quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Neden Yağlanır Ve Yağlı Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Cilt Neden Yağlanır Ve Yağlı Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Cilt tipinin yağlı, kuru ya da karma olması fark etmeksizin, öncelikle düzenli cilt bakımının yapılıyor olması sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin ilk adımıdır. Ayrıca sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olabilmek için mutlaka cilt üzerinde bulunan makyaj temizlenmeli ve cilt tipine uygun bakım ürünleri kullanılmalıdır. Cilt tipine uygun ürünler kullanabilmek için de öncelikli olarak cilt tipini doğru biliyor olmak gerekmektedir. Cilt üzerinde cildin doğal kremini, yağ ve ter bezlerinin salgıları ile oluşturan bir örtü bulunmaktadır. Cilt üzerinde doğal yollardan oluşan bu tabaka aynı zamanda cildi, çevre kirliliğinden ve alerjik risklerden korumak amacıyla oluşmaktadır. Bu tabakayı, hormonal değişiklikler, stres, çevresel kirlilik ile yağlı ve baharatlı gıdalar tüketmek tetiklemektedir. Cilt üzerinde yağın açıldığı yer ise gözeneklerdir ve gözeneklerin dış etkenlere bağlı olarak tıkanması sonucunda yağ salgısı çıkamamakta ve sivilce oluşumu başlamaktadır. Yağ ifrazatının yavaşlatılması adına ciltte bulunan su miktarını arttırmak gerekmektedir.

Yağlı Cilt Tipinin Özellikleri
Yağlı cilt tipi genellikle gözenekleri geniş, belirgin siyah noktalara sahip ve parlak bir cilt yüzeyine sahiptir. Her yağlı cilt tipi yağlı akneli, sorunsuz ama yağlı, yağlı ve hassaslaşmış gibi problemler ile ortaya çıkmaktadır. Akneli ve yağlı cilt tipi, özel bakım ve hijyen istemektedir. Yağlı cilt tipine sahip olanların öncelikle yapması gereken ise gözenekleri kapatmak yerine fazla yağ ifrazatını durdurmaktır.

Yağlı Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılır?
Yağlı ciltler için de mutlaka yağlı ciltler için üretilmiş olan nemlendiriciler kullanılmalıdır. Şayet yağlı cilt tipine sahip olanlar nemlendirici kullanmaz ise cilt temizliğinin ardından cilt nemini kaybedecek ve daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır. Yağlı cilt tipinde sivilce ve siyah nokta oluşumu gözlenmektedir. Ancak cilt üzerinde oluşan sivilce ve siyah noktalar ile oynamak yerine peeling yapılması tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra arkadaş tavsiyesi ile maske ya da krem kullanmak yerine bir dermatologdan destek alınmalı ve önerilerine kulak verilmelidir. Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin mutlaka gece yatmadan önce cilt üzerinde bulunan makyajı temizlemeleri gerekmektedir. Ayrıca cildin makyajdan arındırılmasının ardından cilt nemlendirilmeli ve tonik kullanılmalıdır. Jeuvenile Yağlı Ciltler İçin Akne Karşıtı Cilt Bakım Kiti / Seti ürünlerini kullanarak yağlı cilt sonucu oluşabilicek problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Yağlı Cilde Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler
· Yağlı cilde sahip olanların cilt yüzeyinde bulunan yağı arındırmak ve siyah nokta oluşumunu önleyebilmek için kil bazlı temizleyiciler kullanması gerekmektedir.
· Peeling uygulaması, yağ salgısını kontrol etmekte, sivilce oluşumunu önlemekte, cilt yüzeyini temizlemekte ve cildi yenilemektedir. Bu nedenle belirli periyotlar ile yağlı ciltler için uygun olan peeling ürünleri ile peeling uygulaması yapılmalıdır.
· Yağlı ciltler nemsizlikten oldukça etkilendiği için nemlendirici kullanımına özen gösterilmelidir.
· Yağlı ciltlerde yağ bezlerinin yağ salgılamasını kontrol etmenin yanı sıra gözenekleri temizlemek için haftada bir ya da iki kez kil maskesi kullanılmalıdır.

Yağlı Cildi Sürekli Yıkamamak Gerekir
Yağlı cilt tipine sahip olanların, cildinde ki yağlanmadan kurtulmak amacıyla sık sık yüzünü yıkaması doğru bir uygulama değildir. Çünkü sık bir şekilde yıkanan cilt, ihtiyacı olan nemden mahrum kalacak olmasının yanı sıra ihtiyacı olan nemi sağlayabilmek için daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır. Cildin kendisini nemlendirmek adına fazladan yağ üretmeye başlaması ise cilt üzerinde sivilce ve siyah nokta oluşumunu arttıracaktır. 


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..