quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Ne olursa olsun hemen hemen her insan hayatında bir kerede de olsa cildinin sivilce ve akneye maruz kalmasının önüne geçememiştir. Bu durum hormonal bir etkileşimden de kaynaklı olduğu için zaten ergenlik dönemi gelip çattığında ciltlerdeki değişim sonucunda sivilce ve akneler de kendisini gösterebilir. Ancak bu etkileşimin sadece ergenlik dönemiyle alakalı bir süreçte şekil almadığını da belirtmek isteriz. Ciltte aknenin çıkmasına doğrudan sebebiyet verecek birçok etmenden bahsedebiliriz. Aknelerin neden çıktığı, ne şekilde türediği ve nasıl bir bakım yöntemi uyguladığımız takdirde de akneli ciltlerden kurtulabileceğimize dair bir yazı hazırlamak istedik sizler için. Bu sayede ciltte oluşan aknelerin daha detaylı bir şekilde üzerine yoğunlaşabilir, yaşanan problemleri de defetme imkanı bulabilirsiniz. Keza çoğu insan akne ve sivilceler için ‘’elbet geçecek’’ düşüncesine sahip olabilir. Ancak bu durum çok tehlikeli bir düşüncedir. Öyle ki kolayca tedavi edilebilecek bir konumdayken, üzerine düşülmediği için akne ve sivilcelerin kalıcı bir yapıda kalma olasılığı daha fazla artış göstermektedir. Bu da hem sağlık hem de psikolojik açıdan kişiye zarar verir. Akneli bir cilt zaten görünüm açısından çok fazla hoş değildir. Genel olarak yüzün büyük bir kısmını da kontrol altına almakta olan akneli ciltlerin üzerine yoğunlaşılıp, gerekli duyulan bakım düzenini muhakkak göstermeniz gerekiyor ki, siz de cildinizin daha rahat bir forma ulaşmasını sağlayın. Akneli ciltten kurtulmak adına birçok cilt bakım seti ve bakım uygulamaları da bulunuyor. Burada önemli olan şey, akneli cildin ne şekilde türemesi ve ciltte akneye sebebiyet verebilecek etkenlerin de göz önüne alınmasıdır. Keza birçok dış etmen ve sizlerin de yapmış oldukları yanlış seçimler, sağlık açısından cildin zarara uğramasına sebebiyet verir. Bu da gözeneklerin oradaki sebum yağının aşırı salgılanmasından kaynaklı olarak akne ve sivilce gibi sıkıntılarla boğuşmanıza doğrudan etki sağlamış olacaktır. Cildin sağlıklı bir forma ulaşabilmesi açısından da her zaman belli bir yapıda adım atmanız gerekir.

Akne Nedenleri:

Ergenlik Dönemi

Tabii ki de sivilce ve aknelerin işaret ettiği en önemli etkilerin başında ergenlik dönemi gelmektedir. Çünkü ergenlik dönemiyle birlikte değişen hormonlar, otomatik olarak cildin doğal dengesine de doğrudan etkiler sağlamış olacaktır. Bu tarz etkiler de bazı değişimlerin tetiklenmesine sebebiyet vermiş olacaktır. Bu hormonal etkiler de ciltteki ve derideki üretilen yağ miktarını arttırmaktadır. Yağ bezlerindeki artış faaliyetinin kendisini göstermesiyle birlikte de bakteriler üreyip iltihabın ortaya çıkma durumu kendisini göstermiş oluyor. Siyah beyaz noktalar, çeşitli kızarıklar ve en önemlisi de pek çok gencin şikayet ettiği akne ve sivilceler kendisini göstermiş olacaktır. Bu dönem her insanın kaçınılmaz bir dönemidir. Bu sebepten dolayı da akneli ciltlerin bakımında belli bir özeni göstermeye çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bu süreçte ne olursa olsun verimli, bakımlı ve en önemlisi de sağlıklı bir bakım kompleksine odaklanmalı, cildinizi nemli tutup ergenlik dönemlerinizi kontrol altına almalısınız. Unutmamak gerekir ki ergenlik dönemi çekinceye uğrayacağınız bir dönem olmamalı. Aksine üzerine düşüp belli başlı bir cilt bakım seti ile kendinize yoğunlaştığınız takdirde, cildinizin gerekli olan bütün aşamalarını da kontrol altına tutmanız mümkün hale gelmiş olacaktır. Bu sebepten dolayı da belli bir düzen oluşturmalı, cilde gereksinim duyduğu bakım kompleksini de muhakkak uygulamalısınız. Ergenlik dönemi aknelerin yoğun bir şekilde kendisini gösterdiği ve akne ile sivilcenin pekiştiği baş sebeplerden birisi olarak not düşülmeli.

