quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Ne olursa olsun hemen hemen her insan hayatında bir kerede de olsa cildinin sivilce ve akneye maruz kalmasının önüne geçememiştir. Bu durum hormonal bir etkileşimden de kaynaklı olduğu için zaten ergenlik dönemi gelip çattığında ciltlerdeki değişim sonucunda sivilce ve akneler de kendisini gösterebilir. Ancak bu etkileşimin sadece ergenlik dönemiyle alakalı bir süreçte şekil almadığını da belirtmek isteriz. Ciltte aknenin çıkmasına doğrudan sebebiyet verecek birçok etmenden bahsedebiliriz. Aknelerin neden çıktığı, ne şekilde türediği ve nasıl bir bakım yöntemi uyguladığımız takdirde de akneli ciltlerden kurtulabileceğimize dair bir yazı hazırlamak istedik sizler için. Bu sayede ciltte oluşan aknelerin daha detaylı bir şekilde üzerine yoğunlaşabilir, yaşanan problemleri de defetme imkanı bulabilirsiniz. Keza çoğu insan akne ve sivilceler için ‘’elbet geçecek’’ düşüncesine sahip olabilir. Ancak bu durum çok tehlikeli bir düşüncedir. Öyle ki kolayca tedavi edilebilecek bir konumdayken, üzerine düşülmediği için akne ve sivilcelerin kalıcı bir yapıda kalma olasılığı daha fazla artış göstermektedir. Bu da hem sağlık hem de psikolojik açıdan kişiye zarar verir. Akneli bir cilt zaten görünüm açısından çok fazla hoş değildir. Genel olarak yüzün büyük bir kısmını da kontrol altına almakta olan akneli ciltlerin üzerine yoğunlaşılıp, gerekli duyulan bakım düzenini muhakkak göstermeniz gerekiyor ki, siz de cildinizin daha rahat bir forma ulaşmasını sağlayın. Akneli ciltten kurtulmak adına birçok cilt bakım seti ve bakım uygulamaları da bulunuyor. Burada önemli olan şey, akneli cildin ne şekilde türemesi ve ciltte akneye sebebiyet verebilecek etkenlerin de göz önüne alınmasıdır. Keza birçok dış etmen ve sizlerin de yapmış oldukları yanlış seçimler, sağlık açısından cildin zarara uğramasına sebebiyet verir. Bu da gözeneklerin oradaki sebum yağının aşırı salgılanmasından kaynaklı olarak akne ve sivilce gibi sıkıntılarla boğuşmanıza doğrudan etki sağlamış olacaktır. Cildin sağlıklı bir forma ulaşabilmesi açısından da her zaman belli bir yapıda adım atmanız gerekir.

Akne Nedenleri:

Ergenlik Dönemi

Tabii ki de sivilce ve aknelerin işaret ettiği en önemli etkilerin başında ergenlik dönemi gelmektedir. Çünkü ergenlik dönemiyle birlikte değişen hormonlar, otomatik olarak cildin doğal dengesine de doğrudan etkiler sağlamış olacaktır. Bu tarz etkiler de bazı değişimlerin tetiklenmesine sebebiyet vermiş olacaktır. Bu hormonal etkiler de ciltteki ve derideki üretilen yağ miktarını arttırmaktadır. Yağ bezlerindeki artış faaliyetinin kendisini göstermesiyle birlikte de bakteriler üreyip iltihabın ortaya çıkma durumu kendisini göstermiş oluyor. Siyah beyaz noktalar, çeşitli kızarıklar ve en önemlisi de pek çok gencin şikayet ettiği akne ve sivilceler kendisini göstermiş olacaktır. Bu dönem her insanın kaçınılmaz bir dönemidir. Bu sebepten dolayı da akneli ciltlerin bakımında belli bir özeni göstermeye çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bu süreçte ne olursa olsun verimli, bakımlı ve en önemlisi de sağlıklı bir bakım kompleksine odaklanmalı, cildinizi nemli tutup ergenlik dönemlerinizi kontrol altına almalısınız. Unutmamak gerekir ki ergenlik dönemi çekinceye uğrayacağınız bir dönem olmamalı. Aksine üzerine düşüp belli başlı bir cilt bakım seti ile kendinize yoğunlaştığınız takdirde, cildinizin gerekli olan bütün aşamalarını da kontrol altına tutmanız mümkün hale gelmiş olacaktır. Bu sebepten dolayı da belli bir düzen oluşturmalı, cilde gereksinim duyduğu bakım kompleksini de muhakkak uygulamalısınız. Ergenlik dönemi aknelerin yoğun bir şekilde kendisini gösterdiği ve akne ile sivilcenin pekiştiği baş sebeplerden birisi olarak not düşülmeli.

