Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cilt ve yüz serumları, günlük bakımda her kadın ve erkeğin muhakkak takviye olarak yararlanması gereken bir üründür. Çünkü çoğu insana günlük bakımda nemlendirici krem ve farklı cilt setleri yetersiz gelebilir. Bu yetersizlik durumlarında da yüz serumu takviyesinden yararlandığınız zaman nemin yeterli olmadığı ve erişimin güç olduğu noktalarda serum unsuru devreye girer ve cildinizin derinlemesine beslenip gelişimini de sağlamış olur. Bu gibi aşamaları belli bir süreç içerisinde gerçekleştirmeniz açısından da cilt serumu takviyesinden yararlanmanız gerektiğini düşünüyoruz. Yani cildinizin daima bir bakım düzenine ihtiyaç duyacağını düşünmekteyiz. Bu süreç kapsamında da zaten düzenli bir ilgi alaka sonucuyla daha sağlıklı bir cilt yapısı elde etme olasılığınız da artış göstermiş olacaktır. Özellikle de serumu kullanırken cildinizin de koruma altına alınması, temizlenip belli bir denge kurulması şarttır. Yüz serumları, nemlendirici etkisinin yanı sıra cildin sivilce, akne ve lekelenme gibi durumlarına da doğrudan müdahalede bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da cilt serumlarını kullanmayı gerektiren birçok etmen bulunur. Yazımızın devamında da sizlere hangi durumlarda ve ne için cilt serumları uygulanmalı onlardan bahsetmek istiyoruz. Bu sayede cildin daha sağlıklı ve çok daha bakımlı bir konuma geçmesini destekler, güzel görünüm açısından da amaçlanılan noktaya erişimi sağlamış olabilirsiniz.

Cilt Serum Kullanımına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Serum kullanımına başlamanız için herhangi bir yaş yoktur. Cildiniz özellikle de yirmili yaşlar itibariyle nem ve bakıma daha fazla ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaç süreci de zaten yaşlılığa ve hayatınız son anına kadar kendisini göstermiş olacaktır. Bu tarz ihtiyaçların tamamını da dış etkenler karşılayamayacağı için, sizlerin iyi bir serum takviyesi almanız işinizi kolaylaştırabilir. Elbette ki kişisel bakım ve temizliğinizi uygulamaya devam etmenizde de yarar görülüyor. Ancak kullanacağınız serumlar cildinize belli bir noktada destek sağlamış olacaktır. Cildinizin çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını etkileyici bir form kurduracak ve bu sayede de daha bakımlı bir cilt düzenine erişim destekleyecek. İlk bakışta serumların biraz daha fazla maliyeti gözünüzü korkutabilir, ancak cildin sağlıklı ve hoş bir görünüme kavuşması açısından bu maliyeti görmezden gelmek her zaman olumlu sonuçları da beraberinde getirmiş olacaktır.

Cilt Serumu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Alacağınız serumun içeriğinde alkol olmaması gerekmektedir. Bu sebepten de alkollü serumları muhakkak incelemelisiniz. Alkol, cildin nemini azaltıp kurumasına sebebiyet verecektir. Bu sebepten de muhakkak doğal ve alkolden arındırılmış bir serum kullanımına dikkat etmenizde yarar görülmektedir. Bunun dışında sizler gece ve gündüz kremleri kullanmaktaysanız eğer, bu ürünleri kullandıktan sonra cildinizin kremi iyice emmesine izin verin. Bu konuda emin olun ki, cildin çok daha sağlıklı bir yapıda olmasını, kullanacağınız serumdan da olumlu sonuç alınmasını desteklemiş olun. bu gibi unsurları göz önüne alarak ilerlemek, cildin çok daha bakımlı bir yapıda kalmasını da desteklemiş olacaktır. Bu kapsamda da zaten sizlerin serum kullanımında doğal bir adım atmanız da desteklenmiş olacaktır muhakkak.

Serum Nemlendirici Bir Krem Mi?

Serum ile nemlendirici krem her zaman karıştırılır. Ancak iki ürün de birbirinden bağımsız ve çok ayrıdır. Her ikisi de cildin nem ihtiyacını karşılamaya yönelik bir etkileşim içerisinde olsalar da, serumların yapısı nemlendirici kremlere oranla çok daha farklılık gösterebilmektedir. Serumlar, hyaluronik asit ve seramidler gibi nemlendirici etkisi çok yüksek maddelere sahiptirler. Bu kapsamda da zaten nemlendirici krem ve diğer bakım takviyesi cilt bakım ürünlerini kullanmanızın ardından serumla da yüzünüzü desteklediğiniz zaman, cildinizi çok daha çabuk bir şekilde koruma altına alma imkanı da yakalamış olursunuz. Yani hem nemlendirici krem takviyesi hem de serum kullanımı sayesinde ciltteki ihtiyaç duyulan aşamaları daha çabuk bir süreç içerisinde gerçekleştirme şansı da yakalamış olacaksınız.