Sinir - Stres – Aşırı Kaygı

İnsanların aşırı stres ve kaygı içerisinde olması aknelerin çıkmasını tetikleyen etkenlerden bir diğeridir. Öyle ki bazı dönemlerde yoğun stres altındayken insan, farkında olmadan derisinin altında bulunan ufak akneler ve pürüzleri kazıyıp sıkma eğiliminde olurlar. Bu da aknenin daha fazla kendisini göstermesine sebebiyet verebilir. Yoğun stres altında olan insanların sebum yağındaki salgılama düzeylerinde büyük problemler kendisini gösterebilir. Ki akneli ciltlerin üzerine yoğunlaşmaya başladığınız an itibariyle çok daha sağlıklı bir bakım sürecine ihtiyaç duymanız gerektiğini de görmüş olacaksınız. Tabi bu da stresten uzak, daha rahat ve sakin bir ruh haline bürünmenizle de mümkün olacak bir durum. Stres, insanı her zaman sıkıntıyla buluşturacak bir etkileşimdir. Bu sebepten mümkün oldukça az sinirlenmeli, stres ve gereksiz kaygıların uzağında kalmaya özen göstermelisiniz. Bunu başardığınız zaman ciltteki mevcut sıkıntılardan da kurtulma olasılığı kendisini göstermiş olacaktır. Akne tedavileri için eğer ki stres ve sinir konusunda da sıkıntı yaşamaktaysanız, muhakkak uzman bir psikolojik destek de almanızı öneriyoruz.

Yanlış İlaç ve Vitamin Kullanımı

Birçok insan vücudunun neye ne şekilde reaksiyonlar göstereceğini kestiremezsiniz. Yanlış ilaç kullanımı sivilcelerin çıkmasına sebebiyet verebilir. Ki yanlış da değil, bazen gerekli görülen ilaçların kullanımında bile ciltte aknelenme durumları kendisini gösterebilir. Bu bir de vitamin desteği alanlarla da alakalı bir soruna dönüşebilir. Akneli cildin pekişmesine destek olacak birçok vitamin ve ilaç vardır. Bu sebepten ilaç alımında doktorunuzla yan etkileri konusunda muhakkak bir bilgi alışverişi yapmanız gerektiğini düşünüyoruz. Yani cilde gerekli görülen bakım kompleksini uygulamaya özen vermelisiniz ki, ciltteki problemlerin üzerine yoğunlaşmanız da kendisini göstermiş olsun. Bu gibi aşamaları göz önüne alarak ilerler, bu sayede de ilaç kullanımında da kontrolü elinizin altında tutmayı başarmış olabilirsiniz.

Düzensiz ve Sağlıksız Beslenme

Sağlık açısından cildin daima beslenme düzenini de dikkate almanız gerektiğini biliyor muydunuz? Bunu bilmemek çok büyük hata olur çünkü. Akneli ciltlerin daima belli bir beslenme ile ortadan kalkacağını, çok kötü beslenmelerde ise kalıcı olma konusunda zorluk çıkaracağını unutmamalısınız. Birçok insan baharatlı, yağlı yiyecek tüketiminden haz alabilir. Bu haklı bir gerekçe olabilir elbet. Ancak her şeyin aşırıya kaçması sorunları da beraberinde getirecektir muhakkak. Cildinizdeki hassasiyet durumunun pekişmemesi açısından beslenme düzeninizi daima belli bir sisteme aktararak sağlamanız gerektiğini düşünüyoruz. Bu sayede çok daha sağlıklı bir cilt yapısı edinmiş olacaksınız. Akneli ciltlerde, beslenme düzenini kontrol altında tutmak birinci sırada tutulmalı. Çünkü cildin alerjik reaksiyonlar göstermesine sebebiyet verecek birçok etmen söz konusu. Bu kapsamda bakıldığında da zaten sizler ne yiyeceğinizi ve nasıl bir cilt kontrolü oluşturacağınızı bildiğiniz takdirde akneli ciltlerin de önüne geçmeyi başarmış olacaksınız.

Akneler Nasıl Tedavi Edilir?

Akneye eğilimli ciltler için kullanacağınız MaruDerm akne karşıtı cilt bakım seti, cildinizin çok daha sağlıklı bir yapıda kalmasını desteklemiş olacaktır. Akne ve sivilcenin oluşmasını destekleyici birçok etki söz konusudur. Önemli olan şey de bu etkilerin üzerine yoğunlaşmak ve cilde gereksinim duyduğu bakım kompleksini uygulamaya başlamaktır. Bu durumda da akneli ciltler için özel olarak formulize edilmiş akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti takviyesi daima olumlu sonuçlar almanızı da desteklemiş olacaktır. Cildin nefes alınabilir bir konuma erişmesini desteklemekle birlikte, nemlendirici kremlerin özelliği bakterileri ve iltihabı durdurmayı da desteklemiş olacaktır. Akneli ciltlerin daima üzerine yoğunlaşmanızı öneririz. Cilt bakım desteği ve leke giderici krem takviyeleri sayesinde cildinize ihtiyaç duyduğu bakım düzeyini rahatlıkla aktarabilirsiniz.

 

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..