quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne günümüzde en çok rastlanan cilt problemidir. Tedavisi uzun süren ve çoğu zaman kendi imkânlarınız ile ciltte mevcut olan aknelerinizi cildinizden uzaklaştırmak isterken daha fazla akneli bir cilt sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle cildi yağlı olan kişilerde daha çok akne problemleri olabilir. Bunları engellemek artık eskisinden daha kolaydır. Öncelikle yediğiniz içtiğiniz tüm gıdalar cildin yağlanmasını sağlayan en önemli faktördür. Bu yüzden akneden şikâyet ediyorsanız yediğiniz içtiğiniz her şeye çok dikkat etmeli ve paketli gıdalardan uzak durmalısınız. Akneye eğilimli ciltlerde tüketilmemesi gereken yiyecekleri diğer blog yazımızda paylaşmıştık. Bunlar dışında akneye eğilimli ciltlerin dikkat edeceği durumlar şu şekildedir;

Makyaj Kalıntılarını İyice Temizleyin

Özellikle kadınları ilgilendiren bir konu olan makyaj kalıntıları gün içerisinde fondöten, pudra ve benzeri gibi makyaj malzemelerini cildiniz ile temas edip sürekli olarak kullandığınız zaman cildinizin nefes alması engellenir. Böylelikle yeteri kadar oksijen alamayan ciltte akneler meydana gelebilir. Makyaja karşı bir marka olarak eğer makyaj yapmak zorundaysanız cildinizdeki makyajı iyi bir şekilde temizlemezseniz bu aknelerde artışa sebep olacaktır. Cildinizi her gün sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki defa temizlemeniz gerekir. İyi bir şekilde temizlenen ciltte akne oluşumları belirli bir şekilde azalır. Akneli ciltler için özel olarak formülize edilen yüz temizleme jelleri kullanılmalıdır. Tavsiye ettiğimiz ürün karma ve yağlı ciltlere özel yüz temizleme jelidir.

İyi Bir Nemlendirici İle Cildinizi Nemlendirin

Cildinizin her gün belirli bir oranda neme ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz? Cildin nemlenmesi demek cildin yaşlanmasını, aknelerin oluşmamasını, daha sağlıklı bir cildin olmasına imkân tanımak için cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmanız şarttır. Özellikle kış ayları geldiği zaman normalden daha fazla kuruyan cildinizin nem dengesini ayarlamak için nemlendirici sürmeden dışarı çıkılmaması gerekir. Yağlı ciltlerde krem kullandıktan sonra daha fazla yağlanma olmaması için cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici bularak nemlendirici krem kullanımlarına o şekilde başlayarak devam edebilirsiniz.

Olmazsa Olmazınız Yüz Yıkama Jeliniz Olsun

Bir cilt için en önemli unsurlardan bir tanesi cilt temizliğidir. Çoğu cilt temizleme ürünleri cilt için faydalı olmak yerine cilt yapısına zarar veren noktaları bulunur. Cilt temizleme ürünleri satın almadan önce tamamen doğal olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Yüz yıkama jellerinin içeriğinin doğal olması cildi tahriş etmez ve ciltte herhangi bir sorun meydana getirmez. Bu yüzden sizlerde cildiniz için en doğru olan doğal yüz yıkama jelinden tedarik ederek düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Yüz yıkama jeli için akneli cilde sahipseniz akneli ciltlere özel olarak üretilen ürünlerden satın alabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizi çok sıcak ya da çok soğuk suyla değil ılık su ile yıkamanız uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Su Bazlı Makyaj Malzemeleri Kullanın

Makyaj malzemeleri de hemen hemen her gün kullanılan bir üründür. Makyaj malzemelerinizi kendi cilt yapınıza göre seçmenizde fayda vardır. Örnek olarak gösterilecek olur ise makyaj malzemesi satın almaya gittiğiniz zaman özellikle akneli bir cildiniz var ise akneli ciltler için en uygun olan su bazlı fondöten ve pudraları tercih etmeniz gerekir. Tozlu pudra ve yağlı bir fondöten tercih ederseniz cildiniz kullandığınız hiçbir ürüne tepki vermez ve aknelerde iyileşme göstermez. Bu yüzden seçimlerinizi ona göre yapmanızda fayda vardır. Aynı zamanda her gün fondöten ve pudra kullanmakta cildin ana yapısına zarar verir. Hafta da en az  2 ila 3 gün cildinize makyaj yapmadan dinlendirebilirsiniz.

Makyaj Malzemelerinde Kullandığınız Ürünleri Mutlaka Yıkayın

Makyaj malzemeleri kullanırken kullandığınız çeşitli fırça ve süngerler vardır. Bu süngerler uzun süre yıkanmadı ve temizlenmediği zaman üzerinde bakteri oluşturur. Bu bakteriler cildiniz ile temas edildiği zaman yeni bir akne oluşumunu merhaba diyebilirsiniz. Akneli ciltte en önemli unsurlardan bir tanesi de temizliktir. Nasıl günde en az iki defa yüzünüzü yüz yıkama jeli ile yıkıyorsanız kullandığınız ürünleri de temizlemeniz gerekir.

Etkili Bir Cilt Bakımı İle Cildinizi Yenileyin

Akneli cildin tedavisi uzun sürdüğü gibi bakımı da bir o kadar çeşitlidir. Cildinizi sadece temizlemek ve yıkamak yetmiyor ekstra olarak cildinizi iyi gelecek doğal cilt bakımları yapmanız gerekir. Doğal cilt bakımları derinin içerisine nüfuz ederek cildin yenilenmesine ve aknelerin kurtulmasına destek olur. Doğal olduklarından dolayı da herhangi bir zarar verici maddesi bulunmaz. Düzenli kullanım sonrasında da cilt üzerinde bıraktığı etki sayesinde aknelerden kurtulma oranınız günden güne artacaktır. Sizlerde cildiniz için etkili bir cilt bakım setini temin ederek cildinizde kullanabilirsiniz. Bu konuda markamız size yardımcı olacaktır.

 

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..