Cilt Serumu Kullanımı Hangi Sıklıkla Olmalıdır?

Serum kullanımını gün içerisinde iki defa gerçekleştirilmesi önerilir. Bu sabah ve akşam olmak üzere ikiye bölünürse çok daha etkili sonuçlar elde ettirebilir. Aynı zamanda kullanacağınız serumu cilt probleminize göre de arttırabilirsiniz. Bu biraz da sizin cildinizin ihtiyaç duyacağı etkileşimle alakalı bir durumdur aslında. Bu noktada serumlardaki kullanma talimatlarını da okumanızda yarar görüyoruz. Bu size en doğru yolu gösterici etkilerin başında gelmektedir. Bu sebepten de serum kullanımı konusunda bu tarz düzenleri muhakkak göz önüne alıp, o şekilde cildinize gerekli olan bakımı uygulayın. Bildiğiniz gibi her şeyin çok fazla kullanımı, aşırısı zarar oluşturur. Bu sebepten dolayı cildinize belli bir düzeni aktarmasını başarırsanız eğer, çok daha bakımlı ve verim alacağınız türden sonuçlara da erişimi desteklemiş olursunuz. Bu sebepten de her zaman cilt bakımında belli bir programla ilerlemeniz sizin için daha sağlıklı sonuçları da beraberinde getirmeyi başarmış olacaktır.

Cilt Serumu Hangi Cilt Problemlerine Çok İyi Gelir

Yüzünüz ve cildiniz birçok etmenden dolayı serum takviyesine ihtiyaç duyabilir. Bu kapsamda da yağlı ciltler, kırışık ve çatlak olan ciltler, sivilce ve akne durumlarında serum kullanımını muhakkak gerçekleştirmelisiniz. Kurumuş cilde yoğunlamasına etki eden ve daha berrak bir yapıya erişimini sağlayan serumlar, ciltte bakteri ve iltihaplardan dolayı tıkanmış olan gözeneklerin kısa süre içerisinde nefes alıp vermesini de desteklemiş olacaktır. Ki bu kapsamda bakıldığı zaman cildin nefes alması için bu tarz serum takviyeleri çok önemli roller üstlenmektedir. Günlük cilt bakımlarına serum kullanımını da dahil eden pek çok insan, gerçekten de daha verimi sonuçlara erişimi de desteklemiş olacaktır.

Cilt Serumları Niye Pahalı?

Serum üretimi esnasında konsantre etken madde ve etkinliği arttırıcı özel sistemler kullanılmasından dolayı fiyatlarının biraz pahalı olduğu söylenir. Ki bu duruma bizler de katılmaktayız. Birçok serumun fiyatları daima farklılık gösterebilir. Ancak fiyata göre içeriğin de değişimlere uğrayacağını asla unutmamalısınız. Basit içerikler cilde çok daha fazla zarar verecektir. Kaliteli bir serum kullanımı ise kırışıklıkların önüne geçmek başta olmak üzere birçok etkileşimi aynı anda devreye sokacağı için, daha sağlıklı ve çok daha bakımlı bir sürece erişiminizi destekleyecektir. Bu sebepten dolayı da cildinizin ihtiyaç duyacağı süreci göz önüne almalı, serumun fiyatından çok size sağlayabileceği etkileşimleri değerlendirmelisiniz. Bu şekilde ilerlediğiniz müddetçe, çok daha düzenli bir sağlık alanı elde edebilirsiniz.

Cilt Bakımına Her Zaman Önem Göstermelisiniz

Son olarak serumlarla birlikte MaruDerm cilt bakım seti içerisindeki ürünlerden de destek almanızı öneririz. Cilt bakımında serum aşamaları daima önemlidir. Yani cildinizin daha verim almasını desteklemiş olursunuz. Bunun dışında da nemlendirici krem, leke giderici krem ve dinlendirici etkili birçok ürünü de cildinize uygulayarak çok daha sağlıklı sonuçlara erişim imkanını da yakalayabilirsiniz. Cildiniz daima bakıma ve ilgiye ihtiyaç duyacaktır. İşte bu süreci de iyi bir bakım düzeni oluşturarak rahatlıkla destekleyebilirsiniz.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..