quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu ciltte meydana gelen pullanma ve kaşıntı gibi durumların görüldüğü bir cilt problemidir. Birçok farklı nedenden kaynaklanabilen cilt kuruluğu problemi gün içerisinde insanları rahatsız eden ve estetik açıdan da hoş görünmeyen sorunlardan biridir. Değişik nedenlerle ortaya çıkan cilt problemi son derece dikkate alınması gereken bir durumdur. Cilt kuruluğunu yalnızca kuru ciltlere sahip kişiler yaşamıyor. Zaman zaman yağlı cildi olan insanlar da bu problem görülebiliyor. Kuruluk vücudun belli bir bölgesinde görülebileceği gibi vücudun tamamında da etkili olabilir. Jeuvenile Nemlendirici Cilt Bakım Seti ile cildiniz 24 saat boyunca ihtiyacı olan nemi alır ve daha parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşurşunuz.

Cilt Kuruluğunun Görülme Nedenleri Neler?
Ciltte görülen kuruluk problemi insanlarda farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bu problemin en önemli nedenleri şunlardır:

·Mevsim değişimleri cilt üzerinde oldukça önemlidir.
·Kış aylarında ısınma şekilleri
·Sıcak banyo ve su derecesi
·Kullanılan sabunlar ve deterjanlar
·Yeteri kadar vücuda sıvı alınmaması

Bunların yanında farklı cilt problemleri ve ilaçlar da ciltte kuruluğa neden olabiliyor.

Cilt Kuruluğu Tipleri Nelerdir?
Mevsimsel değişimlerden kaynaklanmayan cilt kurulukları da vardır. Bunlar dermatit olarak isimlendirilen rahatsızlıkları içerisine alan bir çeşittir. Üç farklı şekilde görülür. Kontakt dermatit, seboreik dermatit ve atopik dermatit olarak isimlendirilirler. Kontakt dermatit, cilde farklı maddelerin teması sonucunda oluşur. Bu maddeler ile reaksiyona maruz kalan cilt çeşitli iltihaplanmalara da neden olabiliyor. Seboreik dermatit ise ciltte çok yağ tüketimi sonrasında ortaya çıkan bir kuruluktur. Kafa derisinde kırmızılıklar meydana gelir ve pullu döküntüler oluşturur. Daha çok bebeklerde görülür. Atopik dermatit ise egzama hastalığı olarak da bilinen bir rahatsızlıktır. Kronik bir rahatsızlık olarak değerlendirilmektedir. Küçük çocuklarda çok fazla görülen rahatsızlıklardan biridir.
Cilt Kuruluğu Kimlerde Görülür?
Cilt kuruluğu birçok insanda görülebilen bir rahatsızlıktır. Ancak belli başlı risk faktörlerini taşıyan insanlarda daha fazla görülmektedir. Yaşlı insanlarda cilt kuruluğu gençlere göre daha fazla görülmektedir. Özellikle 40 yaşından sonra bireylerin birçoğunda cilt kuruluğu problemi görülmeye başlamaktadır. Genetik olarak da görülebilen bir rahatsızlıktır. Yapılan mesleklere de göre de bu rahatsızlık görülebiliyor. Özellikle hemşire ve kuaför gibi kimyasal ile uğraşma sorunu olan yazarlarda bu sorun fazla şekilde görülebiliyor. Çok soğuk iklimlerde yaşayan insanlar da sıklıkla görülebilen bir rahatsızlıktır.

Cilt Kuruluğu Belirtileri Neler?
Cilt kuruluğu görülen kişilerde çeşitli belirtiler ortaya çıkar. Bu belirtilerin ilki ciltte oluşan gerginlik hissidir. Ciltte pütürlü bir görüntü de meydana gelir. Kaşıntı, pullanma ve cilt üzerinde soyulmalar oluşur. İnce çizgiler oluşmaya başlar ve bir süre sonra tamamen çatlaklar oluşmaya başlar. Kızarıklık ve döküntüler de önemli belirtiler arasındadır. Kuruluk seviyesi çok yüksek olanlarda kanamalar da görülebiliyor. Kaşınmaya bağlı olarak ciltte renk değişimleri ve izler meydana gelir. Cilt kuruluğu mevsimden kaynaklanmıyorsa bir uzmana başvurmak daha sağlıklı sonuç alınmasına yardımcı olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..