quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Neden Yağlanır Ve Yağlı Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Cilt Neden Yağlanır Ve Yağlı Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Cilt tipinin yağlı, kuru ya da karma olması fark etmeksizin, öncelikle düzenli cilt bakımının yapılıyor olması sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin ilk adımıdır. Ayrıca sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olabilmek için mutlaka cilt üzerinde bulunan makyaj temizlenmeli ve cilt tipine uygun bakım ürünleri kullanılmalıdır. Cilt tipine uygun ürünler kullanabilmek için de öncelikli olarak cilt tipini doğru biliyor olmak gerekmektedir. Cilt üzerinde cildin doğal kremini, yağ ve ter bezlerinin salgıları ile oluşturan bir örtü bulunmaktadır. Cilt üzerinde doğal yollardan oluşan bu tabaka aynı zamanda cildi, çevre kirliliğinden ve alerjik risklerden korumak amacıyla oluşmaktadır. Bu tabakayı, hormonal değişiklikler, stres, çevresel kirlilik ile yağlı ve baharatlı gıdalar tüketmek tetiklemektedir. Cilt üzerinde yağın açıldığı yer ise gözeneklerdir ve gözeneklerin dış etkenlere bağlı olarak tıkanması sonucunda yağ salgısı çıkamamakta ve sivilce oluşumu başlamaktadır. Yağ ifrazatının yavaşlatılması adına ciltte bulunan su miktarını arttırmak gerekmektedir.

Yağlı Cilt Tipinin Özellikleri
Yağlı cilt tipi genellikle gözenekleri geniş, belirgin siyah noktalara sahip ve parlak bir cilt yüzeyine sahiptir. Her yağlı cilt tipi yağlı akneli, sorunsuz ama yağlı, yağlı ve hassaslaşmış gibi problemler ile ortaya çıkmaktadır. Akneli ve yağlı cilt tipi, özel bakım ve hijyen istemektedir. Yağlı cilt tipine sahip olanların öncelikle yapması gereken ise gözenekleri kapatmak yerine fazla yağ ifrazatını durdurmaktır.

Yağlı Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılır?
Yağlı ciltler için de mutlaka yağlı ciltler için üretilmiş olan nemlendiriciler kullanılmalıdır. Şayet yağlı cilt tipine sahip olanlar nemlendirici kullanmaz ise cilt temizliğinin ardından cilt nemini kaybedecek ve daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır. Yağlı cilt tipinde sivilce ve siyah nokta oluşumu gözlenmektedir. Ancak cilt üzerinde oluşan sivilce ve siyah noktalar ile oynamak yerine peeling yapılması tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra arkadaş tavsiyesi ile maske ya da krem kullanmak yerine bir dermatologdan destek alınmalı ve önerilerine kulak verilmelidir. Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin mutlaka gece yatmadan önce cilt üzerinde bulunan makyajı temizlemeleri gerekmektedir. Ayrıca cildin makyajdan arındırılmasının ardından cilt nemlendirilmeli ve tonik kullanılmalıdır. Jeuvenile Yağlı Ciltler İçin Akne Karşıtı Cilt Bakım Kiti / Seti ürünlerini kullanarak yağlı cilt sonucu oluşabilicek problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Yağlı Cilde Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler
· Yağlı cilde sahip olanların cilt yüzeyinde bulunan yağı arındırmak ve siyah nokta oluşumunu önleyebilmek için kil bazlı temizleyiciler kullanması gerekmektedir.
· Peeling uygulaması, yağ salgısını kontrol etmekte, sivilce oluşumunu önlemekte, cilt yüzeyini temizlemekte ve cildi yenilemektedir. Bu nedenle belirli periyotlar ile yağlı ciltler için uygun olan peeling ürünleri ile peeling uygulaması yapılmalıdır.
· Yağlı ciltler nemsizlikten oldukça etkilendiği için nemlendirici kullanımına özen gösterilmelidir.
· Yağlı ciltlerde yağ bezlerinin yağ salgılamasını kontrol etmenin yanı sıra gözenekleri temizlemek için haftada bir ya da iki kez kil maskesi kullanılmalıdır.

Yağlı Cildi Sürekli Yıkamamak Gerekir
Yağlı cilt tipine sahip olanların, cildinde ki yağlanmadan kurtulmak amacıyla sık sık yüzünü yıkaması doğru bir uygulama değildir. Çünkü sık bir şekilde yıkanan cilt, ihtiyacı olan nemden mahrum kalacak olmasının yanı sıra ihtiyacı olan nemi sağlayabilmek için daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır. Cildin kendisini nemlendirmek adına fazladan yağ üretmeye başlaması ise cilt üzerinde sivilce ve siyah nokta oluşumunu arttıracaktır. 


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..