quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

C Vitamini ve C Vitamini Serumunun Cilde Faydaları

C Vitamini ve C Vitamini Serumunun Cilde Faydaları

C Vitamini ve C Vitamini Serumunun Cilde Faydaları

C vitamini yani askorbik asit; tüm vücut fonksiyonlarını destekleyen ve bağışıklık sisteminin gelişmesine katkı sağlayan bir vitamindir. Sindirim, boşaltım, dolaşım ve salgı bezi sistemleri; C vitaminin destekleyici etkisi sayesinde daha sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır. Vücudun hastalıklara karşı direnç kazanmasına yardımcı olan C vitamini, cilt sağlığı üzerinde de oldukça etkilidir.

Cilt sağlığı, hemen hemen herkes için önem arz etmekte ve kişiler cilt sağlıklarının gelişmesi için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır. En değerli organlarımızdan biri olan cildimiz, dış etkenlerden en çok etkilenen vücut sistemi olarak tanımlanmaktadır. Cilt yapısının dış etkenlere karşı dayanıklı hale gelmesi için vitamin ve mineral desteğinin düzenli bir şekilde sağlanması gerekmektedir.

Maruderm, kurulduğu ilk günden bu yana müşterilerinin cilt sağlığını doğal yollarla geliştirmeyi hedeflemektedir. Doğal mucizelerin bakım ürünlerine eklenmesi vizyonuyla hareket eden Maruderm, vitamin ve mineral deposu cilt bakım serumlarıyla sektörde öncü olmaktadır. Cilt yüzeyinin doğal yollarla onarılmasına destek veren pek çok ürün, Maruderm imzasıyla müşterilerine ulaşmaktadır.

C Vitamini Ne İşe Yarar?

C vitamini, organizma fonksiyonlarının düzenli bir şekilde yürütülmesine katkı sağlayan bir vitamin çeşididir. Özellikle bağışıklık sistemi, C vitamini eksikliği söz konusu olduğunda zarar görmekte ve bu nedenle vücut hastalıklara karşı savunmasız kalmaktadır. Kan damarları, kas grupları, kemik iliği ve daha birçok sistem; C vitamini desteğiyle kolajen üretmektedir.

Doku sistemlerinin hasar alması, tüm vücudun alarma geçmesine neden olmaktadır. Hasar bölgesine yapılan kan desteği, C vitamini sayesinde daha aktif bir şekilde ulaşmaktadır. C vitamini içeren besinleri bol bol tüketmek, cildin yara ve travmalara karşı daha dirençli olmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle C vitaminin iyileştirici etkisi, cilt bakım ürünlerin de kullanılmaktadır.

C vitamini, kanser ve benzeri tehlikeli hastalıkların oluşmasında engelleyici etki göstermektedir. Özellikle kalp ve damar hastalıkları, C vitamini desteği ile daha az zarar verici hale gelmektedir. Diyabet ve hipertansiyon gibi kronik hastalıklar, C vitamini eksikliğinden kaynak alarak gelişebilmektedir. Bu nedenle, çeşitli kronik hastalıkların önlenmesi için C vitamini alımına önem vermek gerekmektedir.

C Vitamini Eksikliği Neden Olur?

C vitamini eksikliği, C vitamini içeren besinlerin az tüketilmesi nedeniyle oluşmaktadır. Özellikle meyve tüketiminin azalması, C vitamini sentezinin yok olmasına neden olmaktadır. Vücut sistemleri kendi kendine C vitamini üretemediği için düzenli olarak C vitamini desteği almak gerekmektedir. İçeriğinde bolca askorbik asit barındıran besinlerin düzenli olarak tüketilmesi, vitamin eksikliği nedeniyle ortaya çıkan hastalıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır.

C vitaminin vücuda az alınması veya hiç alınmaması, çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Özellikle gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı gibi mevsimsel hastalıklar; vitamin eksikliği söz konusu olduğunda daha sık oluşmaktadır. C vitamini bağışıklık sistemini büyük ölçüde desteklemektedir ve eksikliği pek çok hastalığa zemin hazırlamaktadır. C vitamini eksikliği nedeniyle ortaya çıkabilecek hastalıklar şunlardır:

  1. Bronşit
  2. Sinüzit
  3. Anemi
  4. Diş eti hastalıkları
  5. İskorbüt
  6. Solunum hastalıkları
  7. Soğuk algınlığı
  8. Alerji

C Vitamini İçeren Besinler

Vitamin açısından zengin ve bünyenin dayanıklılık düzeyini arttıran tüm besinler, vücut sistemlerinin gelişmesine ve hastalıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle C vitamini içeren doğal gıdalar, kişilerin hastalıklara karşı direnç kazanmasını sağlamıştır. C vitamini açısından zengin olan besinler şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Kavun
  2. Kivi
  3. Portakal
  4. Mandalina
  5. Greyfurt
  6. Nar
  7. Domates
  8. Brokoli
  9. Kırmızı ve yeşilbiber
  10. Lahana
  11. Çilek

C Vitamini İçeren Ürünlerin Cilde Faydaları

C vitamini içeren besinler, cilt yüzeyinin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olmaktadır. Cilt bariyerinin daha güçlü hale gelmesi ve cilt yüzeyinde oluşan yaraların daha çabuk iyileşmesi için C vitamini içeren ürünlerin bol bol tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle cilt kuruluğu problemleri yaşayan kişiler, C vitamini içeren ürünlerle beslenerek ciltlerinin daha nemli bir yapıya sahip olmasına olanak tanımaktadır.

C vitamini serumu, cilt sağlığının geliştirilmesine ve cilt problemlerinin önlenmesine büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Cildin yenilenme sürecini hızlandırarak yara ve sivilce lekelerinin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Yüze sürülen C vitamini serumu, yüz dokularının kolajen üretimini desteklemektedir. Bu sayede yaşlanma karşıtı bir cilt bakım serumu özelliği göstermektedir.

Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu

Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, C vitamininin mucizesinden ilham alınarak üretilmektedir. İçeriğindeki yoğun C vitamini takviyesi sayesinde, cilt yüzeyinin hızlı bir şekilde onarılmasına yardımcı olmaktadır. Cildin daha pürüzsüz ve daha aydınlık görünmesine yardımcı olmasıyla birlikte, yaşlanma belirtilerinin en aza indirilmesine de katkı sağlamaktadır.

Her Maruderm ürününde olduğu gibi C vitamini konusunda da tamamen doğal ürünler kullanılmaktadır. Cilt yapısının daha yumuşak ve daha pürüzsüz görünmesine katkı sağlayan Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, hemen hemen tüm cilt yapılarına uyum sağlayacak niteliktedir. Birbirinden faydalı onlarca cilt bakım serumu, Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

 


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..