Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

C Vitamini ve C Vitamini Serumunun Cilde Faydaları

C Vitamini ve C Vitamini Serumunun Cilde Faydaları

C Vitamini ve C Vitamini Serumunun Cilde Faydaları

C vitamini yani askorbik asit; tüm vücut fonksiyonlarını destekleyen ve bağışıklık sisteminin gelişmesine katkı sağlayan bir vitamindir. Sindirim, boşaltım, dolaşım ve salgı bezi sistemleri; C vitaminin destekleyici etkisi sayesinde daha sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır. Vücudun hastalıklara karşı direnç kazanmasına yardımcı olan C vitamini, cilt sağlığı üzerinde de oldukça etkilidir.

Cilt sağlığı, hemen hemen herkes için önem arz etmekte ve kişiler cilt sağlıklarının gelişmesi için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır. En değerli organlarımızdan biri olan cildimiz, dış etkenlerden en çok etkilenen vücut sistemi olarak tanımlanmaktadır. Cilt yapısının dış etkenlere karşı dayanıklı hale gelmesi için vitamin ve mineral desteğinin düzenli bir şekilde sağlanması gerekmektedir.

Maruderm, kurulduğu ilk günden bu yana müşterilerinin cilt sağlığını doğal yollarla geliştirmeyi hedeflemektedir. Doğal mucizelerin bakım ürünlerine eklenmesi vizyonuyla hareket eden Maruderm, vitamin ve mineral deposu cilt bakım serumlarıyla sektörde öncü olmaktadır. Cilt yüzeyinin doğal yollarla onarılmasına destek veren pek çok ürün, Maruderm imzasıyla müşterilerine ulaşmaktadır.

C Vitamini Ne İşe Yarar?

C vitamini, organizma fonksiyonlarının düzenli bir şekilde yürütülmesine katkı sağlayan bir vitamin çeşididir. Özellikle bağışıklık sistemi, C vitamini eksikliği söz konusu olduğunda zarar görmekte ve bu nedenle vücut hastalıklara karşı savunmasız kalmaktadır. Kan damarları, kas grupları, kemik iliği ve daha birçok sistem; C vitamini desteğiyle kolajen üretmektedir.

Doku sistemlerinin hasar alması, tüm vücudun alarma geçmesine neden olmaktadır. Hasar bölgesine yapılan kan desteği, C vitamini sayesinde daha aktif bir şekilde ulaşmaktadır. C vitamini içeren besinleri bol bol tüketmek, cildin yara ve travmalara karşı daha dirençli olmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle C vitaminin iyileştirici etkisi, cilt bakım ürünlerin de kullanılmaktadır.

C vitamini, kanser ve benzeri tehlikeli hastalıkların oluşmasında engelleyici etki göstermektedir. Özellikle kalp ve damar hastalıkları, C vitamini desteği ile daha az zarar verici hale gelmektedir. Diyabet ve hipertansiyon gibi kronik hastalıklar, C vitamini eksikliğinden kaynak alarak gelişebilmektedir. Bu nedenle, çeşitli kronik hastalıkların önlenmesi için C vitamini alımına önem vermek gerekmektedir.

C Vitamini Eksikliği Neden Olur?

C vitamini eksikliği, C vitamini içeren besinlerin az tüketilmesi nedeniyle oluşmaktadır. Özellikle meyve tüketiminin azalması, C vitamini sentezinin yok olmasına neden olmaktadır. Vücut sistemleri kendi kendine C vitamini üretemediği için düzenli olarak C vitamini desteği almak gerekmektedir. İçeriğinde bolca askorbik asit barındıran besinlerin düzenli olarak tüketilmesi, vitamin eksikliği nedeniyle ortaya çıkan hastalıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır.

C vitaminin vücuda az alınması veya hiç alınmaması, çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Özellikle gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı gibi mevsimsel hastalıklar; vitamin eksikliği söz konusu olduğunda daha sık oluşmaktadır. C vitamini bağışıklık sistemini büyük ölçüde desteklemektedir ve eksikliği pek çok hastalığa zemin hazırlamaktadır. C vitamini eksikliği nedeniyle ortaya çıkabilecek hastalıklar şunlardır:

 1. Bronşit
 2. Sinüzit
 3. Anemi
 4. Diş eti hastalıkları
 5. İskorbüt
 6. Solunum hastalıkları
 7. Soğuk algınlığı
 8. Alerji

C Vitamini İçeren Besinler

Vitamin açısından zengin ve bünyenin dayanıklılık düzeyini arttıran tüm besinler, vücut sistemlerinin gelişmesine ve hastalıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle C vitamini içeren doğal gıdalar, kişilerin hastalıklara karşı direnç kazanmasını sağlamıştır. C vitamini açısından zengin olan besinler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Kavun
 2. Kivi
 3. Portakal
 4. Mandalina
 5. Greyfurt
 6. Nar
 7. Domates
 8. Brokoli
 9. Kırmızı ve yeşilbiber
 10. Lahana
 11. Çilek

C Vitamini İçeren Ürünlerin Cilde Faydaları

C vitamini içeren besinler, cilt yüzeyinin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olmaktadır. Cilt bariyerinin daha güçlü hale gelmesi ve cilt yüzeyinde oluşan yaraların daha çabuk iyileşmesi için C vitamini içeren ürünlerin bol bol tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle cilt kuruluğu problemleri yaşayan kişiler, C vitamini içeren ürünlerle beslenerek ciltlerinin daha nemli bir yapıya sahip olmasına olanak tanımaktadır.

C vitamini serumu, cilt sağlığının geliştirilmesine ve cilt problemlerinin önlenmesine büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Cildin yenilenme sürecini hızlandırarak yara ve sivilce lekelerinin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Yüze sürülen C vitamini serumu, yüz dokularının kolajen üretimini desteklemektedir. Bu sayede yaşlanma karşıtı bir cilt bakım serumu özelliği göstermektedir.

Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu

Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, C vitamininin mucizesinden ilham alınarak üretilmektedir. İçeriğindeki yoğun C vitamini takviyesi sayesinde, cilt yüzeyinin hızlı bir şekilde onarılmasına yardımcı olmaktadır. Cildin daha pürüzsüz ve daha aydınlık görünmesine yardımcı olmasıyla birlikte, yaşlanma belirtilerinin en aza indirilmesine de katkı sağlamaktadır.

Her Maruderm ürününde olduğu gibi C vitamini konusunda da tamamen doğal ürünler kullanılmaktadır. Cilt yapısının daha yumuşak ve daha pürüzsüz görünmesine katkı sağlayan Maruderm C Vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, hemen hemen tüm cilt yapılarına uyum sağlayacak niteliktedir. Birbirinden faydalı onlarca cilt bakım serumu, Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

 

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..