quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Canlı Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir?

Canlı Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir?

Güzellik söz konusu olduğu zaman kadınların en dikkat çekici noktalarından bir tanesi tartışmasız saçlardır. Saçlarınız ne kadar canlı ve bakımlı bir görünüm sergiliyor ise bir o kadar girdiğiniz ortamda ki tüm dikkatleri üzerinize çekersiniz. Saçlarınızda ki en ufak değişiklik direkt olarak görüntünüzün değişmesini sağlar ve sizi apayrı bir kalıba sokar. Kendi ten renginize göre saç renginize değiştirdiğiniz zaman örnek olarak gösterilecek olur ise beyaz tenli bir kişiye koyu renklerde bir renk yapıldığı zaman direkt olarak değişim fark edilir ve daha güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Aynı zamanda saçlar sürekli olarak saç düzleştirici, maşa ve benzeri gibi ısı yayan malzemelere sürekli olarak maruz kalıyor. Saçlara gereken bakım yapılmadığı takdirde de zamanla saçlarınız yıpranır.

Saçlarınızın Daha Canlı Ve Sağlıklı Olması İçin Saç Bakım Önerileri
Saç bakımı için tercih edebileceğiniz bakım önerileri şöyle sıralanabilir:

·Saçlarınızı mutlaka hava koşullarına karşı korunaklı tutun. Saçlarınızı çok fazla güneşe maruz bırakmak saç diplerini kurutur. Rüzgârlı ve yağmurda bırakmakta saçların nemini alır. Bu yüzden saçlarınızı mevsime göre korumanızda fayda vardır.

·Duş aldığınız zaman suyun sıcaklığına dikkat ederek çok fazla sıcak olmamasını sağlayın. Suyun çok fazla sıcak olması saç diplerine nüfuz etmesinden dolayı köklere zarar verir. Ilık su ile hem saçlarınıza masaj yapıp hem de kopmaları ve kırıklarını ılık su ile engelleyebilirsiniz.

Şampuan saçlar için en önemli unsurdur. Mutlaka saçlarınız için doğal maddelerden meydana gelen bir şampuan kullanmanızda fayda vardır.
Fön makinesi ve şekillendirici ürünleri kullanmadan önce saçlarınız için ısıya dayanıklı olan ürünler seçerek bu gibi ürünlerden daha az etkilenmesini sağlayabilirsiniz.
Havlu kullanırken de mutlaka dikkatli olmanız gerekir. Islak saçınızı havluya sarıp geriye doğru attığınız zaman saçlarınızın elektriklenmesine neden olabilirsiniz. Bu durumda zaman geçtikçe can sıkıcı olmaya başlar ve saçlarınız şekilsiz olur. Kalın havlu yerine daha organik olan havlu modellerini tercih edebilirsiniz.
Bunlara ek olarak saçlarınızı her gün yıkama alışkanlığını bırakmanız hem uzmanlar hem de saç bakım merkezlerinde en sık söylenen ve uygulanması istenen durumdur. Saçları her gün yıkamak saça ciddi bir şekilde zarar verir ve kullandığınız kimyasal şampuanlar kurumaya yol açar.

Sağlıklı Saçlar İçin Uygulanabilecek Maskeler Nelerdir?
Sirke: Saçların canlı, parlak görünmesinde etkili rol oynayan sirkeyi evinizden eksik etmeyin. Oldukça kolay ve yorucu olmayan bir tarihi vardır. Duş aldığınız suyun içerisinde 2 3 yemek kaşığı sirke dökerek saçlarınızı bu suyla yıkayın sonrasında durulayarak banyodan çıkın. Saçlarınız daha canlı gözükecektir.

Köri Yaprağı, Hindistan cevizi yağı:körü yaprağının içerisine Hindistan yağı ekleyin cezvede ılıtıp saçlarınıza sürün. 30 dakika bekletip yıkayın.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..