekleyeceği için cildin çok daha çabuk bakım ve sağlıklı bir görünüme kavuşma olasılığı da yüksek hale gelmiş olacaktır. Serumu günde bir kez kullanım yeterlidir. Ancak istediğiniz ve gerekli gördüğünüz takdirde de gece ve gündüz olmak üzere iki defa da kullanabilirsiniz. Serumu hem yüzünüze hem de gerdan bölgenize uygulamanızda yarar görülmektedir. Bu sayede cilt problemlerinden kısa süre içerisinde kurtulma olanağını da yakalamış olacaksınız.

Genç ve Güzel Bir Görünüm İçin Serum Kullanımı

Serumlar cilt sağlığında ideal bir seçenek olarak kabul edilmekle birlikte, daha genç ve güzel bir görünüme kavuşma konusunda da destekleyici etkilere sahip olmaktadırlar. Bu sebepten dolayı da güzel bir cilt görünüme sahip olmak adına serum kullanımına yoğun bir şekilde önem vermenizi öneriyoruz. Çünkü bir kozmetik desteğinden çok bu tarz bir serum kullanımından destek aldığınız takdirde, çok daha verimli sonuçlar edinebilir, cildinizi de çok daha sağlıklı bir forma taşıma olanağı yakalayabilirsiniz. Burada önemli olan unsur, cilt sağlığını dengede tutmak ve yaşlanma karşıtı bir cilt düzeni kurmak. İşte bu düzen de iyi bir serum kullanımı sayesinde mümkün hale gelebilir.

Sonuç itibariyle 30’lu yaşlardan sonra cildinizin çok daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlayabilmek adına serum kullanımına önem vermenizi öneririz. Bu cilt bakımı ve sizin sağlıklı bir görünüme kavuşmanız açısından önemli bir adım olacaktır. Bu önemin bilinciyle hareket edip, kaliteli bir serum tercihinde bulunduğunuz zaman, çok daha verimli sonuçlara erişim mümkün hale gelmiş olacaktır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..