Sinir - Stres – Aşırı Kaygı

İnsanların aşırı stres ve kaygı içerisinde olması aknelerin çıkmasını tetikleyen etkenlerden bir diğeridir. Öyle ki bazı dönemlerde yoğun stres altındayken insan, farkında olmadan derisinin altında bulunan ufak akneler ve pürüzleri kazıyıp sıkma eğiliminde olurlar. Bu da aknenin daha fazla kendisini göstermesine sebebiyet verebilir. Yoğun stres altında olan insanların sebum yağındaki salgılama düzeylerinde büyük problemler kendisini gösterebilir. Ki akneli ciltlerin üzerine yoğunlaşmaya başladığınız an itibariyle çok daha sağlıklı bir bakım sürecine ihtiyaç duymanız gerektiğini de görmüş olacaksınız. Tabi bu da stresten uzak, daha rahat ve sakin bir ruh haline bürünmenizle de mümkün olacak bir durum. Stres, insanı her zaman sıkıntıyla buluşturacak bir etkileşimdir. Bu sebepten mümkün oldukça az sinirlenmeli, stres ve gereksiz kaygıların uzağında kalmaya özen göstermelisiniz. Bunu başardığınız zaman ciltteki mevcut sıkıntılardan da kurtulma olasılığı kendisini göstermiş olacaktır. Akne tedavileri için eğer ki stres ve sinir konusunda da sıkıntı yaşamaktaysanız, muhakkak uzman bir psikolojik destek de almanızı öneriyoruz.

Yanlış İlaç ve Vitamin Kullanımı

Birçok insan vücudunun neye ne şekilde reaksiyonlar göstereceğini kestiremezsiniz. Yanlış ilaç kullanımı sivilcelerin çıkmasına sebebiyet verebilir. Ki yanlış da değil, bazen gerekli görülen ilaçların kullanımında bile ciltte aknelenme durumları kendisini gösterebilir. Bu bir de vitamin desteği alanlarla da alakalı bir soruna dönüşebilir. Akneli cildin pekişmesine destek olacak birçok vitamin ve ilaç vardır. Bu sebepten ilaç alımında doktorunuzla yan etkileri konusunda muhakkak bir bilgi alışverişi yapmanız gerektiğini düşünüyoruz. Yani cilde gerekli görülen bakım kompleksini uygulamaya özen vermelisiniz ki, ciltteki problemlerin üzerine yoğunlaşmanız da kendisini göstermiş olsun. Bu gibi aşamaları göz önüne alarak ilerler, bu sayede de ilaç kullanımında da kontrolü elinizin altında tutmayı başarmış olabilirsiniz.

Düzensiz ve Sağlıksız Beslenme

Sağlık açısından cildin daima beslenme düzenini de dikkate almanız gerektiğini biliyor muydunuz? Bunu bilmemek çok büyük hata olur çünkü. Akneli ciltlerin daima belli bir beslenme ile ortadan kalkacağını, çok kötü beslenmelerde ise kalıcı olma konusunda zorluk çıkaracağını unutmamalısınız. Birçok insan baharatlı, yağlı yiyecek tüketiminden haz alabilir. Bu haklı bir gerekçe olabilir elbet. Ancak her şeyin aşırıya kaçması sorunları da beraberinde getirecektir muhakkak. Cildinizdeki hassasiyet durumunun pekişmemesi açısından beslenme düzeninizi daima belli bir sisteme aktararak sağlamanız gerektiğini düşünüyoruz. Bu sayede çok daha sağlıklı bir cilt yapısı edinmiş olacaksınız. Akneli ciltlerde, beslenme düzenini kontrol altında tutmak birinci sırada tutulmalı. Çünkü cildin alerjik reaksiyonlar göstermesine sebebiyet verecek birçok etmen söz konusu. Bu kapsamda bakıldığında da zaten sizler ne yiyeceğinizi ve nasıl bir cilt kontrolü oluşturacağınızı bildiğiniz takdirde akneli ciltlerin de önüne geçmeyi başarmış olacaksınız.

Akneler Nasıl Tedavi Edilir?

Akneye eğilimli ciltler için kullanacağınız MaruDerm akne karşıtı cilt bakım seti, cildinizin çok daha sağlıklı bir yapıda kalmasını desteklemiş olacaktır. Akne ve sivilcenin oluşmasını destekleyici birçok etki söz konusudur. Önemli olan şey de bu etkilerin üzerine yoğunlaşmak ve cilde gereksinim duyduğu bakım kompleksini uygulamaya başlamaktır. Bu durumda da akneli ciltler için özel olarak formulize edilmiş akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti takviyesi daima olumlu sonuçlar almanızı da desteklemiş olacaktır. Cildin nefes alınabilir bir konuma erişmesini desteklemekle birlikte, nemlendirici kremlerin özelliği bakterileri ve iltihabı durdurmayı da desteklemiş olacaktır. Akneli ciltlerin daima üzerine yoğunlaşmanızı öneririz. Cilt bakım desteği ve leke giderici krem takviyeleri sayesinde cildinize ihtiyaç duyduğu bakım düzeyini rahatlıkla aktarabilirsiniz.

 

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..